Interpretacje do przepisu
art. 28 ustawy o rachunkowości

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


75/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 28 ustawy o rachunkowości

1 2 3

2009.12.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-613/09-2/AJ
     ∟1.Czy ww. płatności wypłacane na rzecz kontrahentów Spółki stanowią koszty uzyskania przychodów ?2.Czy prawidłowe jest klasyfikowanie dokonywanych na rzecz kontrahentów płatności, o których mowa w pkt. 1 (bonus obrotowy), jako kosztów bezpośrednio związanych z uzyskaniem przychodu ?3.Czy prawidłowe jest klasyfikowanie opisanych płatności na rzecz Odbiorców (poza bonusami, premiami) jako pośrednie koszty uzyskania przychodu ?4.Czy prawidłowe jest uznanie za koszty pośrednie wydatków zaksięgowanych na podstawie otrzymanych w ciągu roku not obciążeniowych i faktur, dla których umowy przewidują roczny okres rozliczenia ?

2009.09.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-358/09-2/GJ
     ∟1. Czy konieczne jest ustalenie - dla celów podatkowych - wartości początkowej (wartości rynkowej) nieruchomości otrzymanej nieodpłatnie przez niezależnego rzeczoznawcę majątkowego? 2. Na jaki dzień powinna być sporządzona taka wycena - na dzień ujawnienia środka trwałego w ewidencji księgowej, czy na dzień przyjęcia nieruchomości do ewidencji?

2009.01.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-160/08-2/IŚ
     ∟Czy wydatek z tytułu czynszu, poniesiony na dzierżawę nieruchomości (czynsz dzierżawny) w okresie budowy terminalu przeładunkowego, stanowi koszt pozostający w związku z wytworzeniem tej inwestycji, dający się zaliczyć do wartości wytworzonego środka trwałego, a więc zwiększającego wartość początkową wybudowanego terminalu przeładunkowego?

2008.11.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1227/08-2/DG
     ∟Mając na uwadze, iż pożyczki (kredyty) są bezpośrednio związane z realizacją projektów na sprzedaż, w stosunku do których przychody są otrzymywane dopiero w momencie sprzedaży, powstaje pytanie, kiedy rozpoznawać dla celów podatkowych odsetki związane ze spłatą pożyczek (kredytów) powstałe dla celów podatkowych w okresie realizacji projektów?

2008.10.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-801/08-3/AŻ
     ∟w przypadku zbycia akcji w spółce akcyjnej, wniesionych aportem do spółki osobowej, uzyskany przychód z tego tytułu należy kwalifikować jako przychód z kapitałów pieniężnych. Kosztem uzyskania przychodów będzie kwota odpowiadająca wartości objętego wkładu w spółce osobowej z dnia wniesienia tego wkładu

2008.08.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-732/08-4/DG
     ∟Czy ponoszone przez Spółkę koszty związane ze świadczeniem usług telekomunikacyjnych należy uznać w myśl art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych rozumieć za koszty inne niż bezpośrednio związane z przychodami” (w dalszej części pisma zwane również odpowiednio kosztami pośrednim? Według jakiego kryterium należy rozróżniać ponoszone wydatki celem zaliczenia ich odpowiednio do kosztów pośrednich?

2008.01.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-411/07-4/AG
     ∟Czy w powyższym przypadku zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, wartość dla celów podatkowych, innych składników majątkowych każdego z przedsiębiorstw wnoszonych tytułem wkładu niepieniężnego (np. zapasów, produkcji w toku itp.) do Spółki należy wykazać w wartości ustalonej przez Spółkę, nie wyższej jednak niż ich wartość rynkowa?

2007.06.28 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1472/ROP1/423-240/07/AK
     ∟1. Jaki jest moment powstania przychodu podatkowego z abonamentu w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w sytuacji, gdy opłata dotyczy okresu rozliczeniowego, który nie pokrywa się z miesiącem kalendarzowym, a faktura jest wystawiana z góry przed upływem końca przyjętego okresu rozliczeniowego?2. Jaki jest moment powstania przychodu z abonamentu telefonicznego w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w sytuacji, gdy opłata dotyczy okresu rozliczeniowego, który pokrywa się z miesiącem kalendarzowym, a faktura jest wystawiana z góry przed upływem przyjętego okresu rozliczeniowego?3. W którym momencie Spółka uzyskuje przychód podatkowy z tytułu połączeń telefonicznych wykonanych przez abonentów w sytuacji, gdy opłata dotyczy okresu ro...

2007.06.28 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1472/ROP1/423-151/07/AK
     ∟1. Jaki jest moment powstania przychodu podatkowego z abonamentu w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w sytuacji, gdy opłata dotyczy okresu rozliczeniowego, który nie pokrywa się z miesiącem kalendarzowym, a faktura jest wystawiana z góry przed upływem końca przyjętego okresu rozliczeniowego?2. Jaki jest moment powstania przychodu z abonamentu telefonicznego w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w sytuacji, gdy opłata dotyczy okresu rozliczeniowego, który pokrywa się z miesiącem kalendarzowym, a faktura jest wystawiana z góry przed upływem przyjętego okresu rozliczeniowego?3. W którym momencie Spółka uzyskuje przychód podatkowy z tytułu połączeń telefonicznych wykonanych przez abonentów w sytuacji, gdy opłata dotyczy okresu ro...

2007.04.24 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1472/ROP1/423-59/07/AK
     ∟Kiedy powstaje przychód podatkowy z abonamentu za usługi telewizji kablowej i dostępu do internetu, jeżeli opłata dotyczy okresu rozliczeniowego, który nie pokrywa się z miesiącem kalendarzowym, a faktura lub „Mój Rachunek” jest wystawiana z góry przed końcem przyjętego okresu rozliczeniowego (pytanie 1a)? Kiedy powstaje przychód podatkowy z abonamentu telefonicznego, jeżeli opłata dotyczy okresu rozliczeniowego, który nie pokrywa się z miesiącem kalendarzowym, a faktura lub „Mój Rachunek” jest wystawiana z góry przed końcem przyjętego okresu rozliczeniowego (pytanie 1b)? Kiedy powstaje przychód podatkowy z tytułu połączeń telefonicznych wykonanych przez abonentów w sytuacji, gdy opłata dotyczy okresu rozliczeniowego, który pokrywa się z miesiącem ka...

2007.01.02 - Izba Skarbowa w Rzeszowie - IS.I/2-4230/12/06
     ∟Czy nieumorzona wartość magazynu stanowi koszt uzyskania przychodu i nie zwiększa kosztu wytworzenia nowego środka trwałego, natomiast wydatek na zakup budynków przeznaczonych w chwili zakupu do rozbiórki oraz koszty likwidacji wszystkich zbędnych budynków nie stanowią kosztów uzyskania przychodów, a ich wartość zwiększa koszty wytworzenia nowo budowanego środka trwałego (stacji paliw) wpływając tym samym na jego wartość początkową? Czy koszt związany z usługą polegającą na likwidacji budynków zwiększy wartość środka trwałego?

2006.12.06 - Urząd Skarbowy w Wadowicach - PD1A/415-44/06
     ∟Czy istnieje obowiązek sporządzania remanentu likwidacyjnego dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych w przypadku wniesienia aportem firmy prowadzonej na własne nazwisko do Spółki z o.o.?

2006.09.26 - Podkarpacki Urząd Skarbowy - PUS.I/423/58/06
     ∟Czy różnica wartości udziałów posiadanych przez spółkę (udziałowca) w innej spółce powstała wskutek obniżenia w spółce wartości nominalnej udziałów może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów spółki (udziałowca)?

2005.06.16 - Pierwszy Urząd Skarbowy Łódź-Górna - II/423-3/05
     ∟Czy przychód z tytułu wzrostu wartości inwestycji w 1998 r., wykazany w księgach Spółki na koniec 2004r., powinien zostać opodatkowany zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych i w oparciu o jaki przepis prawny?

2004.01.27 - Izba Skarbowa w Olsztynie - PDP/005-1-64/03
     ∟- w sprawie podatku dochodowego od osób prawnych w związku z nabyciem udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością poprzez wniesienie aportu w postaci środków trwałych, Dyrektor Izby Skarbowej w Olsztynie podziela stanowisko

1 2 3

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj