Interpretacje do przepisu
art. 12 ust. 4 pkt 6a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


669/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 12 ust. 4 pkt 6a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

2009.12.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-569/09/PS
     ∟Jak należy prawidłowo ustalić koszty i przychody z działalności handlowej w związku z otrzymanym dofinansowaniem do zakupu środków trwałych i jak prawidłowo wykazać kwotę dotacji w deklaracji CIT-8 oraz CIT-8/O?

2009.12.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-787/09-5/ŁM
     ∟1. Czy środki pieniężne otrzymane przez Spółkę jako zwrot wydatków poniesionych na zakup środków trwałych stanowią dla Spółki przychód?2. Czy odpisy amortyzacyjne dokonywane od środków trwałych, z tytułu nabycia których Spółka otrzymała zwrot stanowią koszty uzyskania przychodów?

2009.12.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-769/09-4/ŁM
     ∟1. Na dzień przekazania przez Spółkę Odbiorcy ciepła urządzenia te będą w 100% zamortyzowane, ale niewątpliwie będą posiadały jakąś wartość rynkową.2. Czy w sytuacji, kiedy Odbiorca ciepła w trakcie trwania umowy o dostawę ciepła ureguluje Spółce całość poniesionych przez Nią nakładów można mówić o nieodpłatnym ich przekazaniu?3. Jakie konsekwencje podatkowe w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych spowoduje takie ich przekazanie?

2009.12.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-576/09-4/PJ
     ∟Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na rozbudowę centrum logistycznego znajdującego się na cudzym gruncie nie będą stanowiły kosztów uzyskania przychodów Spółki, a w konsekwencji czy zwrot wydatków otrzymany przez Spółkę od właściciela nieruchomości nie będzie stanowił przychodu podatkowego na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 6a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy wydanie przez Spółkę właścicielowi nieruchomości nakładów poczynionych na nieruchomość powinno zostać potraktowane przez Spółkę jako odpłatne świadczenie usług na rzecz właściciela nieruchomości w myśl art. 8 ust. 1 ustawy o VAT i opodatkowane 22% stawką podatku VAT?

2009.11.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-738/09-2/MC
     ∟Czy kwota odsetek wynikających z oprocentowania (naliczonych od dnia wpływu środków finansowych na konto Urzędu zgodnie z Decyzją UMiG do dnia ich zwrotu po uchyleniu Decyzji przez SKO na konto Spółki) otrzymanych (uznanych) od organu podatkowego jest kwotą podlegającą opodatkowaniu podatkiem dochodowych od osób prawnych?

2009.11.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-502/09-2/JG
     ∟W zakresie skutków podatkowych na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych w przypadku uzyskania zwrotu nadpłaty podatku VAT na skutek dokonania korekty naliczonego podatku VAT, dotyczącego zakupu paliwa do samochodów

2009.10.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-539/09-2/GJ
     ∟Czy koszty związane z wydaniem towarów w wyniku realizacji zlecenia przekazania darowizny, które dla beneficjenta otrzymującego te towary mają charakter darowizny mogą być uznawane przez Spółkę za koszt uzyskania przychodów?

2009.10.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-571/09-2/DS
     ∟Czy nieumorzoną wartość nakładów inwestycyjnych można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w momencie ich sprzedaży?

2009.10.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-860/09/BG
     ∟Czy zwrot przez Spółkę komandytową całości lub części wkładu wniesionego przez Spółkę spowoduje powstanie przychodu po stronie Spółki, w sytuacji gdy wartość zwróconego wkładu nie przekroczy jego wartości z dnia wniesienia?

2009.10.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-533/09-4/EK
     ∟1. W przypadku gdyby Podatnik zawarł z właścicielami nieruchomości porozumienie, na podstawie którego dokonane zostaną wzajemne rozliczenia z tytułu poczynionych przez Podatnika nakładów na ww. nieruchomości (za zapłatą przez właścicieli nieruchomości określonej kwoty na rzecz Podatnika), to czy wartość niezamortyzowanych nakładów będzie stanowić dla Podatnika koszt uzyskania przychodów, z uwagi na zapis art. 16 ust. l pkt l lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?2. Jeżeli, zdaniem organu podatkowego, nie dojdzie do odpłatnego zbycia środków trwałych (w przypadku zawarcia porozumienia, o którym mowa w pytaniu nr 1), to czy dojdzie do likwidacji środka trwałego, w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?3. Jeżeli (w sytuacji określonej w pytaniu l i 2), zdaniem organu podatkowego, wartość niezamortyzowanych nakładów nie stanowi dla Podatnika kosztów uzyskania przychodów (gdyż nie dojdzie ani do odpłatnego zbycia, jak i do likwidacji środka trwałego), to czy otrzymana przez Podatnika zapłata z tytułu przekazania nakładów będzie stanowić dla Podatnika przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?4. Czy wartość niezamortyzowanych nakładów będzie stanowić dla Podatnika koszt uzyskania przychodów, z uwagi na zapis art. 16 ust. l pkt l lit.b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych , w sytuacji gdyby Podatnik zawarł z właścicielami nieruchomości porozumienie, na podstawie którego właściciele nieruchomości zatrzymają nieodpłatnie poczynione przez Podatnika nakłady na nieruchomości?

2009.10.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-354/09/AM
     ∟Czy kwota otrzymanego dofinansowania będzie stanowiła przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2009.10.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-510/09-2/EK
     ∟1. Czy środki pieniężne otrzymane z zakładu ubezpieczeniowego na dofinansowanie zakupu systemu monitorowania zakładem należy zakwalifikować do przychodów podatkowych, zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ale zwolnionych z opodatkowania na mocy art. 17 ust. 1 pkt 21 tej ustawy?2. Czy środki pieniężne otrzymane z zakładu ubezpieczeniowego na dofinansowanie zakupu systemu monitorowania zakładem należy zakwalifikować do przychodów podatkowych wyłączonych z przychodów na mocy art. 12 ust. 4 pkt 6a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z brzmieniem art. 16 ust. 1 pkt 48 tej ustawy?3. A jeżeli dofinansowanie to podlega opodatkowaniu, to czy amortyzacja środków trwałych zakupionych z tych środków stanowi koszt uzyskania przychodów?

2009.09.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-473/09-2/GJ
     ∟1.Czy biorąc pod uwagę treść art. 14 ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych dopuszczalne jest ustalenie ceny sprzedaży działki gruntu i budynku biurowego posadowionego na tej działce na poziomie ceny rynkowej gruntu i niezamortyzowanej wartości nakładów na wybudowanie budynku wynikającej z ksiąg Wnioskodawcy, z uwagi na fakt, że Wnioskodawca – kupujący jest właścicielem nakładów poniesionych na wybudowanie tego budynku i nakłady te są przez niego amortyzowane i odzwierciedlone w ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych?2.Czy w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego, fakt, że Wnioskodawca – kupujący jest właścicielem nakładów poniesionych na wybudowanie budynku może być uznany za uzasadnioną przyczynę, o której mowa w art. 14 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych uzasadniającą ustalenie ceny sprzedaży gruntu i budynku na tym gruncie na poziomie ceny rynkowej gruntu i niezamortyzowanej wartości nakładów na wybudowanie budynku wynikającej z ksiąg Wnioskodawcy ?3.Czy ustalenie ceny sprzedaży w sposób przedstawiony w pyt. 2 będzie skutkować powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?4.Czy w przypadku pozytywnej odpowiedzi na pyt. 1 i 2 uzasadnione jest , aby wartość początkowa budynku , jaki nabędzie Wnioskodawca pozostała na tym samym poziomie co wartość amortyzowanych przez Wnioskodawcę nakładów na wybudowanie kupionego budynku ( z uwzględnieniem dotychczas dokonanych odpisów amortyzacyjnych), czyli, aby pozostała ona na tym samym poziomie nie wpływając tym samym na wielkość kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy z tytułu amortyzacji?

2009.09.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-385/09-2/AM
     ∟Wnioskodawca ma prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku ze Świadczeniami Rzeczowymi / przekazywaniem Upominków w ramach odpłatnie świadczonych Usług na rzecz Zleceniodawców na podstawie Umów oraz wydatki związane z organizacją spotkań o charakterze ogólnym, które to wydatki są uwzględniane w całości w podstawie kalkulacji wynagrodzenia należnego Wnioskodawcy z tytułu świadczonych Usług stanowią koszty uzyskania przychodów z godnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. A zatem w odniesieniu do powyższych wydatków nie ma zastosowania art. 16 ust. 1 pkt 14 i art. 16 ust. 1 pkt 28. Należy uznać za nieprawidłowe stanowisko Wnioskodawcy, iż rezerwy na premie pieniężne oraz na inne wydatki o charakterze motywacyjno-gratyfikacyjnym (np. wyjazd firmowy odbywający się w przypadku odnotowania przez Spółkę pozytywnych wyników finansowych) dla pracowników Spółki oraz pracowników tzw. pozyskiwanych w ramach „outsourcingu” jak również rezerwy na niewypłacone wynagrodzenia oraz nieopłacone składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także rezerwy na niewykorzystane urlopy, nagrody jubileuszowe, odprawy emerytalne i rentowe dla pracowników Spółki zgodnie z wyceną aktuarialną tworzone przez Spółkę na pokrycie spodziewanych kosztów związanych ze świadczeniem Usług na rzecz Usługodawców, stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki w pełnej wysokości po uwzględnieniu ich w bazie kosztowej stanowiącej podstawę kalkulacji wynagrodzenia Spółki z tytułu świadczonych Usług.Reasumując, pozostałe rezerwy na koszty / RMK, rezerwy kalkulowane przez Spółkę na poczet wynagrodzenia za usługi marketingowe wypłacane Podwykonawcom, rezerwa dotycząca audytu sprawozdań finansowych nie stanowią kosztów uzyskania przychodów w momencie ich uwzględnienia w bazie kosztowej.

2009.09.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1206/09/BG
     ∟Czy zwrot przez Spółkę komandytową całości lub części wkładu wniesionego przez Spółkę spowoduje powstanie przychodu po stronie Spółki, w sytuacji gdy wartość zwróconego wkładu nie przekroczy jego wartości z dnia wniesienia?

2009.09.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-310/09-2/IŚ
     ∟Czy Wnioskodawca może otrzymane środki z Narodowego Funduszu Zdrowia, ujęte w wyniku lat ubiegłych w kwocie 11.300.828,53 zł, rozliczyć w CIT-8 za rok 2008 r. (wzrost wynagrodzeń za lata 2001-2003 oraz odsetki za lata 2001-2007)?

2009.09.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-309/09-2/AJ
     ∟Czy w związku ze świadczeniem przez Spółkę kompleksowych usług na podstawie Umów zawartych z zagranicznymi kontrahentami oraz w związku ze stosowanym na podstawie tych Umów schematem wynagrodzenia opartym na metodzie koszt plus (poniesione koszty i wydatki powiększone o 5% marżę):

2009.08.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-311/09/AW
     ∟1. Czy zwrot na rzecz Spółki kwoty wydatków, jakie ta poniesie na wybudowanie autostrady zgodnie ze zmienionym projektem dostosowanym do przepisów obowiązującego prawa, stanowiących element kosztów wytworzenia środka trwałego, będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?2. Czy odpisy amortyzacyjne dokonywane od tej części środka trwałego, na wytworzenie której wydatki zostały zwrócone Spółce, stanowią koszt uzyskania przychodu?

2009.08.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-371/09-6/DS
     ∟Czy nieodpłatne przekazanie w/w infrastruktury stanowić będzie w dacie jej przekazania koszty uzyskania przychodów w rozliczeniu podatku dochodowego od osób prawnych?

2009.08.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-269/09-2/AJ
     ∟1. Czy otrzymany częściowy zwrot poniesionych nakładów na inwestycję w przypadku przeniesienia własności będzie stanowił przychód podatkowy dla Spółki i kiedy powinno nastąpić rozpoznanie tegoż przychodu ? Czy w związku z wystąpieniem takiego stanu faktycznego Spółka jest zobowiązana do skorygowania wartości początkowej środka trwałego do wysokości przypadającego jej udziału we własności środka trwałego ? Czy wydatki na konserwację, bieżące utrzymanie, naprawy, remonty środka trwałego do których spółka będzie zobowiązana na mocy umowy najmu stanowić będą koszty uzyskania przychodu ?2. Czy otrzymany częściowy zwrot poniesionych nakładów na inwestycję, w sytuacji, gdy nie dochodzi do przeniesienia własności środka trwałego na wynajmującego obliguje spółkę do wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów części odpisów amortyzacyjnych w wysokości odpowiadającej wartości otrzymanego zwrotu ? Czy jednocześnie otrzymany zwrot nie będzie dla Spółki stanowił przychodu do opodatkowania ?

2009.07.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-223/09-2/PS
     ∟Jeżeli przed zakończeniem pełnego okresu amortyzacji inwestycji w obcym środku trwałym, dojdzie do rozwiązania umowy dzierżawy (użyczenia), na podstawie której użytkowano obcy środek trwały, wówczas nie ma możliwości zaliczenia wcześniej poniesionych wydatków inwestycyjnych do kosztów podatkowych, w wysokości niezamortyzowanej części tej inwestycji.

2009.07.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-290/08-2/GJ
     ∟1. Czy Spółka może zaliczyć wydatki na doradztwo profesjonalnych konsultantów związane z procesem ubiegania się przez Spółkę o dofinansowanie projektu innowacyjnego poniesione dotychczas oraz te, które zostaną poniesione w przyszłości, do kosztów uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia? 2. Czy Spółka może zaliczyć wydatki na doradztwo profesjonalnych konsultantów związane z procesem ubiegania się przez Spółkę o dofinansowanie projektu szkoleniowego poniesione dotychczas oraz te, które zostaną poniesione w przyszłości, a nie zostaną Spółce zwrócone, do kosztów uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia? 3. Czy w sytuacji, kiedy Spółka zaliczy do podatkowych kosztów uzyskania przychodów wydatki związane z rozliczeniem projektu szkoleniowego, a koszty te zostaną Spółce w przyszłości zwrócone w ramach dofinansowania, to czy Spółka powinna rozpoznać taki zwrot kosztów jako przychód podatkowy w momencie jego uzyskania?

2009.07.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-207/09-2/AG
     ∟Czy Dystrybutor może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wydatek poniesiony na rzecz Odbiorcy, wynikający z przejęcia długu X wobec Odbiorcy w zamian za wynagrodzenie otrzymane od X ? Czy, w przypadku uznania stanowiska Spółki przedstawionego w pytaniu nr 1 za nieprawidłowe, Część B wynagrodzenia określona w Umowie marketingowej, otrzymana w kwocie równej wartości przejmowanego przez Spółkę długu X nie stanowi przychodu dla Spółki jako zwrot wydatków niezaliczonych do kosztów uzyskania przychodów, a zatem na skutek realizacji transakcji nie powstaje dochód podatkowy ? Czy realizacja transakcji przejęcia długu w zamian za Część B wynagrodzenia pozostaje bez wpływu na podstawę opodatkowania w PDOP, zakładając, iż wystawienie faktury za Część B wynagrodzenia i spłata przejętego długu mają miejsce w tym samym roku podatkowym ?

2009.06.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-153/09/DK
     ∟1. Czy zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 48 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych amortyzacja dla środków trwałych oddanych do użytkowania w Grupie A. Sp. z o.o. a następnie wniesionych do Spółki w dniu 28 lutego 2007 r. aportem w ramach przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 551 KC, nie stanowi kosztu uzyskania przychodu w spółce otrzymującej aport, począwszy od miesiąca otrzymania dotacji w wysokości naliczonej amortyzacji od 1 marca 2007 r.?2. Czy otrzymana dotacja jest wyłączona z przychodów podatkowych na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 6a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jako zwrot poniesionych wydatków niezaliczanych do kosztów uzyskania przychodów?

2009.06.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3-423-244/09-2/JB
     ∟Czy uzyskane przez Bank, w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego, świadczenie ubezpieczeniowe, w części odpowiadającej kwocie niespłaconego kapitału udzielonego kredytobiorcy kredytu, nie będzie stanowiło dla Banku przychodu podlegającego opodatkowaniu?

2009.06.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-138/09-2/MB
     ∟Czy zwrócona przez Zbywcę Wnioskodawcy kwota w wysokości 50% Podatku jest dla Wnioskodawcy przychodem, o którym mowa w art. 12 ust. 1 UPDQP? Gdyby odpowiedź na pierwsze pytanie okazała się twierdząca, to czy oddanie Zbywcy przez Wnioskodawcę kwoty, o której mowa w pytaniu pierwszym, spowoduje, iż Wnioskodawca będzie uprawniony do skorygowania (zmniejszenia) o tę kwotę swojego przychodu w rozliczeniu za okres, w którym owo oddanie nastąpi, czy też może w rozliczeniu za okres, w którym pierwotnie ten przychód wykazano?

2009.06.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-128/09-2/AJ
     ∟1. Czy prawidłowe jest stanowisko, zgodnie z którym wydatki poniesione na wykonanie prac adaptacyjnych w wynajmowanym lokalu, w opisanych powyżej sytuacjach nr 1, 2, 3, 4 oraz 5, nie powinny być uznane za koszty uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia, lecz powinny być rozpoznawane w formie odpisów amortyzacyjnych ? 2. Czy Spółka postąpiła prawidłowo rozpoznając w opisanych powyżej przypadkach nr 1, 2, 3, 4 oraz 5 jednorazowo przychód podatkowy (w miesiącu wystawienia faktury) z tytułu otrzymania od wynajmującego wynagrodzenia w związku z wykonaniem prac adaptacyjnych ? 3. Czy w stanie faktycznym opisanym pod nr 6 prawidłowym jest podejście, zgodnie z którym Spółka nie rozpoznała kosztu podatkowego z tytułu poniesienia wydatków na nakłady adaptacyjne w lokalu będącym przedmiotem najmu, i jednocześnie nie rozpoznała przychodu podatkowego w związku z otrzymaniem od wynajmującego zwrotu tych wydatków ?

2009.05.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-212/09/CzP
     ∟Czy wobec faktu wpłacenia przez dostawcę na konto zakładu całej kwoty, kwotę tę należy traktować jako przychód zakładu do opodatkowania w roku 2008, jak również należy naliczyć i odprowadzić od niego podatek VAT w miesiącu otrzymania tych środków, czy też należy czekać do momentu uprawomocnienia się wyroku, czy też do chwili otrzymania faktur korygujących od dostawcy (co zrobić gdy dostawca ich nie wystawi)? W chwili obecnej do momentu uprawomocnienia się wyroku Spółka nie jest pewna czy wpłacona kwota przez dostawcę jest jej należna wobec czego nie wie również czy płacąc podatek od osób prawnych i odprowadzając podatek VAT nie naraża się na stratę, gdyż w momencie przegranej apelacji będzie musiała oddać pieniądze dostawcy?

2009.03.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-30/09-2/HS
     ∟1. Czy otrzymywane dofinansowanie może zostać rozliczone w momencie jego otrzymania poprzez bezpośrednie pomniejszenie kosztów uzyskania przychodów? Czy też w momencie zakończenia procesu badawczego i powstania prac rozwojowych, które jako wartości niematerialne i prawne podlegają amortyzacji, dofinansowanie będzie wiązało się z koniecznością pomniejszenia wartości początkowej?2. Czy ze względu na fakt powstania prac rozwojowych jako projektu głównego oraz przeniesienia praw autorskich związanych z tym projektem Spółka powinna przyjąć odmienne zasady amortyzacji właściwe dla prac rozwojowych oraz praw autorskich czy też przyjąć wyłącznie zasady amortyzacji właściwe dla prac rozwojowych?

2009.03.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-44/09-4/KK
     ∟Czy R prawidłowo zalicza wydatki na ubezpieczenie samochodów osobowych do kosztów uzyskania przychodów do wysokości limitu przewidzianego w art. 16 ust. 1 pkt 49 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy przychodem w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jest kwota zwrotu wydatków z tytułu ubezpieczeń samochodów osobowych dokonana przez korzystających na rzecz R w wysokości, która uprzednio została zaliczona do kosztów podatkowych z uwzględnieniem limitu określonego w art. 16 ust. 1 pkt 49 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj