Interpretacje do przepisu
art. 17f ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


71/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 17f ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1 2 3

2011.10.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-591/11-3/GJ
     ∟1. Czy świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego umowa użytkowania znaków towarowych stanowiła będzie umowę leasingu finansowego w rozumieniu art. 17a pkt 1 w związku z art. 17f ust. 1 ustawy o CIT i ustalone w umowie opłaty w części stanowiącej spłatę wartości początkowej znaków towarowych określonej u Wnioskodawcy, tj. raty kapitałowe, nie będą stanowić kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy, natomiast kosztem uzyskania przychodów będą odpisy amortyzacyjne dokonywane od wartości początkowej znaków towarowych oraz część odsetkowa spłacanych rat leasingowych?2. Czy w przypadku potwierdzenia przez organ podatkowy, że przedmiotowa umowa stanowi umowę leasingu finansowego w rozumieniu przepisów prawa podatkowego, wartość początkowa przedmiotu leas...

2011.07.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-472/11/BG
     ∟W związku z wyżej opisanym zdarzeniem przyszłym, Spółka wnosi o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej prawa podatkowego, poprzez potwierdzenie, czy w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego w przypadku potwierdzenia przez organ podatkowy, że przedmiotowa umowa stanowi umowę leasingu finansowego w rozumieniu przepisów prawa podatkowego - do kalkulacji wysokości opłat z tytułu użytkowania znaków towarowych nie znajdą zastosowania przepisy art. 11 ustawy o CIT, bowiem sposób kalkulacji wysokości opłat leasingowych określony został w przepisach ustawy dotyczących opodatkowania stron umowy leasingu? (pytanie oznaczone we wniosku jako Nr 3)

2011.07.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-142/11-3/ŁM
     ∟W związku z wyżej opisanym zdarzeniem przyszłym, Spółka wnosi o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej prawa podatkowego, poprzez potwierdzenie, iż w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego W przypadku potwierdzenia przez organ podatkowy, że przedmiotowa umowa stanowi umowę leasingu finansowego w rozumieniu przepisów prawa podatkowego, do kalkulacji wysokości opłat z tytułu użytkowania znaków towarowych i ceny wykupu nie znajdą zastosowania przepisy art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, bowiem sposób kalkulacji wysokości opłat leasingowych i ceny wykupu określony został w przepisach ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, dotyczących opodatkowania stron umowy leasingu finansowego. W odniesieniu do kalkulacji ceny wykupu nie będzie miał ponadto zastosowania przepis art. 12 ust. 6a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, dotyczący przychodów z tytułu częściowo nieodpłatnych świadczeń.

2011.07.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-470/11/BG
     ∟W związku z wyżej opisanym zdarzeniem przyszłym, Spółka wnosi o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej prawa podatkowego, poprzez potwierdzenie, czy w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego umowa użytkowania znaków towarowych będzie stanowiła umowę leasingu finansowego w rozumieniu art. 17a pkt 1 w związku z art. 17f ust. 1 ustawy o CIT i w konsekwencji ustalone w umowie opłaty w części stanowiącej spłatę wartości początkowej znaków towarowych, tj. raty kapitałowe, nie będą stanowić przychodów Wnioskodawcy, natomiast przychodem tym będzie wyłącznie część odsetkowa spłacanych przez Wspólnika rat leasingowych?(pytanie oznaczone we wniosku jako Nr 1)

2008.11.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1359/08-2/GJ
     ∟Czy Spółka postępuje prawidłowo rozpoznając jako przychód danego okresu rozliczeniowego całą ratę leasingową wynikającą z faktury za ten okres, w przypadku gdy część odsetkowa tej raty zawiera element pierwotnie ustalony na podstawie umowy oraz element wynikający z rekalkulacji stopy procentowej dokonanej za poprzednie okresy rozliczeniowe?

2008.07.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1/443-817/08-4/GD
     ∟1.Czy dla potrzeb podatku od towarów usług oddanie w leasing przez DTF samochodów w wykonaniu Umowy Leasingu oraz Umowy Ramowej jest świadczeniem usług czy też dostawą towaru, o której mowa w art. 7 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów usług (Dz. U. Nr 54 z 2004 r. poz. 535 z późn. zm.) (dalej: ustawa o VAT)?2.Czy z tytułu przywiezienia pojazdu na terytorium Polski powstanie, dla Spółki, wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów w rozumieniu przepisów ustawy o VAT?3.Czy dla przedmiotowego leasingu miejscem świadczenia usługi w rozumieniu ustawy VAT będzie terytorium Republiki Federalnej Niemiec i w związku z tym świadczenie usług przez DTF będzie lub nie podlegało opodatkowaniu polskim podatkiem od towarów i usług?

2008.06.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-574/08-2/MK
     ∟Czy miesięczne opłaty (raty leasingowe) należne z tytułu zawartych umów leasingowych będą stanowiły koszty uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia?

2008.01.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-151/07/AT
     ∟Czy używając samochód na podstawie umowy najmu Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki z tytułu jego używania dla potrzeb działalności gospodarczej wyłącznie do wysokości wynikającej z pomnożenia liczby kilometrów faktycznego przebiegu pojazdu dla celów podatnika oraz stawki za jeden kilometr na zasadzie, o której mowa w art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a tym samym czy niezbędne jest w tym celu prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdu w myśl art. 16 ust. 5 ww. ustawy?

2008.01.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-72/07/AT
     ∟Czy stanowisko Spółki, iż ma ona prawo do amortyzacji nieruchomości wniesionej aportem na okres 25 lat - w świetle przedstawionych przepisów - jest słuszne?

2005.10.05 - Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1471/DPD2/423/98/2005/MB/1
     ∟Czy mówiąc o spłacie wartości początkowej przedmiotu leasingu, zgodnie z art. 17f ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, należy sumę opłat określonych w umowie w odpowiedniej walucie umowy na dzień jej zawarcia ( lub każdorazowego aneksowania tej umowy zmieniającego wysokość opłat) porównać z przeliczoną na odpowiednią walutę umowy

2005.01.10 - Izba Skarbowa w Warszawie - 1401/PD-4230Z-107/05/KC
     ∟Dotyczy otrzymywania w walucie rat leasingowych. Zapłata w walucie określonych w umowie opłat leasingu przeliczana jest po kursie bieżącym (odpowiednio kursie sprzedaży u Korzystającego i kursie kupna u Finansującego), obowiązującym w dniu faktycznego dokonania zapłaty/otrzymania środków pieniężnych, co powoduje powstanie różnic kursowych zarówno od części kapitałowej jak i odsetkowej rat leasingowych. W opinii Spółki powstałe w ten sposób różnice kursowe, powstałe zarówno od części kapitałowej, jak i odsetkowej, stanowią w całości u Finansującego (Spółki) odpowiednio przychód lub koszt uzyskania przychodu.

1 2 3

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj