Interpretacje do przepisu
art. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


133/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

1 2 3 4 5

2010.07.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/436-104/10-7/JK
     ∟Podwyższenie kapitału zakładowego.

2009.06.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/436-104/09-2/MZ
     ∟Czy w przypadku podwyższenia kapitału zakładowego Spółki poprzez utworzenie nowych udziałów, gdzie udziały są objęte po cenie wyższej niż cena nominalna, a nadwyżka ponad wartość nominalną nowo utworzonych udziałów przekazana jest na kapitał zapasowy Spółki, podatkiem od czynności cywilnoprawnych opodatkowana zostanie jedynie kwota, o którą podwyższono kapitał zakładowy, zaś nadwyżka przekazywana na kapitał zapasowy nie będzie podlegała opodatkowaniu PCC?

2009.04.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/436-22/09-2/AF
     ∟W związku z wydaniem wspólnikowi weksla wyemitowanego przez Spółkę, Wnioskodawca nie jest zobowiązany do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych. Fakt ten nie musi jednak oznaczać, że opodatkowaniu nie podlegają również czynności cywilnoprawne, w związku z zawarciem których wystawiony został weksel. Jeżeli zatem nabycie weksla w zamian za określoną kwotę pieniężną nosi znamiona czynności określonych w art. 1 ust. 1 pkt 1 to wówczas będzie rodzić dla Spółki skutki podatkowe pod warunkiem, że to na niej zgodnie z art. 4 ustawy ciąży obowiązek podatkowy.

2009.02.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/436-445/08-3/MZ
     ∟Czy prawidłowym jest stanowisko, że w świetle art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy o PCC do zakupu lub sprzedaży koni przez Wnioskodawcę w drodze umowy sprzedaży nie mają zastosowania przepisy ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, tj. przeniesienie własności zwierzęcia w drodze umowy sprzedaży nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

2009.01.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/436-424/08-2/AF
     ∟Czy prawidłowym jest stanowisko, że w świetle art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy o PCC do zakupu lub sprzedaży koni przez Wnioskodawcę w drodze umowy sprzedaży nie mają zastosowania przepisy ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, tj. przeniesienie własności zwierzęcia w drodze umowy sprzedaży nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

2008.07.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/436-136/08-2/AS
     ∟Wniesienie do Funduszu udziałów w Spółkach z o.o. tytułem objęcia przez Udziałowców Spółek z o.o. niepublicznych certyfikatów inwestycyjnych emitowanych przez Fundusz nie stanowi czynności cywilnoprawnej podlegającej opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, o ile czynność ta nie przyjmie postaci którejkolwiek z umów wskazanych w ustawie o podatku od czynności cywilnoprawnych. Jeżeli jednak wniesienie udziałów przyjęłoby postać którejkolwiek z umów wskazanych w ww. ustawie to spowoduje obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych.

2008.02.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/436-3/08-2/MZ
     ∟Czynności wykonywane przez banki z grupy B… P…. oraz W… G.. składające się na usługę zarządzana płynnością finansową typu cash pooling nie zostały wymienione w ustawowym katalogu czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Czynności tego typu nie można również zakwalifikować jako umowy pożyczki wymienionej w tym katalogu. Tym samym czynności dokonywane w ramach umowy „cash poolingu” nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

2007.01.08 - Urząd Skarbowy w Leżajsku - US-PDM/415/10/2006
     ∟Czy od czynności wniesienia aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa należy zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych PCC. Działając na podstawie:art. 14a § 1, § 3 i § 4 ustawy z dnia 29.08.1997r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.),art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. k, pkt 2 oraz ust. 3, art. 2 pkt 4, art. 6 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 9.09.2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych (Dz. U z 2005 r. Nr 41, poz. 399 ze zm.)po rozpatrzeniu wniosku z datą wpływu do Urzędu Skarbowego w Leżajsku w dniu 27.10.2006 r. o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu stosowania prawa podatkowego w zakresie podatku od czynności cywilnoprawnych Naczelnik Urzędu Skarbowego w Leżajsku postanawia nie uznać stanowiska Wnioskodawcy w jego in...

2006.03.28 - Urząd Skarbowy Poznań-Winogrady - MM-436-PCC-3/2006
     ∟Czy umowa spólki cywilnej, w myśl której współnik wnosi do spółki wkład niepieniężny, podlegać będzie podatkowi od czynności cywilnoprawnych? Podatnik ma zamiar zawrzeć umowę spółki cywilnej. Wkład wspólnika polegać będzie na wniesieniu do spółki własności rzeczy ruchomej (maszyny). W opisanym stanie faktycznym, według Podatnika zawarcie tej umowy spółki nie podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych, gdyż w myśl art. 2 pkt 4 cyt. ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych nie podlegają temu podatkowi czynności cywilnoprawne, jeśli przynajmniej jedna ze stron z tytułu dokonania tej czynności jest opodatkowana podatkiem od towarów i usł...

2005.12.16 - Urząd Skarbowy w Sopocie - PM/436-3/05
     ∟Czy od tak ustanowionej służebności należny jest podatek od darowizny?

2004.05.10 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - US72/SPC/436/15/2004
     ∟Spółka dokonuje zakupu urzadzeń w Szwecji i sprzedaje je polskim spółkom. Wysyłka towaru do nabywcy odbywa się bezpośrednio ze Szwecji do innego miejsca poza granicami kraju, wskazanego przez kupującego, czyli z pominięciem Polski. Czy powyzsze transakcje podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynnosci cywilnoprawnych? Przez umowę sprzedaży, zgodnie z art. 535 Kodeksu Cywilnego, sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę. Jest to typowa umowa wzajemnie zobowiązująca, do jej dokonania nie jest konieczne rozporządzenie rzeczą, lecz złożenie skutecznych...

2004.03.12 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - US72/SPC/436/7/2004
     ∟Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży gazu zarówno na terenie kraju jak i poza jego granicami. Nabywcami zbywanego przez Spółkę poza granicami Polski gazu są zarówno podmioty krajowe jaki zagraniczne. Wydanie gazu przez Spółkę podmiotowi krajowemu dokonywane jest za granicą. Nabywca gazu wprowadza go na polski obszar celny, opłacając należności celne oraz podatek od towarów i usług. Faktury dokumentujące sprzedaż gazu wystawiane są w siedzibie Spółki. Czynność sprzedaży dokonywana jest w oparciu o podpisaną pomiędzy Spółką a podmiotem krajowym umowę. Podpisanie umowy następuje w zależności od porozumienia kontrahentów bądź na ...

2004.01.30 - Urząd Skarbowy w Stalowej Woli - US.III-443/.../2004
     ∟uzupełnić W odpowiedzi na pismo z dnia 21.10.2003 r. w sprawie udzielenia pisemnej informacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego,

1 2 3 4 5

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj