Interpretacja Urzędu Skarbowego w Jarocinie
PP/443-8/06
z 8 czerwca 2006 r.

 

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji

Interpretacje podatkowe
 

Rodzaj dokumentu
postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Sygnatura
PP/443-8/06
Data
2006.06.08



Autor
Urząd Skarbowy w Jarocinie


Temat
Podatek od towarów i usług --> Odliczenie i zwrot podatku. Odliczanie częściowe --> Odliczenie i zwrot podatku


Słowa kluczowe
catering
odliczenia
podatek od towarów i usług


Pytanie podatnika
Czy przy nabyciu usług cateringowych podatnik ma prawo do odliczenia podatku od towarów i usług ?


Ze złożonego w dniu wniosku o udzielenie pisemnej interpretacji wynika, iż Spółka zakupuje usługi cateringowe z grupowania PKWiU 55.52.12 - przygotowanie i dostarczanie posiłków, a następnie odsprzedaje je jako usługi gastronomiczne dla ludności.Zdaniem podatnika, w tym przypadku z uwagi na fakt, iż usługi cateringowe mieszczą się w pojęciu usług gastronomicznych, nie ma prawa do odliczenia podatku VAT przy ich nabyciu.

Naczelnik Urzędu Skarbowego stwierdza, iż zgodnie z treścią art. 88 ust.1 pkt 4 ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług ( Dz.U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) obniżenia kwoty lub zwrotu podatku należnego nie stosuje się do nabywanych przez podatnika usług gastronomicznych. Jeżeli w konkretnej sytuacji nie występują wyjątki wymienione w ww. przepisie, podatnik podatku od towarów i usług nie ma prawa do odliczenia podatku VAT w przypadku nabycia usług gastronomicznych. Zgodnie z treścią art. 8 ust. 3 ww. ustawy usługi wymienione w klasyfikacjach wydanych na podstawie przepisów o statystyce publicznej, są identyfikowane za pomocą tych klasyfikacji, z wyjątkiem usług elektronicznych. Zatem usługi gastronomiczne są zaklasyfikowane do grupowania PKWiU - 55.3, i to przy ich nabyciu nie przysługuje prawo odliczenia podatku naliczonego.W świetle powyższego należy stwierdzić, iż Spółka nabywając usługi cateringowe, sklasyfikowane w grupowaniu PKWiU 55.52.12 ma prawo do odliczenia podatku od towarów i usług.

Powyższa interpretacja dotyczy stanu faktycznego przedstawionego przez wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dacie zaistnienia tego zdarzenia.Interpretacja nie jest wiążąca dla podatnika, wiąże natomiast właściwe organy podatkowe i organy kontroli skarbowej do czasu jej zmiany lub uchylenia.



doradcapodatkowy.com gdy potrzebujesz własnej indywidualnej interpretacji podatkowej.

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji
Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj