Interpretacje do przepisu
art. 16 ust. 1 pkt 23 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


47/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 16 ust. 1 pkt 23 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1 2

2011.08.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-66/11-4/MF
     ∟W jakim okresie będą potrącane koszty uzyskania przychodów wynikające z emisji i wykupu obligacji?

2011.05.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-214/10/11-S/ŁM
     ∟Czy w sytuacji zawarcia wskazanego w opisie porozumienia, Spółka na dzień jego zawarcia (podpisania), zobowiązana jest wykazać przychód należny w wartości dyskonta od objętych obligacji, ustalonego w pierwotnie zawartej umowie, czy też dyskonto zrealizowane zostanie w dniu, w którym nastąpi ustalony pierwotny termin wykupu, od którego to dnia naliczane są odsetki od kwoty nominalnej powiększonej o wartość dyskonta?

2010.10.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-492/10-2/AG
     ∟Czy ustalona dla celów poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych kwota dyskonta stanowi różnicę pomiędzy wartością nominalną (ceną wykupu) a zapłaconą przez obligatariusza przedstawiającego obligację do wykup ceną nabycia? Czy też podstawę dla celów podatku zryczałtowanego stanowi, niezależnie od sposobu nabycia przez obligatariusza obligacji, różnica pomiędzy wartością nominalną a ceną emisyjną obligacji?Czy niezależnie od sposobu ustalenia podstawy opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym kwota dyskonta stanowiąca różnicę pomiędzy ceną emisyjną a ceną wykupu stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodów?

2010.10.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-621/10-5/EK
     ∟Czy Spółka ma prawo w całości zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w momencie wykupu obligacji całość Dyskonta, niezależnie od faktu, iż część Dyskonta, została już zaliczona do kosztów uzyskania przychodów na zasadzie memoriału w okresie gdy Spółka była holenderskim rezydentem podatkowym?

2010.10.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-362/10/MK
     ∟Czy koszty związane z emisją obligacji są dla Spółki kosztem w roku ich powstania, czy też stanowić będą koszty uzyskania przychodów poprzez odpisy amortyzacyjne po oddaniu inwestycji do użytkowania?

2010.07.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-212/10-2/AG
     ∟Czy w powyższym stanie faktycznym Spółka jest uprawniona do potraktowania jako kosztów uzyskania przychodów kwot odsetek naliczonych od Obligacji B w momencie dokonania zamiany Obligacji B na Akcje C Spółki?

2010.07.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-253/10-2/AJ
     ∟Czy w związku z pozyskaniem przez Spółkę kwot z tytułu objęcia przez Obligatariuszy wyemitowanych przez Spółkę Obligacji, na dzień emisji tych Obligacji nie uzyskała ona przychodu w rozumieniu art. 12 ust. 4 pkt 1 Ustawy o PDOP oraz nie była zobowiązana do rozpoznania różnic kursowych na podstawie art. 15a ust. 2 pkt 5 oraz ust. 3 pkt 5 Ustawy o PDOP, ani nie uzyskała przychodu z innego tytułu podlegającego opodatkowaniu PDOP w związku z pozyskaniem tych kwot?

2010.01.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1232/09/PP
     ∟Czy odsetki zapłacone od środków pieniężnych uzyskanych z emisji obligacji, które zostały przeznaczone na zakup i refinansowanie zakupu udziałów w spółce, stanowią koszty uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia, zgodnie z art. 15 ust. 1?

2008.11.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-29/08-2/AJ
     ∟Czy usługi świadczone przez Spółkę na rzecz klienta na podstawie umowy o świadczenie usług reklamowych i doradczych będą opodatkowane VAT w miejscu siedziby usługobiorcy ? Czy usługi świadczone przez Spółkę na rzecz klienta przy pomocy osób fizycznych, realizujących zobowiązanie wynikające z zawartych ze spółką umów oraz umów o podobnym charakterze podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT w miejscu siedziby usługobiorcy ? Czy świadczone przez Spółkę na rzecz klienta usługi związane z reprezentacją w postępowaniu rejestracyjnym oraz usługi związane z tłumaczeniem ulotek przylekowych i opakowań podlegają opodatkowaniu w miejscu siedziby usługobiorcy ? Czy Spółka ma prawo do zaliczenia do podatkowych kosztów uzyskania przychodów wszystkich (zarówno bezpośrednich jak i pośrednich) kosztów stanowiących podstawę kalkulacji wynagrodzenia Spółki należnego z tytułu wykonywania zawartych przez Spółkę umów, w szczególności kosztów gadżetów i prezentów wydawanych podczas spotkań promocyjnych oraz kosztów poczęstunku podczas takich spotkań ? Czy Spółka ma prawo do odliczenia podatku VAT związanego z wszystkimi wydatkami stanowiącymi podstawę kalkulacji wynagrodzenia spółki należnego z tytułu wykonywania zawartych przez Spółkę umów, w szczególności kosztami gadżetów i prezentów wydawanych podczas spotkań promocyjnych oraz kosztami poczęstunku podczas takich spotkań ? Czy koszty ogólne ponoszone przez spółkę należy traktować jako koszty bezpośrednio związane z przychodami Spółki z powodu ich bezpośredniego wpływu na wysokość wynagrodzenia z tytułu zawartych umów, kalkulowanego w oparciu o metodę koszt plus ?

2008.11.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1178/08-4/JB
     ∟Czy zapłacona przez Spółkę kwota należności wynikającej z powiększenia kwoty głównej obligacji o kwotę 1% rocznie jest dla Spółki kosztem uzyskania przychodów?

2008.09.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-564/08/AM
     ∟Czy dyskonto od obligacji wypłacane przez Spółkę na rzecz obligatariuszy powinno być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów w momencie faktycznej zapłaty kwoty dyskonta (czy to w formie pieniężnej, czy też w formie potrącenia kwoty dyskonta z wartością środków należnych Spółce z tytułu nowej emisji)?

2008.07.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-559/08-2/MK
     ∟Czy odsetki od kredytów, pożyczek i obligacji stanowiące koszty uzyskania środków finansowych na nabycie akcji w spółce, mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów w momencie ich zapłaty (poniesienia) zarówno w okresie przed połączeniem Wnioskodawcy z tą spółką, jak i po tym połączeniu? Czy w przypadku, gdy zapłata odsetek od pożyczek lub obligacji odbywa się poprzez potrącenie zobowiązań Wnioskodawcy z należnościami przysługującymi Mu tytułem zapłaty za wyemitowane obligacje, odsetki te stanowią koszt uzyskania przychodów Wnioskodawcy? Czy otrzymanie przychodów z dywidend krajowych i zagranicznych w danym roku podatkowym powoduje, że poniesione w tym roku podatkowym koszty odsetek od kredytów, pożyczek i obligacji podlegać będą proporcjonalnemu rozliczeniu w podziale na koszty związane ze źródłami opodatkowanymi i zwolnionymi od opodatkowania?

2008.02.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-130a/07/MK
     ∟Czy i w jakiej dacie kwota udziału w zysku z wyodrębnionego przedsięwzięcia wypłacana obligatariuszowi przez Spółkę z tytułu praw przyznanych na podstawie obligacji stanowić będzie dla Spółki koszt uzyskania przychodów?

2007.10.18 - Izba Skarbowa w Opolu - PDI/4270-0027/07/KMA
     ∟Dotyczy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych środków pomocowych otrzymanych z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej.

2006.06.22 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1472/ROP1/423-102-195/06/MP
     ∟Czy tzw. Premia Wykupu, tj. różnica pomiędzy ceną nominalną obligacji a ceną ich wcześniejszego wykupu w celu umorzenia, jest kosztem uzyskania przychodów w dacie wykupu obligacji?

2006.06.22 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1472/ROP1/423-101-194/06/MP
     ∟Czy dyskonto od obligacji (różnica między ich wartością nominalną a ceną emisyjną, po jakiej obligatariusze zakupili obligacje) jest kosztem uzyskania przychodów w dacie wcześniejszego wykupu obligacji przez Spółkę w celu ich umorzenia?

2005.10.14 - Łódzki Urząd Skarbowy - ŁUS-II-2-423/109/05/AG
     ∟Pytanie dotyczy zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych dyskonta wynikającego z różnicy pomiędzy ceną emisyjną a ceną wykupu obligacji.

1 2

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj