Interpretacje do przepisu
art. 23a pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


858/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 23a pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

2010.07.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-355/10/WM
     ∟1. Czy w przypadku ewentualnego przekształcenia spółki z o.o. w spółkę osobową, jeżeli spółka osobowa, uzyska prawo ochronne na znak towarowy w miejsce prawa ze zgłoszenia znaku dopiero po przekształceniu ze spółki z o.o., będzie można uznać w ramach spółki osobowej takie prawo do zarejestrowanego znaku towarowego za wartość niematerialną i prawną w rozumieniu art. 22 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2000 r. Nr 14, poz. Z76 ze zm.)? 2. W jaki sposób należy ustalić wartość początkową prawa ochronnego na znak towarowy w przypadku ewentualnego przekształcenia spółki z o.o. w spółkę osobową, jeżeli spółka osobowa, uzyska prawo ochronne na znak towarowy w miejsce prawa ze zgłoszenia znaku dopiero po przekształceniu ze spółki z o.o. (przy uwzględnieniu faktu, iż wcześniej prawo ze zgłoszenia zostało wniesione do spółki z o.o. w ramach aportu przedsiębiorstwa spółki cywilnej)?3. Czy w przypadku ewentualnego przekształcenia spółki z o.o. w spółkę osobową jeżeli spółka osobowa, uzyska prawo ochronne na znak towarowy w miejsce prawa ze zgłoszenia znaku dopiero po przekształceniu ze spółki z o.o., Wnioskodawczyni będzie uprawniona do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w postaci odpisów amortyzacyjnych naliczonych od takiego zarejestrowanego znaku towarowego, począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym na mocy decyzji urzędu patentowego w miejsce prawa ze zgłoszenia znaku uzyskane zostanie prawo ochronne, w wysokości odpowiadającej udziałowi Wnioskodawczyni w zyskach spółki osobowej?

2010.07.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-352/10/WM
     ∟1. Czy w przypadku ewentualnego przekształcenia spółki z o.o. w spółkę osobową, jeżeli spółka osobowa, uzyska prawo ochronne na znak towarowy w miejsce prawa ze zgłoszenia znaku dopiero po przekształceniu ze spółki z o.o., będzie można uznać w ramach spółki osobowej takie prawo do zarejestrowanego znaku towarowego za wartość niematerialną i prawną w rozumieniu art. 22 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2000 r. Nr 14, poz. Z76 ze zm.)? 2. W jaki sposób należy ustalić wartość początkową prawa ochronnego na znak towarowy w przypadku ewentualnego przekształcenia spółki z o.o. w spółkę osobową, jeżeli spółka osobowa, uzyska prawo ochronne na znak towarowy w miejsce prawa ze zgłoszenia znaku dopiero po przekształceniu ze spółki z o.o. (przy uwzględnieniu faktu, iż wcześniej prawo ze zgłoszenia zostało wniesione do spółki z o.o. w ramach aportu przedsiębiorstwa spółki cywilnej) ?3. Czy w przypadku ewentualnego przekształcenia spółki z o.o. w spółkę osobową jeżeli spółka osobowa, uzyska prawo ochronne na znak towarowy w miejsce prawa ze zgłoszenia znaku dopiero po przekształceniu ze spółki z o.o., Wnioskodawczyni będzie uprawniona do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w postaci odpisów amortyzacyjnych naliczonych od takiego zarejestrowanego znaku towarowego, począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym na mocy decyzji urzędu patentowego w miejsce prawa ze zgłoszenia znaku uzyskane zostanie prawo ochronne, w wysokości odpowiadającej udziałowi Wnioskodawczyni w zyskach spółki osobowej?

2010.07.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-360b/10/AK
     ∟Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w postaci odpisów amortyzacyjnych naliczonych od zarejestrowanych znaków, począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym na mocy decyzji Urzędu Patentowego w miejsce praw ze zgłoszeń znaków uzyskane zostaną prawa ochronne na znaki towarowe, wprowadzone do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych spółki osobowej, proporcjonalnie do posiadanego udziału?

2010.07.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-383/10/AP
     ∟Sposób ustalenia wartości początkowej wskazanej we wniosku nieruchomości oraz możliwość zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej.

2010.06.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP3/443-164/10/KO
     ∟Czy oddanie Spółce przez Wnioskodawcę na podstawie opisanej wcześniej umowy całego udziału Wnioskodawcy w prawie użytkowania wieczystego gruntów oraz posadowionego na nim budynku i budowli będzie stanowiło dla Wnioskodawcy dostawę towarów w rozumieniu art. 7 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług?

2010.06.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-347/10/NG
     ∟Czy w przypadku wyboru przez wnioskodawczynię opodatkowywania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przychodów z czynszu, opodatkowaniu ryczałtem podlegać będzie jedynie część przychodów z czynszu ustalona proporcjonalnie do udziału we współwłasności budynku, budowli oraz prawie użytkowania wieczystego gruntów przypadających na wnioskodawczynię?

2010.06.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-349/10/NG
     ∟w przypadku wyboru przez wnioskodawczynię opodatkowywania przychodów z czynszu wypłacanego na podstawie powyższej umowy ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych (art. 2 ust. 1a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne), opodatkowaniu podlegać będzie całość czynszu wypłacanego na podstawie umowy, czy też jedynie część czynszu nie stanowiąca spłaty wartość budynku i budowli, a więc tzw. część odsetkowa?

2010.06.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-350/10/NG
     ∟Czy w przypadku zawarcia przez wnioskodawczynię umowy spółki cywilnej z drugim współużytkownikiem wieczystym i współwłaścicielem, celem której to spółki cywilnej będzie oddanie do odpłatnego korzystania prawa użytkowania wieczystego, budynku i budowli na rzecz Spółki, przychody wnioskodawczyni z tytułu umowy osiągane za pośrednictwem spółki cywilnej będą mogły być opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, o którym mowa w art. 2 ust 1a o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne?

2010.06.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-351/10/NG
     ∟Czy wnioskodawca będzie mógł opodatkować przychody w postaci czynszu wypłacanego na podstawie powyższej umowy ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych w stawce 8,5%, o którym mowa w art. 2 ust. 1a oraz art. 6 ust. 1a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne?

2010.06.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-352/10/NG
     ∟Czy w przypadku wyboru przez wnioskodawcę opodatkowywania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przychodów z czynszu, opodatkowaniu ryczałtem podlegać będzie jedynie część przychodów z czynszu ustalona proporcjonalnie do udziału we współwłasności budynku, budowli oraz prawie użytkowania wieczystego gruntów przypadających na wnioskodawcę?

2010.06.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-353/10/NG
     ∟Czy Czy w przypadku wyboru przez wnioskodawcę opodatkowywania przychodów z czynszu wypłacanego na podstawie powyższej umowy ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych (art. 2 ust. 1a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne dalej „zpdof”), opodatkowaniu podlegać będzie całość czynszu wypłacanego na podstawie umowy, czy też jedynie część czynszu nie stanowiąca spłaty wartość budynku i budowli, a więc tzw. część odsetkowa?

2010.06.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-354/10/NG
     ∟Czy w przypadku zawarcia przez wnioskodawcę umowy spółki cywilnej z drugim współużytkownikiem wieczystym i współwłaścicielem, celem której to spółki cywilnej będzie oddanie do odpłatnego korzystania prawa użytkowania wieczystego, budynku i budowli na rzecz Spółki, przychody wnioskodawcy z tytułu umowy osiągane za pośrednictwem spółki cywilnej będą mogły być opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, o którym mowa w art. 2 ust 1a o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne?

2010.06.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-309/10-2/GJ
     ∟1. Czy w przedstawionym stanie faktycznym, wstąpienie spadkobiercy w prawa i obowiązki zmarłego korzystającego, ma wpływ na dalszą kwalifikację zawartej uprzednio umowy jako tzw. podatkowej umowy leasingu?2. Czy w przedstawionym stanie faktycznym, raty leasingowe stanowią przychód finansującego w całym okresie obowiązywania umowy pod warunkiem spełnienia wymogów przewidzianych dla tzw. podatkowej umowy leasingu w momencie zawarcia umowy?

2010.06.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-262b/10/WM
     ∟Czy niezarejestrowany na dzień wniesienia aportu znak towarowy, którym od wielu lat posługuje się przedsiębiorstwo Wnioskodawczyni i jej męża, może być amortyzowany przez spółkę komandytową, do której zostanie wniesiony aport, od wartości początkowej określonej jako wartość znaku ustalonej w wycenie rzeczoznawcy?

2010.06.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-389/10-2/EC
     ∟sposób określenia wartości początkowej środka trwałego (samochodu osobowego)

2010.06.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-257b/10/PSZ
     ∟Czy niezarejestrowany na dzień wniesienia aportu znak towarowy, którym od wielu lat posługuje się Wnioskodawca w swojej działalności, może być amortyzowany przez spółkę komandytową, do której zostanie wniesiony aport, od wartości początkowej określonej jako wartość znaku ustalonej w wycenie rzeczoznawcy?

2010.06.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-298/10-2/EC
     ∟koszty uzyskania przychodów w przypadku sprzedaży przez spółkę osobową wniesionej do niej w formie aportu nieruchomości, zakwalifikowanej jako środek trwały lub wartość niematerialna i prawna oraz nieruchomości zakwalifikowanych jako środek obrotowy.

2010.04.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-6a/10/PSZ
     ∟Czy prawidłowo ustalono stawkę amortyzacyjną w wysokości 10%?

2010.04.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-6b/10/PSZ
     ∟Czy przy wynajmie lokalu użytkowego w ramach tak zwanego prywatnego najmu – odpisy amortyzacyjne stanowią koszt uzyskania przychodu?

2010.02.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-923/09/MR
     ∟Czy strona korzystająca może zaliczyć w ciężar kosztów uzyskania przychodów wydatki w dacie poniesienia na wstępną ratę leasingową oraz wydatki poniesione na dotychczasowe i przyszłe raty leasingowe z tytułu zawartej umowy leasingu, jeśli przedmiot umowy leasingu jest odpłatnie odnajmowany na terytorium kraju trzeciego?

2010.01.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-809a/09/DP
     ∟Jaką wartość zakupionego środka trwałego należy uznać za wartość początkową, tzn. czy wartość netto + VAT wydatkowanych przez Wnioskodawcę środków pieniężnych czyli 50% wartości środka trwałego, czy cenę nabycia netto + VAT tego środka trwałego czyli 100% wartości środka trwałego?

2009.12.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-777a/09/PSZ
     ∟Czy można rozpocząć amortyzację budynku biurowego wniesionego w ramach aportu do spółki komandytowej (amortyzowanego już przez osobę fizyczną) na okres skrócony 10 lat (art. 22j ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych)?Czy amortyzacja będzie w tym przypadku kosztem uzyskania przychodu?

2009.12.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-742/09-2/EC
     ∟Co stanowić będzie dla Wnioskodawcy — wspólnika spółki osobowej - koszt uzyskania przychodów w prowadzonej za pośrednictwem tej spółki działalności gospodarczej, w przypadku odpłatnego zbycia przez spółkę Nieruchomości, wniesionej uprzednio przez Wnioskodawcę jako wkład niepieniężny, w sytuacji gdy w spółce tej Nieruchomość została zakwalifikowana jako środek trwały albo wartość niematerialna i prawna. Co stanowić będzie dla Wnioskodawcy — wspólnika spółki osobowej - koszt uzyskania przychodów w prowadzonej za pośrednictwem tej spółki działalności gospodarczej, w przypadku odpłatnego zbycia przez spółkę Nieruchomości, wniesionej uprzednio przez Wnioskodawcę jako wkład niepieniężny, w sytuacji gdy w spółce tej Nieruchomość została zakwalifikowana jako środek obrotowy.

2009.04.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-83c/09/PSZ
     ∟Amortyzacja środka trwałego, w przypadku zmiany jego przeznaczenia

2009.02.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-962/08/AP
     ∟Możliwość i sposób zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej ustalonej w umowie leasingu operacyjnego kwoty stanowiącej wartość wykupu przedmiotu tej umowy.

2009.02.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-921/08/AB
     ∟Możliwość zakwalifikowania zawartej umowy najmu do umów o których mowa w art. 23a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

2009.02.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-680/08/PSZ
     ∟Czy na podstawie kopii dziennika budowy oraz oświadczenia pierwszego właściciela nieruchomości o zakończeniu budowy i przyjęciu do używania, można zastosować skrócony okres amortyzacji i indywidualną stawkę amortyzacji?

2009.02.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/415-728/08-2/JK
     ∟Opodatkowanie przychodów z kapitałów pieniężnych.

2009.02.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/415-727/08-2/JK
     ∟Opodatkowanie przychodów z kapitałów pieniężnych.

2008.09.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-742/08-2/AJ
     ∟Czy wartość wykupu podana przez leasingodawcę, która to wartość teoretycznie znacznie odbiega od wartości rynkowej, w tym przypadku będzie uzasadniona w opinii organu wydającego indywidualną interpretację ? Czy w przyszłości wartość wykupu nie zostanie ustalona w wysokości wartości rynkowej pojazdu, co skutkowałoby dla Wnioskodawczyni obowiązkiem dopłaty różnicy wynikającej z kwoty wyrażonej na fakturze wykupu a wartością rynkową ?

17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj