Interpretacje do przepisu
art. 105 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


12/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 105 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług

1

2014.09.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3/443-606/14-2/KT
     ∟w zakresie możliwości wydania zaświadczenia VAT-25 w przypadku nabycia pojazdu samochodowego na terytorium kraju

2008.07.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1/443-817/08-4/GD
     ∟1.Czy dla potrzeb podatku od towarów usług oddanie w leasing przez DTF samochodów w wykonaniu Umowy Leasingu oraz Umowy Ramowej jest świadczeniem usług czy też dostawą towaru, o której mowa w art. 7 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów usług (Dz. U. Nr 54 z 2004 r. poz. 535 z późn. zm.) (dalej: ustawa o VAT)?2.Czy z tytułu przywiezienia pojazdu na terytorium Polski powstanie, dla Spółki, wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów w rozumieniu przepisów ustawy o VAT?3.Czy dla przedmiotowego leasingu miejscem świadczenia usługi w rozumieniu ustawy VAT będzie terytorium Republiki Federalnej Niemiec i w związku z tym świadczenie usług przez DTF będzie lub nie podlegało opodatkowaniu polskim podatkiem od towarów i usług?

2007.07.05 - Urząd Skarbowy w Kraśniku - DP.III.443/11/07
     ∟Prowadzę działalność gospodarczą m.in. w zakresie handlu pojazdami samochodowymi, jestem zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT-UE. Nabyłem od niemieckiego unijnego podatnika od wartości dodanej samochód osobowy w ramach WNT, spełniający definicję „nowego środka transportu” z przeznaczeniem go do dalszej odsprzedaży (jako towar handlowy), opłaciłem podatek akcyzowy. Samochód ten zamierzam sprzedać na terenie RP, przy czym nie dokonam jego rejestracji jako nabywca. Samochód będzie więc sprzedany przed jego pierwszą rejestracją na terenie Polski. Czy w takim przypadku powinienem zapłacić podatek VAT od nabycia takiego środka transportu w ciągu 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego wraz ze złożeniem w tym samym terminie informacji na formularzu VAT-2...

2006.10.18 - Urząd Skarbowy w Skierniewicach - US.III/VAT/443/27/2006
     ∟Podatniczka zwraca się z prośbą o wskazanie podstawy prawnej, w związku z którą nie ma obowiązku uzyskania zaświadczenia o zapłaceniu lub braku obowiązku zapłaty podatku od wewnątrzwspólnotowego nabycia środków transportu (VAT-25) a faktura VAT jest wystarczająca do zarejestrowania pojazdu przez nabywcę.

2006.01.11 - Izba Skarbowa w Kielcach - PP2-443/88/2005
     ∟ Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że podatnik dokonał zakupu samochodu osobowego na giełdzie, na terenie kraju od osoby, która sprowadziła przedmiotowy pojazd z innego kraju Unii Europejskiej. Przy zakupie nie podatnik otrzymał dokumentu potwierdzającego uiszczenie podatku od towarów i usług lub braku obowiązku uiszczenia podatku od towarów i usług z tytułu nabycia środka transporu, tj. zaświadczenia VAT-25, które jest niezbędne do celów związanych z rejestracją środka transportu. W związku z rodzącymi się wątpliwościami w zakresie stosowania prawa podatkowego podatnik pyta jak wygląda procedura wydania wspomnianego wyżej zaświadczenia w jeg...

2005.11.30 - Urząd Skarbowy w Skierniewicach - US.III/VAT/443/42/2005
     ∟Podatnik prowadzi działalność gospodarczą przedmiotem której jest między innymi sprzedaż, konserwacja i naprawa motocykli oraz sprzedaż części i akcesoriów do nich. Jest podatnikiem podatku od towarów i usług rozliczającym sie na zasadach ogólnych. Podatnik dokonuje wewnątrzwspólnotowego nabycia tych środków transportu w celu ich dalszej odsprzedaży podmiotom krajowym, a tym samym nie powstaje obowiązek uiszczenia podatku VAT. Podatnik wystawia faktury wewnętrzne dokumentujące wewnątrzwspólnotowe nabycie. Przy sprzedaży środków transportu podmiotom krajowym wystawia faktury VAT na których wyszczególnia podatek. Czy w takiej sytuacji podatnik ma obowiązek uzyska...

2005.05.18 - Drugi Urząd Skarbowy w Radomiu - 1425/021/443/34/05/IW
     ∟Podatnik nabywa w ramach nabycia wewnątrzwspólnotowego w krajach Unii Europejskiej samochody jako towary handlowe. Pyta czy jest obowiązany do wpłaty podatku z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego do urzędu skarbowego.

2005.04.11 - Urząd Skarbowy w Płocku - 1419/UPO-443-49/05/RK
     ∟Czy istnieje obowiązek zapłaty podatku VAT w terminie 14 dni, w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia używanych ciągników rolniczych, podlegających rejestracji i użytkowanych na terytorium kraju, przez nabywcę oraz obowiązek uzyskania zaświadczenia z Urzędu Skarbowego dla celów związanych z ich rejestracją?

2004.12.24 - Pierwszy Urząd Skarbowy Łódź-Górna - III/443-157/04/IG
     ∟Czy nabycie wewnątrzwspólnotowe używanego środka transportu drogowego przez podatnika, którego przedmiotem działalności jest odsprzedaż środków transportu drogowego jest zwolnione z podatku od towarów i usług? Czy podatnik, którego przedmiotem działalności jest odsprzedaż środków transportu drogowego winien wystąpić do odpowiedniego terytorialnie urzędu skarbowego z wnioskiem VAT-24 w celu uzyskania zaświadczenia o braku obowiązku uiszczenia podatku od towarów i usług? < Czy podstawą opodatkowania w przypadku odsprzedaży pojazdu używanego nabytegoz terytorium kraju członkowskiego jest wyłącznie marża stanowiąca różnicę między całkowitą kwotą, któr

2004.08.27 - Lubelski Urząd Skarbowy - PP1/443/65/04
     ∟Stan faktyczny:W miesiącu sierpniu br. sprowadziliśmy z Niemiec dwie używane naczepy do ciągnika siodłowego (PKWiU 34.20.23) wcześniej dopuszczone do ruchu drogowego (zarejestrowane) w Niemczech jeszcze w roku 1991 o numerach rejestracyjnych GT-N902 i GT-JS584.Z wstępnych rozmów przeprowadzonych z pracownikiem Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w celu uzgodnienia jakie dokumenty obowiązani będziemy przedstawić w celu zarejestrowania w/w przyczep stwierdził on, że jednym z bezwzględnie wymaganych dokumentów jest zaświadczenie z urzędu skarbowego określone w art. 105 ustawy o V AT. Wątpliwości nasze wiążą się ze znajomością stanowiska Ministerstwa Finansów z...

2004.08.09 - Drugi Urząd Skarbowy Łódź-Bałuty - III-2-443-58/04/AgM
     ∟Czy zakup środka transportu na terytorium innego państwa członkowskiego przez podatnika podatku od towarów i usług zarejestrowanego dla potrzeb transakcji wewnątrzwspólnotowych od podatnika który rozlicza się z podatku od wartości dodanej na zasadzie opodatkowania marży jest wewnątrzwspólnotowym nabyciem towaru ?

2004.07.21 - Urząd Skarbowy w Tomaszowie Mazowieckim - US.III-443/41/2004
     ∟Podatnik prosi o wyjaśnienie problemu związanego z nabywaniem środków transportu w krajach Unii Europejskiej przed jego pierwszą rejestracją w kraju, tj. czy każde nabycie należy traktować jako wewnątrwspólnotowe, co jest podstawą opodatkowania i jak należy to udokumentować.Nabycie używanego pojazdu mechanicznego dla celów prowadzonej działalności gospodarczej od podatnika VAT z innego państwa członkowskiego, zgodnie z art. 9 ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r. (Dz. U. Nr 54, poz. 535) jest wewnątrzwspólnotowym nabyciem towaru i podlega opodatkowaniu podatkiem VAT zgodnie z ogólną zazsadą dla tego typu transakcji - towary dostarczane pomięd...

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj