Interpretacje do przepisu
§ 29 ust. 3 rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


11/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu § 29 ust. 3 rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów

1

2011.05.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-198/11/DP
     ∟Czy koszty poniesione na zakup projektu budowlanego w 2010 r., koszty poniesione z tytułu usługi pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości oraz koszty wykonania ław fundamentowych winny zostać zaliczone do tzw. produkcji w toku w rozumieniu § 27 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów?

2011.04.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-77/11/ZK
     ∟1. Czy zapłacone odsetki od bankowego kredytu inwestycyjnego zaciągniętego na zakup i remont budynku, w którym wybudowane lokale zostaną sprzedane, powinny być wpisywane w kolumnie 10 podatkowej księgi przychodów i rozchodów (jako zakup towarów handlowych i materiałów), czy też może w kol. 13 tejże księgi (jako pozostałe wydatki)?2. Czy pozostałe koszty związane z prowadzoną inwestycją, takie jak projekty, roboty remontowo-budowlane wykonywane przez firmy zewnętrzne, koszty energii, wody itp., powinny być księgowane w kolumnie 10, czy 13 podatkowej księgi przychodów i rozchodów?3. Czy koszty wymienione wyżej w pytaniu 1 i 2 należy – do czasu wybudowania lokali – na koniec roku podatkowego ujmować w spisie z natury jako „produkcję w toku”?

2011.04.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-78/11/ZK
     ∟W przypadku sprzedaży części lokali w budynku, w jaki sposób wyliczyć koszty uzyskania przychodów, przypadające na te lokale (a więc koszty wytworzenia sprzedawanych „wyrobów gotowych”, jakim staną się lokale)?

2010.04.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-19/10-7/ES
     ∟moment powstania przychodu oraz kosztów uzyskania przychodu ze sprzedaży mieszkań.

2010.01.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-879/09/KB
     ∟sposób zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu prowadzonej przez spółkę cywilną pozarolniczej działalności gospodarczej wartości towarów handlowych, wyrobów gotowych i produkcji niezakończonej, wniesionych do tej spółki w formie aportu oraz sposób ich wyceny

2010.01.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-1113/09/KB
     ∟sposób zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu prowadzonej przez spółkę cywilną pozarolniczej działalności gospodarczej wartości towarów handlowych, wyrobów gotowych i produkcji niezakończonej, wniesionych do tej spółki w formie aportu oraz sposób ich wyceny

2008.03.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-8/08-4/GM
     ∟1. Czy wszelkie opłaty za wieczyste użytkowanie nabytego przez mnie jako- użytkownika wieczystego gruntu przeznaczonego pod działalność budowlaną (w tym pierwsza opłata roczna, proporcjonalnie koszty aktu notarialnego), są kosztem uzyskania przychodów z działalności gospodarczej w momencie poniesienia i powinny być zaksięgowane w rubryce „pozostałe wydatki" w podatkowej księdze przychodów i rozchodów i to bez względu na fakt dalszych operacji gospodarczych związanych z tym wieczystym użytkowaniem gruntu tj. czy zostanie sprzedane z budynkiem w całości lub częściach, czy też zostanie wniesione aportem do spółki z o.o.?2. Czy w związku z wniesieniem aportu do spółki z o.o. w postaci prawa wieczystego użytkowania działek gruntu oraz własności budynku w celu nabycia udziałów w tej spółce, konieczne jest wyksięgowanie z podatkowej księgi przychodów i rozchodów, pod datą wpisania przez Sąd Gospodarczy w Krajowym Rejestrze Sądowym nabycia udziałów za te aporty (podniesienia kapitału) kosztu nabycia tych praw i nieruchomości wraz z proporcjonalnie przypadającymi na te koszty kosztami ubocznymi nabycia tych praw i nieruchomości (opłaty notarialne i sądowe)?3. Czy prawidłowa jest wycena spisu z natury na koniec roku podatkowego, który w mojej firmie stanowi produkcja niezakończona, tylko w wartości kosztów materiałów bezpośrednich zużytych do tej produkcji t. j. bez uwzględnienia usług dotyczących budowanych budynków, kosztów zatrudnienia, energii itp., a także bez uwzględnienia prawa wieczystego użytkowania gruntu?

2008.02.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-574/07/PSZ
     ∟Czy stosując metodę memoriałową, w myśl nowego przepisu obowiązującego od 2007 r., podatnik nie powinien ujmować w podatkowej księdze przychodów i rozchodów koszów bezpośrednich związanych z remontowaną nieruchomością aż do czasu jej zbycia (po zakończonym remoncie) – bez względu na rok ich poniesienia?

2008.01.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-458/07/PSZ
     ∟Czy na koniec roku 2007, w zeznaniu podatkowym wpłaty zaliczkowe na mieszkania, które nie są jeszcze oddane do użytkowania spowodują zaliczenie w koszty wytworzenia materiałów bezpośrednich zużytych do produkcji nie zakończonej?

2007.09.21 - Pierwszy Urząd Skarbowy w Gdańsku - DZ/415-27/07
     ∟Czy jako osoba fizyczna opodatkowana na zasadach ogólnych będzie miał możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z budową domów (pozwolenia, plany, materiały budowlane i usługi obce) przeznaczonych do dalszej odsprzedaży z chwilą ich poniesienia.Tożsamy z 1439/DF/410/93/2006/art.14a PDI/415-06/KS/07

2007.09.21 - Pierwszy Urząd Skarbowy w Gdańsku - DZ/415-23/07
     ∟Czy jako osoba fizyczna opodatkowana na zasadach ogólnych będzie miał możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w postaci zakupu towarów handlowych, nakładów poniesionych na zakup działki przeznaczonej pod budowę domów z chwilą ich poniesienia?

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj