Interpretacje do przepisu
art. 22h ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


892/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 22h ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

2015.10.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/4511-67/15-3/GG
     ∟1. Czy w przypadku odpłatnego zbycia przez Spółkę Przekształconą Składników majątkowych nabytych przez Spółkę Przekształcaną Wnioskodawcę jako komandytariusz Spółki Przekształconej będzie uprawniony do rozpoznania – proporcjonalnie do Jego prawa do udziału w zysku Spółki Przekształconej – kosztów uzyskania przychodów w wysokości określonej tak jak dla Spółki Przekształcanej, tj. wg takich samych zasad ustalania kosztów, które miałyby zastosowanie gdyby te Składniki majątkowe zbywała Spółka przekształcana – niezaliczonych wcześniej w jakiejkolwiek formie do kosztów uzyskania przychodów przez Spółkę Przekształcaną lub wspólników Spółki Przekształconej? 2. Czy w przypadku odpłatnego zbycia przez Spółkę Przekształconą Składników majątkowych nabytych przez Spółkę Przekształcaną w drodze aportu Wnioskodawca jako komandytariusz Spółki Przekształconej będzie uprawniony do rozpoznania – proporcjonalnie do Jego prawa do udziału w zysku Spółki Przekształconej – kosztów uzyskania przychodów w wysokości określonej tak jak dla Spółki Przekształcanej, tj. wg takich samych zasad ustalania kosztów, które miałyby zastosowanie gdyby te Składniki majątkowe zbywała Spółka przekształcana – niezaliczonych wcześniej w jakiejkolwiek formie do kosztów uzyskania przychodów przez Spółkę Przekształcaną lub wspólników Spółki Przekształconej? 3. Czy w przypadku odpłatnego zbycia przez Spółkę Przekształconą Udziałów aportowych Wnioskodawca jako komandytariusz Spółki Przekształconej będzie uprawniony do rozpoznania – proporcjonalnie do Jego prawa do udziału w zysku Spółki Przekształconej – kosztów uzyskania przychodów w wysokości określonej tak jak dla Spółki Przekształcanej, tj. w wysokości odpowiadającej nominalnej wartości udziałów Spółki przekształcanej wydanych w zamian za Udziały aportowe – niezaliczonych wcześniej w jakiejkolwiek formie do kosztów uzyskania przychodów przez Spółkę Przekształcaną lub wspólników Spółki Przekształconej?

2015.10.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-917/15-3/DK
     ∟Określenie kosztów uzyskania przychodów w przypadku zbycia składników majątkowych.

2015.10.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-919/15-3/DK
     ∟Określenie kosztów uzyskania przychodów w przypadku zbycia składników majątkowych.

2015.10.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-916/15-3/DK
     ∟Określenie kosztów uzyskania przychodów w przypadku zbycia składników majątkowych.

2015.10.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-918/15-3/DK
     ∟Określenie kosztów uzyskania przychodów w przypadku zbycia składników majątkowych

2015.10.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-846/15/MW
     ∟1) Czy w przypadku odpłatnego zbycia przez Spółkę Przekształconą Składników majątkowych nabytych przez Spółkę Przekształcaną Wnioskodawca jako komandytariusz Spółki Przekształconej będzie uprawniony do rozpoznania - proporcjonalnie do jego prawa do udziału w zysku Spółki Przekształconej - kosztów uzyskania przychodów w wysokości określonej tak jak dla Spółki Przekształcanej, tj. wg. takich samych zasad ustalania kosztów, które miałyby zastosowanie gdyby te Składniki majątkowe zbywała Spółka przekształcana - niezaliczonych wcześniej w jakiejkolwiek formie do kosztów uzyskania przychodów przez Spółkę Przekształcaną lub wspólników Spółki Przekształconej? 2) Czy w przypadku odpłatnego zbycia przez Spółkę Przekształconą Składników majątkowych nabytych przez Spółkę Przekształcaną w drodze aportu Wnioskodawca jako komandytariusz Spółki Przekształconej będzie uprawniony do rozpoznania - proporcjonalnie do jego prawa do udziału w zysku Spółki Przekształconej - kosztów uzyskania przychodów w wysokości określonej tak jak dla Spółki Przekształcanej, tj. wg. takich samych zasad ustalania kosztów, które miałyby zastosowanie gdyby te Składniki majątkowe zbywała Spółka przekształcana - niezaliczonych wcześniej w jakiejkolwiek formie do kosztów uzyskania przychodów przez Spółkę Przekształcaną lub wspólników Spółki Przekształconej? 3) Czy w przypadku odpłatnego zbycia przez Spółkę Przekształconą Udziałów aportowych Wnioskodawca jako komandytariusz Spółki Przekształconej będzie uprawniony do rozpoznania - proporcjonalnie do jego prawa do udziału w zysku Spółki Przekształconej - kosztów uzyskania przychodów w wysokości określonej tak jak dla Spółki Przekształcanej, tj. w wysokości odpowiadającej nominalnej wartości udziałów Spółki przekształcanej wydanych w zamian za Udziały aportowe - niezaliczonych wcześniej w jakiejkolwiek formie do kosztów uzyskania przychodów przez Spółkę Przekształcaną lub wspólników Spółki Przekształconej?

2015.10.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-770/15-6/EC
     ∟Czy prawidłowo Wnioskodawczyni zastosowała kontynuację amortyzacji oraz czy odpisy amortyzacyjne stanowią dla niej koszt w 50% czy w 100%? (pyt. 4)

2015.09.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-744/15-4/AM
     ∟Część odsetek, która przypada proporcjonalnie na wartość kredytu która posłużyła sfinansowaniu nabycia komórki lokatorskiej oraz lokalu mieszkalnego służącym do prowadzenia działalności gospodarczej oraz na nabycie nakładów na adaptację tej części nieruchomości mogą stanowić koszty uzyskania przychodów.

2015.09.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-971/15-2/KF
     ∟Podatek od osób fizycznych w zakresie: ustalenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu spłaty weksli przez dłużnika, jeżeli spłata nastąpi przed upływem sześciu lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja spółki jawnej, a nabycie weksli nastąpi w drodze umowy datio in solutum oraz ustalenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu spłaty weksli przez dłużnika, jeżeli spłata nastąpi przed upływem sześciu lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja spółki jawnej, a nabycie weksli nastąpi w drodze umowy sprzedaży.

2015.09.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-967/15-2/AA
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie: kosztów uzyskania przychodów z tytułu spłaty Wierzytelności przed upływem sześciu lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja spółki jawnej, gdzie nabycie nastąpiło w drodze umowy datio in solutum oraz kosztów uzyskania przychodów z tytułu spłaty Wierzytelności przed upływem sześciu lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja spółki jawnej, gdzie nabycie nastąpiło w drodze umowy sprzedaży.

2015.09.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-965/15-2/AG
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie: kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia obligacji przed upływem sześciu lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie / likwidacja spółki jawnej, gdzie nabycie obligacji nastąpiło w drodze umowy datio in solutum; kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia obligacji przed upływem sześciu lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie / likwidacja spółki jawnej, gdzie nabycie obligacji nastąpiło w drodze umowy sprzedaży; kosztów uzyskania przychodów z tytułu wykupu obligacji przez emitenta, jeżeli wykup nastąpi przed upływem sześciu lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie / likwidacja spółki jawnej, a nabycie obligacji nastąpi w drodze umowy datio in solutum; kosztów uzyskania przychodów z tytułu wykupu obligacji przez emitenta, jeżeli wykup nastąpi przed upływem sześciu lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie / likwidacja spółki jawnej, a nabycie obligacji nastąpi w drodze umowy sprzedaży.

2015.09.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-777/15-3/WM
     ∟Czy w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawca będzie mógł dokonywać odpisów amortyzacyjnych Znaku Towarowego, który objęty będzie prawem ochronnym udzielonym decyzją Urzędu Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (OHIM), nabytym w drodze darowizny, który to wykorzystuje gospodarczo dla potrzeb prowadzonej działalności gospodarczej, liczonych od wartości początkowej, którą w stanie faktycznym, będącym przedmiotem wniosku będzie wartość rynkowa przedmiotowego Znaku Towarowego, chyba, że w umowie darowizny wskazana będzie inna wartość?

2015.09.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-777/15-4/WM
     ∟Czy w przypadku, gdy Wnioskodawca wydzierżawi nabyty w drodze darowizny Znak Towarowy Spółce Komandytowej, w której będzie Komandytariuszem, przysługiwać będą mu koszty uzyskania przychodu proporcjonalnie do posiadanego udziału w zysku Spółki Komandytowej?

2015.09.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB1/4511-337/15-4/MM
     ∟możliwość zaliczenia w całości do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych wykorzystywanych w pozarolniczej działalności gospodarczej oraz poza tą działalnością

2015.09.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-1/4511-338/15/DW
     ∟w zakresie możliwości uznania wskazanych we wniosku nakładów za inwestycję w obcym środku trwałym, podlegającą amortyzacji 10 % indywidualną stawką amortyzacyjną

2015.09.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-716/15/PSZ
     ∟Czy zakupione prawo do korzystania z naziemnego miejsca postojowego jest środkiem trwałym, czy kosztem podatkowym w momencie poniesienia tego kosztu?

2015.09.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-745/15/WM
     ∟Czy w momencie zbycia nie w pełni zamortyzowanego środka trwałego, którego zakup częściowo został sfinansowany dotacją, koszty uzyskania przychodu dla Wnioskodawcy będzie stanowiła cała niezamortyzowana wartość środka trwałego?

2015.08.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-605/15/WM
     ∟Czy w świetle art. 22g ust. 3 w zw. z art. 22g ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wartość początkowa dla celów dokonywania odpisów amortyzacyjnych obejmuje kwotę prowizji uiszczonej na rzecz banku z tytułu zaciągniętego kredytu (kwota 867 zł 80 gr) oraz wyliczoną kwotę odsetek na rzecz banku zapłaconych do momentu oddania samochodu do używania w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej, tj. do dnia 1 stycznia 2015 r.?

2015.08.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-693/15/WM
     ∟Czy Wnioskodawczyni może zastosować indywidualną stawkę amortyzacyjną tj. 10 lat, o której mowa w art. 22j ust 1 pkt 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, wobec zakupionego lokalu mieszkalnego, który następnie został zmodernizowany i przebudowany na gabinety lekarskie?

2015.08.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-1/4511-236/15/ŚS
     ∟sposobu ustalenia wartości początkowej i metody amortyzacji środków trwałych nabytych w drodze spadku.

2015.08.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-737/15-3/AN
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości ujęcia Nieruchomości w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych Spółki Osobowej dla celów amortyzacji podatkowej w wartości wynikającej z umowy darowizny – jako wartości początkowej, możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od wartości początkowej Nieruchomości w pełnej wysokości, proporcjonalnie do udziału Wnioskodawcy w zyskach Spółki Osobowej oraz sposobu ustalenia dochodu w przypadku zbycia Nieruchomości.

2015.08.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB1/4511-256/15-4/AG
     ∟Możliwość zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej

2015.08.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-608/15-2/PSZ
     ∟Czy ma Pani prawo do zastosowania przyspieszonej stawki amortyzacyjnej w wysokości 10% wartości lokalu mieszkalnego, które aktualnie wynajmuje?

2015.08.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-608/15-3/PSZ
     ∟Czy odpisy amortyzacyjne podczas „pustostanu” czyli wtedy, kiedy nieruchomość nie będzie wynajmowana z uwagi na brak lokatorów a będzie szukała Pani najemcy, w tym poprzez ogłoszenia płatne np. w internecie i potwierdzone fakturami, będzie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

2015.08.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-658/15/PSZ
     ∟Czy ma Pan prawo do zastosowania do amortyzacji przedmiotowego budynku handlowo-usługowego indywidualnej stawki amortyzacji w związku z tym, że budynek jest używany od początku XX wieku a od lat 60 XX wieku był używany jako budynek kina?

2015.07.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/4511-95/15/PW
     ∟Możliwość obniżenia stawki amortyzacji do wysokości 0,1%.

2015.07.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/4511-86/15/AW
     ∟Czy w przypadku amortyzacji domku kempingowego, ulepszonego w sposób opisany powyżej i wprowadzonego po dokonanym ulepszeniu do ewidencji środków trwałych spółki, można zastosować indywidualną stawkę amortyzacyjną, o której mowa w art. 22j ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w wysokości 20%, co odpowiada 5-letniemu okresowi amortyzacji?

2015.07.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB1/4511-281/15-2/ASZ
     ∟amortyzacja nieruchomości nabytej w drodze umowy darowizny

2015.07.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB1/4511-245/15-2/ASZ
     ∟amortyzacja nieruchomości nabytej w drodze umowy darowizny

2015.07.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB1/4511-244/15-2/ASZ
     ∟amortyzacja nieruchomości nabytej w drodze umowy darowizny

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj