Interpretacje do przepisu
art. 16g ust. 14 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


287/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 16g ust. 14 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

2014.08.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-579/14/PC
     ∟1. W którym momencie Wnioskodawca powinien wprowadzić wartość niematerialną i prawną w postaci licencji stanowiących podstawę do użytkowania aplikacji tworzących dane funkcjonalności? 2. Czy w związku z podpisanym aneksem z dnia 18 grudnia 2013 r. na mocy, którego spółka PZ otrzyma licencję na używanie Oprogramowania Zmian w ramach Rozwiązania wykonanego przez firmę X Wnioskodawca, odkładane do tej pory koszty prac wdrożeniowych wykonywane przez firmę X, czyli koszty poniesione na: analizę wymagań funkcjonalnych, opracowania dokumentacji opisu funkcjonalnego, opracowanie prototypu systemu, dodatkowe prace programistyczne, konfigurację systemu, integrację nowych modułów, wpisanie lub przeniesienie istniejących danych, dostosowanie istniejących w jednostkach procedur działania, przeprowadzenie testów, wprowadzenie poprawek, koszty podróży służbowych związanych z wdrożeniem systemu powinny zostać zaliczone w ciężar kosztów bieżących i w związku z tym Wnioskodawca powinien dokonać korekty deklaracji podatku dochodowego od osób prawnych za lata ubiegłe?

2014.07.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-533/14/IZ
     ∟Czy płacone przez Spółkę na rzecz Licencjodawcy na podstawie umów licencyjnych za korzystanie ze Znaków opłaty licencyjne będą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu? W którym momencie płacone przez Spółkę na rzecz Licencjodawcy, na podstawie umów licencyjnych za korzystanie ze Znaków opłaty licencyjne będą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu?

2014.07.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-498/14/IZ
     ∟Czy płacone przez Spółkę na rzecz Licencjodawcy na podstawie umów licencyjnych za korzystanie ze Znaków opłaty licencyjne będą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu? W którym momencie płacone przez Spółkę na rzecz Licencjodawcy, na podstawie umów licencyjnych za korzystanie ze Znaków opłaty licencyjne będą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu?

2014.07.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-453/14/AK
     ∟Czy całość wydatków związanych z wdrożeniem systemu SAP (tj. koszty wdrożenia obejmujące również licencję, a nie obejmujące późniejszych opłat związanych z funkcjonowaniem systemu) Spółka będzie mogła zaliczyć do wartości początkowej wartości niematerialnej i prawnej w postaci licencji na SAP pomimo, że część płatności z tytułu tych wydatków będzie dokonywana w przyszłości po wprowadzeniu licencji do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)

2014.07.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-410/14/BG
     ∟w zakresie możliwości i momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłat licencyjnych płaconych na rzecz Spółki X z tytułu korzystania ze znaku towarowego

2014.07.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-528/14/SD
     ∟W jakiej wartości należy rozpoznać dla celów amortyzacji podatkowej wartość początkową nabytych w drodze umowy sprzedaży praw do niezarejestrowanych znaków towarowych stanowiących wartości niematerialne i prawne?

2014.06.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-393/14-2/PK1
     ∟W związku z opisanym zdarzeniem przyszłym Spółka zwraca się o potwierdzenie, że opłaty licencyjne na rzecz SPV z tytułu korzystania ze Znaku będą kosztami uzyskania przychodów Spółki, które jako koszty niezwiązane bezpośrednio z przychodami będą potrącane w dacie poniesienia zgodnie z art. 15 ust. 4d Ustawy CIT?

2014.06.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-143/14-2/ŁM
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie uznania licencji za wartość niematerialną i prawną, uznania płatności licencyjnej za cenę nabycia wartości niematerialnej i prawnej i uznania dodatkowej płatności licencyjnej za koszty uzyskania przychodów.

2014.06.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-377/14-2/MK
     ∟Czy w zaprezentowanym stanie faktycznym, opłata TAF stanowi koszt uzyskania przychodów Spółki w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustwy o PDOP? Czy opłata TAF - zakładając że jest kosztem uzyskania przychodu Wnioskodawcy - powinna zostać ujęta w kosztach podatkowych Spółki na bieżąco tj. w momencie jej poniesienia rozumianym jako dzień, na który ujęto (zaksięgowano) koszt w księgach rachunkowych w oparciu o dokument stanowiący podstawę zapłaty (koszty inne niż bezpośrednio związane z przychodem)? Czy w przedstawionym stanie faktycznym należy pobrać podatek „u źródła” z tytułu płatności na rzecz A. S.?

2014.06.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-115d/14/PS
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że koszty kwalifikowane jako koszty sprzedaży - etap 4 - winny być kwalifikowane jako koszty uzyskania przychodów inne niż koszty bezpośrednie (art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych), a w rezultacie, potrącalne w dacie ich poniesienia?

2014.05.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-180/14-4/MW
     ∟Omawiane zdarzenie przyszłe określane mianem konfuzji, prowadzi do wygaśnięcia stosunku prawnego, pomimo braku spełnienia przez dłużnika świadczenia. Nie będzie więc możliwe zakwalifikowanie tego zdarzenia jako uregulowania zobowiązania w jakiejkolwiek formie. Spółka uregulowałaby swoje zobowiązanie dopiero w momencie przekazania środków pieniężnych wierzycielowi. Aby można było mówić o poniesieniu wydatku, w majątku ponoszącego wydatek powinno nastąpić uszczuplenie. Natomiast w okolicznościach przedstawionych we wniosku, tj. w sytuacji, gdy do dnia połączenia Spółka nie ureguluje zobowiązań wobec spółki przejmowanej, to na dzień połączenia się przez przejęcie zobowiązania te wygasną z mocy prawa. W rozpatrywanej sprawie nie będą zatem miały zastosowania wskazane powyżej przepisy art. 15b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wprowadzone ustawą z dnia 16 listopada 2012 r. o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce.

2014.04.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-41/14-2/MS1
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym, Wnioskodawca będzie uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów podatkowych odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od wartości początkowej nabytych Praw, pod warunkiem uregulowania należności za nabycie Praw? Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym wartością początkową nabytych przez Wnioskodawcę Praw stanowiącą podstawę dokonywania odpisów amortyzacyjnych dla celów podatku dochodowego od osób prawnych będzie cena ich nabycia?

2014.04.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-46/14-2/MS1
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Wnioskodawca będzie uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów z tytułu podatkowych odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od wartości początkowej nabytych Praw proporcjonalnie do posiadanego prawa do udziału w zysku Spółki komandytowej, pod warunkiem uregulowania należności za nabycie Praw? Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym wartością początkową nabytych przez Spółkę komandytową Praw stanowiącą podstawę dokonywania podatkowych odpisów amortyzacyjnych będzie cena ich nabycia?

2014.03.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB4/423-18/14/AM
     ∟1. Czy opłaty licencyjne płacone przez Spółkę na rzecz Licencjodawcy na podstawie umów licencyjnych za korzystanie ze Znaków będą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu?2. W którym momencie opłaty licencyjne płacone przez Spółkę na rzecz Licencjodawcy na podstawie umów licencyjnych za korzystanie ze Znaków będą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu?

2014.03.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-152/14/AK
     ∟- Czy opłaty licencyjne wynikające z umowy licencyjnej będzie stanowiła koszt uzyskania przychodu w momencie poniesienia kosztu? - Czy też należy je odnieść do roku, za które zostały naliczone w związku z tym dokonać odpowiedniej korekty kosztów uzyskania przychodów za rok poprzedni? - Czy ewentualnie należy je amortyzować jako wartość niematerialne i prawne? (pytania oznaczone we wniosku Nr 4, 5 i 6)

2014.03.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-1042/13-3/MW
     ∟Czy Spółka ma prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania 50% wydatków na nabycie licencji na korzystanie z Systemów wraz z kosztami ich wdrożenia, ujętymi w wartości początkowej rozpoznanych przez Spółkę w 2013 r. wartości niematerialnych i prawnych, w części w której przedmiotowe wydatki zostały zapłacone przez Spółkę w 2012 r. oraz 2013 r.?

2014.02.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-455/13-2/MC
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie amortyzacji podatkowej wartości niematerialnych i prawnych w części dotyczącej kwalifikacji do wartości materialnych i prawnych pierwszej opłaty rocznej i jej amortyzacji oraz w części dotyczącej kwalifikacji do wartości materialnych i prawnych kolejnych opłat rocznych.

2014.02.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-924/13-2/MC
     ∟Czy Spółka będzie mogła zaliczyć koszty wynagrodzeń, koszty delegacji i premii celowych (a także koszty pochodnych od wynagrodzeń) członków zespołów wdrożeniowych do wartości początkowych licencji, które zostaną przyjęte do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych? Czy Spółka będzie mogła zliczyć koszty wynagrodzeń, koszty delegacji i premii celowych (a także koszty pochodnych od wynagrodzeń) pracowników, którzy będą testerami do wartości początkowych licencji, które zostaną przyjęte do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych? Czy Spółka będzie mogła zaliczyć koszty wynagrodzeń, koszty delegacji i premii celowych (a także koszty pochodny...

2014.02.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-925/13-2/MC
     ∟1. Czy Spółka może zaliczyć koszty wynagrodzeń i premii celowych (a także koszty pochodnych od wynagrodzeń) członków zespołów wdrożeniowych do wartości początkowych licencji, które zostaną przyjęte do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych? 2. Czy Spółka może zliczyć koszty wynagrodzeń i premii celowych pracowników (a także koszty pochodnych od wynagrodzeń), którzy są testerami do wartości początkowych licencji, które zostaną przyjęte do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych? 3. Czy Spółka może zaliczyć koszty wynagrodzeń i premii celowych (a także koszty pochodnych od wynagrodzeń) osób pracujących doraźnie przy pracach wdrożeniowyc...

2014.01.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-916/13-2/MS1
     ∟Czy Spółka może zaliczyć koszt wynagrodzeń i premii celowych członków zespołów wdrożeniowych do wartości początkowych licencji, które zostaną przyjęte do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych?Czy Spółka może zaliczyć koszt wynagrodzeń i premii celowych pracowników będących testerami i trenerami do wartości początkowych licencji, które zostaną przyjęte do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych?Czy Spółka może zaliczyć koszt wynagrodzeń i premii celowych osób pracujących doraźnie przy pracach wdrożeniowych systemu do wartości początkowych licencji, które zostaną przyjęte do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych?

2014.01.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-501b/13/PS
     ∟Czy Spółka będzie miała prawo rozpoznawać koszt podatkowy z tytułu opłaty licencyjnej w miesiącu ujęcia tego kosztu, traktując opłatę z tytułu licencji, jako .koszt pośredni” zaliczany w ciężar kosztów uzyskania przychodów w dacie poniesienia, niezależnie od rozpoznania przychodu z tytułu sprzedaży pojazdów wyprodukowanych z wykorzystaniem przedmiotowego know-how?

2014.01.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-501a/13/PS
     ∟Czy Spółka miała prawo rozpoznawać koszt podatkowy z tytułu opłaty licencyjnej w miesiącu ujęcia tego kosztu, traktując opłatę z tytułu licencji, jako „koszt pośredni” zaliczany w ciężar kosztów uzyskania przychodów w dacie poniesienia, niezależnie od rozpoznania przychodu z tytułu sprzedaży pojazdów wyprodukowanych z wykorzystaniem przedmiotowego know-how?

2014.01.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-834/13-6/MW
     ∟stwierdzić należy, że nie ma powodów, aby określonej przez ustawodawcę podstawie ustalenia wielkości odliczenia (art. 18b ust. 4 updop) i czasu tego odliczenia czy też momentu, w którym winno ono nastąpić (art. 18b ust. 5 updop) – w sposób precyzyjny – na potrzeby prawnopodatkowe na gruncie updop nadawać inne, szersze znaczenie jak oczekiwała Spółka. Tym bardziej, że ustawodawca jednoznacznie kwestie te uregulował.

2014.01.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-355/13-15/PM
     ∟1. Czy w zdarzeniu przyszłym opisanym przez Wnioskodawcę przejęcie praw i obowiązków podmiotu odpowiedzialnego wynikających z Pozwolenia na dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego oraz nabycie licencji do dokumentacji należy traktować w rozumieniu art. 16b ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jako nabycie licencji i amortyzować: począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym Wnioskodawca otrzymał dokumentację i ujął w ewidencji wartości niematerialnych i prawnych?2. Czy w zdarzeniu przyszłym opisanym przez Wnioskodawcę nabycie autorskich praw majątkowych do dokumentacji należy traktować jako nabycie praw autorskich w rozumieniu ar...

2014.01.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-355/13-16/PM
     ∟1. Czy w zdarzeniu przyszłym opisanym przez Wnioskodawcę przejęcie praw i obowiązków podmiotu odpowiedzialnego wynikających z Pozwolenia na dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego oraz nabycie licencji do dokumentacji należy traktować w rozumieniu art. 16b ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jako nabycie licencji i amortyzować: począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym Wnioskodawca otrzymał dokumentację i ujął w ewidencji wartości niematerialnych i prawnych?2. Czy w zdarzeniu przyszłym opisanym przez Wnioskodawcę nabycie autorskich praw majątkowych do dokumentacji należy traktować jako nabycie praw autorskich w rozumieniu ar...

2014.01.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-404/13-4/PM
     ∟1. Czy w stosunku do zaniechanej inwestycji opisanej w stanie faktycznym będzie miał zastosowanie przepis art. art. 15 ust. 4f ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych odnoszący się do zaniechanych inwestycji czy też w celu zaliczenia kosztów zaniechanego przedsięwzięcia, które to miało spowodować powstanie wartości niematerialnej i prawnej będzie miał zastosowanie przepis wynikający z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?2. Czy wydatki poniesione przez Wnioskodawcę w związku z inwestycją, która nie została zrealizowana m.in. w postaci licencji, wdrożeń oraz szkoleń, powinny być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów w całości jedno...

2013.12.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB4/423-144/13/AM
     ∟1. Czy opłaty licencyjne płacone przez Spółkę na rzecz Licencjodawcy na podstawie umów licencyjnych za korzystanie ze Znaków będą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu?2. W którym momencie opłaty licencyjne płacone przez Spółkę na rzecz Licencjodawcy na podstawie umów licencyjnych za korzystanie ze Znaków będą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu?

2013.12.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB4/423-145/13/TK
     ∟Czy opłaty licencyjne płacone przez Spółkę na rzecz Licencjodawcy na podstawie umów licencyjnych za korzystanie ze Znaków będą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu?W którym momencie opłaty licencyjne płacone przez Spółkę na rzecz Licencjodawcy na podstawie umów licencyjnych za korzystanie ze Znaków będą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu?

2013.12.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-791/13-2/MS1
     ∟Kwota należna sprzedawcy (umówione wynagrodzenie), jak również wydatki związane z wdrożeniem serwisu internetowego składają się na wartość początkową wartości niematerialnych i prawnych - autorskiego prawa majątkowego i licencji. Od tak ustalonej wartość początkowej Wnioskodawca będzie dokonywał odpisów amortyzacyjnych w okresie wskazanym w art. 16m ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT - nie krócej niż przez 24 miesiące.

2013.12.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-752/13-2/IŚ
     ∟Możliwość odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie nowych technologii (Rozwiązanie CRM)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj