Interpretacje do przepisu
art. 32 ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


198/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 32 ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

1 2 3 4 5 6 7

2008.08.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-829/08-2/SP
     ∟Brak obowiązku pobrania i odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy do organu podatkowego w Polsce za okres pracy najemnej w Norwegii, o ile wynagrodzenie SA wypłacane przez pracodawcę norweskiego.

2008.08.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-342/08-2/AK
     ∟1. Czy biorąc pod uwagę opisany powyżej stan faktyczny ma zastosowanie artykuł 32 ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?2. Czy w przypadku pracowników, którzy wykonują pracę na terytorium Holandii zaliczka na podatek dochodowy od pierwszego dnia pobytu ma być odprowadzona w Holandii?

2008.08.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB2/415-950/08/MCZ
     ∟W jak sposób płatnik ma opodatkować wynagrodzenie pracownika będącego w podróżach służbowych w Wielkiej Brytanii przez okres dłuższy niż 183 dni w okresie 12 miesięcy danego roku podatkowego oraz według jakich zasad ma odliczać od dochodu składki na ubezpieczenie społeczne i od podatku składki na ubezpieczenie zdrowotne od dochodu uzyskanego z pracy najemnej wykonywanej w Polsce i w Wielkiej Brytanii?

2008.07.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-227/08-2/AP
     ∟Od 2007 roku Wnioskodawca posiada zakład podatkowy w Niemczech. Na podstawie umów o pracę Wnioskodawca zatrudniał pracowników, których następnie oddelegował do pracy w Niemczech (do swojego warsztatu). Ze względu na przepisy ustawy o unikaniu podwójnego opodatkowania podatek dochodowy od osób fizycznych (wynagrodzenia pracowników) opłacany był w Niemczech. Natomiast składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne od wynagrodzeń tychże pracowników odprowadzane były w Polsce. Czy Spółka jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych w powyżej określonej sytuacji powinna sporządzić pracownikom oddelegowanym do Niemiec PIT-11 czy też powołując się na ustawę o unikaniu podwójnego opodatkowania z RFN traktować opodatkowane w Niemczech wynagrodzenia, jako dochody nie podlegające opodatkowaniu w Polsce i nie wystawiać PIT-11?

2008.06.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/415-357a/08/ENB
     ∟1. Czy dochody osiągnięte w Norwegii firma powinna wykazać na deklaracji PIT-11 łącznie z dochodami ze stosunku pracy osiągniętymi na terenie RP? 2. Jak wykazać składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne opłacone od dochodów osiąganych przez pracowników pracujących w Norwegii? Czy wykazanie całości składek na PIT-11 jest prawidłowe. Czy odliczenie składki zdrowotnej w wysokości 7,75%, obliczonej od wynagrodzenia osiągniętego w Norwegii, od podatku zapłaconego w Polsce jest zasadne? 3. Czy przyjęcie dochodu obliczonego na złotówki kursem średnim NBP z dnia wyliczenia wypłaty tj. ostatni dzień roboczy każdego miesiąca jest prawidłowe?

2008.06.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/415-346/08/IB
     ∟1. Czy prawidłowe jest stanowisko płatnika zarówno co do sposobu, jak i formy sporządzonych dokumentów rozliczeniowych za rok podatkowy w świetle art. 39 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu stosunku pracy dla wyżej wymienionych pracowników, z uwzględnieniem miejsca oraz czasu pracy?2. Czy pracodawca ma obowiązek uwzględniać lub żądać informacji dotyczącej wykonywania pracy za granicą u poprzednich pracodawców od zatrudnionego pracownika? Czy brak takiej informacji może powodować nieprawidłowy sposób opodatkowania, a także rozliczenia pracownika z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych?3. Czy w przypadku dochodu opodatkowanego za granicą należy w sytuacji wystawienia zaświadczenia, a nie informacji PIT-11 wykazać składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne odprowadzone do polskiego ZUS?4. Czy płatnik może nie sporządzać korekty dokumentów rozliczeniowych, a tym samym dokonać zaniechania bądź poboru podatku – zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych (zaświadczenie o wysokości osiągniętego dochodu za granicą, PIT-11) w sytuacji gdy pracownik nie przepracował 183 dni za granicą bądź przepracował więcej niż zakładano i więcej niż 183 dni za granicą, pozostawiając powyższe do rozliczenia podatnikowi poprzez zeznanie roczne?

2008.04.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-217/08-3/AZ
     ∟W którym państwie, w Polsce czy we Francji podlegać będzie opodatkowaniu dochód pracowników, przyjmując, że przebywali we Francji powyżej 183 dni w danym roku podatkowym oraz w związku z tym czy i kiedy Wnioskodawca (płatnik) w świetle art. 15 umowy polsko - francuskiej może zaprzestać poboru zaliczek na podatek dochodowy, zgodnie z art. 32 ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? W jaki sposób dokonywać kalkulacji liczby dni spędzonych na terytorium Francji dla potrzeb art. 15 umowy polsko – francuskiej ?

2008.04.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-217/08-2/AZ
     ∟1. W którym państwie, w Polsce czy w Niemczech, będzie podlegać opodatkowaniu dochód pracowników wykonujących pracę na terytorium Niemiec, przy założeniu, że przebywali w tym kraju poniżej 183 dni w dwunastomiesięcznym okresie rozpoczynającym się lub kończącym w danym roku podatkowym oraz w związku z tym, czy i kiedy Wnioskodawca/ Płatnik w świetle art. 15 umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, może zaprzestać poboru zaliczek na podatek dochodowy zgodnie z art. 32 ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy w zaprezentowanym stanie faktycznym następujące (ew. jakie inne) zdarzenia dokumentacja uzasadniają zastosowanie przez płatnika normy art. 32 ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. zaprzestanie poboru zaliczek w Polsce:Otrzymanie informacji sygnowanej przez osobę umocowaną do reprezentowania spółki zagranicznej, potwierdzającej podleganie opodatkowaniu dochodów w Niemczech, lub Dokonanie obciążenia podmiotu niemieckiego kosztami związanymi z oddelegowaniem? 3. Czy Spółka Polska może zaprzestać poboru zaliczek od części miesięcznego wynagrodzenia pracownika w sytuacji, gdy pracownik przez część liczby dni roboczych w miesiącu wykonywał pracę w Niemczech, a przez część miesiąca w Polsce na rzecz Spółki polskiej? 4. Jak Spółka polska powinna raportować na deklaracji PIT-11 dochód pracowników uzyskany za pracę na terytorium Niemiec, od którego zaprzestała poboru zaliczek na podatek dochodowy oraz czy nie pobierając zaliczek, może zaprzestać również dokonywania technicznej czynności ich obliczania? 5. W przypadku, gdy zgodnie z polsko - niemiecką umową o unikaniu podwójnego opodatkowania dochód pracowników Spółki polskiej, podlega opodatkowaniu w Niemczech, Spółka polska zaprzestałaby poboru podatku dochodowego na podstawie art. 32 ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ale następczo pracownik lub Spółka niemiecka nie odprowadziliby podatku dochodowego w tym kraju, czy w takiej sytuacji Spółka polska, jako płatnik podatku dochodowego podlega odpowiedzialności zgodnie z art. 30 w związku z 26a ustawy Ordynacja podatkowa?

2008.04.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-76/08/HD
     ∟Czy różnice kursowe, które powstają na rozrachunkach publicznoprawnych, w związku z regulowaniem podatku dochodowego do instytucji niemieckiej z konta bankowego walutowego, są podatkowym kosztem lub przychodem w myśl art. 24c ust. 2 pkt 2 i ust. 3 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

2008.02.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-635/07/MR
     ∟1. Czy zapłacony podatek od osób fizycznych i składki ZUS w Norwegii z tytułu umów o pracę i umów zlecenia od osób oddelegowanych do Norwegii jest kosztem uzyskania przychodu z działalności Wnioskodawcy?2. Jeżeli pracownicy wykonują pracę w Norwegii przez okres nie przekraczający 183 dni w roku to podatek od osób fizycznych i składki ZUS musimy płacić w Polsce, a po przekroczeniu 183 dni dopiero w Norwegii, czy od pierwszego dnia pobytu w Norwegii możemy płacić podatek i składki ZUS w Norwegii?3. Czy Wnioskodawca składa po ustaniu obowiązku poboru zaliczek deklarację PIT-11, jeśli podatek zapłacony został w Norwegii?

2008.01.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB2/415-318/07/MCZ
     ∟Czy wnioskodawcy powinien potrącać z wynagrodzenia pracownika i odprowadzać do Urzędu Skarbowego zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych?

2008.01.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-601/07/AW
     ∟1. Czy w celu uniknięcia podwójnego opodatkowania, przy ustalaniu podatku, prawidłowe jest zastosowanie metody proporcjonalnego odliczenia według art. 27 ust. 9 ustawy o podatku dochodowym?2. Czy z chwilą przekroczenia 183 dniowego okresu pobytu poza granicami kraju w roku kalendarzowym 2007, Spółka powinna – na mocy art. 32 ust. 6 – zaprzestać pobierania zaliczek na podatek dochodowy od Pana dochodów z pracy wykonywanej w ramach zagranicznej podróży służbowej na terenie Finlandii, ponieważ dochody te podlegają opodatkowaniu poza terytorium RP?3. Czy w PIT/ZG, stanowiącym załącznik do zeznania PIT-36, w poz. 11 – „podatek zapłacony za granicą od dochodów o których mowa w art. 27 ust. 9”, oprócz podatku zapłaconego można wykazać podatek do zapłaty w Finl...

2008.01.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB2/415-274/07/MCZ
     ∟Czy na wnioskodawcy - Spółce cywilnej ciąży obowiązek pobierania zaliczek na podatek dochodowy od wynagrodzeń wypłacanych pracownikowi oddelegowanemu do pracy w Norwegii? Czy w opisanym stanie faktycznym ma zastosowanie art. 32 ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ?

2007.12.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-115/07-3/RL
     ∟Spółka w Polsce jest zwolniona z obowiązku odprowadzania zaliczek od niektórych dochodów uzyskanych przez pracowników z pracy wykonywanej w Niemczech, co w konsekwencji oznacza również zwolnienie ze sporządzenia po zakończeniu roku podatkowego informacji PIT-11 w tym zakresie

2007.10.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-42/07/MR
     ∟1. W jakiej pozycji PIT-11 za 2007 r. należy wykazać dochody uzyskane z tytułu pracy za granicą pracowników oddelegowanych i opodatkowane w Polsce? 2. W jakiej pozycji PIT-11 za 2007 r. należy wykazywać dochody uzyskane za granicą i tam opodatkowane? 3. Czy w przypadku dochodu opodatkowanego za granicą należy wykazać w PIT-11 składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne odprowadzone do polskiego ZUS? 4. Czy w związku ze zwolnieniem od podatku części przychodu na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 20 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych obowiązek pomniejszenia zagranicznego dochodu spoczywa na pracodawcy (bez pisemnej zgody)?

2007.09.05 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1472/DPC/415-74/07/PK
     ∟Czy po zapłaceniu podatku za granicą spółka jako płatnika powinna odzyskać z urzędu skarbowego zapłacony w Polsce podatek (poprzez potrącenie z bieżących zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych), aby móc zwrócić go pracownikowi? Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Spółka w ramach swojej działalności deleguje swoich pracowników do realizacji projektów za granicę w ramach kontraktów o dzieło zawieranych ze swoimi kontrahentami. Do tej pory firma oddelegowała pracowników głównie do Niemiec, a ostatnio deleguje również do Austrii. Oddelegowanie pracowników trwa zarówno poniżej jak i powyżej 183 dni.W związku z przedmiotowym wnioskiem Minister Finansów w dniu 13.08.2007r. wydał postanowienie nr DD4-033-0776/ZKK/07/1313 w któr...

2007.05.15 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1472/DPC/415-32/07/PK
     ∟Opodatkowanie dochodów pracowników oddelegowanych do pracy poza Polskę Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Spółka deleguje swoich pracowników do pracy poza granice Polski. Pobyt tych pracowników każdorazowo przekracza okres który zgodnie z umową o unikaniu podwójnego opodatkowania stanowi warunek wyłączenia z opodatkowania tych dochodów w Polsce.Zdaniem Spółki w powyższym stanie faktycznym:1.może ona zaniechać poboru zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych jeżeli firma doradztwa podatkowego z siedzibą w państwie miejsca oddelegowania każdego z pracowników, po odrębnym zbadaniu ich sytuacji przedłoży Spółce informację z której wynikać będzie, że dochody osiągnięte przez każdego z nich z pracy poza Polską podlegają lub t...

2007.04.27 - Pierwszy Wielkopolski Urząd Skarbowy w Poznaniu - ZD/4060-13/07
     ∟Czy Spółka ma obowiązek odprowadzać w 2007 r. zaliczki na podatek dochodowy od wynagrodzeń pracowników wykonujących pracę w Niemczech przez okres przekraczający 183 dni? W dniu 02.02.2007r. do tutejszego organu podatkowego wpłynął wniosek Spółki o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w trybie przepisu art. 14a § 1 ustawy Ordynacja podatkowa, który uzupełniono w dniu 05.02.2007r. Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, iż Wnioskodawca zajmuje się produkcją i montażem konstrukcji stalowych w Polsce i w krajach Unii Europejskiej. W związku z powyższym, Spółka oddelegowuje czasowo część Jej pracowników do pracy w Niemczech. Pracownicy, których okres pracy w Niemczech przekroczył 183 dni, ...

1 2 3 4 5 6 7

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj