Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: programy emerytalne

 

programy emerytalne 285 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

2005.09.22 - Pomorski Urząd Skarbowy - DM/P/415-0040/05/ŁB
     ∟Czy w związku z transferem środków z grupowego ubezpieczenia na życie z funduszem inwestycyjnym na pracowniczy program emerytalny po stronie pracowników powstanie przychód do opodatkowania?

2005.09.12 - Drugi Śląski Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej - PD/2/415-28/05/54763
     ∟Czy środki transferowane z umowy grupowego ubezpieczenia na życie z funduszem inwestycyjnym do pracowniczego programu emerytalnego w ramach przekształcenia grupowego ubezpieczenia w pracowniczy program emerytalny są zwolnione z opodatkowania podatkiem od dochodów kapitałowych? Stan faktyczny: Wnioskodawca od wielu lat prowadzi na rzecz swoich pracowników grupowe ubezpieczenia na życie z funduszem inwestycyjnym, mające na celu gromadzenie dodatkowych środków na cele emerytalne. Pracodawca korzystał z tego tytułu z preferencji w ustalaniu składek na ubezpieczenia społeczne. W 2004 roku, chcąc kontynuować finansowanie składek na rzecz pracowników, korzystając w dalszym ciąg...

2005.07.18 - Urząd Skarbowy w Żywcu - PDII/415-11/05
     ∟Czy składki opłacone przez pracodawcę na ubezpieczenie emerytalne w ramach pracowniczego programu emerytalnego podlegają odliczeniu od podstawy opodatkowania w zeznaniu podatkowym? Stan faktyczny opisany przez wnioskodawcę: Zakład pracy w ramach pracowniczego programu emerytalnego finansuje z własnych środków składki na ubezpieczenie emerytalne pracowników. Składka ponoszona przez pracodawcę jest doliczana do przychodu pracownika i podlega opodatkowaniu. Stanowisko podatnika:Według wnioskodawczyni składka na ubezpieczenie emerytalne opłacona przez pracodawcę w ramach pracowniczego programu emerytalnego nie powinna podwyższać dochodu pracownika albo powinna być odliczana o...

2005.06.22 - Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1471/DPF/415-47/2005/ML
     ∟Czy przekazanie na podstawie dyspozycji pracownika środków z pracowniczego programu emerytalnego na jego rachunek prowadzony przez inną instytucję finansową w ramach pracowniczego programu emerytalnego, nie powoduje wypłaty tych środków na rzecz pracownika a jedynie ich przeniesienie i czy w związku z tym na Spółce jako na płatniku ciąży obowiązek pobrania i odprowadzenia 19% zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych od dochodów z tytułu udziału w funduszach kapitałowych?

2005.06.22 - Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1471/DPF/415-46/2005/ML
     ∟Czy przy przeniesieniu środków z grupowego ubezpieczenia emerytalnego do pracowniczego programu emerytalnego, Spółka ma do czynienia z postawieniem zgromadzonych środków do dyspozycji uczestników progarmu, a co za tym idzie - czy fakt ten wywołuje skutek w postaci powstania zobowiązania podatkowego?

2005.05.23 - Izba Skarbowa w Gdańsku - BI/005-0099/05
     ∟1) Czy w związku z transferem po stronie pracowników powstanie przychód do opodatkowania?2) Czy dotychczasowe wpłaty z tytułu ubezpieczenia na życie nadal będą kosztem uzyskania przychodu spółki?3) Czy w przypadku kontynuowania ubezpieczenia na życie i jednoczesnego założenia pracowniczego programu emerytalnego wpłaty na obie formy gromadzenia środków będą kosztami uzyskania przychodów? Stan faktyczny:Spółka z o.o. od 2000r. opłacała pracownikom do firmy ubezpieczeniowej składki na grupowe ubezpieczenie na życie z funduszem inwestycyjnym, wydatki te zaliczała w koszty uzyskania przychodu. Składki te były przychodem pracowników opodatkowanym na zasadach ogólnych....

2005.05.23 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1472/RPŁ/415-6B/MJM/05
     ∟Jak ustalić podstawę opodatkowania w przypadku zaistnienia zdarzenia powodującego opodatkowanie dochodu uzyskanego z tytułu oszczędzania na indywidualnym koncie emerytalnym, tj. jak określić "sumę wpłat", o której mowa w art. 30 ust. 3a updof?

2005.03.30 - Izba Skarbowa w Warszawie - FB/005A-315/AW/04/848
     ∟Czy przy dokonywaniu, zgodnie z art.45b ustawy z dnia 22 sierpnia 1997r. o pracowniczych programach emerytalnych / Dz.U. Nr 139 poz. 932 z późn. zm./ (dalej ustawa o ppe) przekształcenia grupowego ubezpieczenia emerytalnego na pracowniczy program emerytalny, w przypadku gdy pracownik zdecyduje o kontynuowaniu gromadzenia środków w ramach pracowniczego programu emerytalnego, przeniesienie tych środków podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych czyli tym samym czy na Zakładzie Ubezpieczeń przy przenoszeniu tych środków z rachunków grupowego ubezpieczenia emerytalnego na pracowniczy program emerytalny ciąży obowiązek obliczania , pobierania o w...

2005.03.22 - Izba Skarbowa w Warszawie - FB/005A-962/ZL/04
     ∟Czy opodatkowaniu podlega dochód z tytułu udziału w funduszach kapitałowych w przypadku transferu (przelewu) środków zgromadzonych w ramach grupowego ubezpieczenia na życie z funduszem kapitałowym do pracowniczego programu emerytalnego w ramach przekształcenia grupowego ubezpieczenia w pracowniczy program emerytalny? W związku z pismem z dnia 13 września 2004r. w sprawie informacji, czy w świetle art. 30a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, opodatkowaniu podlega dochód z tytułu udziału w funduszach kapitałowych w przypadku transferu (przelewu) środków zgromadzonych w ramach grupowego ubezpieczenia na życie z funduszem kapitałowym do pracowniczego programu em...

2005.03.18 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1472/RPŁ/423-12/MJM/05
     ∟Czy konwersja jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych w przypadku zmiany funduszu w ramach pracowniczego programu emerytalnego, dokonana przez uczestnika pracowniczego programu emerytalnego, podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

2005.02.25 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1472/RPŁ/423-3/05/KAR
     ∟Czy nagrody i środki pieniężne na pokrycie m. in. kosztów dobrowolnych składek na ubezpieczenie społeczne i na Pracowniczy Program Emerytalny, przekazane pracownikom na urlopach bezpłatnych, są przychodami ze stosunku pracy podlegającymi opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych i rozliczeniu z urzędem zgodnie z art. 38 updof?

2005.02.09 - Małopolski Urząd Skarbowy - PD-I/423-9/05
     ∟Czy transfer środków zgromadzonych w dotychczasowym programie emerytalnym prowadzonym przez podatnika jako pracodawcę w formie zakładowego planu grupowego ubezpieczenia na życie z funduszem inwestycyjnym na konto nowo wybranej firmy zarządzającej, jest transferem w rozumieniu ustawy o pracowniczych programach emerytalnych i w związku z tym jest zwolniony od podatku?

2004.10.27 - Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1MUS-1471/DPF/415-110/04/ML
     ∟Pytanie brzmi:czy przy przenoszeniu środków z rachunków grupowego ubezpieczenia emerytalnego prowadzonych przez Zakład Ubezpieczeń "X" na pracowniczy program emerytalny w przypadku gdy pracownik zdecyduje o kontynuowaniu gromadzenia środków w ramach pracowniczego programu emerytalnego zarządzanego przez inną instytucję finansową ciąży na płatniku obowiązek obliczania i pobierania zryczałtowanego podatku od dochodów uzyskanych z tytułu udziału w funduszach kapitałowych.

2004.06.21 - Lubelski Urząd Skarbowy - PD.423-47/04
     ∟ Stan faktyczny: Spółka zawarła umowę o współpracy przy realizacji Zakładowego Programu Oszczędnościowego z Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych. Określa ona, że Spółka stosownie do treści trójstronnych umów zawieranych pomiędzy nią, jej pracownikami i Towarzystwem przekazywać będzie w imieniu uczestników Zakładowego Programu Oszczędnościowego na wskazany rachunek Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych środki pieniężne na nabycie jednostek uczestnictwa w celu stworzenia dla pracowników spółki dodatkowego zabezpieczenia emerytalnego.Pytanie podatnika : Czy wydatkowane przez spółkę jako pracodawcę środki pieniężne na rzecz pracowników w ramach utworzonego p...

2004.02.19 - Urząd Skarbowy w Oleśnicy - PD I 415/6/04
     ∟Jako pracodawca planuję finansować program emerytalny dla części swoich pracowników, jako tzw. trzeci filar. Czy wydatki z tego tytułu mogę zaliczyć jako koszty uzyskania przychodu?Art. 22 ust. 1b ust. 1c pkt 1 i 2 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26 lipca 1991 r. (Dz. U. z 2000 r. Nr 14 poz. 176 ze zm.) stanowi, iż kosztami uzyskania przychodów są również wydatki poniesione przez pracodawcę na zapewnienie prawidłowej realizacji pracowniczego programu emerytalnego w rozumieniu przepisów o pracowniczych programach. Natomiast u pracodawców będących akcjonariuszami pracowniczych towarzystw emerytalnych kosztami uzyskania przychodu są także:1) wydatki n...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj