Interpretacja Urzędu Skarbowego Kraków-Stare Miasto
PP-1/443/2/368/103 496/123/04
z 28 grudnia 2004 r.

 

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji

Interpretacje podatkowe
 

Rodzaj dokumentu
informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego
Sygnatura
PP-1/443/2/368/103 496/123/04
Data
2004.12.28



Autor
Urząd Skarbowy Kraków-Stare Miasto


Temat
Podatek od towarów i usług --> Wysokość opodatkowania --> Stawki --> Stawki podatku


Słowa kluczowe
impreza artystyczna
kultura
teatr
usługi kulturalne
usługi rozrywkowe
usługi związane z kulturą


Pytanie podatnika
Czy organizacja przedstawień teatralnych dla dzieci na terenie przedszkoli, szkół, domów kultury, domów wczasowych, itp., podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?


Naczelnik Urzędu Skarbowego Kraków - Stare Miasto, działając na podstawie art. 14a sect 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.), w odpowiedzi na pismo z dnia 8.11.2004 r. (data wpływu do tut. Urzędu 8.11.2004 r.), uzupełnione w dniu 10.12.2004 r., uprzejmie informuje:

Zgodnie ze stanem faktycznym przedstawionym przez podatnika, przedmiotem jego działalności jest organizacja przedstawień teatralnych dla dzieci (odgrywanie na żywo, łącznie lub w formie teatru kukiełkowego, łącznie z koncertami i operami oraz przedstawieniami tanecznymi, zarówno w wykonaniu artystów zawodowych, jak i amatorów), o treści wychowawczej, na terenie przedszkoli, szkół, domów kultury, domów wczasowych, za wynagrodzeniem. Przedstawienia te są przeznaczone do jednokrotnego, jak i wielokrotnego wystawiania. Według stanowiska przedstawionego przez podatnika w piśmie z dnia 8 listopada 2004 r., usługi powyższe klasyfikowane są według Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług pod symbolem PKWiU 92.31.21 Usługi rozrywkowe świadczone przez producentów teatralnych, zespoły piosenkarskie, zespoły muzyczne i orkiestry. Wynagrodzenie jakie otrzymuje podatnik jest realizowane poprzez sprzedaż biletów, jak również w formie opłaty ryczałtowej.

Biorąc pod uwagę to, że wynagrodzeniem z tytułu świadczenia tych usług są pobierane opłaty za wstęp, w świetle art. 41 ust. 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535), dla towarów i usług wymienionych w załączniku nr 3 do ustawy, stawka podatku wynosi 7% z zastrzeżeniem ust. 12 i art. 114 ust.1. Stawką 7% podatku objęty jest wstęp na spektakle, przedstawienia, koncerty i imprezy wskazane w pozycji 156 załącznika nr 3 do powołanej powyżej ustawy.

Nie ma przy tym znaczenia, czy opłata pobierana jest poprzez sprzedaż biletów, czy też np.w formie zbiorczej opłaty ryczałtowej. Także w tym przypadku zastosowanie znajdzie 7% stawka podatku.

Odpowiedzi udzielono w oparciu o stan prawny obowiązujący w dniu 28.12.2004 r.



doradcapodatkowy.com gdy potrzebujesz własnej indywidualnej interpretacji podatkowej.

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji
Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj