Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: błąd mniejszej wagi

 

błąd mniejszej wagi 5 / 425594  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

1

2016.04.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP1/4512-129/16/DK
     ∟skutki przekształcenia jednoosobowej spółki Skarbu Państwa w państwową instytucję kultury w zakresie podatku od towarów i usług oraz zasady ewidencji i identyfikacji podatników i płatników odnośnie sukcesji NIP.

2015.12.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP1/4512-700/15/AL
     ∟W zakresie: - prawidłowości danych identyfikacyjnych (w tym numeru NIP) umieszczanych na otrzymywanych i wystawianych przez Wnioskodawcę fakturach w okresie od dnia 1 lipca 2015 r. do dnia 17 lipca 2015 r. oraz konieczności ich skorygowania, - prawa do odliczenia podatku naliczonego z otrzymanych faktur zawierających błędy mniejszej wagi (tj. błędny numer NIP, bądź błędną nazwę, bądź błędny adres Wnioskodawcy), - prawa do odliczenia podatku naliczonego z otrzymanych faktur zawierających błąd co do tożsamości Wnioskodawcy (tj. błędne wskazanie wszystkich danych Wnioskodawcy w postaci numeru NIP, nazwy jak i adresu Wnioskodawcy).

2015.10.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPP3/4512-330/15-4/BM
     ∟prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur zawierających błędy mniejszej wagi, dokumentujących nabycie towarów i usług zwolnionych od podatku oraz braku konieczności wystawienia noty korygującej prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur zawierających błędy mniejszej wagi, dokumentujących nabycie towarów i usług opodatkowanych według właściwych stawek podatku

2009.01.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/443-1640/08-2/MS
     ∟VAT w zakresie wystawiania faktur

2008.12.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1/443-1736/08-2/IG
     ∟Jeżeli błąd w wystawionej przez sprzedawcę fakturze będzie dotyczył jedynie niektórych elementów nazwy a inne elementy nazwy, adres firmy i numer identyfikacji podatkowej będzie prawidłowy, to taką fakturę wnioskodawca będzie mógł skorygować przez wystawienie noty korygującej. W przeciwnym przypadku wystawiona faktura powinna zostać anulowana przez sprzedawcę, i powinien on wystawić fakturę zawierającą poprawne dane nabywcy.

1

Dołącz do 41479 zarejestrowanych użytkowników i korzystaj bezpłatnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj