Interpretacje do przepisu
art. 45 ustawy o rachunkowości

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


99/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 45 ustawy o rachunkowości

1 2 3 4

2006.11.24 - Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1471/DPD1/423-125/06/KK
     ∟W jakiej wartości, mając na uwadze brzmienie art. 38b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Bank sporządzający sprawozdania finansowe zgodnie z MSR uprawniony jest do wykazania kosztu uzyskania przychodu w przypadkach, gdy kwoty dokonanych odpisów aktualizujących nie są równe wartości kwot rezerw celowych.

2006.07.04 - Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1471/DPD1/423-62/06/KK/2
     ∟Czy w sytuacji, gdy w okresie poprzednim część rezerwy nie została uznana za koszt uzyskania przychodów, ze względu na przekroczenie kwoty odpisu aktualizującego, będzie mogła zostać zaliczona do kosztów podatkowych okresu bieżącego, a jeżeli tak, to co będzie jeżeli okresy te wypadną w innych latach podatkowych.

2006.07.04 - Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1471/DPD1/423-62/06/KK/3
     ∟Czy w momencie przejścia na MSR kwoty rozwiązanych lub zmniejszonych rezerw w bilansie, uznanych uprzednio jako koszty uzyskania przychodów, dokonane wyłącznie ze względu na zmianę metody kalkulacji ich poziomu (przejście na zasady wynikające z MSR), Bank powinien zaliczyć przychody podatkowe, w myśl art. 12 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?

2006.06.06 - Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1471/DPD1/423-75/06/SG
     ∟Pytanie dotyczy prawidłowości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów aktualizujących dokonanych zgodnie z MSR w wysokości rezerw celowych na ekspozycje kredytowe, obliczonych na zasadach i w równowartości wynikającej z przepisów w sprawie zasad tworzenia rezerw na ryzyko związane z działalnością banków, w przypadku gdy w tym celu Bank prowadzi oddzielną, odrębną od ewidencji księgowej opartej na MSR, ewidencję rezerw celowych na ekspozycje kredytowe.

2006.05.12 - Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1471/DPD2/423/20/06/JB
     ∟czy prawidłowe jest stanowisko Banku, że w związku z wdrożeniem przez Bank zasad rachunkowości określonych przez MSR rezerwa IBNI utworzona w roku 2005 r na poniesione lecz nieudokumentowane ryzyko kredytowe stanowi w okresie przejściowym roku 2005 koszt uzyskania przychodu w pełnej wysokości utworzonej kwoty rezerwy zgodnie z MSR, oraz, czy w latach następnych kosztem uzyskania przychodu będą kwoty przyrostu tej rezerwy odnoszące się do poszczególnych lat ich tworzenia.

2006.04.04 - Pomorski Urząd Skarbowy - DP/PD/423-003/06/AK
     ∟Wątpliwości Banku budzi ustalenie, w jakiej wartości Bank uprawniony jest do wykazania kosztu uzyskania przychodów w sytuacji, gdy kwoty dokonanych odpisów aktualizujących utworzonych zgodnie z MSR nie są równe kwotom rezerw celowych, utworzonych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 10.12.2003r.

2006.02.28 - Izba Skarbowa w Krakowie - PD-1/4218/i-52/05
     ∟Wspólnicy spółki z o.o. podjęli decyzję o jej przekształceniu w spółkę komandytową. Przekształcenie formy prawnej poprzedzone zostanie wniesieniem przedsiębiorstwa spółki z o.o. w formie wkładu niepieniężnego (aportu) do drugiej spółki z o.o. Następnie spółka komandytowa będzie użytkowała to przedsiębiorstwo na podstawie umowy leasingu gdzie leasingodawcą będzie ta druga spółka z o.o.Czy w związku z przekształceniem spółki z o.o. wspólnicy spółki komandytowej jako płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych zachowują prawo do zaliczenia do kosztów podziałowych wydatków dotyczących okresu, gdy spółka działała jako spółka z o.o.?

2005.10.27 - Izba Skarbowa w Warszawie - 1401/PD-4230Z-79/05/BB
     ∟Zdaniem Banku regulacja zawarta w art. 38c ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w zw. z art. 130 Prawa bankowego nie może być interpretowana wprost zgodnie z brzmieniem literalnym wskazanych przepisów, gdyż taka interpretacja nie przystaje do rzeczywistości funkcjonowania banku stosującego MSR i prowadzi do rozwiązań sprzecznych z logiką, jak również celem ustanowienia powołanych przepisów.

2005.09.30 - Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1471/DPD1/423/61/05/MK
     ∟Pytanie dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów aktualizujących dotyczących wierzytelności z tytułu kredytów i pożyczek oraz gwarancji (poręczeń) spłaty kredytów i pożyczek, odpowiadających równowartości rezerw na ryzyko związane z działalnością banków, które byłyby zaliczone do należności straconych, bez uprawdopodobnienia nieściągalności tych wierzytelności.

1 2 3 4

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj