Interpretacje do przepisu
art. 16 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


235/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 16 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1 2 3 4 5 6 7 8

2010.02.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-934/09-3/PD
     ∟2. Czy wykazując w księgach rachunkowych spółki osobowej lokale wniesione aportem, jako towary handlowe, wartość tych lokali należy przyjąć jako wartość określoną w akcie notarialnym, na podstawie którego lokale zostaną wniesione do spółki osobowej, jednakże nie większą niż wartość rynkowa aportu na dzień wniesienia wkładu?3. Na jakich zasadach Wnioskodawca obowiązany jest określić jako wspólnik spółki osobowej koszt uzyskania przychodu w związku z ewentualną sprzedażą przez spółkę osobową wniesionych do spółki osobowej w formie aportu lokali?

2010.01.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-799/09-3/MS
     ∟2. Czy w przypadku wniesienia przez Spółkę w formie aportu znaku towarowego niezarejestrowanego w Urzędzie Patentowym, a zgłoszonego do rejestracji, Spółka ma prawo dokonywać odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej znaków towarowych wniesionych aportem do SpK a odpisy takie będą stanowiły koszt uzyskania przychodu wspólników, w tym Spółki (proporcjonalnie do posiadanego udziału), począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano aportu, tj. od miesiąca następującego po miesiącu, w którym Spółka złoży oświadczenie o wniesieniu tych znaków aportem do SpK oraz zostanie podjęta uchwała wspólników o zmianie umowy SpK?3. W jaki sposób powinna zostać ustalona wartość wniesionych do SpK poszczególnych znaków towarowych dla potrzeb amortyzacji?

2010.01.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-798/09-3/MS
     ∟2. Czy stanowiący przedmiot prawa autorskiego znak towarowy niezarejestrowany w Urzędzie Patentowym, w stosunku do którego Spółka nie występowała o objęcie go prawami ochronnymi w rozumieniu Prawa własności przemysłowej stanowi wartość niematerialną i prawną podlegającą amortyzacji?3.W jaki sposób powinna zostać ustalona wartość wniesionego do SpK znaku towarowego dla potrzeb amortyzacji?4. Czy odpisy amortyzacyjne dokonywane od wartości początkowej znaku towarowego wniesionego aportem do SpK będą stanowiły koszt uzyskania przychodu wspólników, w tym Spółki (proporcjonalnie do posiadanego udziału), począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano aportu, tj. od miesiąca następującego po miesiącu, w którym Spółka złoży oświadczenie o wniesieniu znaku aportem do SpK oraz zostanie podjęta uchwała wspólników o zmianie umowy SpK?

2010.01.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-795/09-3/MS
     ∟Czy w przypadku wniesienia przez Spółkę w formie aportu znaków towarowych nie zarejestrowanych w Urzędzie Patentowym, a zgłoszonych do rejestracji, Spółka ma prawo dokonywać odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej znaków towarowych wniesionych aportem do SpK a odpisy takie będą stanowiły koszt uzyskania przychodu wspólników, w tym Spółki (proporcjonalnie do posiadanego udziału), począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano aportu, tj. od miesiąca następującego po miesiącu, w którym Spółka złoży oświadczenie o wniesieniu tych znaków aportem do SpK oraz zostanie podjęta uchwała wspólników o zmianie umowy SpK? Czy odpisy amortyzacyjne dokonywane od wartości początkowej zarejestrowanego znaku towarowego wniesionego aportem do SpK będą stanowiły koszt uzyskania przychodu wspólników, w tym Spółki (proporcjonalnie do posiadanego udziału ), począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano aportu, tj. od miesiąca następującego po miesiącu, w którym Spółka złoży oświadczenie o wniesieniu tego znaku aportem do SpK oraz zostanie podjęta uchwała wspólników o zmianie umowy SpK? W jaki sposób powinna zostać ustalona wartość wniesionych do SpK poszczególnych znaków towarowych dla potrzeb amortyzacji?

2009.12.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1135/09/MS
     ∟Czy odsetki od pożyczki zaliczone do wartości początkowej środka trwałego mogą zostać uznane za koszt niestanowiący kosztu uzyskania przychodu na podstawie przepisów o niedostatecznej kapitalizacji, to jest zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 60-61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2009.11.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1023/09/AM
     ∟Czy niezamortyzowana wartość samochodu osobowego, nabytego w związku ze skróceniem okresu leasingu finansowego, na dzień zbycia stanowi koszt uzyskania przychodu?

2009.09.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-477/09-2/GJ
     ∟możliwości zastosowania obniżonej stawki amortyzacji (np. do 1 %) dla samochodu osobowego o wartości początkowej przekraczającej równowartość 20.000 euro oddanego do używania osobie trzeciej na podstawie umowy leasingu operacyjnego, skutków podatkowych sprzedaży powyższego samochodu osobowego o wartości początkowej przekraczającej równowartość 20.000 euro, w odniesieniu do którego zastosowano obniżoną stawkę amortyzacji (np. do 1 %) na rzecz korzystającego po upływie podstawowego okresu leasingu operacyjnego.

2009.08.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-278/09-3/AJ
     ∟Czy wniesienie przez Wnioskodawcę wkładów niepieniężnych w postaci samolotów pasażerskich do spółki osobowej zlokalizowanej na terytorium Luksemburga powoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu do opodatkowania? Czy wartość początkowa samolotów pasażerskich wniesionych przez Wnioskodawcę do spółki osobowej zlokalizowanej w Luksemburgu powinna być określona jako ich wartość rynkowa na moment wniesienia ? Czy w przypadku sprzedaży samolotów otrzymanych aportem przez spółkę osobową przypadający na Wnioskodawcę dochód z uczestnictwa w spółce osobowej zlokalizowanej w Luksemburgu obliczony byłby jako różnica pomiędzy ceną sprzedaży a ich wartością rynkową na moment wniesienia do spółki osobowej? Czy dochód taki podlegałby zwolnieniu od opodatkowania podatkiem dochodowym na podstawie umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej pomiędzy Polską a Luksemburgiem ? Czy w przypadku likwidacji spółki osobowej zlokalizowanej w Luksemburgu, opodatkowaniu u Wnioskodawcy jako wspólnika spółki podlegałaby różnica pomiędzy kwotą lub majątkiem otrzymanym z tytułu likwidacji spółki osobowej a wartością rynkową samolotów wniesionych do spółki osobowej określonej na dzień wniesienia podwyższoną o koszty związane z wniesieniem wkładu ?

2009.08.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-348/09-2/HS
     ∟1. Czy w przedstawionym stanie faktycznym odsetki od pożyczki, naliczone do dnia przekazania tego środka trwałego do używania, zwiększają wartość początkową środka trwałego, bez względu na ewentualne ograniczenia, które mogą się pojawić w momencie zapłaty, a odpisy amortyzacyjne od środka trwałego stanowią w pełnej wysokości koszt uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 6 cytowanej wyżej ustawy z 15.02.1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?2. Czy w razie spłaty odsetek, przepis art. 16 ust. 1 pkt 60 ustawy cytowanej wyżej ustawy z 15.02.1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych stosuje się jedynie do tej części odsetek, które zostały naliczone po dniu przekazania środka trwałego do używania?

2009.07.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-363/09-2/MS
     ∟Czy zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 4 Ustawy o CIT za wartość początkową Praw do Znaków Towarowych dla potrzeb amortyzacji podatkowej w Spółce Osobowej należy przyjąć wartość Praw do Znaków Towarowych określoną przez wspólnika w akcie notarialnym wnoszącym wkład do Spółki Osobowej, jednak nie wyższą niż wartość rynkowa na dzień wniesienia wkładu ? Czy Spółka Osobowa, w której księgach będą wykazane Prawa do Znaków Towarowych, będzie dokonywała odpisów amortyzacyjnych od Praw do Znaków Towarowych od wartości początkowej ustalonej w sposób określony w punkcie 1, natomiast odpisy te w proporcji odpowiedniej do posiadanych przez wspólników (w tym CCP) udziałów w zyskach będą stanowiły koszt uzyskania przychodów wspólników (w tym Spółki) na podstawie art. 5 ust 1 i 2 w powiązaniu z art. 15 ust. 6 ustawy o CIT ?

2009.07.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-203/09-4/JG
     ∟Czy obniżenie lub późniejsze podwyższenie stawek amortyzacyjnych zgodnie z art. 16i ust. 5 UPDOP powinno być dokonane najpóźniej w momencie dokonania pierwszego odpisu amortyzacyjnego w roku podatkowym odpowiednio za pierwszy miesiąc (tj. do 20 dnia następnego miesiąca - w przypadku odpisów miesięcznych) za pierwszy kwartał tj. do 20 dnia następnego miesiąca po zakończeniu kwartału - w przypadku odpisów kwartalnych) lub na koniec roku podatkowego( tj. w terminie złożenia deklaracji/wpłaty podatku za dany rok podatkowy - w przypadku odpisów rocznych)? Czy w świetle art. 16i ust 5 UPDOP możliwe jest obniżenie stawek amortyzacyjnych stosowanych przez podatnika ze stawki podanej w Wykazie na dowolną niższą? Czy w przypadku stosowania obniżonej stawki amortyzacyjnej na podstawie art. 16i ust. 5 UPDOP możliwe jest podwyższenie uprzednio obniżonej stawki do dowolnej wysokości, nie wyższej jednak niż standartowa stawka wynikająca z Wykazu, począwszy najwcześniej od następnego roku podatkowego? Czy w przypadku sprzedaży samochodów osobowych o początkowej wartości przewyższającej równowartość 20.000 Euro przeliczonej na złote po upływie okresu leasingu, Spółka jest uprawniona do zaliczenie nieumorzonej wartości tych pojazdów (tj. wartości początkowej pomniejszonej o odpisy stanowiące i niestanowiące kosztów uzyskania przychodów) do kosztów uzyskania przychodów na moment sprzedaży?

2009.06.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-181/09-4/MS
     ∟Czy Spółka ma prawo przyjąć jako wartość początkową nieruchomości wniesionej aportem do Spółki komandytowej w wysokości określonej na podstawie aktualnych cen rynkowych i równej wartości wkładu niepieniężnego określonego w umowie spółki?

2009.05.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-181/09-3/MC
     ∟Czy Spółka może dokonywać odpisów amortyzacyjnych od samochodów osobowych w taki sposób, odpisy amortyzacyjne będą w całości zaliczane w koszty uzyskania przychodów aż do chwili, gdy łączne odpisy amortyzacyjne zaliczane w koszty uzyskania przychodów zrównają się z kwotą w złotych 20.000 euro przeliczoną według kursu średniego euro ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z dnia przekazania samochodu do używania, po czym następnie dokonywane odpisy amortyzacyjne nie będą uznawane za koszty uzyskania przychodów?

2009.05.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP1/443-147/09/AJ
     ∟Czy powstaje obowiązek korekty odliczonego wcześniej podatku naliczonego przy nabyciu towarów i usług związanych ze sprzedanymi inwestycjami?

2009.05.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-155/09/ESZ
     ∟Sposób ustalenia wartości początkowej nieruchomości wniesionej do spółki osobowej w formie aportu

2009.04.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-198/09/PP
     ∟Czy w dacie sprzedaży środka trwałego zaliczane są do kosztów uzyskania przychodów wydatki na jego nabycie pomniejszone o dokonane odpisy amortyzacyjne zaliczone do kosztów podatkowych wraz z odpisami amortyzacyjnymi, które od momentu zaprzestania produkcji okien nie stanowią kosztu podatkowego?

2009.03.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-9/09-2/MS
     ∟1.Czy wniesienie w drodze aportu przez Wnioskodawcę Nieruchomości do handlowej spółki osobowej będzie skutkowało powstaniem przychodu dla Wnioskodawcy bądź pozostałych wspólników handlowej spółki osobowej?2.W jaki sposób określić wartość początkową Nieruchomości wnoszonej w drodze aportu do handlowej spółki osobowej? 3.W jaki sposób określić dochód w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w przypadku sprzedaży Nieruchomości przez handlową spółkę osobową?

2009.02.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1606/08-4/MS
     ∟Czy w odniesieniu do samochodów nabywanych przez Bank będą miały zastosowanie ograniczenia, które nie pozwalają zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odpisów w rozumieniu przepisów art. 16a-16m ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (jt. Dz. U. z 2000 r., Nr 54, poz. 654), z tytułu zużycia samochodu osobowego, w części ustalonej od wartości samochodu przewyższającej równowartość 20 000 EURO? Czy Bank będzie mógł zaliczać do kosztów uzyskania przychodów całą kwotę wydatkowaną przez niego na używanie służbowych samochodów osobowych, czy też wydatki takie będzie mógł zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wyłącznie do wysokości wynikającej z zastosowania tzw. kilometrówki? Czy prawidłowe będzie postępowanie Banku w zakresie, w jakim wydatek na zakup samochodu osobowego przeznaczonego do używania przez pracowników dla celów służbowych, zaliczy do pośrednich kosztów uzyskania przychodów i potrąci taki koszt w momencie jego poniesienia, to jest w momencie zaksięgowania faktury, dokumentującej jego nabycie w księgach rachunkowych Spółki?

2008.12.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1397/08-2/MS
     ∟CIT w zakresie skutków podatkowych uczestnictwa w spółce osobowej

2008.11.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-455a/08/MK
     ∟Czy wydatki za korzystanie przez prezesa zarządu z telefonu służbowego stacjonarnego i komórkowego w siedzibie Spółki oraz samochodu służbowego w wyłącznych sprawach Spółki stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodu i nie są przychodem dla prezesa zarządu?

2008.11.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-708/08/NG
     ∟a) Czy w przypadku gdy Wnioskodawca, będąc stroną umowy leasingu operacyjnego – jako finansujący ma prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych z tytułu używania samochodu osobowego o wartości przekraczającej 20 000 Euro, będącego przedmiotem umowy leasingu operacyjnego, w pełnej wysokości tj. bez ograniczeń wynikających z art. 16 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? b) Czy finansujący ma prawo rozliczyć w kosztach uzyskania przychodów pełną wartość składek na ubezpieczenie samochodu, w tym w wysokości przekraczającej ich część ustaloną w takiej proporcji, w jakiej pozostaje równowartość 20 000 Euro do wartości samochodu przyjętej dla celów ubezpieczenia, czyli bez ograniczeń z art. 16 ust. 1 pkt 49 w/w ustawy?

2008.10.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-688/08/MS
     ∟Jak należy określić wartość dla celów podatkowych wnoszonej nieruchomości w ewidencji spółki komandytowej? Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży nieruchomości przez spółkę komandytowej, a w szczególności jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów na moment sprzedaży?

2008.10.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1113/08-3/JG
     ∟Czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych możliwe jest odłączenie (wyburzenie) od wniesionej do Spółki w formie aportu nieruchomości jakiejś jej części składowej bez konieczności pomniejszania wartości początkowej tej nieruchomości?

2008.10.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1069/08-2/MS
     ∟Czy wniesienie przez Wnioskodawcę wkładów w postaci wydzielonej części nieruchomości (gruntu będącego w użytkowaniu wieczystym wraz z posadowionymi na nim budynkami) do osobowej spółki handlowej powoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu do opodatkowania PDOP? Czy dla celów rozliczenia podatkiem dochodowym wspólnika (Wnioskodawcy) wartość początkowa składników majątkowych (prawo wieczystego użytkowania gruntu oraz budynki) wniesionych przez Wnioskodawcę do osobowej spółki handlowej powinna być określona jako ich wartość rynkowa wynikającą z urnowy osobowej spółki handlowej? Czy w przypadku sprzedaży nieruchomości otrzymanej aportem przez spółkę osobową od wspólnika (osoby prawnej), dochodem wspólnika będzie różnica pomiędzy ceną należną osobowej spółce handlowej z tytułu sprzedaży nieruchomości lub jej części a wartością nieruchomości ustaloną na moment wniesienia do spółki osobowej (zgodnie z umową osobowej spółki handlowej)? Czy w przypadku likwidacji spółki osobowej opodatkowaniu u wspólnika podlega różnica pomiędzy kwotą lub majątkiem otrzymanym z tytułu likwidacji osobowej spółki handlowej a wartością wkładu ustaloną zgodnie z umową osobowej spółki handlowej podwyższoną o koszty związane z wniesieniem wkładu?

2008.09.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-942/08-4/JG
     ∟Czy w świetle przypisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych możliwe jest odłączenie od linii energetycznej wniesionej do Spółki w formie aportu jakiejś jej części składowej bez konieczności pomniejszania wartości początkowej tej linii?

2008.08.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-929/08-2/JG
     ∟Czy podwyższenie kapitału zakładowego spółki z ograniczoną odpowiedzialnością poprzez podwyższenie wartości nominalnej już istniejących udziałów, w związku z wniesieniem do spółki wkładu niepieniężnego, będzie skutkowało powstaniem przychodu podatkowego po stronie Spółki? W jaki sposób należy ustalić wartość początkową nieruchomości wnoszonej w formie aportu do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?

2008.08.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-319/08-3/IM
     ∟Czy wniesienie aportem do spółki kapitałowej nieruchomości stanowiących własność spółki osobowej spowoduje po stronie Wnioskodawcy (proporcjonalnie do prawa udziału w zyskach spółki osobowej) obowiązek rozpoznania ewentualnego dochodu do opodatkowania stanowiącego różnicę między przychodem z kapitałów pieniężnych, tj. nominalną wartością udziałów w spółce mającej osobowość prawną objętych przez spółkę osobową w zamian za wkład niepieniężny a wartością początkową wkładu (nie wyższą od wartości rynkowej) ustaloną na dzień jego wniesienia do spółki osobowej oraz wydatkami poniesionymi w związku z objęciem udziałów w spółce kapitałowej zgodnie z art. 30b ust. 2 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

2008.06.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-507/08-2/MS
     ∟Czy po dokonanym aporcie, wartość początkowa poszczególnych składników majątkowych wnoszonych w postaci wkładu niepieniężnego, które będą spełniały definicję środków trwałych z art. 16a ustawy o pdop, należy ustalić zgodnie z wartością ustaloną przez wspólników Spółki komandytowej nie wyższą niż wartość rynkowa tychże składników majątkowych?

2008.03.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-384/07/AM
     ∟1.Czy zakupione i/lub wykorzystywane na potrzeby działalności gospodarczej: motocykle, pojazdy czterokołowe quady, skutery śnieżne, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5 tony, konstrukcyjnie przeznaczone do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą są w świetle zapisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych samochodami osobowymi? 2.Czy wobec zakupionych wyżej wymienionych pojazdów (motocykli, pojazdów czterokołowych quad, skuterów śnieżnych) wykorzystywanych i używanych na potrzeby przedsiębiorstwa obowiązują ograniczenia wynikające z art.16 ust. 1 pkt 4, pkt 49, pkt 51 ustawy o pdop oraz ograniczenia wymienione w art. 16k ust. 1 i ust. 7 ustawy o pdop?3.Czy motocykle, motorowery, pojazdy czterokołowe quady oraz skutery śnieżne...

2008.02.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-326/07/PP
     ∟1.Czy w przypadku, gdy Spółka będąc stroną umowy leasingu operacyjnego – umowa spełniająca warunki art. 17b w/w ustawy – jako finansujący, ma prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych z tytułu zużycia samochodu osobowego o wartości przewyższającej równowartość 20000 euro będącego przedmiotem (środkiem trwałym) umowy leasingu operacyjnego, w pełnej wysokości tj. bez ograniczeń wynikających z art. 16 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?2.Czy finansujący ma prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów składek na ubezpieczenie samochodu w pełnej wysokości, w tym w wysokości przekraczającej ich ...

1 2 3 4 5 6 7 8

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj