Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: likwidacja spółki cywilnej

 

likwidacja spółki cywilnej 116 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

1 2 3 4

2015.05.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/4511-179/15-5/IB
     ∟Czy i w jakiej wysokości otrzymanie obligacji w wyniku rozwiązania/likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowi dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o PIT w sytuacji gdy na moment rozwiązania/likwidacji w spółce będą zgromadzone zyski wypracowane w czasie funkcjonowania spółki w formie SKA? Czy i w jakiej wysokości otrzymanie wierzytelności pożyczkowych w wyniku rozwiązania/likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowi dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o PIT w sytuacji gdy na moment rozwiązania/likwidacji w spółce będą zgromadzone zyski wypracowane w czasie funkcjonowania spółki w formie SKA?

2015.05.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/4511-175/15-4/IB
     ∟Czy i w jakiej wysokości środki pieniężne otrzymane w wyniku rozwiązania/likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o PIT, w sytuacji gdy na moment rozwiązania/likwidacji w Spółce nie będą zgromadzone zyski wypracowane w czasie funkcjonowania spółki w formie SKA? Czy i w jakiej wysokości otrzymanie Aktywów w wyniku rozwiązania/likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowi dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o PIT w sytuacji gdy na moment rozwiązania/likwidacji w spółce jawnej nie będą zgromadzone zyski wypracowane w czasie funkcjonowania spółki w formie SKA?

2015.04.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-301/15-5/PSZ
     ∟Czy spłata Wierzytelności przez dłużnika po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej będzie skutkowała po stronie Wnioskodawcy powstaniem przychodu podatkowego? Czy spłata Wierzytelności przez dłużnika przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej będzie skutkowała po stronie Wnioskodawcy powstaniem przychodu podatkowego? W przypadku uznania stanowiska Wnioskodawcy z pytania nr 5 za nieprawidłowe, w jaki sposób Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodu z tytułu spłaty Wierzytelności przez dłużnika, jeżeli spłata nastąpi przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej, a nabycie Wierzytelności przez Spółkę lub Spółkę jawną nastąpi w drodze umowy datio in solutum? W przypadku uznania stanowiska Wnioskodawcy z pytania nr 5 za nieprawidłowe, w jaki sposób Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodu z tytułu spłaty Wierzytelności przez dłużnika, jeżeli spłata nastąpi przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej, a nabycie Wierzytelności przez Spółkę lub Spółkę jawną nastąpi w drodze umowy sprzedaży?

2015.04.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-137/15-4/DP
     ∟Czy i w jakiej wysokości środki pieniężne otrzymane w wyniku rozwiązania/likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o PIT, w sytuacji gdy na moment rozwiązania/likwidacji w spółce jawnej będą zgromadzone zyski wypracowane w czasie funkcjonowania spółki w formie SKA? Czy i w jakiej wysokości otrzymanie Aktywów w wyniku rozwiązania/likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowi dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o PIT w sytuacji gdy na moment rozwiązania/likwidacji w spółce będą zgromadzone zyski wypracowane w czasie funkcjonowania spółki w formie SKA?

2015.04.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-117/15-4/ES
     ∟w zakresie powstania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia obligacji otrzymanych w wyniku rozwiązania/likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia spółki kapitałowej (w sytuacji gdy zbycie nastąpi po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpił rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej) oraz ustalenia kosztów uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia obligacji otrzymanych w wyniku rozwiązania/likwidacji spółki jawnej (w sytuacji gdy zbycie nastąpi przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpił rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej)

2015.03.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-27/15-2/ES
     ∟w zakresie skutków podatkowych otrzymania środków pieniężnych z tytułu likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia spółki z o.o.

2015.02.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB1/415-660/14-4/MM
     ∟Czy otrzymanie przez Wnioskodawczynię, jako wspólnika spółki komandytowej, środków pieniężnych po rozwiązaniu takiej spółki bez przeprowadzania likwidacji, w związku z brzmieniem art. 14 ust. 3 pkt 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, nie będzie stanowiło dla Niej przychodu na płaszczyźnie podatku dochodowego od osób fizycznych?

2015.01.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB1/415-626/14-4/AG
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawczyni, zgodnie z którym, w przypadku spłaty przez osoby trzecie pożyczek udzielonych przez SpJ na rzecz Wnioskodawczyni, która nabyła wierzytelności z tytułu tych pożyczek w wyniku likwidacji SpJ, Wnioskodawczyni zobowiązana będzie do rozpoznania przychodu wyłącznie w zakresie odsetek uiszczonych przez dłużnika? .

2015.01.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-87/14-5/15-S/PM
     ∟Czy w uwarunkowaniach przedstawionego zdarzenia przyszłego nr 1, tj. w razie przekształcenia spółki kapitałowej (spółki z ograniczoną odpowiedzialnością) w Spółkę Osobową (np. komandytową lub jawną) Wnioskodawca będzie zobowiązany do rozpoznania na dzień przekształcenia dochodu (przychodu) z udziału w zyskach osób prawnych jako wartości niepodzielonych zysków w spółkach kapitałowych i w konsekwencji zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych od środków zgromadzonych na kapitale zapasowym (lub rezerwowym) spółki przekształcanej?

2014.12.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-932/14/PSZ
     ∟Czy cena zapłacona przez Wnioskodawcę (w sposób opisany powyżej) za nabyte Udziały lub Certyfikaty FIZ będzie stanowić koszt uzyskania przychodów w momencie odpłatnego zbycia tych Udziałów lub Certyfikatów FIZ, w tym odkupienia (umorzenia) Certyfikatów FIZ przez FIZ? Czy w przypadku umorzenia Udziałów dochodem Wnioskodawcy będzie nadwyżka przychodu otrzymanego w związku z umorzeniem nad wartością wydatków poniesionych (w sposób opisany powyżej) na nabycie umarzanych Udziałów? Czy w przypadku likwidacji Innych spółek majątek otrzymany przez Wnioskodawcę za wcześniej nabyte Udziały w sposób opisany w zdarzeniu przyszłym będzie wolny od podatku dochodowego do wysokości ceny zapłaconej (w sposób opisany powyżej) przez Wnioskodawcę za te Udziały?

2014.11.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-464/14/KK
     ∟Czy w przypadku rozwiązania Spółki Osobowej, zastosowanie znajdzie art. 6 ust. 1 Ustawy Nowelizującej określający zasady ustalania przychodów i kosztów związanych z likwidacją spółki komandytowo-akcyjnej bądź jej następców prawnych?

2014.10.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-722a/14/MW
     ∟1) Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że przekształcenie Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Spółkę jawną jest czynnością neutralną podatkowo, nie powodującą na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych, powstania u Wnioskodawcy dochodu (przychodu) z tytułu udziału w zyskach osób prawnych, w sytuacji w której w spółce przekształcanej (Spółce z ograniczoną odpowiedzialnością) w momencie przekształcenia nie będą występowały niepodzielone zyski (rozumiane zarówno jako bieżący zysk wypracowany do dnia przekształcenia, jak i zysk wypracowany przez Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w latach ubiegłych, lecz nie wypłacony wspólnikom przed datą przekształcenia, w tym także zysk przekazany na kapitał rezerwowy i zapasowy), a nadto, czy w takiej sytuacji prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że nie ciąży na Nim obowiązek zapłaty zryczałtowanego podatku dochodowego z tego tytułu? 2) Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że otrzymanie przez Wnioskodawcę, jako wspólnika Spółki jawnej środków pieniężnych w związku z likwidacją tej spółki nie będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychodu podatkowego podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 3) Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że otrzymanie przez Wnioskodawcę, jako wspólnika Spółki jawnej składników majątku w związku z likwidacją tej spółki nie będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

2014.09.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-681/14/DP
     ∟Czy otrzymane w wyniku likwidacji Spółki jawnej środki pieniężne stanowić będą dla Wnioskodawcy przychód podatkowy w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2)Czy otrzymane w wyniku likwidacji Spółki jawnej inne składniki majątku stanowić będą dla Wnioskodawcy przychód podatkowy w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

2014.09.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-688/14/MW
     ∟Czy prawidłowe jest podejście Wnioskodawcy, zgodnie z którym wygaśnięcie zobowiązania Wnioskodawcy z tytułu weksli, poprzez konfuzję następującą w wyniku likwidacji Spółki, na skutek połączenia w rękach tej samej osoby (Wnioskodawcy) praw (weksle Wnioskodawcy będące własnością Spółki) i korelatywnie sprzężonych z nim obowiązków (obowiązki wekslowe), nie spowoduje powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych po stronie Wnioskodawcy?

2014.08.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-598/14-4/MT
     ∟Czy otrzymane w wyniku likwidacji Spółki jawnej środki pieniężne stanowić będą dla Wnioskodawcy przychód podatkowy w rozumieniu przepisów ustawy o PIT? Czy otrzymane w wyniku likwidacji Spółki jawnej inne składniki majątku stanowić będą dla Wnioskodawcy przychód podatkowy w rozumieniu przepisów ustawy o PIT?

2014.06.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP2/443-433/14/KT
     ∟Niepodleganie opodatkowaniu czynności przekazania gruntów przez Spółkę na rzecz wspólników.

2014.04.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP2/443-15/14/AB
     ∟Opodatkowanie oraz podstawa opodatkowania w związku przekazaniem pawilonu handlowego jednemu ze wspólników oraz zastosowanie zwolnienia z podatku VAT przy dostawie części pawilonu handlowego i opodatkowania 23% stawką VAT pozostałej części pawilonu.

2014.03.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/443-1363/13-5/KBr
     ∟zwolnienie z podatku VAT czynności wycofania lokalu użytkowego z działalności gospodarczej na cele osobiste wspólników oraz obowiązek wykazania tej czynności w spisie z natury sporządzonym na podstawie art. 14 ustawy o VAT

2014.03.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/443-1362/13-5/KBr
     ∟Zwolnienie z podatku VAT czynności wycofania lokalu użytkowego z działalności gospodarczej na cele osobiste wspólników oraz obowiązek wykazania tej czynności w spisie z natury sporządzonym na podstawie art. 14 ustawy o VAT

2013.07.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-470/13/AK
     ∟W jaki sposób wnioskodawca powinien ustalić koszty uzyskania przychodu w przypadku dobrowolnego umorzenia Udziałów nabytych i Udziałów objętych przez spółkę osobową, otrzymanych przez wspólnika w związku z wystąpieniem ze spółki oraz likwidacją spółki osobowej?

2013.05.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP1/443-118/13-7/AWa
     ∟Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu zakupu lokalu mieszkalnego dokonanego przez przyszłych wspólników spółki cywilnej: jeżeli lokal zostanie użytkowany na podstawie nieodpłatnego użyczenia (wariant I), jeżeli zostanie wniesione do spółki w formie aportu prawo do użytkowania tego lokalu (wariant II) oraz jeżeli lokal zostanie wniesiony w formie aportu do spółki cywilnej i wpisany do ewidencji środków trwałych (wariant III).

2013.03.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-1581/12/NG
     ∟Czy sprzedaż nabytych udziałów w Spółce z o.o., które wspólnik otrzymał w następstwie likwidacji spółki jawnej będzie opodatkowana zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

2013.03.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-1216/12-4/MN
     ∟Czy w przypadku rozwiązania Spółki powstanie obowiązek podatkowy, o którym mowa w art. 14 ust. 1 pkt 1 w zakresie przedmiotowego budynku, a w konsekwencji także od prawa wieczystego użytkowania gruntu, na którym budynek jest posadowiony, czy wyłącznie obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego, o którym mowa w art. 91 ust. 2 ustawy od nakładów na ulepszenie budynku?

2012.10.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP2/443-898/12/AP
     ∟Zwolnienie przy sprzedaży nieruchomości przez wspólnika po likwidacji spółki cywilnej.

2012.06.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-196/12-5/KS
     ∟Czy w przypadku dokonania przez Wnioskodawcę po likwidacji Y - Spółka Osobowa, odpłatnego zbycia (w tym odpłatnego zbycia celem umorzenia) otrzymanych w wyniku likwidacji Y - Spółka Osobowa udziałów, akcji, odpłatnego zbycia certyfikatów inwestycyjnych w FIZ, wykupienia tych certyfikatów przez FIZ celem umorzenia, umorzenia certyfikatów w wyniku likwidacji FIZ, odpłatnego zbycia innych papierów wartościowych dochód uzyskany z tego tytułu przez Wnioskodawcę będzie podlegał opodatkowaniu PIT jako dochód z działalności gospodarczej?Co będzie stanowiło koszt uzyskania przychodu w przypadku dokonania przez Wnioskodawcę po likwidacji Y - Spółka Osobowa (i) odpłatnego zbycia otrzymanych w wyniku likwidacji Y - Spółka Osobowa certyfikatów w FIZ, nabytych poprzez wn...

2012.06.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-196/12-4/KS
     ∟Czy otrzymanie majątku z tytułu likwidacji Y - Spółka Osobowa będzie neutralne podatkowo dla wspólników Y, tj. nie spowoduje powstania u Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu PIT?

2012.04.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP1/443-59/12-5/AWa
     ∟Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT:– w części dotyczącej lokalu użytkowego, który nie będzie przedmiotem dostawy przed rozwiązaniem spółki cywilnej,– w części dotyczącej prawa użytkowania wieczystego gruntu, na którym posadowiony jest ww. lokal na podstawie art. 29 ust. 5 ustawy.

2012.04.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP1/443-59/12-4/AWa
     ∟Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT nieodpłatnego przekazania lokalu użytkowego na rzecz wspólników przed rozwiązaniem spółki cywilnej.

2012.02.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-1020/11-2/MK
     ∟Sposób opodatkowania przychodu uzyskanego przez wspólnika spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w związku z otrzymaniem w toku procesu likwidacyjnego nieruchomości

2012.02.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-1213/11/AP
     ∟W zakresie sposobu ustalenia wartości początkowej samochodu, otrzymanego po likwidacji spółki cywilnej oraz sposobu jego amortyzacji.

1 2 3 4

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj