Interpretacja Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej
0114-KDIP3-1.4011.466.2017.1.ES
z 9 lutego 2018 r.

 

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA


Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 30 listopada 2017 r. (data wpływu 12 grudnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie braku obowiązku sporządzenia szczegółowej dokumentacji podatkowej zgodnie z art. 25a ustawy - jest prawidłowe.


UZASADNIENIE


W dniu 12 grudnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie braku obowiązku sporządzenia szczegółowej dokumentacji podatkowej zgodnie z art. 25a ustawy.


We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.


Wnioskodawca („Wnioskodawca”) jest osobą fizyczną posiadająca na terytorium Polski miejsce zamieszkania oraz podlegającą w Polce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób fizycznych („podatek PIT”).

Wnioskodawca jest wspólnikiem, komandytariuszem, w spółce komandytowej („Spółka Komandytowa”) posiadającej siedzibę na terytorium Polski. Drugim wspólnikiem Spółki Komandytowej jest osoba prawna, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, posiadającą siedzibę oraz miejsce zarządu na terytorium Polski oraz podlegającą w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych („podatek CIT”).


Przedmiotem przeważającej działalności Spółki Komandytowej jest sprzedaż hurtowa i detaliczna samochodów osobowych i furgonetek (kod PKD 45.11.Z).


Umowa Spółki Komandytowej została zawarta przez wspólników Spółki Komandytowej w dniu 16 grudnia 2016 r.


W dniu 22 grudnia 2016 r. Spółka Komandytowa została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym.


Księgi rachunkowe Spółki Komandytowej zostały otwarte w dniu 1 stycznia 2017 r.


Zgodnie z umową Spółki Komandytowej, rok obrotowy Spółki Komandytowej równy jest rokowi kalendarzowemu. Przy czym, pierwszy rok obrotowy Spółki Komandytowej kończy się w dniu 31 grudnia 2017 r.


Spółka Komandytowa w 2016 r. nie przeprowadziła żadnych operacji gospodarczych. Spółka Komandytowa otrzymała w styczniu 2017 r. fakturę VAT wystawioną w dniu 27 grudnia 2016 r. za drukarki fiskalne; ww. faktura została zapłacona przez Spółkę Komandytową w styczniu 2017 r.


Wobec braku operacji gospodarczych w 2016 r., przychody lub koszty w rozumieniu przepisów o rachunkowości, ustalone na podstawie prowadzonych ksiąg rachunkowych Spółki Komandytowej nie przekroczyły w 2016 r. równowartości 2.000.000 euro.


W 2017 r. Spółka Komandytowa dokonuje transakcji (lub innych zdarzeń) z podmiotami powiązanymi w rozumieniu art. 25 ust. 1 i 4 ustawy o PIT.


Niezależnie od powyższego, od 1991 r. Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).


W związku z powyższym zadano następujące pytania.


  1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż w stanie faktycznym przedstawionym we Wniosku, Wnioskodawca jako prowadzący działalność gospodarczą w formie Spółki Komandytowej nie będzie zobowiązany do sporządzenia dokumentacji podatkowej za 2017 r. transakcji (lub innych zdarzeń) dokonywanych przez Spółkę Komandytową z podmiotami powiązanymi w rozumieniu art. 25 ust. 1 i ust. 4 ustawy o PIT w 2017 r.?
  2. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż w stanie faktycznym przedstawionym we Wniosku, w razie uznania, iż stanowisko Wnioskodawcy do pytania nr 1 we Wniosku jest nieprawidłowe, Wnioskodawca jest obowiązany do sporządzenia dokumentacji podatkowej za 2017 r. transakcji (lub innych zdarzeń) dokonywanych przez Spółkę Komandytową począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym przychody lub koszty, w rozumieniu przepisów o rachunkowości, ustalone na podstawie prowadzonych ksiąg rachunkowych Spółki Komandytowej przekroczyły równowartość 2.000.000 euro co w konsekwencji oznacza, iż:
    1. próg istotności transakcji (lub innych zdarzeń) dla Spółki Komandytowej za 2017 r. należy wyliczyć na podstawie wysokości przychodów Spółki Komandytowej w rozumieniu przepisów o rachunkowości w miesiącu, w którym przychody lub koszty, w rozumieniu przepisów o rachunkowości, ustalone na podstawie prowadzonych ksiąg rachunkowych Spółki Komandytowej przekroczyły równowartość 2.000.000 euro oraz
    2. dokumentacja podatkowa za 2017 r. transakcji (lub innych zdarzeń) dokonywanych przez Spółkę Komandytową będzie obejmowała analizę danych porównawczych o ile, wysokość przychodów w rozumieniu przepisów o rachunkowości Spółki Komandytowej w miesiącu - w którym przychody lub koszty, w rozumieniu przepisów o rachunkowości, ustalone na podstawie prowadzonych ksiąg rachunkowych Spółki Komandytowej przekroczyły równowartość 2.000.000 euro - przekroczyła równowartość 10.000.000 euro?

Zdaniem Wnioskodawcy,


Ad 1)


Zdaniem Wnioskodawcy, prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż w stanie faktycznym przedstawionym we wniosku, Wnioskodawca jako prowadzący działalność gospodarczą w formie Spółki Komandytowej nie będzie zobowiązany do sporządzenia dokumentacji podatkowej za 2017 r. transakcji (lub innych zdarzeń) dokonywanych przez Spółkę Komandytową z podmiotami powiązanymi w rozumieniu art. 25 ust. 1 i ust. 4 ustawy o PIT w 2017 r.


Zgodnie z art. 25a ust. 1 pkt 1) ustawy o PIT, „podatnicy prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą lub działy specjalne produkcji rolnej, którzy w roku podatkowym oraz w roku poprzedzającym rok podatkowy prowadzą i prowadzili księgi rachunkowe:

  1. dokonujący w roku podatkowym transakcji z podmiotami powiązanymi w rozumieniu art. 25 ust. 1 i 4 [ustawy o PIT], mających istotny wpływ na wysokość ich dochodu (straty), lub
  2. ujmujący w roku podatkowym w księgach rachunkowych inne zdarzenia, których warunki zostały ustalone (lub narzucone) z podmiotami powiązanymi w rozumieniu art. 25 ust. 1 i 4 [ustawy o PIT], mające istotny wpływ na wysokość ich dochodu (straty)

- których przychody lub koszty, w rozumieniu przepisów o rachunkowości, ustalone na podstawie prowadzonych ksiąg rachunkowych przekroczyły w roku poprzedzającym rok podatkowy równowartość 2 000 000 euro (...) - są obowiązani do sporządzenia dokumentacji podatkowej tych transakcji lub innych zdarzeń, zwanej dalej „dokumentacją podatkowa”.

Zgodnie z art. 25a ust. 1b ustawy o PIT „podatnicy rozpoczynający prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej (...) prowadzący w roku podatkowym księgi rachunkowe i dokonujący w roku podatkowym transakcji lub ujmujący w roku podatkowym w księgach rachunkowych inne zdarzenia, o których mowa w [ art. 25a] ust. 1 pkt 1 [ustawy o PIT], są obowiązani do sporządzenia dokumentacji podatkowej w roku rozpoczęcia prowadzenia tej działalności (...), począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym przychody lub koszty, w rozumieniu przepisów o rachunkowości, ustalone na podstawie prowadzonych ksiąg rachunkowych przekroczyły równowartość 2.000.000 euro.”

Jak stanowi art. 25a ust. 1c ustawy o PIT, „za podatnika rozpoczynającego prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej (...), o którym mowa w [ art. 25a] ust. 1b [ustawy o PIT], uważa się podatnika, który nie prowadził pozarolniczej działalności gospodarczej (...) w roku poprzedzającym rok rozpoczęcia pozarolniczej działalności gospodarczej (...).’’ Jak stanowi art. 25a ust. 1f ustawy o PIT „w przypadku prowadzenia przez podatnika pozarolniczej działalności gospodarczej (...) w formie spółki niebędącej osobą prawną, jeżeli spółka niebędąca osobą prawną dokonuje transakcji lub innych zdarzeń, o których mowa w [ art. 25a] ust. 1 pkt 1 [ustawy o PIT], spełnienie warunku prowadzenia ksiąg rachunkowych i limit przychodów lub kosztów, o których mowa w [ art. 25a] ust. 1 pkt 1 [ustawy o PIT], ustala się dla tej spółki’’.

Zgodnie natomiast z art. 25a ust. 1g ustawy o PIT „w przypadku, o którym mowa w [ art. 25a] ust. 1f [ustawy o PIT], dokumentacja podatkowa może zostać sporządzona przez wyznaczonego wspólnika mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Wyznaczenie wspólnika nie zwalnia pozostałych wspólników z odpowiedzialności za nieprzedłożenie wymaganej dokumentacji podatkowej.”


Zgodnie z art. 109 § 1 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1577 ze zm.), („KSH”) ..spółka komandytowa powstaje z chwila wpisu do rejestru.”


Tym samym, jak zostało wskazane w opisie stanu faktycznego we Wniosku, umowa Spółki Komandytowej została zawarta przez wspólników Spółki Komandytowej w dniu 16 grudnia 2016 r. W dniu 22 grudnia 2016 r. Spółka Komandytowa została natomiast zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym. Wpisanie spółki komandytowej do rejestru rodzi nie tylko skutek w postaci jej powstania, ale także umożliwia przedsiębiorcy rozpoczęcie wykonywania działalności gospodarczej.

Zgodnie bowiem z art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2016 r. Poz. 1829 ze zm.), („u.s.d.g.”), „przedsiębiorca może podjąć działalność gospodarczą po uzyskaniu wpisu do rejestru przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym.” Zatem Spółka Komandytowa stała się przedsiębiorcą i powstała w momencie wpisania jej do Krajowego Rejestru Sądowego.

Z analizy ww. przepisów oraz stanu faktycznego przedstawionego we Wniosku wynika, iż rozpoczęcie prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej przez Spółkę Komandytową nastąpiło w dniu 22 grudnia 2016 r. To od tego dnia Spółka Komandytowa stała się przedsiębiorcą, tj. zgodnie z art. 4 ust. 1 u.s.d.g. - podmiotem wykonującym we własnym imieniu działalność gospodarczą.

Tym samym, z tego względu, iż art. 25a ust. 1f ustawy o PIT przy ustalaniu warunku prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz limitu przychodów lub kosztów dla Spółki Komandytowej odsyła jedynie do art. 25a ust. 1 pkt 1 ustawy o PIT - przy ustaleniu obowiązku sporządzenia dokumentacji podatkowej za 2017 r. transakcji (lub innych zdarzeń) dokonywanych przez Spółkę Komandytową brany jest pod uwagę warunek prowadzenia ksiąg rachunkowych przez Spółkę Komandytową w 2016 r. oraz wysokość przychodów lub kosztów w rozumieniu przepisów o rachunkowości ustalonych na podstawie prowadzonych ksiąg rachunkowych Spółki Komandytowej w 2016 r.

Należy zatem stwierdzić, iż Spółka Komandytowa rozpoczęła prowadzenia działalności gospodarczej w grudniu 2016 r„ tj. w dniu wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego ale nie spełniła warunku prowadzenia ksiąg rachunkowych w 2016 r. (dodatkowo, jak zostało wskazane w stanie faktycznym we Wniosku, przychody lub koszty w rozumieniu przepisów o rachunkowości Spółki Komandytowej nie przekroczyły równowartości 2.000.000 euro w 2016 r.).

Jedynie z ostrożności, dla potrzeb dokumentacji cen transferowych, uznanie że Spółka Komandytowa rozpoczęła prowadzenie działalności gospodarczej w 2017 r. (co oczywiście jest kwestionowane: rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej nie zawsze oznacza konieczność wykonywania operacji gospodarczych a Spółka Komandytowa rozpoczęła działalność gospodarczą w 2016 r.) nie oznacza, iż to wspólnicy tej spółki (podatnicy obowiązani do sporządzenia dokumentacji podatkowej) są traktowani tak jakby rozpoczęli prowadzenie działalności gospodarczej w 2017 r.

Po pierwsze, kwestia ta nie jest uregulowana w ustawie o PIT (jedyna wzmianka w przedmiotowym zakresie o spółce niebędącej osobą prawną pojawia się w powołanym wyżej art. 25a ust. 1f ustawy o PIT (który odsyła wyłącznie do art. 25a ust. 1 pkt 1 ustawy o PIT a nie do art. 25a ust. 1b ustawy o PIT) oraz art. 25a ust. 1g ustawy o PIT (który jest uzupełnieniem art. 25a ust. 1f ustawy o PIT).

Po drugie, art. 25a ust. 1b i ust. 1c ustawy o PIT dotyczy podatników rozpoczynających prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej a więc tych podatników, którzy nie prowadzili pozarolniczej działalności gospodarczej w roku poprzedzającym rok rozpoczęcia pozarolniczej działalności gospodarczej, natomiast jak wskazano w stanie faktycznym we Wniosku, od 1991 r. Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą na podstawie wpisu do CEIDG.

Mając na uwadze, powyższe Wnioskodawca jako prowadzący działalność gospodarczą w formie Spółki Komandytowej nie będzie zobowiązany do sporządzenia dokumentacji podatkowej za 2017 r. transakcji (lub innych zdarzeń) dokonywanych przez Spółkę Komandytową z podmiotami powiązanymi w rozumieniu art. 25 ust. 1 i ust. 4 ustawy o PIT w 2017 r.

Ad 2)


Zdaniem Wnioskodawcy, prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż w stanie faktycznym przedstawionym we Wniosku, w razie uznania, iż stanowisko Wnioskodawcy do pytania nr 1 we Wniosku jest nieprawidłowe, Wnioskodawca jest obowiązany do sporządzenia dokumentacji podatkowej za 2017 r. transakcji (lub innych zdarzeń) dokonywanych przez Spółkę Komandytową począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym przychody lub koszty, w rozumieniu przepisów o rachunkowości, ustalone na podstawie prowadzonych ksiąg rachunkowych Spółki Komandytowej przekroczyły równowartość 2.000.000 euro co w konsekwencji oznacza, iż:

    1. próg istotności transakcji (lub innych zdarzeń) dla Spółki Komandytowej za 2017 r. należy wyliczyć na podstawie wysokości przychodów Spółki Komandytowej w rozumieniu przepisów o rachunkowości w miesiącu, w którym przychody lub koszty, w rozumieniu przepisów o rachunkowości, ustalone na podstawie prowadzonych ksiąg rachunkowych Spółki Komandytowej przekroczyły równowartość 2.000.000 euro oraz
    2. dokumentacja podatkowa za 2017 r. transakcji (lub innych zdarzeń) dokonywanych przez Spółkę Komandytową będzie obejmowała analizę danych porównawczych o ile, wysokość przychodów w rozumieniu przepisów o rachunkowości Spółki Komandytowej w miesiącu - w którym przychody lub koszty, w rozumieniu przepisów o rachunkowości, ustalone na podstawie prowadzonych ksiąg rachunkowych Spółki Komandytowej przekroczyły równowartość 2.000.000 euro - przekroczyła równowartość 10.000.000 euro.

W świetle art. 25a ust. 1b ustawy o PIT „podatnicy rozpoczynający prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej (...) prowadzący w roku podatkowym księgi rachunkowe i dokonujący w roku podatkowym transakcji lub ujmujący w roku podatkowym w księgach rachunkowych inne zdarzenia, o których mowa w [ art. 25a] ust. 1 pkt 1 [ustawy o PIT], są obowiązani do sporządzenia dokumentacji podatkowej w roku rozpoczęcia prowadzenia tej działalności (...), począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym przychody lub koszty, w rozumieniu przepisów o rachunkowości, ustalone na podstawie prowadzonych ksiąg rachunkowych przekroczyły równowartość 2.000.000 euro.”

Jak stanowi art. 25a ust. 1c ustawy o PIT, „za podatnika rozpoczynającego prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej (...), o którym mowa w [ art. 25a] ust. 1b [ustawy o PIT], uważa się podatnika, który nie prowadził pozarolniczej działalności gospodarczej (...) w roku poprzedzającym rok rozpoczęcia pozarolniczej działalności gospodarczej (...)."

Zgodnie z art. 25a ust. 1d ustawy o PIT „za transakcje lub inne zdarzenia mające istotny wpływ na wysokość dochodu (straty) podatnika, o których mowa w [ art. 25a] ust. 1 pkt 1 [ustawy o PIT], uznaje się transakcje lub inne zdarzenia jednego rodzaju, których łączna wartość przekracza w roku podatkowym równowartość 50 000 euro, z tym że w przypadku podatników, których przychody w rozumieniu przepisów o rachunkowości, w roku poprzedzającym rok podatkowy przekroczyły równowartość (…)

Zgodnie z art. 25a ust. 2b pkt 2) lit. b) ustawy o PIT „dokumentacja podatkowa obejmuje: (...) 2) w przypadku podatników: (...) b) prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą (...) w formie spółki niebędącej osobą prawną, której przychody lub koszty, w rozumieniu obowiązujących tę spółkę przepisów o rachunkowości, ustalone na podstawie prowadzonych ksiąg rachunkowych przekroczyły w poprzednim roku obrotowym w rozumieniu tych przepisów równowartość 10 000 000 euro - (...) także opis analizy danych podmiotów niezależnych lub danych ustalonych z podmiotem niezależnym, uznanych za porównywalne do warunków ustalonych w transakcjach lub innych zdarzeniach (...) zwanej dalej „analizą danych porównawczych” (...)”

Ustawa o PIT w żaden sposób nie wskazuje, by dla wyliczenia progu istotności transakcji (lub innych zdarzeń) dla spółki niebędącej osobą prawną (tj. Spółki Komandytowej) rozpoczynającej prowadzenie działalności gospodarczej w trakcie trwania roku podatkowego (tj. w 2017 r.) brać pod uwagę wysokość przychodów tej spółki w rozumieniu przepisów o rachunkowości za cały rok podatkowy (tj. za cały 2017 r.). Podobnie w przypadku obowiązku sporządzenia analizy danych porównawczych. Wręcz przeciwnie, w art. 25a ust. 1b ustawy o PIT wskazano, iż obowiązek sporządzenia dokumentacji podatkowej w roku rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej powstaje, począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym przychody lub koszty, w rozumieniu przepisów o rachunkowości, ustalone na podstawie prowadzonych ksiąg rachunkowych przekroczyły równowartość 2.000.000 euro, co w konsekwencji oznacza, iż dla wyliczenia progu istotności transakcji (lub innych zdarzeń) oraz obowiązku sporządzenia analizy danych porównawczych, należy wziąć pod uwagę jedynie wysokość przychodów w rozumieniu przepisów o rachunkowości w miesiącu (a nie za cały rok podatkowy), w którym przychody lub koszty, w rozumieniu przepisów o rachunkowości, ustalone na podstawie prowadzonych ksiąg rachunkowych przekroczyły równowartość 2.000.000 euro.


W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego stanu faktycznego jest prawidłowe.


Mając powyższe na względzie, stosownie do art. 14c § 1 Ordynacji podatkowej, odstąpiono od uzasadnienia prawnego dokonanej oceny stanowiska Wnioskodawcy.


Biorąc pod uwagę powyższe odpowiedź na pytanie Nr 2 jest bezprzedmiotowa.


Interpretacja indywidualna wywołuje skutki prawnopodatkowe tylko wtedy, gdy rzeczywisty stan faktyczny sprawy będącej przedmiotem interpretacji pokrywał się będzie ze stanem faktycznym (opisem zdarzenia przyszłego) podanym przez Wnioskodawcę w złożonym wniosku. W związku z powyższym, w przypadku zmiany któregokolwiek elementu przedstawionego we wniosku opisu sprawy, udzielona odpowiedź traci swoja aktualność.


Zgodnie z art. 14na Ordynacji podatkowej przepisów art. 14k–14n nie stosuje się, jeżeli stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe będące przedmiotem interpretacji indywidualnej stanowi element czynności będących przedmiotem decyzji wydanej:

  1. z zastosowaniem art. 119a;
  2. w związku z wystąpieniem nadużycia prawa, o którym mowa w art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.

Interpretacja dotyczy zaistniałego stanu faktycznego przedstawionego przez Wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dacie zaistnienia zdarzenia w przedstawionym stanie faktycznym.


Stronie przysługuje prawo do wniesienia skargi na niniejszą interpretację przepisów prawa podatkowego z powodu jej niezgodności z prawem. Skargę wnosi się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, ul. Jasna 2/4, 00-013 Warszawa w dwóch egzemplarzach (art. 47 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi – t. j. Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 z późn. zm.) w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie albo aktu, o którym mowa w art. 3 § 2 pkt 4a (art. 53 § 1 ww. ustawy).

Jednocześnie, zgodnie art. 57a ww. ustawy, skarga na pisemną interpretację przepisów prawa podatkowego wydaną w indywidualnej sprawie, opinię zabezpieczającą i odmowę wydania opinii zabezpieczającej może być oparta wyłącznie na zarzucie naruszenia przepisów postępowania, dopuszczeniu się błędu wykładni lub niewłaściwej oceny co do zastosowania przepisu prawa materialnego. Sąd administracyjny jest związany zarzutami skargi oraz powołaną podstawą prawną.

Skargę wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie, bezczynność lub przewlekłe postępowanie jest przedmiotem skargi (art. 54 § 1 ww. ustawy), na adres: Krajowa Informacja Skarbowa, ul. Teodora Sixta 17, 43-300 Bielsko-Biała.


doradcapodatkowy.com gdy potrzebujesz własnej indywidualnej interpretacji podatkowej.

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji
Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj