Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: prawo własności przemysłowej

 

prawo własności przemysłowej 9 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

1

2010.01.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-798/09-3/MS
     ∟2. Czy stanowiący przedmiot prawa autorskiego znak towarowy niezarejestrowany w Urzędzie Patentowym, w stosunku do którego Spółka nie występowała o objęcie go prawami ochronnymi w rozumieniu Prawa własności przemysłowej stanowi wartość niematerialną i prawną podlegającą amortyzacji?3.W jaki sposób powinna zostać ustalona wartość wniesionego do SpK znaku towarowego dla potrzeb amortyzacji?4. Czy odpisy amortyzacyjne dokonywane od wartości początkowej znaku towarowego wniesionego aportem do SpK będą stanowiły koszt uzyskania przychodu wspólników, w tym Spółki (proporcjonalnie do posiadanego udziału), począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano aportu, tj. od miesiąca następującego po miesiącu, w którym Spółka złoży oświadczenie o wniesieniu znaku aportem do SpK oraz zostanie podjęta uchwała wspólników o zmianie umowy SpK?

2008.06.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-200/08-4/HS
     ∟Czy Spółka może wprowadzić ww. prawa ochronne do znaków towarowych za granicą do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych już w momencie dokonania przez właściwy sąd rejestracji podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w wyniku wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci ww. praw?

2008.06.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-200/08-3/HS
     ∟Czy Spółka może wprowadzić ww. prawa ochronne do znaków towarowych za granicą do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych już w momencie zawarcia umowy sprzedaży?

2008.06.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-200/08-2/HS
     ∟Czy nabyte przez Spółkę na podstawie umowy sprzedaży lub w postaci wkładu niepieniężnego prawa ochronne do znaków towarowych za granicą są wartościami niematerialnymi i prawnymi w rozumieniu art. 16b ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2006.09.11 - Urząd Skarbowy Warszawa-Wawer - 1439/DF/410/282/2006/art.14a
     ∟W jaki sposób należy opodatkować przychody uzyskane z tytułu udzielenia praw do projektu wynalazczego?

2006.04.24 - Drugi Urząd Skarbowy w Gdyni - PW2/415-0010/06
     ∟Czy do przychodów z tytułu wynagrodzenia wypłaconego jako twórcy projektu racjonalizatorskiego przyjętego przez pracodawcę do wykorzystania mają zastosowanie 50% koszty uzyskania przychodu? P O S TA N O W I E N I E

2005.11.09 - Urząd Skarbowy w Będzinie - USIVPP/A/78/05
     ∟Czy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług wynagrodzenie za wykorzystanie projektu wynalazczego ?

2005.06.07 - Urząd Skarbowy w Kędzierzynie-Koźlu - PDI-B-415/5/05
     ∟Pytanie podatnika dotyczy możliwości zastosowania 20% kosztów uzyskania przychodów do wynagrodzenia wypłaconego pracownikom - twórcom i realizatorom wynalazku.

2004.03.23 - Dolnośląski Urząd Skarbowy - PP I 443-312/13//HCh/04
     ∟Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że Spółka jest stroną umowy franchisingu z dnia 28.02.2002 r. jako franczyzart. Na mocy tej umowy, w zamian za wynagrodzenie pieniężne zostało jej przyznane prawo do korzystania ze znaków towarowych wyrobów franczyzera oraz do korzystania z nowoczesnych technologii w zakresie produkcji i receptur stanowiących tajemnicę franczyzera w celu sprzedaży określonych wyrobów franczyzanta. Będące przedmiotem umowy znaki towarowe zostały zgłoszone do ochrony. Z tego tytułu franczyzant zobowiązany jest do uiszczenia na rzecz franczyzera poza zryczałtowaną miesięczną opłatą francisingową, jednorazową opłatę wstępną płatną w dw...

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj