Interpretacje do przepisu
art. 18b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


240/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 18b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1 2 3 4 5 6 7 8

2014.12.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-945/14-4/MW
     ∟wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie nowych technologii.

2014.12.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-948/14-6/MW
     ∟Czy przy założeniu, że Grupa lub wchodzące w jej skład spółki uzyskają Pozytywne Opinie jednostki naukowej, Grupa może bezpośrednio w zeznaniu podatkowym za lata podatkowe począwszy od 1 kwietnia 2014 r. skorzystać z ulgi na nowe technologie, o której mowa w art. 18b ust. 1 ustawy o CIT, poprzez odliczenie od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie przez tworzące Grupę spółki Systemów IT wprowadzonych przez te spółki do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych w latach podatkowych poczynając od 1 stycznia 2014 r. do kwoty stanowiącej 50% wydatków, które zostały/zostaną uwzględnione w wartości początkowej i zapłacone podmiotowi/podmiotom uprawnionym: a) w roku podatkowym, w którym Systemy IT objęte niniejszym wnioskiem zostały wprowadzone do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych – omówionych wyżej wydatków (części wydatków) na nabycie Systemów IT (obejmujących łącznie koszty licencji, praw autorskich i wdrożenia) do kwoty stanowiącej 50% wydatków uwzględnionych w wartości początkowej i zapłaconych podmiotowi/podmiotom uprawnionym w tym roku podatkowym (jednak nie wcześniej niż od 1 kwietnia 2014 r.) oraz przedpłat (zadatków) zapłaconych w roku poprzedzającym ten rok podatkowy (jednak nie wcześniej niż od 1 stycznia 2014 r.), b) w roku podatkowym następującym po roku, w którym Systemy IT objęte niniejszym wnioskiem zostały wprowadzone do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych – omówionych wyżej wydatków (części wydatków) na nabycie Systemów IT (obejmujących łącznie koszty licencji, praw autorskich i wdrożenia) do kwoty stanowiącej 50% wydatków uwzględnionych w wartości początkowej i zapłaconych podmiotowi uprawnionemu w roku następującym po roku, w którym Systemy IT zostały wprowadzone do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych (począwszy od 1 kwietnia 2014 r.)?

2014.10.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-739/14-2/MW
     ∟wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie uwzględnienia w wartości początkowej Systemu, jak również w podstawie kalkulacji kwoty ulgi na nowe technologie, kosztów wdrożenia Systemu obejmujących odpowiednią część wynagrodzenia pracowników bezpośrednio zaangażowanych w prace związane z uruchomieniem Systemu oraz wydatki na nabycie usług firm zewnętrznych przeprowadzających prace wdrożeniowe.

2014.10.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-738/14-2/MW
     ∟wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie uwzględnienia w wartości początkowej Systemu, jak również w podstawie kalkulacji kwoty ulgi na nowe technologie,kosztów wdrożenia Systemu obejmujących odpowiednią część wynagrodzenia pracowników bezpośrednio zaangażowanych w prace związane z uruchomieniem Systemu oraz wydatki na nabycie usług firm zewnętrznych przeprowadzających prace wdrożeniowe.

2014.10.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-737/14-2/MW
     ∟wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie uwzględnienia w wartości początkowej Systemu, jak również w podstawie kalkulacji kwoty ulgi na nowe technologie, kosztów wdrożenia Systemu obejmujących odpowiednią część wynagrodzenia pracowników bezpośrednio zaangażowanych w prace związane z uruchomieniem Systemu oraz wydatki na nabycie usług firm zewnętrznych przeprowadzających prace wdrożeniowe.

2014.10.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-699/14-2/MW
     ∟wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie uwzględnienia w wartości początkowej Systemu, jak również w podstawie kalkulacji kwoty ulgi na nowe technologie, kwot podatku naliczonego VAT związanych z wydatkami poniesionymi na jego nabycie i wdrożenie, w stosunku do których Wnioskodawcy nie przysługuje prawo do ich odliczenia od podatku należnego, w sytuacji gdy Wnioskodawca nabywa System od podmiotu krajowego jak i zagranicznego (import usług).

2014.10.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-701/14-2/MW
     ∟1. Czy kwoty podatku naliczonego VAT związane z wydatkami poniesionymi na nabycie licencji na korzystanie z Systemu i ich wdrożenie, w stosunku do których Wnioskodawcy nie przysługuje prawo do ich odliczenia od podatku należnego, powinny zostać uwzględnione w wartości początkowej Systemu jako wartości niematerialnej i prawnej? 2. Czy kwoty podatku naliczonego VAT związane z wydatkami dotyczącymi nabycia licencji na korzystanie z nowych technologii w rozumieniu art. 18b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i ich wdrożenie poniesionymi w roku wprowadzenia nowej technologii do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych oraz w roku następującym po tym roku powinny zostać uwzględnione w podstawie kalkulacji kwoty ulgi na nowe technologie, o której mowa w art. 18b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w sytuacji, gdy Wnioskodawcy nie przysługuje prawo do odliczenia tego podatku naliczonego od podatku należnego?

2014.10.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-700/14-2/MW
     ∟wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie uwzględnienia w wartości początkowej Systemu, jak również w podstawie kalkulacji kwoty ulgi na nowe technologie, kwot podatku naliczonego VAT związanych z wydatkami poniesionymi na jego nabycie i wdrożenie, w stosunku do których Wnioskodawcy nie przysługuje prawo do ich odliczenia od podatku należnego, w sytuacji gdy Wnioskodawca nabywa System od podmiotu krajowego jak i zagranicznego (import usług).

2014.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-308/14/PS
     ∟Czy w związku z tak przedstawionym stanem faktycznym, Spółka ma prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania ustalonej zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, wydatków na nabycie licencji, których wartość początkowa obejmuje wydatki opisane w stanie faktycznym, w wysokości 50% wartości tych wydatków - jako wydatków na nabycie nowej technologii w rozumieniu art. 18b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2014.08.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-172/14-4/PM
     ∟Czy warunkiem skorzystania z ulgi podatkowej z tytułu „nowych technologii” jest uzyskanie przez podatnika pozytywnej opinii jednostki naukowej wyłącznie do końca roku podatkowego, w którym wydatki zostały poniesione („poniesione” w rozumieniu art. 18b ust. 4-6 updop), czy też w wyniku późniejszego uzyskania przez podatnika takiej opinii (tj. uzyskania jej po zakończeniu roku podatkowego, w którym zostały poniesione przedmiotowe wydatki, w tym po upływie terminu, do złożenia rocznego zeznania za ten rok) jest możliwe skorzystanie przez podatnika z tej preferencji w wyniku złożenia przez niego stosownych wniosków o stwierdzenie nadpłaty wraz z korektami zeznań podatkowych za lata podatkowe, w których zostały „poniesione” wydatki (tj. odpowiednio za lata 2011, 2012, 2013)?

2014.08.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-171/14-4/PM
     ∟Czy warunkiem skorzystania z ulgi podatkowej z tytułu „nowych technologii” jest uzyskanie przez podatnika pozytywnej opinii jednostki naukowej wyłącznie do końca roku podatkowego, w którym wydatki zostały poniesione („poniesione” w rozumieniu art. 18b ust. 4-6 updop), czy też w wyniku późniejszego uzyskania przez podatnika takiej opinii (tj. uzyskania jej po zakończeniu roku podatkowego, w którym zostały poniesione przedmiotowe wydatki, w tym po upływie terminu, do złożenia rocznego zeznania za ten rok) będzie możliwe skorzystanie przez podatnika z tej preferencji w wyniku złożenia przez niego stosownych wniosków o stwierdzenie nadpłaty wraz z korektami zeznań podatkowych za lata podatkowe, w których zostaną „poniesione” wydatki (tj. odpowiednio za lata 2014, 2015)?

2014.07.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-437/14-2/RS
     ∟Czy w przypadku utraty przez PGK statusu podatnika, Spółka będzie zobowiązana do zwrotu ulgi poprzez zwiększenia podstawy opodatkowania o kwotę dokonanych odliczeń z tytułu nabycia nowych technologii, a w razie poniesienia straty do jej zmniejszenia o tę kwotę, jeśli nie wystąpią przesłanki określone w art. 18b ust. 8 updop?

2014.03.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-524/13-2/GG
     ∟Czy Spółka ma prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób pranych wydatków na nabycie Licencji, której wartość początkowa obejmuje wydatki opisane w stanie faktycznym poniesione w roku 2013, w wysokości 50% wartości tych wydatków – jako wydatków na nabycie nowych technologii w rozumieniu art 18b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2014.03.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-502/13-4/ŁM
     ∟Czy Wnioskodawcy w rozliczeniu podatku dochodowego będzie przysługiwać prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie licencji „A” wraz z kosztami jej wdrożenia w wysokości 50% wartości tych wydatków - jako wydatków na nabycie nowych technologii w rozumieniu art. 18b ustawy o podatku dochodowym od osób prawych?

2014.03.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-486/13-4/DS
     ∟Czy okoliczności opisane powyżej uprawniają naszą spółkę do odliczenia od podstawy opodatkowania na podstawie art. 18b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych 50% kwoty wydatków poniesionych na zakup i wdrożenie systemu A, który w momencie wdrożenia był nową technologią w rozumieniu art. 18b ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2014.03.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-1007/13-4/MW
     ∟Czy Bank uzyskując w roku bieżącym bądź w latach przyszłych opinie Jednostki naukowej potwierdzające, że Systemy wprowadzone przez Bank w latach ubiegłych do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych stanowią nowe technologie w rozumieniu art. 18b ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, będzie uprawniony do skorygowania zeznań podatkowych za lata wcześniejsze i uwzględnienia w tych zeznaniach ulgi, o której mowa w art. 18b ust. 1 ustawy?

2014.03.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-1009/13-4/MW
     ∟podstawę ustalenia wielkości odliczenia wydatków poniesionych na nowe technologie, będą stanowiły kwoty ww. wydatków (za wyjątkiem podatku naliczonego przy imporcie usług) poniesione przez podatnika, uwzględnione w wartości początkowej, w części w jakiej zostały zapłacone podmiotowi uprawnionemu w roku podatkowym, w którym nową technologię wprowadzono do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, oraz w której nie zostały zwrócone w jakiejkolwiek formie (art. 18b ust. 4 updop) oraz kwoty przedpłat (zadatków) na poczet tych wydatków dokonanych w roku poprzedzającym rok, w którym Wnioskodawca wprowadził nową technologię do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych (art. 18b ust. 5 updop).

2014.03.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-1042/13-3/MW
     ∟Czy Spółka ma prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania 50% wydatków na nabycie licencji na korzystanie z Systemów wraz z kosztami ich wdrożenia, ujętymi w wartości początkowej rozpoznanych przez Spółkę w 2013 r. wartości niematerialnych i prawnych, w części w której przedmiotowe wydatki zostały zapłacone przez Spółkę w 2012 r. oraz 2013 r.?

2014.01.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-423/13-4/ŁM
     ∟Czy w sytuacji, gdy Spółka nie udzieli podmiotom trzecim licencji lub sublicencji, nie sprzeda, nie wydzierżawi, nie wynajmie posiadanych licencji, a podmioty trzecie będą korzystały z dostępu do serwera lub będą korzystały z Oprogramowania nabytego przez Spółkę w celu wprowadzania danych do Oprogramowania (oraz korzystania z Oprogramowania dla własnych celów), w celu wykonywania przez Spółkę usług raportowania i budżetowania według jednolitych grupowych standardów, oraz zostaną spełnione wszystkie pozostałe przesłanki, Spółka będzie miała prawo do skorzystania z ulgi o której mowa w art. 18b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych poprzez korektę deklar...

2014.01.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-834/13-6/MW
     ∟stwierdzić należy, że nie ma powodów, aby określonej przez ustawodawcę podstawie ustalenia wielkości odliczenia (art. 18b ust. 4 updop) i czasu tego odliczenia czy też momentu, w którym winno ono nastąpić (art. 18b ust. 5 updop) – w sposób precyzyjny – na potrzeby prawnopodatkowe na gruncie updop nadawać inne, szersze znaczenie jak oczekiwała Spółka. Tym bardziej, że ustawodawca jednoznacznie kwestie te uregulował.

2014.01.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-398/13-2/IR
     ∟Czy Spółka może złożyć na podstawie art. 75 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa wniosek o stwierdzenie nadpłaty wraz z korektą zeznania podatkowego CIT-8 za 2010 r. i skorzystać z ulgi podatkowej w postaci odliczenia od podstawy opodatkowania 50% wydatków poniesionych w latach 2009-2010 na nabycie Systemu (obejmującego koszty licencji oraz wdrożenia) na podstawie art. 18b ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, biorąc pod uwagę opinię niezależnej jednostki naukowej, że System spełnia wymogi nowych technologii?

2013.12.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-386/13-6/DS
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, iż Spółka spełnia wszystkie przesłanki do zastosowania ulgi na nabycie nowych technologii (w rozumieniu art. 18b Ustawy CIT), a zatem w opisanym zdarzeniu przyszłym ma prawo jej zastosowania poprzez: korektę deklaracji podatkowej w CIT za 2012 rok i odliczenia od podstawy opodatkowania 50% kwoty odpowiadających wydatkom zapłaconym w roku 2012 oraz odliczenie od podstawy opodatkowania w deklaracji podatkowej CIT za 2013 rok 50% kwoty odpowiadających wydatkom zapłaconym w roku 2013?

2013.12.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-752/13-2/IŚ
     ∟Możliwość odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie nowych technologii (Rozwiązanie CRM)

2013.12.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-702/13-2/IŚ
     ∟Możliwośc odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie nowych technologii (System X.)

2013.12.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-356/13-2/DS
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie nowych technologii.

2013.11.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-652/13-4/MW
     ∟Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego Spółka ma prawo do zastosowania ulgi, o której mowa w art. 15b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a zatem czy będzie mogła skorzystać z odliczenia od podstawy opodatkowania 50% wydatków poniesionych na nabycie nowej technologii w postaci wartości niematerialnej i prawnej jaką stanowi innowacyjna technologia zastosowana w palniku 3-mediowym?

2013.10.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-267/13-4/DS
     ∟1. Czy Spółka ma prawo do ulgi na nowe technologie w wielkości 50% poniesionych wszystkich wydatków? 2. Czy jeżeli odpowiedź na pytanie nr 1 jest negatywna, czy Spółka ma prawo do ulgi na nowe technologie w wielkości 50% poniesionych wszystkich wydatków w latach 2012 i 2013? 3. Czy jeżeli odpowiedź na pytanie nr 1 jest negatywna, Spółka ma prawo do ulgi na nowe technologie w części licencji na oprogramowanie, której nie sublicencjonowała? 4. Czy koszty wdrożenia Spółka może w całości zaliczyć do wchodzących w zakres wydatków na nabycie nowej technologii, czy jednak ustalać należy proporcję tego wydatku w stosunku, w jakim pozostaje liczba nabytych licencji do li...

2013.10.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-577/13-6/MW
     ∟wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zastosowania ulgi na nabycie nowej technologii.

2013.10.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-245/13-4/KJ
     ∟1.Czy wydatki na zakup systemu informatycznego stanowią wydatki na nabycie nowych technologii w rozumieniu art. 18b ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy wydatki na zakup, instalację i wdrożenie komputerowego systemu przy spełnieniu pozostałych warunków wskazanych w art. 18b ust. 2a - 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, mogą zostać odliczone od podstawy opodatkowania zgodnie z art. 18b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?2.Czy pomimo odliczenia 50% kwoty wydatków na nabycie nowej technologii Spółka może dokonywać odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej tej nowej technologii (wartości niematerialnej i prawnej) w cię

2013.09.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-304/13/PS
     ∟Czy w sytuacji uzyskania w bieżącym roku podatkowym pozytywnej opinii jednostki naukowej potwierdzającej, iż licencja i majątkowe prawa autorskie opisane powyżej, nabyte w poprzednim roku podatkowym stanowią nową technologię w rozumieniu art. 18b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Spółka ma prawo do dokonania odliczenia od podstawy opodatkowania w wysokości 50% zapłaconych wydatków?W przypadku uznania, iż Spółce przysługuje prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania 50% wydatków na nabycie licencji, majątkowych praw autorskich wraz z usługami wsparcia w pracach wdrożeniowo-rozwojowych, w jaki sposób Spółka powinna dokonać tego odliczenia w latach w kt...

1 2 3 4 5 6 7 8

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj