Interpretacja Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy
ITPB4/423-33b/13/MT
z 6 czerwca 2013 r.

 

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA


Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 5 marca 2013 r. (data wpływu) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, uzupełnionym pismem Spółki z dnia 14 maja 2013 r. (data wpływu 20 maja 2013 r.), dotyczące podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie obowiązków Spółki jako płatnika w związku z przekazaniem jej majątku likwidacyjnego na rzecz jedynego wspólnika - jest prawidłowe.


UZASADNIENIE


W dniu 5 marca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych m.in. w zakresie obowiązków Spółki jako płatnika w związku z przekazaniem jej majątku likwidacyjnego na rzecz jedynego wspólnika.

Wniosek został następnie uzupełniony – w odpowiedzi na wezwanie organu z dnia 9 maja 2013 r. znak ITPB4/423-33/13-2/MT – pismem z dnia 14 maja 2013 r. (data wpływu 20 maja 2013 r.).


W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.


K. dalej Wnioskodawca lub Spółka) jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, polskim rezydentem dla celów podatkowych. Majątek Spółki składa się prawie wyłącznie z udziałów w dwóch polskich spółkach kapitałowych.

100% udziałów w kapitale zakładowym Spółki posiada spółka kapitałowa z siedzibą na Cyprze, cypryjski rezydent dla celów podatkowych (dalej: Wspólnik). W celu uproszczenia struktury kapitałowej, Wspólnik prawdopodobnie podejmie decyzję o likwidacji Spółki. W ramach majątku likwidacyjnego, majątek Spółki zostanie wydany Wspólnikowi likwidowanej Spółki.


Spółka posiadać będzie aktualny certyfikat cypryjskiej rezydencji podatkowej Wspólnika oraz oświadczenie Wspólnika, o którym mowa w art. 26 ust. lf ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. W przedmiotowej sprawie spełnione są warunki dla zwolnienia dochodu z tytułu likwidacji z podatku dochodowego od osób prawnych wskazane w art. 22 ust. 4 ww. ustawy, tj.:


  1. wypłacającym dywidendę oraz inne przychody z tytułu udziału w zyskach osób prawnych jest spółka będąca podatnikiem podatku dochodowego, mająca siedzibę lub zarząd na terytorium Polski,
  2. uzyskującym dochody (przychody) z dywidend oraz inne przychody z tytułu udziału w zyskach osób prawnych, o których mowa w pkt 1) jest spółka podlegająca w Polsce lub w innym niż Polska państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego, opodatkowaniu podatkiem dochodowym od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania,
  3. spółka, o której mowa w pkt 2, posiada bezpośrednio nie mniej niż 10 % udziałów (akcji) w kapitale spółki, o której mowa w pkt 1,
  4. spółka, o której mowa w pkt 2, nie korzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od całości swoich dochodów, bez względu na źródło ich osiągania.


Spełniona jest także przesłanka określona w art. 22 ust. 4a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, tj. Wspólnik posiada udziały Wnioskodawcy w wysokości minimum 10% nieprzerwanie przez okres co najmniej dwóch lat.


W związku z powyższym zadano następujące pytania.


  1. Jakie konsekwencje podatkowe w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych spowoduje po stronie Spółki jako podatnika przekazanie majątku likwidacyjnego na rzecz jedynego Wspólnika?
  2. Jakie konsekwencje podatkowe w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych spowoduje po stronie Spółki jako płatnika przekazanie majątku likwidacyjnego na rzecz jedynego Wspólnika?


Jako przepisy mające stanowić przedmiot żądanej interpretacji indywidualnej (przepisy, na gruncie których mają zostać ocenione konsekwencje podatkowe zdarzenia przyszłego) Wnioskodawca wskazał: art. 10 ust. 1 pkt 3, art. 12, art. 14, art. 22, art. 26 i art. 26a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Niniejsza interpretacja indywidualna stanowi ocenę stanowiska Wnioskodawcy w zakresie pytania drugiego. Wniosek Spółki w zakresie pytania pierwszego stanowi przedmiot odrębnego rozstrzygnięcia.

Przedstawiając własne stanowisko w zakresie pytania drugiego, Spółka wskazała, że – jej zdaniem – nie będzie zobowiązana jako płatnik do pobrania podatku w związku z jej planowaną likwidacją i przekazaniem na rzecz Wspólnika majątku likwidacyjnego.

Zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, wartość majątku otrzymanego w związku z likwidacją osoby prawnej stanowi dochód (przychód) z udziału w zyskach osób prawnych podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych u Wspólnika. Zgodnie z art. 12 ust. 4 pkt 3 ww. ustawy, do przychodów nie zalicza się wartości majątku otrzymanego w związku z likwidacją osoby prawnej - w części stanowiącej koszt ich nabycia bądź objęcia.

Z uwagi na spełnienie w warunków określonych w art. 22 ust. 4 i ust. 4a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, dochód uzyskany przez Wspólnika w postaci wydanego mu majątku likwidowanej Spółki, podlegać będzie zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych. Spółka uważa zatem, że nie będzie zobowiązana do pobrania podatku z tego tytułu. Spółka posiadać będzie przy tym aktualny certyfikat cypryjskiej rezydencji podatkowej Wspólnika oraz oświadczenie Wspólnika, o którym mowa w art. 26 ust. lf omawianej ustawy.

Spółka zobowiązana będzie sporządzić informację, o której mowa w art. 26 ust. 3 w zw. z art. 3d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. W jej ocenie, poza powyższym obowiązkiem sporządzenia informacji o dokonaniu wypłaty dywidendy zwolnionej na mocy art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, nie wystąpią po jej stronie jako płatnika inne skutki podatkowe.


W związku z powyższym, Spółka stoi na stanowisku, że w przypadku, gdyby Wspólnik podjął decyzję o jej likwidacji w sposób opisany w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, konsekwencje w podatku dochodowym od osób prawnych dla niej jako płatnika będą przedstawiały się następująco:


  • wartość przekazanego Wspólnikowi majątku stanowić będzie przychód Wspólnika z udziału w zyskach osób prawnych, który objęty będzie zwolnieniem z art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych;
  • w związku z przekazaniem Wspólnikowi majątku z tytułu likwidacji, Spółka nie będzie zobowiązana do pobrania podatku jako płatnik, z uwagi na zwolnienie z art. 22 ust. 4 ww. ustawy. Spółka zobowiązana będzie jednak wypełnić inne obowiązki administracyjne wskazane w art. 26 i 26a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.


W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego zdarzenia przyszłego w zakresie pytania drugiego uznaje się za prawidłowe.


Zagadnienie istnienia obowiązków płatnika podatku dochodowego od osób prawnych zostało unormowane w art. 26 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397 ze zm.). Zgodnie z tym przepisem, osoby prawne i jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz będące przedsiębiorcami osoby fizyczne, które dokonują wypłat należności z tytułów wymienionych w art. 21 ust. 1 oraz w art. 22 ust. 1, są obowiązane, jako płatnicy, pobierać, z zastrzeżeniem ust. 2, w dniu dokonania wypłaty, zryczałtowany podatek dochodowy od tych wypłat.

Obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób prawnych, tj. obowiązek obliczenia, poboru i wpłaty podatku dochodowego od osób prawnych na rachunek właściwego urzędu skarbowego, będą zatem ciążyły na Wnioskodawcy wyłącznie w odniesieniu do wypłat należności z tytułów wymienionych w art. 21 ust. 1 i art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.


Przepis art. 21 ust. 1 ww. ustawy dotyczy uzyskanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez podatników, o których mowa w art. 3 ust. 2, tj. podatników, którzy nie mają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej siedziby lub zarządu, przychodów:


  1. z odsetek, z praw autorskich lub praw pokrewnych, z praw do projektów wynalazczych, znaków towarowych i wzorów zdobniczych, w tym również ze sprzedaży tych praw, z należności za udostępnienie tajemnicy receptury lub procesu produkcyjnego, za użytkowanie lub prawo do użytkowania urządzenia przemysłowego, w tym także środka transportu, urządzenia handlowego lub naukowego, za informacje związane ze zdobytym doświadczeniem w dziedzinie przemysłowej, handlowej lub naukowej (know-how),
  2. z opłat za świadczone usługi w zakresie działalności widowiskowej, rozrywkowej lub sportowej, wykonywanej przez osoby prawne mające siedzibę za granicą, organizowanej za pośrednictwem osób fizycznych lub osób prawnych prowadzących działalność w zakresie imprez artystycznych, rozrywkowych lub sportowych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
  3. z tytułu świadczeń: doradczych, księgowych, badania rynku, usług prawnych, usług reklamowych, zarządzania i kontroli, przetwarzania danych, usług rekrutacji pracowników i pozyskiwania personelu, gwarancji i poręczeń oraz świadczeń o podobnym charakterze
  4. z tytułu należnych opłat za wywóz ładunków i pasażerów przyjętych do przewozu w portach polskich przez zagraniczne przedsiębiorstwa morskiej żeglugi handlowej, z wyjątkiem ładunków i pasażerów tranzytowych
  5. uzyskanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez zagraniczne przedsiębiorstwa żeglugi powietrznej.


Przepis art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dotyczy natomiast dochodów (przychodów) z dywidend oraz innych przychodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych mających siedzibę lub zarząd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Stosownie do art. 10 ust. 1 pkt 3, dochodem (przychodem) z udziału w zyskach osób prawnych, z zastrzeżeniem art. 12 ust. 1 pkt 4a i 4b, jest dochód (przychód) faktycznie uzyskany z tego udziału (akcji), w tym także wartość majątku otrzymanego w związku z likwidacją osoby prawnej.

Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, podatek dochodowy od dochodów (przychodów) z dywidend oraz innych przychodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych mających siedzibę lub zarząd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ustala się w wysokości 19% uzyskanego przychodu.


Ustawodawca przewidział jednocześnie możliwość zwolnienia przychodów z udziału w zyskach osób prawnych od podatku dochodowego. I tak, w myśl art. 22 ust. 4 omawianej ustawy, zwalnia się od podatku dochodowego dochody (przychody) z dywidend oraz inne przychody z tytułu udziału w zyskach osób prawnych, jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki:


  1. wypłacającym dywidendę oraz inne przychody z tytułu udziału w zyskach osób prawnych jest spółka będąca podatnikiem podatku dochodowego, mająca siedzibę lub zarząd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  2. uzyskującym dochody (przychody) z dywidend oraz inne przychody z tytułu udziału w zyskach osób prawnych, o których mowa w pkt 1, jest spółka podlegająca w Rzeczypospolitej Polskiej lub w innym niż Rzeczpospolita Polska państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego, opodatkowaniu podatkiem dochodowym od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania;
  3. spółka, o której mowa w pkt 2, posiada bezpośrednio nie mniej niż 10% udziałów (akcji) w kapitale spółki, o której mowa w pkt 1;
  4. spółka, o której mowa w pkt 2, nie korzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od całości swoich dochodów, bez względu na źródło ich osiągania.


Zwolnienie, o którym mowa w ust. 4, ma zastosowanie w przypadku, kiedy spółka uzyskująca dochody (przychody) z dywidend oraz inne przychody z tytułu udziału w zyskach osób prawnych mających siedzibę lub zarząd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej posiada udziały (akcje) w spółce wypłacającej te należności w wysokości, o której mowa w ust. 4 pkt 3, nieprzerwanie przez okres dwóch lat (art. 22 ust. 4a omawianej ustawy).


Jak wynika z powołanych przepisów, omawiane zwolnienie od podatku dochodowego dochodów (przychodów) z tytułu udziału w zyskach osób prawnych ma zastosowanie, jeśli łącznie zostaną spełnione następujące warunki:


  • wypłacającym te przychody jest spółka będąca podatnikiem podatku dochodowego, mająca siedzibę lub zarząd na terytorium Polski;
  • uzyskującym przychody jest spółka podlegająca nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce lub w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego;
  • spółka uzyskująca przychody posiada bezpośrednio odpowiedni procent udziałów (akcji) w kapitale spółki wypłacającej te przychody, tj. minimum 10% udziałów (akcji);
  • spółka uzyskująca przychody posiada te udziały (akcje) nieprzerwanie przez okres dwóch lat;
  • spółka uzyskująca przychody nie korzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od całości swoich dochodów, bez względu na źródło ich osiągania.


Ponadto, stosownie do art. 22b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, zwolnienia i odliczenia wynikające z przepisów art. 20-22 stosuje się pod warunkiem istnienia podstawy prawnej wynikającej z umowy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania lub innej ratyfikowanej umowy międzynarodowej, której stroną jest Rzeczpospolita Polska, do uzyskania przez organ podatkowy informacji podatkowych od organu podatkowego innego niż Rzeczpospolita Polska państwa, w którym podatnik ma swoją siedzibę lub w którym dochód został uzyskany.

Ustawodawca przewidział ponadto w art. 26 ust. 1c oraz ust. 1f ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych regulacje o charakterze szczególnym w stosunku do art. 26 ust. 1, odnoszące się do obowiązków płatnika wypłacającego przychody z udziału w zyskach osoby prawnej, w sytuacji, gdy spełnione są określone w art. 22 ust. 4 przesłanki zwolnienia tych przychodów od podatku dochodowego.


I tak, zgodnie z art. 26 ust. 1c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, osoby prawne, które dokonują wypłat należności z tytułów wymienionych art. 22 ust. 1, w związku ze zwolnieniem od podatku dochodowego na podstawie art. 22 ust. 4, stosują zwolnienie wynikające z tego przepisu wyłącznie pod warunkiem udokumentowania przez spółkę, o której mowa w art. 22 ust. 4 pkt 2, mającą siedzibę w innym niż Rzeczpospolita Polska państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego:


  1. jej miejsca siedziby dla celów podatkowych, uzyskanym od niej certyfikatem rezydencji, lub
  2. istnienia zagranicznego zakładu - zaświadczeniem wydanym przez właściwy organ administracji podatkowej państwa, w którym znajduje się jej siedziba lub zarząd, albo przez właściwy organ podatkowy państwa, w którym ten zagraniczny zakład jest położony.

Ponadto, na mocy art. 26 ust. 1f omawianej ustawy, w przypadku należności, o których mowa w art. 22 ust. 1, wypłacanych na rzecz spółki, o której mowa w art. 22 ust. 4 pkt 2, lub jej zagranicznego zakładu, osoby prawne, które dokonują wypłat tych należności, stosują zwolnienie wynikające z art. 22 ust. 4, z uwzględnieniem ust. 1c, pod warunkiem uzyskania pisemnego oświadczenia, że w stosunku do wypłacanych należności spełnione zostały warunki, o których mowa w art. 22 ust. 4 pkt 4.

Poza podstawowymi obowiązkami płatnika, jakimi jest obliczenie należnego podatku, jego pobór i przekazanie na rachunek właściwego urzędu skarbowego (tj. obowiązkami, których niedopełnienie może skutkować odpowiedzialnością podatkową płatnika), ustawodawca przewidział ponadto tzw. obowiązki informacyjne. Stosownie do art. 26 ust. 3d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, podmioty, które dokonują wypłat należności z tytułów wymienionych w art. 22 ust. 1, gdy na podstawie umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania lub ustawy nie są obowiązane do poboru podatku, sporządzają i przekazują podatnikowi oraz urzędowi skarbowemu informację, o której mowa w ust. 3 pkt 2 (tj. informację o dokonanych wypłatach i pobranym podatku). Przepisy ust. 3b i 3c stosuje się odpowiednio.

W opisanym zdarzeniu przyszłym dojdzie do likwidacji Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polsce. Jedynym udziałowcem tej spółki jest spółka kapitałowa z siedzibą na Cyprze, będąca cypryjskim rezydentem dla celów podatkowych. W związku z procesem likwidacji Spółki, udziałowiec otrzyma jej majątek likwidacyjny.

Opisane przeniesienie przez Spółkę jej majątku likwidacyjnego na rzecz jedynego wspólnika, będzie zatem skutkować po stronie tego wspólnika powstaniem przychodu z tytułu udziału w zyskach osoby prawnej, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Przychodem tym będzie wartość majątku otrzymanego w związku z likwidacją Spółki.

Ustalając wartość tego przychodu, należy ponadto uwzględnić regulację art. 12 ust. 4 pkt 3 powołanej ustawy, wedle której do przychodów nie zalicza się zwróconych udziałów lub wkładów w spółdzielni, umorzenia udziałów lub akcji w spółce, w tym kwot otrzymanych z odpłatnego zbycia udziałów (akcji) na rzecz spółki w celu umorzenia tych udziałów (akcji) oraz wartości majątku otrzymanego w związku z likwidacją osoby prawnej - w części stanowiącej koszt ich nabycia bądź objęcia, a także zwróconych udziałowcom (akcjonariuszom) dopłat wniesionych do spółki zgodnie z odrębnymi przepisami - w wysokości określonej w złotych na dzień ich faktycznego wniesienia.

W związku z uzyskaniem przedmiotowego przychodu przez wspólnika (podatnika), na Wnioskodawcy jako podmiocie wypłacającym należności z tytułu udziału w zyskach osoby prawnej mającej siedzibę na terytorium Polski, ciążą obowiązki płatnika podatku dochodowego.


Należy jednak podkreślić, że w przedmiotowej sprawie spełnione są warunki dla zwolnienia przychodu (dochodu) wspólnika z tytułu likwidacji osoby prawnej z podatku dochodowego od osób prawnych, wskazane w art. 22 ust. 4 i 4a omawianej ustawy, tj.:


  • wypłacającym te przychody jest spółka będąca podatnikiem podatku dochodowego, mająca siedzibę na terytorium Polski;
  • uzyskującym przychody jest spółka podlegająca nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu na Cyprze, tj. w innym niż Polska państwie członkowskim Unii Europejskiej;
  • spółka uzyskująca przychody posiada bezpośrednio odpowiedni procent udziałów (akcji) w kapitale spółki wypłacającej te przychody, tj. minimum 10% udziałów (akcji);
  • spółka uzyskująca przychody posiada te udziały (akcje) nieprzerwanie przez okres dwóch lat;
  • spółka uzyskująca przychody nie korzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od całości swoich dochodów, bez względu na źródło ich osiągania.


Ponadto, Wnioskodawca będzie posiadał:


  • certyfikat rezydencji wspólnika (Spełniony zostanie tym samym określony w art. 26 ust. 1c ustawy warunek udokumentowania płatnikowi przez podatnika otrzymującego przychody miejsca jego siedziby dla celów podatkowych, uzyskanym od tego podatnika certyfikatem rezydencji);
  • pisemne oświadczenie, że w stosunku do wypłacanych należności spełnione zostały warunki, o których mowa w art. 22 ust. 4 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (Spełniony zostanie tym samym warunek, o którym mowa w art. 26 ust. 1f tej ustawy).


Wobec powyższego, przenosząc na wspólnika majątek likwidacyjny, Wnioskodawca jako płatnik powinien zastosować zwolnienie wynikające z art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i nie pobierać zryczałtowanego podatku dochodowego.

Ponadto, Wnioskodawca będzie zobligowany wykonać obowiązki o charakterze informacyjnym, określone w art. 26 ust. 3d ww. ustawy.


Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszłego przedstawionego przez Wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dniu jej datowania.


Stronie przysługuje prawo do wniesienia skargi na niniejszą interpretację przepisów prawa podatkowego z powodu jej niezgodności z prawem. Skargę wnosi się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego po uprzednim wezwaniu na piśmie organu, który wydał interpretację – w terminie 14 dni od dnia, w którym skarżący dowiedział się lub mógł się dowiedzieć o jej wydaniu – do usunięcia naruszenia prawa (art. 52 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi – t. j. Dz. U. z dnia 13 marca 2012 r. poz. 270 ze zm.). Skargę do WSA wnosi się (w dwóch egzemplarzach – art. 47 ww. ustawy) w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, w terminie sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia tego wezwania (art. 53 § 2 ww. ustawy).


Skargę wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi (art. 54 § 1 ww. ustawy) na adres: Izba Skarbowa w Bydgoszczy Biuro Krajowej Informacji Podatkowej w Toruniu, ul. Św. Jakuba 20, 87-100 Toruń.

doradcapodatkowy.com gdy potrzebujesz własnej indywidualnej interpretacji podatkowej.

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji
Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj