Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: podstawa ustalenia różnic kursowych

 

podstawa ustalenia różnic kursowych 40 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

1 2

2009.04.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-101/09-2/HS
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie podatkowych różnic kursowych od środków pieniężnych w walucie obcej.

2009.02.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-808/08-2/HS
     ∟1. Czy przy przejściu na dzień 1 stycznia 2007 r. z podatkowych zasad ustalania i rozliczania różnic kursowych na standardy MSR Spółka zobowiązana była skorygować, według zasad MSR, wartość początkową środków trwałych ustaloną dla celów podatkowych oraz dokonać ujęcia różnic kursowych odpowiednio w kosztach i przychodach podatkowych?2. Czy stosując rachunkowe metody ustalania różnic kursowych Spółka zobowiązana jest do stosowania jedynie rachunkowych zasad rozliczania różnic kursowych (bez konieczności uwzględniania przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych) w przedmiotowym zakresie, a co za tym idzie uwzględniania w rachunku podatkowym wszystkich różnic kursowych w rozumieniu prawa bilansowego oraz stosowania zasad rachunkowych w odniesieniu do wartości początkowej środków trwałych i różnic kursowych powstałych przed dniem przekazania środka trwałego do używania?3. Czy stosując rachunkowe metody ustalania różnic kursowych, przy przejściu z Międzynarodowych Standardów Rachunkowości na przepisy polskiej ustawy o rachunkowości, Spółka dla celów podatkowych zobowiązana jest skorygować historycznie ustaloną wartość początkową środków trwałych oraz dokonać korekty wartości różnic kursowych z kosztów i przychodów podatkowych roku 2007?

2008.09.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-410/08-2/EK
     ∟Czy różnice kursowe uwzględnione w spółce polskiej na dzień bilansowy 31.12.2007 roku z wyceny udziałów w EUR w spółce niemieckiej i różnice kursowe z wyceny wpłat na kapitał zapasowy w EUR w spółce niemieckiej na dzień 31.12.2007 roku i na dzień 31.12.2006 roku są różnicami podatkowymi?

2008.03.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-12/08-2/HS
     ∟Po jakim kursie Spółka ma ustalić wartość przychodu w dniu jego otrzymania, czy według faktycznie zastosowanego kursu walut z tego dnia (kurs kupna banku, z którego usług korzysta), czy też po kursie średnim ogłaszanym przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego ten dzień w przypadku, kiedy kurs waluty w banku, z którego usług Spółka korzysta w danym dniu ustalany jest kilkakrotnie, za każdym razem w innej wysokości?

2008.03.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-11/08-2/HS
     ∟Po jakim kursie Spółka ma ustalić wartość poniesionego kosztu w dniu zapłaty, czy według faktycznie zastosowanego kursu walut z tego dnia (kurs sprzedaży banku, z którego usług Spółka korzysta), czy też po kursie średnim ogłaszanym przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego ten dzień w przypadku, kiedy kurs waluty w banku, z którego usług Spółka korzysta w danym dniu ustalany jest kilkakrotnie, za każdym razem w innej wysokości?

2008.02.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-477/07-2/MS
     ∟Wybierając metodę ustalania różnic kursowych zgodnie z przepisami rachunkowości podmiot przyjmuje na siebie obowiązek badania sprawozdań finansowych przez okres kolejnych trzech lat podatkowych (jeżeli obowiązek ten nie wynika już z innych przepisów prawa). Obowiązek ten powstaje w związku z warunkiem koniecznym określonym w art. 9b. ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych również dla tych podmiotów, dla których nie wynika on z postanowień innych ustaw. W związku z powyższym, oświadczenie o odstąpieniu od stosowania metody określonej w art. 9b ust.1 pkt 2 ustawy złożone przed upływem trzech lat podatkowych, nie wywołuje skutków prawnych i nie z...

2008.02.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-254/07/MT
     ∟1. Czy dodatnie różnice kursowe, powstałe w księgach rachunkowych na skutek zaksięgowania w nich operacji przewalutowania kredytu zwiększają podatkowe przychody Spółki?2. W jaki sposób - po dokonaniu przewalutowania - Spółka powinna ustalać różnice kursowe powstające w związku ze spłatą poszczególnych rat kredytu?

2007.09.28 - Izba Skarbowa w Warszawie - 1401/BP-II/4210-53,54/07/WD
     ∟1) Czy koszty ponoszone z tytułu płatności poszczególnych rat koncesji należy zaliczyć do kosztów pośrednio związanych z uzyskiwanym przychodem w świetle art.15 ust.4d ustawy CIT . 2) Czy koszty te powinny być podzielone proporcjonalnie do okresu którego dotyczą tj. do okresu pozostałego prawa do korzystania z koncesji ( 2007 – 2022 ). Spółka powinna ustalić kwotę pozostałą do wpłaty na 1 stycznia 2007r. i podzielić tę kwotę przez 192 ( 16 lat x 12 miesięcy ). Tak ustaloną wartość rozpoznać jako koszt uzyskania przychodu w kalkulacji podatku dochodowego w każdym miesiącu korzystania z koncesji. 3) Czy różnice kursowe dla celów kalkulacji podatku dochodowego powinny być liczone odrębnie od sposobu wyliczenia różnic kursowych w księgach Spółki , ze ...

2007.08.30 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1472/ROP1/423-242/07/AK
     ∟Czy w związku z planowaną zmianą podatkowego sposobu rozliczania różnic kursowych zgodnie z przepisami o rachunkowości, Spółka zobowiązana będzie na dzień 1 stycznia 2008 r. do jednorazowego rozpoznania podatkowo różnic kursowych ustalonych od pożyczki za rok 2007 na dzień 31 grudnia 2007 r., czy też na ten dzień Spółka powinna rozpoznać podatkowo skumulowaną wartość różnic kursowych ustalonych również dla lat 2005 i 2006?

2007.06.19 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1472/SOI/423-14/07/DW
     ∟Czy różnice, jakie powstają między wartością rat kredytu, obliczoną według kursu, po jakim przeliczono kredyt w momencie jego udzielenia a wartością rat w momencie ich spłaty przez klientów Banku, przeliczoną po uzgodnionym dla spłat kursie, stanowią różnice kursowe, a więc są zaliczane do przychodów podatkowych i kosztów uzyskania przychodów Banku. Bank prowadzi działalność w zakresie udzielania kredytów osobom fizycznym oraz podmiotom gospodarczym. W ofercie Banku znajduje się kredyt indeksowany do waluty obcej. Istotą kredytu indeksowanego jest to, że kwota kredytu wypłacona w PLN, wynika z przeliczenia danej waluty obcej na PLN wg kursu kupna waluty obcej obowiązującego w Banku w dniu oddania środków do dyspozycji kredytobiorcy. Spłaty poszczególnyc...

1 2

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj