Interpretacje do przepisu
art. 16b ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


1303/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 16b ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

2010.01.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-797/09-5/MS
     ∟Czy wniesienie przez Spółkę prawa do znaku towarowego tytułem wkładu niepieniężnego do Spółki Osobowej będzie skutkowało powstaniem dla Spółki przychodu podatkowego? W jaki sposób należy ustalić wartość początkową prawa do zarejestrowanego znaku towarowego nabytego przez Spółkę Osobową będącą podstawą do naliczania odpisów amortyzacyjnych? Czy w odniesieniu do zarejestrowanego znaku towarowego nabytego przez Spółkę Osobową, Spółka będzie uprawniona do rozpoznania kosztów wynikających z naliczenia odpisów amortyzacyjnych od tego znaku towarowego począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym prawo do znaku towarowego zostanie wprowadzone do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych Spółki Osobowej (tj. od miesiąca następującego po miesiącu wniesienia wkładu do Spółki Osobowej)? Czy przychody z tytułu udziału Spółki w Spółce Osobowej (w tym wynagrodzenie z tytułu korzystania przez Spółkę ze znaku towarowego wniesionego aportem) i koszty uzyskania przychodów z tytułu udziału Spółki w Spółce Osobowej (w tym odpisy amortyzacyjne od wartości niematerialnych i prawnych podlegających amortyzacji wniesionych aportem przez Spółkę do Spółki Osobowej) alokowane proporcjonalnie do udziału Spółki w zysku Spółki Osobowej łączą się z innymi przychodami i kosztami uzyskania przychodów Spółki? Czy Spółka ma prawo rozpoznawać ponoszone wydatki z tytułu korzystania przez Spółkę ze znaku towarowego stanowiącego własność Spółki Osobowej jako koszty uzyskania przychodu?

2010.01.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-123/10/JD
     ∟Czy Spółka będzie uprawniona do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w postaci odpisów amortyzacyjnych naliczonych od zarejestrowanych znaków towarowych nabytych przez spółkę osobową w związku z otrzymaniem wkładów niepieniężnych (zarówno od Spółki jak i od innych wspólników), począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym prawa te zostaną wprowadzone do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych spółki osobowej (tj. od miesiąca następującego po miesiącu wniesienia wkładu do spółki osobowej), w wysokości części tych odpisów odpowiadających udziałowi Spółki w zyskach spółki osobowej.

2010.01.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-126/10/JD
     ∟Czy spółka będzie uprawniona do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w postaci odpisów amortyzacyjnych naliczonych od zarejestrowanych znaków, począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym na mocy decyzji urzędu patentowego w miejsce praw ze zgłoszeń znaków uzyskane zostaną prawa ochronne na znaki towarowe, wprowadzonych do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych spółki osobowej, w wysokości odpowiadającej udziałowi spółki w zyskach spółki osobowej dotyczy praw ze zgłoszenia wniesionych w formie wkładu do spółki osobowej, w miejsce których uzyskane zostaną prawa ochronne)?

2010.01.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-118/10/SD
     ∟Czy amortyzacja zakupionych znaków towarowych od spółki niemieckiej po zarejestrowaniu w urzędzie patentowym, dotycząca aktualnie tylko dystrybucji towarów pochodzących z DE na terenie Polski, a w przyszłości towarów produkowanych w Polsce jest kosztem uzyskania przychodu? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3)

2010.01.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-790/09-2/MS
     ∟1. Czy zgodnie z art. 16g ust. 1 pkt 4 Ustawy o CIT, w sytuacji, w której Spółka posiada zarejestrowane prawo ochronne do znaku C. zasadne jest alokowanie wartości rynkowej wynikającej z wyceny marki C. dokonanej przez niezależny profesjonalny podmiot, wyłącznie do znaku C., niezależnie od faktu, iż Spółka używa w działalności gospodarczej kolejnych wersji zarejestrowanego znaku słowno-graficznego C. ?2. Czy w sytuacji, gdy w wyniku wniesienia aportem ZCP powstanie dodatnia wartość firmy w rozumieniu art. 16g ust. 2 Ustawy o CIT, na podstawie art. 16g ust. 10 i ust. 10a w związku z art. 16b ust. 1 pkt 6 Spółka będzie uprawniona do ustalenia wartości początkowej znaku A. oraz znaku C. wchodzących w skład wnoszonej do Spółki ZCP dla celów amortyzacji według ich wartości rynkowej niezależnie od faktu, iż A. ujmowała niektóre opłaty rejestracyjne związane ze znakami A. oraz C. w ewidencji wartości niematerialnych i prawnych3. Czy Spółka Osobowa, w której księgach będą wykazane znaki A. oraz C., będzie dokonywała odpisów amortyzacyjnych od tych znaków od wartości początkowej ustalonej w sposób określony w pytaniu 1 oraz 2 od miesiąca następującego po miesiącu, w którym znaki A. oraz C. zostaną wprowadzone do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych Spółki Osobowej, a odpisy te w proporcji odpowiedniej do posiadanych przez A. udziałów w zyskach Spółki Osobowej będą stanowiły koszt uzyskania przychodów A. na podstawie art. 5 ust. 1 i 2 w powiązaniu z art. 15 ust. 6 Ustawy o CIT.

2010.01.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-106/10/JD
     ∟Czy Spółka będzie uprawniona do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w postaci odpisów amortyzacyjnych naliczonych od zarejestrowanych znaków towarowych nabytych przez spółkę osobową w związku z otrzymaniem wkładów niepieniężnych (zarówno od Spółki jak i od innych wspólników), począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym prawa te zostaną wprowadzone do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych spółki osobowej (tj. od miesiąca następującego po miesiącu wniesienia wkładu do spółki osobowej), w wysokości części tych odpisów odpowiadających udziałowi Spółki w zyskach spółki osobowej.

2010.01.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-783/09-3/MS
     ∟2) W jaki sposób należy ustalić wartości początkowe praw do zarejestrowanych znaków towarowych wniesionych w formie wkładu niepieniężnego do spółki osobowej dla potrzeb dokonywania odpisów amortyzacyjnych (w części przypadającej na Spółkę)?3) Czy Spółka będzie uprawniona do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w postaci odpisów amortyzacyjnych naliczonych od zarejestrowanych znaków towarowych nabytych przez spółkę osobową w związku z otrzymaniem wkładów niepieniężnych (zarówno od spółki jak i od innych wspólników, począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym prawa te zostaną wprowadzone do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych spółki osobowej (tj. od miesiąca następującego po miesiącu wniesienia wkładu do spółki osobowej) oraz w wysokości odpowiadającej udziałowi spółki w zyskach spółki osobowej?4) Czy w odniesieniu do nabytych w ramach wkładu niepieniężnego praw ze zgłoszeń znaków towarowych, spółka osobowa po uzyskaniu prawa ochronnego na znak towarowy będzie mogła uznać to prawo za wartość niematerialną i prawną w rozumieniu art. 16b ust. 1 updop? 5) W jaki sposób należy ustalić dla potrzeb dokonywania odpisów amortyzacyjnych wartości początkowe praw do znaków towarowych uzyskanych przez spółkę osobową na mocy decyzji urzędu transakcji wniesienia do spółki osobowej wkładu w postaci praw do zgłoszeń znaków (w części przypadającej na spółkę)?6) Czy spółka będzie uprawniona do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w postaci odpisów amortyzacyjnych naliczonych od zarejestrowanych znaków, począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym na mocy decyzji urzędu patentowego w miejsce praw ze zgłoszeń znaków uzyskane zostaną prawa ochronne na znaki towarowe, wprowadzonych do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych spółki osobowej, w wysokości odpowiadającej udziałowi spółki w zyskach spółki osobowej (pytanie dotyczy praw ze zgłoszenia wniesionych w formie wkładu do spółki osobowej, w miejsce których uzyskane zostaną prawa ochronne)?

2010.01.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-938/09-6/MM
     ∟Czy Spółka będzie uprawniona do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w postaci odpisów amortyzacyjnych naliczonych od zarejestrowanych znaków towarowych nabytych przez spółkę osobową w związku z otrzymaniem wkładów niepieniężnych (zarówno od spółki, jak i od innych wspólników), począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym prawa te zostaną wprowadzone do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych spółki osobowej (tj. od miesiąca następującego po miesiącu wniesienia wkładu do spółki osobowej) oraz w wysokości odpowiadającej udziałowi Spółki w zyskach spółki osobowej?

2009.12.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-677/09-2/MS
     ∟Spółka osobowa przyjmując prawa ochronne na znaki towarowe, nie będzie miała podstaw prawnych do rozpoznania ich jako wartości niematerialnych i prawnych oraz ustalenia ich wartości początkowej stanowiącej podstawę dokonywania odpisów amortyzacyjnych w ujęciu podatkowym. Analogiczna sytuacji ma miejsce odnośnie zmodyfikowanych wersji znaków towarowych wykorzystywanych przez spółkę osobową, ponieważ nie korzystają one z praw ochronnych wynikających z rejestracji ich pierwotnych wersji.

2009.11.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-657/09-3/GJ
     ∟Czy Spółka powinna jako odrębną wartość niematerialną i prawną uznać każdy z nabytych Znaków Towarowych, na który udzielono odrębnego prawa ochronnego?

2009.11.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-578/09-6/MS
     ∟Czy w przypadku wystąpienia dodatniej wartości firmy, znak towarowy wchodzący w skład przedsiębiorstwa może zostać ujęty w ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych i stanowić podstawę amortyzacji dla wspólników spółki osobowej?

2009.11.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-695/09-2/MM
     ∟Czy odpisy amortyzacyjne dokonywane od wartości początkowej praw do znaków towarowych wniesionych aportem do SpK stanowić będą koszt uzyskania przychodu wspólników, w tym Spółki (proporcjonalnie do posiadanego udziału), począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano aportu, tj. począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym Spółka złoży oświadczenie o wniesieniu tych praw aportem do SpK oraz zostanie podjęta uchwała wspólników o zmianie umowy spółki SpK?

2009.10.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-437/09-4/MB
     ∟1. W sytuacji, gdy w wyniku wniesienia aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa powstanie dodatnia wartość firmy w rozumieniu art. 16g ust. 2 ustawy o CIT, na podstawie art. 16g ust. 10 i ust. 10a w związku z art. 16b ust. 1 pkt 6 Spółka będzie uprawniona do ustalenia wartości początkowej praw do zarejestrowanych znaków towarowych wchodzących w skład wnoszonej do Spółki zorganizowanej części przedsiębiorstwa dla celów amortyzacji według ich wartości rynkowej; 2. Spółka będzie uprawniona do amortyzacji podatkowej wniesionych do niej w ramach aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa praw do zarejestrowanych znaków towarowych od miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpi wprowadzenie praw do zarejestrowanych znaków towarowych do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych Spółki na podstawie art. 16h ust. 1 pkt 1 w związku z art. 16d ust. 2 ustawy o CIT.

2009.08.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-412/09-3/MS
     ∟znaki towarowe

2009.08.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-413/09-3/MS
     ∟znaki towarowe

2009.08.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-414/09-2/MS
     ∟Czy w odniesieniu do zarejestrowanych znaków towarowych nabytych przez spółkę osobową, spółka będzie uprawniona do rozpoznania kosztów wynikających z naliczenia odpisów amortyzacyjnych od tychże znaków towarowych, począwszy od miesiąca następującego po miesiącu w którym prawa te zostaną wprowadzone do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych spółki osobowej (tj. od miesiąca następującego po miesiącu wniesienia wkładu do spółki osobowej)? W jaki sposób należy ustalić wartość początkową praw do zarejestrowanych znaków towarowych nabytych przez spółkę osobową, będącą podstawą do naliczania odpisów amortyzacyjnych? Czy w odniesieniu do praw ze zgłoszeń znaków towarowych nabytych przez spółkę osobową, spółka będzie uprawniona do rozpoznania kosztów wynikających z naliczenia odpisów amortyzacyjnych od tychże praw, począwszy od miesiąca następującego po miesiącu w którym prawa te zostaną wprowadzone do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych spółki osobowej (tj. od miesiąca następującego po miesiącu wniesienia wkładu do spółki osobowej)? W przypadku, gdy odpowiedź na pytanie nr 3 jest przecząca, czy spółka będzie uprawniona do rozpoznania kosztów wynikających z naliczenia odpisów amortyzacyjnych od znaków towarowych wniesionych do spółki osobowej (jeżeli będą one stanowiły autorskie prawa majątkowe), począwszy od miesiąca następującego po miesiącu w którym prawa te zostaną wprowadzone do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych spółki osobowej (tj. od miesiąca następującego po miesiącu wniesienia wkładu do spółki osobowej)? W przypadku, gdy odpowiedź na pytanie 3 i 4 jest przecząca, czy z chwilą zarejestrowania znaków towarowych wniesionych w formie wkładu niepieniężnego do spółki osobowej (tj. uzyskaniem przez spółkę osobową praw ochronnych na znaki towarowe w rozumieniu art. 121 prawa własności przemysłowej), możliwe jest ujęcie praw ochronnych do znaków towarowych jako wartości niematerialnych i prawnych? Jeżeli tak, to czy spółka będzie uprawniona do rozpoznania kosztów wynikających z naliczenia odpisów amortyzacyjnych od praw ochronnych do znaków towarowych, począwszy od miesiąca następującego po miesiącu w którym prawa te zostaną wprowadzone do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych spółki osobowej (tj. od miesiąca następującego po miesiącu uzyskania przez spółkę osobową decyzji potwierdzającej rejestrację znaków towarowych)? W przypadku, gdy odpowiedź na pytanie 3,4 lub 5 jest twierdząca, w jaki sposób należy ustalić wartość początkową wartości niematerialnych i prawnych (tj. praw ze zgłoszeń znaków towarowych lub autorskich praw majątkowych lub praw ochronnych do znaków towarowych) nabytych przez spółkę osobową, będącą podstawą do naliczania odpisów amortyzacyjnych? W przypadku, gdy odpowiedź na pytania 3,4,5 jest przecząca, w jaki sposób należy ująć koszt związany z nabyciem przez spółkę osobową praw do znaków towarowych? W jaki sposób należy określić koszt uzyskania przychodów przysługujący spółce w przypadku ewentualnego odpłatnego zbycia przez spółkę osobową praw do znaków towarowych nabytych w wyniku aportu? Czy wniesienie przez spółkę praw do znaków towarowych tytułem wkładu niepieniężnego do spółki osobowej będzie skutkowało powstaniem dla spółki przychodu podatkowego?

2009.08.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-411/09-3/MS
     ∟CIT w zakresie skutków podatkowych po stronie przychodów i kosztów uzyskania przychodów dla wnioskodawcy związanych z wniesionym aportem do spółki osobowej zarejestrowanych znaków towarowych/praw ze zgłoszeń znaków towarowych

2009.08.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-618/09/AM
     ∟Czy w opisanym stanie faktycznym przysługuje Spółce prawo do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od wartości rynkowej znaku towarowego wynikającego z dokonanej wyceny przez podmiot uprawniony?

2009.08.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-409/09-2/MS
     ∟CIT - w zakresie skutków podatkowych wniesienia przez Wnioskodawcę do spółki osobowej w formie wkładu niepieniężnego praw do znaków towarowych

2009.08.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-410/09-3/MS
     ∟CIT - w zakresie skutków podatkowych z tytułu wniesienia aportem znaków towarowych do spółki osobowej oraz w momencie przekształcenia spółki osobowej w spółkę kapitałową

2009.08.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-584/09/PP
     ∟Od którego momentu spółka z o.o. może rozpocząć amortyzację podatkową biorąc pod uwagę fakt, że nie ma jeszcze decyzji Urzędu Patentowego nadającego prawo ochronne na znak towarowy (w związku z czym wniesiony został aportem do spółki z o.o. znak firmowy jeszcze nieopatentowany, a jedynie zgłoszony przez spółkę do opatentowania)?

2009.06.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-112/09-2/MB
     ∟Z jaką datą nowoutworzona spółka, do której wniesiony został aport obejmujący prawo z rejestracji znaku towarowego, będzie uprawniona do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od owego nabytego w formie aportu prawa do znaku towarowego?Jaka będzie w nowoutworzonej spółce z o.o. wartość początkowa przedmiotowego znaku towarowego, wniesionego aportem wraz z zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa?

2009.05.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-142a/09/DK
     ∟1. Czy nabycie przez Kupującego wyłącznego prawa do nazwy Sprzedającego stanowi nabycie wartości niematerialnej i prawnej (dalej "WNiP") podlegającej amortyzacji, czy też wydatki z tym związane stanowią od razu koszt uzyskania przychodu?2. Jeśli składnik, o jakim mowa w pytaniu 1 stanowi WNiP, to od jakiego momentu winien być amortyzowany?

2009.05.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-129/09-2/PS
     ∟CIT w zakresie skutków podatkowych wniesienia przez Stronę wkładu niepieniężnego w postaci znaku towarowego do spółki komandytowej

2009.05.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-100c/09/MT
     ∟Czy prawo pierwszeństwa do rejestracji znaku towarowego, nabyte przez Spółkę w ramach aportu, stanowi wartość niematerialną i prawną?

2009.04.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-191/09-2/AG
     ∟1. Czy odpisy amortyzacyjne od prawa wynikającego z rejestracji znaku towarowego słowno- graficznego, wniesionego do Spółki komandytowej w formie wkładu niepieniężnego stanowią dla wspólników Spółki z o.o., Spółka komandytowa koszty uzyskania przychodów?2. W jaki sposób należy określić dla potrzeb amortyzacji wartość początkową wkładu niepieniężnego w postaci prawa z rejestracji znaku towarowego?3. Czy Spółka może dokonywać odpisów amortyzacyjnych od nabytego w sposób określony w pkt 1 prawa wynikającego z rejestracji znaku towarowego począwszy od miesiąca następującego po miesiącu wprowadzenia wartości niematerialnych i prawnych do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych?4. Czy Spółka może indywidualnie ustalić okres amortyzacji, wskazanego w pkt l prawa z rejestracji znaku towarowego, który nie będzie krótszy niż 60 miesięcy, zgodnie z art. 16m ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?

2008.11.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1180/08-2/JG
     ∟odpisy amortyzacyjne dokonywane od wartości początkowej (ustalonej na podstawie art. 16g ust. 1 pkt 1 ustawy) nabytych praw do znaków towarowych będą stanowiły koszty uzyskania przychodów dla Spółki.

2008.06.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-200/08-2/HS
     ∟Czy nabyte przez Spółkę na podstawie umowy sprzedaży lub w postaci wkładu niepieniężnego prawa ochronne do znaków towarowych za granicą są wartościami niematerialnymi i prawnymi w rozumieniu art. 16b ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2008.06.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-200/08-3/HS
     ∟Czy Spółka może wprowadzić ww. prawa ochronne do znaków towarowych za granicą do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych już w momencie zawarcia umowy sprzedaży?

2008.06.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-200/08-4/HS
     ∟Czy Spółka może wprowadzić ww. prawa ochronne do znaków towarowych za granicą do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych już w momencie dokonania przez właściwy sąd rejestracji podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w wyniku wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci ww. praw?

33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj