Interpretacje do przepisu
art. 15a ust. 3 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


99/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 15a ust. 3 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1 2 3 4

2008.11.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-511/08-2/HS
     ∟1. Czy na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z tytułu planowanego przewalutowania na złote polskie kredytu zaciągniętego przez Spółkę w walucie obcej, powstanie dla Niej obowiązek rozpoznania różnic kursowych wynikających z przewalutowania kredytu na złote polskie?2. Czy na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z tytułu planowanego przewalutowania na złote polskie kredytu zaciągniętego przez Spółkę w walucie obcej, powstanie dla Niej obowiązek rozpoznania różnic kursowych wynikających ze spłaty przewalutowanego kredytu w złotych polskich?3. Czy przewalutowanie na złote polskie spowoduje obowiązek ustalenia różnic kursowych, mających wpływ na przychód do opodatkowania, od tej części kapitału kredytu, która została już spłacona?4. Czy zmiana oprocentowania kredytu na mocy aneksu do umowy kredytu wywołuje skutki w zakresie obowiązków na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2008.09.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-476/08/AM
     ∟Czy przyjęty przez Spółkę sposób wyceny różnic kursowych w związku z zawartą umową faktoringu jest prawidłowy?

2008.06.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-462/08/MK
     ∟Czy zgodnie z postanowieniami art. 15a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w opisanym stanie faktycznym, różnice kursowe powstałe pomiędzy kursem średnim NBP (według którego ustalono wartość początkową walutowego leasingu finansowego) a faktycznie zastosowanym kursem waluty z dnia zapłaty przez Korzystającego opłat leasingowych w walucie obcej, będzie powodować powstanie u Finansującego różnic kursowych od kapitałowej oraz odsetkowej części okresowej opłaty leasingowej?

2008.02.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-260/07-2/ŁM
     ∟1. W jaki sposób przeliczać wpływ waluty na konto walutowe Spółki? 2. Jak należy rozumieć pojęcie faktycznie zastosowanego kursu z dnia otrzymania waluty? 3. Czy należy zastosować kurs średni NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego wpływ waluty, czy też Spółka powinna użyć kursu kupna walut ogłaszanego przez bank, z którego usług Spółka korzysta, na dzień wpływu waluty na konto?

2008.02.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-413/07-4/JB
     ∟Czy Spółka ma prawo rozpoznawać dla celów podatku dochodowego tzw. „quasi różnice kursowe”, np. powstałe na kwocie podatku VAT przy fakturach wystawionych w walucie obcej oraz różnice powstałe w związku z zapłatą/otrzymaniem zaliczek przy transakcjach w walucie obcej?

2007.09.11 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1472/ROP1/423–258/07/MF
     ∟1. Czy “faktycznie zastosowany kurs waluty” określony w art. 15a ust. 2 pkt 1 i w ust. 3 pkt 1 w dniu otrzymania przychodu w przypadku, gdy otrzymanie przychodu polega na wpływie waluty z tytułu przychodu należnego na rachunek bankowy (prowadzony w walucie) będzie kursem kupna banku z dnia wpływu waluty, czy będzie to kurs średni NBP ogłoszony w dniu roboczym poprzedzającym dzień otrzymania przychodu (wpływu waluty na rachunek walutowy)? Czy może to być dowolnie wybrany kurs waluty, byle nie różnił się w tym dniu o 5% od kursu ogłaszanego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień zastosowania?2. Czy do wyceny zapłat Spółki w walutach obcych dokonywanych z rachunków walutowych, można stosować jako “kurs faktycznie zastosowany” kurs kupna banku z dnia wpływu w...

2007.08.27 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1472/ROP1/423–321/07/MF
     ∟Czy “faktycznie zastosowany kurs waluty z dnia” jest to kurs waluty obowiązujący w banku, w którym podatnik posiada rachunek bankowy?

2007.04.24 - Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1471/DPR2/423-18/07/JB
     ∟1.) Czy kursem dla wyliczenia różnic kursowych jest, odpowiednio w dacie uzyskania przychodu oraz otrzymania kredytu (pożyczki), faktyczny kurs kupna z tego dnia, oferowany Spółce dla danej transakcji przez bank, z którego usług Spółka korzysta ?2.) Czy kursem w dacie poniesienia kosztu oraz spłaty kredytu (pożyczki) jest faktyczny kurs sprzedaży z tego dnia, oferowany Spółce dla danej transakcji przez bank, z którego usług Spółka korzysta ?

2007.02.07 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1472/ROP1/423-377/06/RM
     ∟Czy są podatkowymi różnice kursowe, powstałe po przeliczeniu wpłaconej w Euro kwoty z waluty na złotówki według kursu kupna banku, do którego wpłynęły dewizy? Spółka sprzedała towary, za które wystawiła faktury VAT w złotych stosując do ustalenia ceny kurs sprzedaży Euro z R. Bank Polska S. A. z dnia wystawienia faktury (wpisując go na fakturze). Kontrahent przeliczył zobowiązanie z waluty polskiej kursem EURO i dokonał zapłaty faktury w Euro na rachunek dewizowy Spółki w R.

1 2 3 4

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj