Interpretacje do przepisu
art. 193 § 1 Ordynacji podatkowej

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


68/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 193 § 1 Ordynacji podatkowej

1 2 3

2009.06.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-146/09/MT
     ∟Czy przychody kościelnej osoby prawnej uzyskane z dzierżawy nieruchomości są wolne od podatku dochodowego od osób prawnych? Czy przychody te oraz fakt ich wydatkowania powinny być dokumentowane dla celów podatkowych?

2009.03.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP3/443-57/09/PK
     ∟Ewidencji usług turystycznych

2008.08.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-282/08/MT
     ∟1. Czy w świetle art. 17 ust. 1 pkt 4e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, przeznaczenie przez Spółkę dochodu na działalność rolniczą i jego późniejsze wydatkowanie na ten cel, udokumentowane w ten sposób, że wynikające z ksiąg rachunkowych Jednostki koszty prowadzenia działalności rolniczej (w ujęciu kasowym) w latach następujących po roku uzyskania dochodu przeznaczonego na działalność rolniczą, przekraczają kwotę dochodu przeznaczonego przez Nią na działalność rolniczą, jest wystarczające do uznania, że dochody przeznaczone w ten sposób przez Spółkę na działalność rolniczą korzystają ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób prawnych, o którym mowa w tym przepisie?2. Czy w świetle art. 17 ust. 1 pkt 4e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w przypadku likwidacji Spółki – wydatkowanie na działalność rolniczą dochodu uzyskanego w okresie poprzedzającym moment podjęcia uchwały o zakończeniu likwidacji Spółki jest wystarczającą przesłanką do uznania, że w przypadku likwidacji Spółki dochody takie nie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

2005.07.28 - Urząd Skarbowy w Puławach - US.IV-406/30/2005/VAT
     ∟Spółka cywilna jest podatnikiem podatku VAT i ewidencjonuje obrót i kwoty podatku należnego przy zastosowaniu 3 kas rejestrujących. Podatnik prosi o akceptację starego kodu pocztowego drukującego się w nagłówku paragonów fiskalnych, ponieważ jest niemożliwe dokonanie zmiany w/w kodu ze starego 24-140 na nowy 24-150, który w międzyczasie uległ zmianie.

2005.05.10 - Pierwszy Wielkopolski Urząd Skarbowy w Poznaniu - ZD/406-32/CIT/05
     ∟Pytanie Podatnika dotyczy sposobu dokumentowania wydatków poniesionych za korzystanie z autostrady w Niemczech, pozwalającego zaliczyć te wydatki w ciężar kosztów uzyskania przychodów. Z przedstawionego w złożonym wniosku stanu faktycznego wynika, iż działalnością Spółki jest produkcja i sprzedaż mebli tapicerowanych, które w większości trafiają na rynek niemiecki. Wnioskująca transportuje meble za pomocą własnych środków transportu. Od stycznia 2005r. w Niemczech wprowadzono opłatę za korzystanie z autostrady. Opłaty za korzystanie z autostrady są obligatoryjne. Odnotowywanie przejechanych kilometrów po autostradzie odbywa się za pomocą specjal...

2005.03.30 - Urząd Skarbowy w Wejherowie - PB/OPD/415-3/05/MR
     ∟Podatnik otrzymał i zaewidencjonował we wrześniu 2004r. zapłatę za towar, którego sprzedaż (wysyłka za granicę) udokumentowana fakturami eksportowymi faktycznie nie nastąpiła – towar został zawrócony z granicy w związku z wprowadzeniem przez Federację Rosyjską zakazu importu tego towaru. W konsekwencji kontrahent nie otrzymał również faktur za towar, zaś podatnik w miesiącu wrześniu nie dokonywał żadnych korekt w podatkowej księdze przychodów i rozchodów. Faktury korygujące wystawione zostały dopiero w listopadzie i grudniu 2004r. i wtedy też dokonano zwrotu kontrahentowi należności za niesprzedany towar. Czy korekty zapisów w księdze przychodów i rozchod...

2004.12.30 - Urząd Skarbowy w Brzozowie - PD/415-51/04
     ∟dotyczy obowiązku wprowadzenia do ewidencji środków trwałych samochodu zakupionego w wyniku realizacji umowy leasingu

2003.12.05 - Urząd Skarbowy w Ropczycach - US.PDF/415/12/03
     ∟Podatniczka z działalności gospodarczej w zakresie handlu jest opodatkowana na zasadach ogólnych. Jak postąpić w przypadku kradzieży dokumentów z działalności? W związku ze złożonymi w dniach 22.10.2003 r. i 20.11.2003 r. pismami o dokonanej kradzieży dokumentów za okres od 1.01.2003 r. do 16.10.2003 r. związanych z prowadzoną przez panią działalnością gospodarczą w zakresie handlu (podatkowa księga przychodów i rozchodów, ewidencja zakupów VAT, ewidencja sprzedaży VAT, dowody zakupu i sprzedaży – faktury, dokumenty związane z ewidencją działalności gospodarczej) i pytaniem pani w oparciu o przepisy art. 14a § 2 ustawy z dnia 29.08.1997 r. - Ordynacja podatk...

1 2 3

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj