Interpretacje do przepisu
art. 3 § 1 Ordynacji podatkowej

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


71/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 3 § 1 Ordynacji podatkowej

1 2 3

2010.10.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-383/10-4/IŚ
     ∟CIT - w zakresie możliwości rozpoznania przychodów z tytułu dodatnich różnic kursowych oraz kosztów uzyskania przychodów z tytułu ujemnych różnic kursowych, które to różnice ustalane są metodą wg przepisów o rachunkowości i związane są z transakcjami nabycia udziałów w latach 2008-2009, a także w zakresie możliwości dokonania korekt zeznań rocznych za te lata celem wprowadzenia do rachunku podatkowego przedmiotowych różnic

2010.09.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-366/10-3/IŚ
     ∟CIT - w zakresie możliwości rozpoznania przychodów bądź kosztów uzyskania przychodów z tytułu różnic kursowych naliczonych wg przepisów o rachunkowości od zobowiązań w odniesieniu do kwoty netto i kwoty przypadającej na podatek VAT

2010.09.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-369/10-3/IŚ
     ∟Czy w odniesieniu do kwoty przychodów netto i kwoty VAT wyrażonej na fakturze w PLN Spółka powinna rozpoznać różnice kursowe (dodatnie i ujemne) wynikające z różnej wartości PLN należności należnej i należności faktycznie zapłaconej?

2010.03.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-5/01-3/IŚ
     ∟możliwość zaliczenia do przychodów lub kosztów uzyskania przychodów różnic z wycen instrumentów finansowych wyrażonych w walucie obcej (opcji walutowych i kontraktów walutowych forward), przy stosowaniu metody ustalania różnic kursowych wg przepisów o rachunkowości

2010.03.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-850/09-4/IŚ
     ∟możliwość stosowania kursu średniego NBP z dnia poprzedzającego wpływ i wypływ walut obcych na bankowe rachunki walutowe dla potrzeb ustalania różnic kursowych przy stosowaniu przez Spółkę metody ustalania tych różnic wg przepisów o rachunkowości

2010.01.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-684/09-2/IŚ
     ∟Odniesieniu do transakcji leasingowych w walucie obcej/denominowanych w walucie obcej, które są ujmowane odmiennie dla celów podatkowych oraz księgowych, (tj. podatkowo jako leasing operacyjny, księgowo jako leasing finansowy), przepisy updop - jeśli chodzi o podatników stosujących rachunkową metodę ustalania różnic kursowych - w żadnym miejscu nie przewidują możliwości dokonywania jakichkolwiek korekt przychodów z tytułu rat leasingowych o wartość różnic kursowych odniesionych uprzednio do rachunku podatkowego jako wycena, jak to proponuje Spółka. Wobec powyższego tutejszy Organ nie widzi podstaw prawnych do dokonywania przez Spółkę tego typu operacji, gdy Spółka rozpocznie stosowanie rachunkowej metody ustalania różnic kursowych.

2009.07.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-209/09-2/IŚ
     ∟Czy poszczególne transze dotacji rozwojowej otrzymane przez Spółkę w ramach POKL podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? Czy wydatki kwalifikowalne stanowią koszty podatkowe w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy poszczególne transze dotacji rozwojowej otrzymane na rachunki bankowe podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? Czy podatnik ma prawo obniżyć VAT należny od sprzedaży nie związanej z dotacją o podatek naliczony związany zakupem towarów i usług, służącym bezpośrednio w całości realizacji projektu POKL oraz w części objętej ryczałtem kosztów pośrednich?

2009.06.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-140/09-4/IŚ
     ∟1) Czy przyjmując kwotę z dnia 31.12.2007 r. niezrealizowanych różnic kursowych do przychodu w 2008 r. Spółka postąpiła właściwie?2) Czy wartość różnic kursowych, która winna być przyjęta do przychodu w 2008 r. nie powinna być wyliczona od cen historycznych?

2009.06.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-149/09-2/IŚ
     ∟Czy postępując zgodnie z opisanym wyżej stanem faktycznym działanie Spółki polegające na zaliczeniu odpowiednio do przychodów albo kosztów uzyskania przychodów różnic kursowych powstałych przy wycenie na koniec roku podatkowego pochodnych instrumentów finansowych przypadających do realizacji pod dniu bilansowym będzie prawidłowe?

2009.04.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-74/09-2/IŚ
     ∟możliwości wyboru kursów walut do ustalania różnic kursowych w związku z obowiązującą od 1 stycznia 2009 r. nowelizacją przepisów ustawy o rachunkowości

2009.04.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-40/09-2/IŚ
     ∟osiąga przychody oraz ponosi koszty z transakcji w walutach obcych; przeprowadza transakcje, w efekcie których ewidencjonuje odpowiednie bilansowe pozycje aktywów i pasywów w walutach obcych; zawiera kontrakty o charakterze spekulacyjnym w rozumieniu przepisów o rachunkowości, lecz w sensie ekonomicznym zabezpieczające ogólną pozycję walutową Banku, na walutowych instrumentach pochodnych (np. FX FORWARD, FX SWAP, transakcje CIRS oraz opcje walutowe), ujmując je w ewidencji pozabilansowej; zamierza zawierać kontrakty o charakterze zabezpieczającym w ujęciu MSR 39 na walutowych instrumentach pochodnych (np. FX FORWARD, FX SWAP, transakcje CIRS oraz opcje walutowe), ujmując je w ewidencji pozabilansowej.

1 2 3

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj