Interpretacje do przepisu
art. 22c pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


73/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 22c pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

1 2 3

2010.05.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-236a/10/DP
     ∟Czy w przedstawionym stanie faktycznym zastosowanie 10% stawki amortyzacyjnej jest prawidłowe?

2010.01.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-1034/09/AK
     ∟Czy warunkiem koniecznym jest amortyzacja środka trwałego (mieszkania), aby zaliczyć w koszty uzyskania przychodu z wynajmu część raty, którą stanowią odsetki płacone co miesiąc od kredytu zaciągniętego na zakup mieszkania? Czy w przedmiotowym przypadku można przyjąć dowolną indywidualną stawkę amortyzacyjną od O do 10%? Czy w przedmiotowym przypadku po rozpoczęciu amortyzacji stawką np. X% istnieje możliwość zmiany po kilku latach tej stawki? Czy wnioskodawca może zastosować metodę wzrastających odpisów amortyzacyjnych środka trwałego? Czy prawidłowe są składniki wartości początkowej?

2009.12.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/443-1115/09-2/ASZ
     ∟tut. organ podkreśla, że ciężar rzetelnego rozliczenia wydatków związanych z wydatkami na nabycie lokalu, w części przeznaczonej na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej i w części wykorzystywanej dla potrzeb osobistych osoby fizycznej, spoczywa zawsze na podatniku. W przypadku gdy, Wnioskodawca nie wykaże w jakiej części wydatki na nabycie lokalu będą związane z wykonywaniem czynności podlegających opodatkowaniu, wówczas nie nabędzie prawa do odliczenia kwot podatku naliczonego z faktur dokumentujących wpłacone zaliczki. Wynika to z tego, że odliczenie podatku przewidziane w art. 86 ust. 1 ustawy o VAT ukształtowane jest na zasadzie prawa o nie obowiązku, czy też powinności podatnika. Dlatego też skoro podatnik nie umie z takiego prawa skorzystać naturalnym jest to, że prawo takie nie przysługuje. W przedmiotowej sprawie zastosowanie znajduje jedynie art. 86 ust. 1, który stanowi o związku zakupów z czynnościami opodatkowanymi i to na Wnioskodawcy ciąży obowiązek wykazania tego związku, aby mógł skorzystać z odliczenia.

2009.06.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-244/09/PSZ
     ∟Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od kredytu zaciągniętego na nabycie nieruchomości przeznaczonej na wynajem.

2009.04.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-96/09/AK
     ∟Możliwość zaliczenia w ciężar kosztów uzyskania przychodu z najmu spłaconych odsetek od kredytu mieszkaniowego

2009.02.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-732/08/PSZ
     ∟Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od kredytu zaciągniętego na nabycie nieruchomości przeznaczonej na wynajem.

2008.12.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-576/08/DP
     ∟Czy nakłady poniesione na wykończenie części domu przeznaczonej na prowadzenie działalności gospodarczej wraz z proporcjonalną częścią pozostałych wydatków poniesionych w celu całkowitego wykończenia domu, których nie można przypisać bezpośrednio do poszczególnych jego części można traktować jako inwestycję w obcym środku trwałym i amortyzować ją po oddaniu budynku do użytkowania przez okres co najmniej 10 lat?

2008.03.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-693/07/IB
     ∟1. Czy zawarcie umowy agencyjnej z Biurem Turystyczno-Usługowym na czasowy wynajem osobom trzecim rodzi konieczność założenia działalności gospodarczej w przedmiocie działalności PKD 50.33 Krótkoterminowy wynajem, a zatem czy przychody z wynajmu należy traktować jako przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej, zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy też jako przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy oraz innych umów o podobnym charakterze – art. 10 ust. 1 pkt 6 ww. ustawy? Czy w całym okresie obowiązywania umowy agencyjnej dotyczącej wynajmu niezależnie od tego, czy mieszkanie jest wynajęte, czy też nie, Wnioskodawczyni może zaliczyć czynsz i miesięczną amortyzację w koszty uzyskania przychodu?2. Czy Wnioskodaw...

2007.12.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-264/07-2/ES
     ∟Jak należy prawidłowo zakwalifikować przypadające przychody ze sprzedaży nieruchomości wniesionej do spółki komandytowej(przychody z działalności gospodarczej czy przychody z odpłatnego zbycia) oraz czy prawidłowe jest zaliczenie wartości nieruchomości wniesionej do spółki jako wkład niepieniężny do kosztu uzyskania przychodu ze sprzedaży tej nieruchomości?

2007.11.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB1/415-224/07/AB
     ∟ Sposób ustalenia kosztu uzyskania przychodu w przypadku sprzedaży lokalu mieszkalnego wniesionego do spółki komandytowo-akcyjnej w formie aportu, który będzie środkiem trwałym tejże spółki.

2007.09.11 - Urząd Skarbowy w Janowie Lubelskim - PD/415-3/07
     ∟Czy można amortyzować własny lokal mieszkalny wydzierżawiany na cele mieszkalne?

2006.10.02 - Urząd Skarbowy w Łomży - PD-415-38-1/IW/06
     ∟dotyczyamortyzacji budynku stanowiącego współwłasność ustawową małżonków, ustalenia wartości początkowej części budynku wykorzystywanego do pozarolniczej działalności gospodarczej, zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odsetek od zaciągniętego kredytu na zakup budynku oraz zastosowania właściwej stawki amortyzacyjnej

2004.07.07 - Izba Skarbowa w Gdańsku - BI/005-0345/04
     ∟W jaki sposób należy ustalić wartość początkową piwnic w budynku mieszkalnym przysto-sowanych do prowadzenia działalności gospodarczej?Czy należy zastosować stawkę amortyzacji przystosowanych pomieszczeń właściwą dla budynków mieszkalnych, czy niemieszkalnych?Na jaki okres maksymalnie rozpisać amortyzację w/w pomieszczeń? Podatnik prowadzi od 14 sierpnia 2003r. pozarolniczą działalność gospodarczą, opodatkowaną na zasadach ogólnych z obowiązkiem prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Miejscem prowadzenia działalności są pomieszczenia znajdujące się w budynku mieszkalnym będącym własnością Podatnika, oddanym do użytkowania w lipcu 2003...

1 2 3

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj