Skorowidz tematyczny interpretacji
podatkowych

 

Podatek dochodowy od osób prawnych → Pobór podatku 2774 / 481753  │  wszystkie tematy

11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

2014.03.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-501/13-2/DS
     ∟ Czy w związku z wypłatą dywidendy, jak i innych przychodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych na rzecz Akcjonariusza, Spółka jako płatnik podatku dochodowego będzie mogła zastosować zwolnienie z podatku dochodowego od osób prawnych, o którym mowa w art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, do tej części dywidendy i innych przychodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych, która przekracza kwotę Niepodzielonych Zysków?

2014.03.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-1050/13-4/JC
     ∟ 1. Czy odsetki płacone przez Spółkę w związku z uczestnictwem w przedstawionej strukturze zarządzania płynnością finansową opartej na Umowie cash poolingu, po 1 stycznia 2014 roku będą mogły być w całości zaliczone do kosztów uzyskania przychodów Spółki i tym samym nie będą miały do nich zastosowania przepisy art. 16 ust. 1 pkt 60 oraz 61 ustawy o pdop dotyczące niedostatecznej kapitalizacji? 2. Czy w związku z zawarciem Umowy cash poolingu i czynnościami realizowanymi w ramach usługi kompleksowego zarządzania płynnością finansową Spółka będzie zobowiązana do sporządzania dokumentacji cen transferowych zgodnie z wymogami art. 9a ustawy o pdop? 3. Czy z tytułu odsetek wypłacanych przez Spółkę na rzecz Banku w ramach przedmiotowej struktury zarządzania płynnością finansową opartej na Umowie cash poolingu, na Spółce ciążył będzie obowiązek poboru podatku u źródła na podstawie Umowy między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki o uniknięciu podwójnego opodatkowania i zapobieżeniu uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu podpisanej w Waszyngtonie dnia 8 października 1974 r.?

2014.03.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-495/13-2/DS
     ∟ 1. Czy opłaty dokonywane przez Spółkę na rzecz Niemieckiej Spółki oraz Holenderskiej Spółki z tytułu przyznania prawa do dystrybucji nasion i sadzeniaków w Polsce spełniają definicje należności licencyjnych na gruncie przepisów ustawy o CIT oraz odpowiednio polsko-niemieckiej UPO oraz polsko-holenderskiej UPO, a tym samym – czy opłaty te mogą podlegać opodatkowaniu polskim podatkiem u źródła na podstawie art. 21 ust. 1 ustawy o CIT? 2. W przypadku, gdy – zdaniem Organu – odpowiedź na pytanie nr 1 jest twierdząca, to czy opłaty wypłacane przez Spółkę na rzecz Niemieckiej Spółki mogą korzystać ze zwolnienia z opodatkowania polskim podatkiem u źródła na podstawie art. 21 ust. 3 oraz 3a ustawy o CIT zakładając, że Spółka będzie dysponowała certyfikatem rezydencji Niemieckiej Spółki oraz oświadczeniem Niemieckiej Spółki. o którym mowa w art. 21 ust. 1f ustawy o CIT? 3. W przypadku, gdy – zdaniem Organu – odpowiedź na pytanie nr 2 jest przecząca, to czy opłaty wypłacane przez Spółkę na rzecz Niemieckiej Spółki mogą podlegać opodatkowaniu polskim podatkiem u źródła według stawki określonej w art. 12 ust. 2 polsko-niemieckiej UPO, zakładając, że Spółka będzie dysponowała certyfikatem rezydencji Niemieckiej Spółki oraz Spółki Matki? 4. W przypadku, gdy – zdaniem Organu – odpowiedź na pytanie nr 1 jest twierdząca, to czy opłaty wypłacane przez Spółkę na rzecz Holenderskiej Spółki mogą podlegać opodatkowaniu polskim podatkiem u źródła według stawki określonej w art. 12 ust. 2 polsko-holenderskiej UPO, zakładając, że Spółka będzie dysponowała certyfikatem rezydencji Holenderskiej Spółki?

2014.03.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-496/13-6/MF
     ∟ zakresie obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłaty (kapitalizacji) odsetek na bazie salda debetowego, którego sfinansowanie nastąpiło ze środków stanowiących własność Pool Leadera

2014.03.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-474/13-5/MC
     ∟ Czy Pool Leader, jako agent rozliczeniowy w ramach struktury Cash Poolingu, jest beneficjentem odsetek od sald debetowych uczestników (w tym Wnioskodawcy) otrzymywanych na Rachunek Rozliczeniowy oraz czy w ramach uczestnictwa w systemie zarządzania płynnością podatkową, Wnioskodawca będzie zobowiązany do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego (tzw. podatku u źródła) od odsetek wypłacanych na Rachunek Rozliczeniowy Pool Leadera, będącego belgijskim rezydentem podatkowym, a jeśli tak, to czy wówczas wypłacane odsetki będą mogły korzystać z preferencyjnej stawki podatku u źródła w wysokości 5% na podstawie polsko-belgijskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowan...

2014.03.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-474/13-6/MC
     ∟ Czy w przypadku wypłaty (kapitalizacji) odsetek naliczonych na bazie salda debetowego, którego sfinansowanie nastąpiło ze środków stanowiących własność Pool Leadera będącego belgijskim rezydentem podatkowym (tj. ze środków z linii kredytowej przyznanej Pool Leaderowi przez Bank), zgodnie z art. 26 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w roli płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego (tzw. podatku u źródła) z tytułu takich odsetek będzie występować uczestnik (w tym Spółka), którego te odsetki będą obciążać?

2014.03.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB4/423-15/14/TK
     ∟ Czy na Spółce ciąży obowiązek obliczenia, pobrania i wpłacenia podatku od wynagrodzenia należnego z tytułu działalności określonej w art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych podmiotowi, który posiada miejsce zamieszkania/siedzibę i wykonał usługę w innym państwie, poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej?

2014.03.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1652/13/AK
     ∟ - Czy od należności wypłaconych na podstawie Umowy Licencyjnej, Spółka będzie zobowiązana do pobierania jako płatnik podatku u źródła?- Jaka powinna zostać zastosowana stawka tego podatku? - Jakie obowiązki formalne spoczywają na Spółce z tego tytułu?(pytania oznaczone we wniosku Nr 1, 2 i 3)

2014.03.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1664/13/AP
     ∟ Czy w przypadku, wypłaty (kapitalizacji) odsetek naliczonych na bazie salda debetowego, którego sfinansowanie nastąpiło ze środków stanowiących własność Pool Leadera będącego belgijskim rezydentem podatkowym (tj. ze środków z linii kredytowej przyznanej Pool Leaderowi przez Bank) zgodnie z art. 26 ust. 1 Ustawy o CIT w roli płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego (tzw. podatku u źródła) z tytułu takich odsetek będzie występować uczestnik (w tym Spółka), którego te odsetki będą obciążać?

2014.03.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1669/13/AP
     ∟ Czy w przypadku, wypłaty (kapitalizacji) odsetek naliczonych na bazie salda debetowego, którego sfinansowanie nastąpiło ze środków stanowiących własność Pool Leadera będącego belgijskim rezydentem podatkowym (tj. ze środków z linii kredytowej przyznanej Pool Leaderowi przez Bank) zgodnie z art. 26 ust. 1 Ustawy o CIT w roli płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego (tzw. podatku u źródła) z tytułu takich odsetek będzie występować uczestnik (w tym Spółka), którego te odsetki będą obciążać?

2014.03.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-988/13-4/PS
     ∟ Czy w przypadku posiadania przez Spółkę aktualnego certyfikatu rezydencji podatkowej usługodawcy, dochód uzyskiwany z tytułu świadczenia usług, o których mowa w stanie faktycznym, na rzecz Spółki poza granicami kraju nie podlega w Polsce opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób prawnych (podatkiem u źródła), a w związku z tym na Spółce jako płatniku nie ciążą obowiązki związane z potrąceniem i wpłatą tego podatku oraz obowiązek złożenia informacji IFT-2/IFT-2R? Czy w przypadku posiadania przez Spółkę aktualnego certyfikatu rezydencji podatkowej usługodawcy, dochód uzyskiwany z tytułu świadczenia usług. o których mowa w zdarzeniu przyszłym, na rzecz Spółki poza granicami kraju nie podlega w Polsce opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób prawnych (podatkiem u źródła), a w związku z tym na Spółce jako płatniku nie ciążą obowiązki związane z potrąceniem i wpłatą tego podatku oraz obowiązek złożenia informacji IFT-2/IFT-2R? Czy w przypadku braku posiadania przez Spółkę aktualnego certyfikatu rezydencji podatkowej usługodawcy, dochód uzyskiwany z tytułu świadczenia usług, o których mowa w stanie faktycznym, na rzecz Spółki poza granicami kraju nie podlega w Polsce opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób prawnych (podatkiem u źródła), a w związku z tym na Spółce jako płatniku nie ciążą obowiązki związane z potrąceniem i wpłatą tego podatku oraz obowiązek złożenia informacji IFT-2/IFT-2R? Czy w przypadku braku posiadania przez Spółkę aktualnego certyfikatu rezydencji podatkowej usługodawcy, dochód uzyskiwany z tytułu świadczenia usług. o których mowa w zdarzeniu przyszłym, na rzecz Spółki poza granicami kraju nie podlega w Polsce opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób prawnych (podatkiem u źródła), a w związku z tym na Spółce jako płatniku nie ciążą obowiązki związane z potrąceniem i wpłatą tego podatku oraz obowiązek złożenia informacji IFT-2/IFT-2R?

2014.03.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-981/13-2/DP
     ∟ 1. Czy przekazanie Spółce w ramach likwidacji majątku Wnioskodawcy składającego się ze środków pieniężnych i wierzytelności własnych względem Spółki z tytułu objętych obligacji nie spowoduje powstania po stronie Wnioskodawcy dochodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? 2. Czy w związku z likwidacją i przekazaniem pozostałego majątku Spółce, Wnioskodawca będzie jako płatnik zobowiązany do pobrania CIT i odprowadzenia go do urzędu skarbowego?

2014.03.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1039/13-4/DP
     ∟ 1. Czy Wnioskodawca zgodnie z przepisem art. 4 ust. 2 Nowelizacji ma obowiązek zamknąć księgi rachunkowe na dzień 31 grudnia 2013 r.? 2. Czy Wnioskodawca zgodnie z przepisem art. 4 ust. 1 Nowelizacji ma obowiązek zapłacić na konto właściwego urzędu skarbowego zaliczkę, o której mowa w art. 25 Ustawy CIT za miesiąc styczeń 2014 do dnia 20 lutego 2014 roku?

2014.03.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-984/13-2/DP
     ∟ 1. Czy przekazanie Spółce w ramach likwidacji majątku Wnioskodawcy składającego się ze środków pieniężnych i wierzytelności własnych nie spowoduje powstania po stronie Wnioskodawcy dochodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? 2. Czy w związku z likwidacją i przekazaniem pozostałego majątku Spółce, Wnioskodawca będzie jako płatnik zobowiązany do pobrania CIT i odprowadzenia go do urzędu skarbowego?

2014.03.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-467/13-3/ŁM
     ∟ Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym wypłaconej dywidendy w przypadku, gdy SKA wypracuje Zyski.

2014.02.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-968/13-2/KK
     ∟ Czy sposób kalkulacji zaliczek przez Spółkę, wskazany w stanie faktycznym, jest prawidłowy, tj. czy koszty bezpośrednie związane ze świadczeniem przez Spółkę usług w danym miesiącu a udokumentowane fakturą otrzymaną po jego zakończeniu, jednak przed dniem zapłaty zaliczki na podatek dochodowy, powinny zostać potrącone w miesiącu, w którym powstał odpowiadający im przychód?

2014.02.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-459/13-4/IR
     ∟ Opodatkowanie honorarium i obowiązek płatnika poboru podatku dochodowego od wypłaconego honorarium na rzecz kontrahenta mającego siedzibę w Hiszpanii.Opodatkowanie honorarium i obowiązek płatnika poboru podatku dochodowego od wypłaconego honorarium na rzecz kontrahenta mającego siedzibę w innym niż Hiszpania państwie członkowskim Unii Europejskiej.

2014.02.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-459/13-5/IR
     ∟ Opodatkowanie honorarium i obowiązek płatnika poboru podatku dochodowego od wypłaconego honorarium na rzecz kontrahenta mającego siedzibę w Hiszpanii.Opodatkowanie honorarium i obowiązek płatnika poboru podatku dochodowego od wypłaconego honorarium na rzecz kontrahenta mającego siedzibę w innym niż Hiszpania państwie członkowskim Unii Europejskiej.

2014.02.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1544/13/AP
     ∟ Która ze Spółek zobowiązana będzie, w zakresie rozliczeń alokowanych do ZCP, do złożenia deklaracji podatkowej CIT oraz zapłaty podatku za okres przed podziałem (w zakresie zamkniętego roku podatkowego), jeżeli obowiązek zapłaty i złożenia deklaracji wystąpi po podziale?

2014.02.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1545/13/AP
     ∟ Która ze Spółek będzie zobowiązana do dokonywania korekt zeznań podatkowych CIT za zamknięty rok podatkowy przypadający w okresie przed podziałem, a dotyczących działalności ZCP oraz korekty rozliczeń podatkowych (zapłaty zaległego podatku lub wystąpienia o jego nadpłatę) w części dotyczącej działalności ZCP za zamknięty rok podatkowy przypadający w okresie przed podziałem?

2014.02.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-987/13-2/RS
     ∟ Czy KD. będzie zobowiązany do pobrania podatku u źródła na gruncie Ustawy CIT w przypadku przekazywania uczestnikom pożytków z papierów wartościowych złożonych do depozytu zabezpieczającego?Czy w przypadku przekazywania przez C., za pośrednictwem KD., przychodów na rzecz uczestników C. z inwestowania środków pieniężnych stanowiących depozyt zabezpieczający lub depozyt dodatkowy w instrumenty inne, niż papiery wartościowe emitowane przez Skarb Państwa, KD. jest płatnikiem podatku u źródła na gruncie Ustawy CIT?Czy w przypadku przekazywania przez C., za pośrednictwem KD., na rzecz uczestników C. przychodów z inwestowania środków pieniężnych stanowiących depo...

2014.02.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-985/13-2/RS
     ∟ Czy C. będzie zobowiązana do pobrania podatku u źródła w przypadku przekazywania uczestnikom pożytków z papierów wartościowych wniesionych do Funduszy rozliczeniowych?Czy w przypadku przekazywania przychodów na rzecz uczestników z inwestowanych środków pieniężnych wniesionych do Funduszy rozliczeniowych, C. jest płatnikiem podatku u źródła?Czy w przypadku przekazywania przez C. na rzecz uczestników przychodów z inwestowania środków pieniężnych w papiery wartościowe wyemitowane przez Skarb Państwa, C. jest płatnikiem podatku u źródła?Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w przypadku wypłaty przychodów ze środków pieniężnych wniesionych do Funduszy zabezpiecz...

2014.02.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-986/13-2/RS
     ∟ Czy KD. będzie zobowiązany do pobrania podatku u źródła na gruncie Ustawy CIT w przypadku przekazywania uczestnikom pożytków z papierów wartościowych wniesionych do Funduszy rozliczeniowych?Czy w przypadku przekazywania przez C., za pośrednictwem KD., przychodów na rzecz uczestników C. z inwestowanych środków pieniężnych wniesionych do Funduszy rozliczeniowych w instrumenty inne niż papiery wartościowe emitowane przez Skarb Państwa, KD. jest płatnikiem podatku u źródła na gruncie Ustawy CIT?Czy w przypadku przekazywania przez C., za pośrednictwem KD., na rzecz uczestników C., przychodów uzyskanych z inwestowania środków pieniężnych w papiery wartościowe wyemito...

2014.02.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-982/13-2/AG
     ∟ Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do obliczenia, poboru i zapłaty podatku CIT jako płatnik w związku z połączeniem polegającym na przejęciu Wnioskodawcy przez Spółkę ?Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do rozpoznania przychodu (dochodu) podatkowego związku z połączeniem polegającym na przejęciu Wnioskodawcy przez Spółkę, czy też połączenie to będzie dla Wnioskodawcy neutralne na gruncie ustawy o CIT?

2014.02.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-390/12-6/14-S/IR
     ∟ Zasady opodatkowania akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej odnośnie:przychodu podatkowego powstałego w związku z posiadaniem statusu akcjonariusza,uiszczenia zaliczki na podatek dochodowy od osób prawnych,przychodu podatkowego, a także zaliczek na podatek dochodowy, w sytuacji gdy podjęta zostanie uchwała o podziale zysku w inny sposób, tj. poprzez zatrzymanie zysku w spółce komandytowo-akcyjnej i nie wypłacenie go akcjonariuszom,określenia podstawy opodatkowania otrzymanej przez akcjonariusza dywidendy

2014.02.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1509/13/CzP
     ∟ Czy w związku z planowanym podziałem Wnioskodawca (Spółka dzielona) będzie zobowiązany jako płatnik do poboru i wpłaty podatku z tytułu udziału w zyskach osób prawnych w odniesieniu do powstania ewentualnego dochodu (przychodu) u Spółki przejmującej (w tym Spółki przejmującej jako akcjonariusza Spółki dzielonej)?

2014.02.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-1202/14-5/JC
     ∟ Czy Fundusz jako podmiot dokonujący wypłat z tytułu: 1. dochodów Funduszu bez wykupywania certyfikatów inwestycyjnych, 2. przychodów ze zbycia lokat Funduszu bez wykupywania certyfikatów inwestycyjnych, 3. wynagrodzenia z tytułu wykupienia przez Fundusz certyfikatów inwestycyjnych skutkującego umorzeniem tych certyfikatów, 4. wynagrodzenia z tytułu likwidacji Funduszu bez wykupywania certyfikatów inwestycyjnych będzie zobowiązany jako płatnik do poboru i przekazania kwoty podatku dochodowego do odpowiedniego urzędu skarbowego z tytułu powyższych wypłat do Inwestora?

2014.02.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-500/13-4/PM
     ∟ w zakresie składania zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) przez podatnika podatku dochodowego od osób prawnych (CIT-8)

2014.02.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-973/13-2/JC
     ∟ Czy w przypadku regulowania (w tym płatności) przez Spółkę na rzecz X. odsetek w związku z Umową, Spółka będzie zobowiązana do pobrania jako płatnik podatku dochodowego od osób prawnych (tzw. podatku u źródła)?

2014.02.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-557b/13/MK
     ∟ Czy w dniu wypłaty wynagrodzenia należnego kontrahentowi z Wielkiej Brytanii z tytułu korzystania i udostępniania oprogramowania ostatecznemu nabywcy spółka powinna potrącać zryczałtowany podatek dochodowy?

11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31



Ok. 95% interpretacji zawartych w bazie epodatnik.pl zostało przyporządkowanych do wyżej wymienionych kategorii tematycznych.

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj