Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: majątek spółki

 

majątek spółki 393 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

2015.04.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-106/15-4/MR
     ∟Czy zbycie przez Wnioskodawcę Obligacji, po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej będzie skutkowało po stronie Wnioskodawcy powstaniem przychodu podatkowego? W jaki sposób Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodu z tytułu zbycia Obligacji, jeżeli zbycie nastąpi przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej, a nabycie Obligacji przez Spółkę lub Spółkę jawną nastąpiło w drodze umowy datio in solutum? W jaki sposób Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodu z tytułu zbycia Obligacji, jeżeli zbycie nastąpi przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej, a nabycie Obligacji przez Spółkę lub Spółkę jawną nastąpi w drodze umowy sprzedaży?

2015.04.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-115/15-5/MR
     ∟Czy spłata Wierzytelności przez dłużnika po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej będzie skutkowała po stronie Wnioskodawcy powstaniem przychodu podatkowego? Czy spłata Wierzytelności przez dłużnika przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej będzie skutkowała po stronie Wnioskodawcy powstaniem przychodu podatkowego? W przypadku uznania stanowiska Wnioskodawcy z pytania nr 5 za nieprawidłowe, w jaki sposób Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodu z tytułu spłaty Wierzytelności przez dłużnika, jeżeli spłata nastąpi przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej, a nabycie Wierzytelności przez Spółkę lub Spółkę jawną nastąpi w drodze umowy datio in solutum? W przypadku uznania stanowiska Wnioskodawcy z pytania nr 5 za nieprawidłowe, w jaki sposób Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodu z tytułu spłaty Wierzytelności przez dłużnika, jeżeli spłata nastąpi przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej, a nabycie Wierzytelności przez Spółkę lub Spółkę jawną nastąpi w drodze umowy sprzedaży?

2015.04.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-129/15-4/DP
     ∟Czy zbycie przez Wnioskodawcę Wierzytelności, po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej będzie skutkowało po stronie Wnioskodawcy powstaniem przychodu podatkowego? W jaki sposób Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodu z tytułu zbycia Wierzytelności, jeżeli zbycie nastąpi przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej, a nabycie Wierzytelności przez Spółkę lub Spółkę jawną nastąpiło w drodze umowy datio in solutum? W jaki sposób Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodu z tytułu zbycia Wierzytelności, jeżeli zbycie nastąpi przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej, a nabycie Wierzytelności przez Spółkę lub Spółkę jawną nastąpi w drodze umowy sprzedaży?

2015.04.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-98/15-2/KK
     ∟W jaki sposób ustalić wartość przychodu Wnioskodawcy z tytułu objęcia przez Wnioskodawcę udziałów Spółki przejmującej, będącego wynikiem przeniesienia na Spółkę przejmującą części majątku Spółki dzielonej niestanowiącego przedsiębiorstwa bądź zorganizowanej części przedsiębiorstwa?

2015.04.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-59/15/MR
     ∟Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę środków pieniężnych w związku z likwidacją / rozwiązaniem Sp.j., powstałej z przekształcenia SKA, skutkować będzie powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

2015.04.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-58/15/MR
     ∟Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę środków pieniężnych w związku z likwidacją / rozwiązaniem Sp.j., powstałej z przekształcenia SKA, skutkować będzie powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

2015.04.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-57/15/MR
     ∟Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę środków pieniężnych w związku z likwidacją / rozwiązaniem Sp.j., powstałej z przekształcenia SKA, skutkować będzie powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

2015.03.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB1/415-718/14-4/MR
     ∟nieodpłatne przekazanie prawa ochronnego do znaku towarowego do majątku osobistego wspólnika Spółki cywilnej

2015.03.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-618/15/MR
     ∟Czy zbycie składników majątkowych (Aktywów) w tym Udziałów (w tym zbycie w celu umorzenia) przez Wnioskodawcę będzie skutkowało po stronie Wnioskodawcy powstaniem przychodu podatkowego? W jaki sposób Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodu z tytułu zbycia składników majątkowych (Aktywów) lub Udziałów (w tym zbycie w celu umorzenia), jeżeli zbycie będzie skutkowało powstaniem przychodu podatkowego?

2015.01.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1124/14-2/MS
     ∟Czy Wnioskodawca po dniu zarejestrowania Połączenia zachowa prawo do wpłacania miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych w uproszczonej formie i w dotychczasowej wysokości (określonej w ad. 25 ust 6 Ustawy o CIT) ?

2015.01.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-1083/14/MR
     ∟Czy otrzymane w wyniku likwidacji lub rozwiązania bez przeprowadzania likwidacji Spółki środki pieniężne stanowić będą dla Wnioskodawcy przychód (dochód) podatkowy w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

2015.01.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-1127/14/MR
     ∟Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną w jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

2014.12.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1005/14-2/MS
     ∟1. Czy wskutek przeprowadzenia operacji łączenia się spółek w sposób opisany w stanie faktycznym, po stronie Wnioskodawcy należy rozpoznać przychód (dochód) z tytułu przejęcia całego majątku spółki przejmowanej, tj. Spółki Akcyjnej? 2. Czy wskutek przeprowadzenia operacji łączenia się spółek w sposób opisany w stanie faktycznym, Wnioskodawca przy ustalaniu dochodu (straty) za bieżący rok podatkowy, w którym nastąpi łączenie (tj. od 10.07.2013r. do 31.12.2014r.): a) będzie mógł uwzględnić ewentualną stratę podatkową poniesioną przez Spółkę Akcyjną w bieżącym roku podatkowym, w którym nastąpiło łączenie, tj od dnia 1.05.2014 r do dnia połączenia, którym to dniem będzie dzień wpisania połączenia do rejestru Wnioskodawcy, b) nie będzie mógł uwzględnić straty podatkowej poniesionej przez przejmowaną przez Wnioskodawcę Spółkę Akcyjną, która została przez nią poniesiona w poprzednich latach podatkowych, tj. przed 1.05.2014 r.? 3. Czy wskutek przeprowadzenia operacji łączenia się spółek w sposób opisany w stanie faktycznym przed zakończeniem bieżących lat podatkowych spółek uczestniczących w połączeniu, przychody i koszty podatkowe osiągnięte przez spółkę przejmowaną, tj. Spółkę Akcyjną w bieżącym roku podatkowym, w którym nastąpi połączenie, tj. od 1.05.2014 r. do dnia połączenia, należy zsumować z przychodami i kosztami podatkowymi osiągniętymi przez Wnioskodawcę w roku bieżącym (tj. od 10.07.2013 r. do 31.12.2014 r.) i wykazać łącznie w jednym zeznaniu rocznym złożonym przez Wnioskodawcę za jego bieżący rok podatkowy (tj. w sprawozdaniu rocznym sporządzonym na dzień 31.12. 2014 r.)? 4. Czy Wnioskodawca wskutek przeprowadzenia operacji łączenia się spółek w sposób opisany w stanie faktycznym powinien ustalić wartość początkową przenoszonych w wyniku połączenia środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych w wysokości wartości początkowej określonej w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych Spółki Akcyjnej oraz czy Wnioskodawca ma dokonywać podatkowych odpisów amortyzacyjnych z uwzględnieniem dotychczasowej wysokości odpisów oraz kontynuować metodę amortyzacji przyjętą przez Spółkę Akcyjną w stosunku do przenoszonych w wyniku połączenia środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, znajdujących się w ewidencji prowadzonej przez Spółkę Akcyjną? 5. Czy wskutek przeprowadzenia operacji łączenia się spółek, w sposób opisany w stanie faktycznym, po stronie Wnioskodawcy należy rozpoznać przychód w związku z wygaśnięciem przysługujących mu wierzytelności względem Spółki Akcyjnej w tym w szczególności wierzytelności z tytułu udzielonej Spółce Akcyjnej pożyczki na spłatę zobowiązań?

2014.12.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-972/14/AD
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko, że w uwarunkowaniach przedstawionego zdarzenia przyszłego, w wyniku likwidacji spółki komandytowej (lub jej rozwiązania bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego), nie powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych po stronie Wnioskodawczyni - ani jako wspólnika tej spółki komandytowej (z uwagi na treść art. 14 ust. 3 pkt 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych), ani jako akcjonariusza (bądź akcjonariusza będącego jednocześnie komplementariuszem) spółki komandytowo-akcyjnej, występującej w roli drugiego wspólnika spółki komandytowej (w sytuacji, gdy na mocy przepisów przejściowych, z uwagi na przyjęcie tzw. przedłużonego roku podatkowego, w momencie likwidacji spółka komandytowa, spółka komandytowo-akcyjna będzie pozostawała transparentna podatkowo)?

2014.12.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-971b/14/AD
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko, że w uwarunkowaniach przedstawionego zdarzenia przyszłego, w wyniku likwidacji spółki komandytowej (lub jej rozwiązania bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego), nie powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych po stronie Wnioskodawczyni - ani jako wspólnika tej spółki komandytowej (z uwagi na treść art. 14 ust. 3 pkt 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych), ani jako akcjonariusza (bądź akcjonariusza będącego jednocześnie komplementariuszem) spółki komandytowo-akcyjnej występującej w roli drugiego wspólnika spółki komandytowej (w sytuacji, gdy na mocy przepisów przejściowych, z uwagi na przyjęcie tzw. przedłużonego roku podatkowego, w momencie likwidacji spółki komandytowej, spółka komandytowo-akcyjna będzie pozostawała transparentna podatkowo)?

2014.12.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-970b/14/AD
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko, że w uwarunkowaniach przedstawionego zdarzenia przyszłego, w wyniku likwidacji spółki komandytowej (lub jej rozwiązania bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego), nie powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych po stronie Wnioskodawczyni - ani jako wspólnika tej spółki komandytowej (z uwagi na treść art. 14 ust. 3 pkt 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych), ani jako akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej, występującej w roli drugiego wspólnika spółki komandytowej (w sytuacji, gdy na mocy przepisów przejściowych, z uwagi na przyjęcie tzw. przedłużonego roku podatkowego, w momencie likwidacji spółka komandytowa, spółka komandytowo-akcyjna będzie pozostawała transparentna podatkowo)?

2014.12.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-969/14/AD
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko, że w uwarunkowaniach przedstawionego zdarzenia przyszłego, w wyniku likwidacji spółki komandytowej (lub jej rozwiązania bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego), nie powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych po stronie Wnioskodawczyni - ani jako wspólnika tej spółki komandytowej (z uwagi na treść art. 14 ust. 3 pkt 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych), ani jako akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej, występującej w roli drugiego wspólnika spółki komandytowej (w sytuacji, gdy na mocy przepisów przejściowych, z uwagi na przyjęcie tzw. przedłużonego roku podatkowego, w momencie likwidacji spółka komandytowa, spółka komandytowo-akcyjna będzie pozostawała transparentna podatkowo)?

2014.12.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1040/14-2/AG
     ∟1) Czy przejęcie Spółki Przekształconej spowoduje powstanie przychodu podatkowego po stronie Spółki? 2) W przypadku uznania, iż w pewnych przypadkach Spółka może uzyskać przychód w wyniku przejęcia Spółki Przekształconej: Czy przychód Spółki powstały w wyniku przejęcia Spółki Przekształconej będzie podlegał zwolnieniu z opodatkowania CIT?

2014.11.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3/443-782/14-2/IG
     ∟1. Czy opisany zespół, wyczerpujący całość składników majątkowych i niemajątkowych należących do Spółki obejmujący w szczególności: Nieruchomości, Wierzytelności i dotycząca ich dokumentacja oraz środki pieniężne, należności i wartości niematerialne i prawne, które zostaną przeznaczone do prowadzenia działalności gospodarczej przez Bank w analogiczny sposób jak były wykorzystywane przez Spółkę, mający być przedmiotem przeniesienia na Bank w ramach podziału między wspólników majątku Spółki pozostałego po zaspokojeniu lub zabezpieczeniu wierzycieli w trybie art. 286 K.s.h, stanowi przedsiębiorstwo, którego przeniesienie nie spowoduje po stronie spółki obowiązku naliczenia podatku VAT, w szczególności z uwagi na zastosowanie wyłączenia z art. 6 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. nr 54, poz. 535 z późn. zm. „ustawa VAT”) ? 2. Czy przeniesienie w ramach podziału majątku likwidacyjnego Nieruchomości, której nabycie nie podlegało podatkowi od towarów i usług nie będzie uznane za dostawę towarów w rozumieniu art. 7 ust. 2 ustawy VAT i w związku z tym nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?

2014.11.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-395/14-3/JG
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych połączenia przez przejęcie, w części odnoszącej się do przychodu podatkowego.

2014.11.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-395/14-2/JG
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych połączenia przez przejęcie, w części odnoszącej się do przychodu podatkowego.

2014.10.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-813/14-2/GJ
     ∟w zakresie skutków podatkowych przekazania majątku likwidacyjnego w naturze na rzecz udziałowca

2014.10.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-751/14-2/AG
     ∟Czy w związku z wydaniem przez A. SA (spółkę przejmującą) akcjonariuszom spółki przejmowanej (E. SA). w zamian za majątek spółki przejmowanej, akcji A. SA (spółki przejmującej), których wartość nominalna będzie znacząco wyższa niż wartość nominalna akcji w kapitałę zakładowym E. SA (spółki przejmowanej) posiadanych przez te osoby przed połączeniem spółek, na Wnioskodawcy będzie ciążył obowiązek płatnika w podatku dochodowym od osób prawnych bądź osób fizycznych ?

2014.10.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-760/14/MR
     ∟Czy ustalenie w umowie Spółki Osobowej zasad podziału majątku likwidacyjnego odbiegających od zasad podziału zysku i wysokości wniesionych wkładów nie będzie skutkowało koniecznością rozpoznania przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych po stronie Wnioskodawcy zarówno z chwilą zawarcia umowy Spółki Osobowej, jak i w trakcie jej funkcjonowania? Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę w ramach likwidacji lub rozwiązania Spółki Osobowej środków pieniężnych oraz innych składników majątku, w tym wierzytelności o wartości proporcjonalnie wyższej od wartości wkładu wniesionego do Spółki Osobowej i wartości prawa do udziału Wnioskodawcy w zyskach i stratach Spółki Osobowej będzie skutkowało uzyskaniem przez Wnioskodawcę przychodu podlegającego opodatkowaniu na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

2014.10.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-759/14/MR
     ∟Czy ustalenie w umowie Spółki Osobowej zasad podziału majątku likwidacyjnego odbiegających od zasad podziału zysku i wysokości wniesionych wkładów nie będzie skutkowało koniecznością rozpoznania przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych po stronie Wnioskodawczyni zarówno z chwilą zawarcia umowy Spółki Osobowej, jak i w trakcie jej funkcjonowania? Czy otrzymanie przez Wnioskodawczynię w ramach likwidacji lub rozwiązania Spółki Osobowej środków pieniężnych oraz innych składników majątku, w tym wierzytelności o wartości proporcjonalnie wyższej od wartości wkładu wniesionego do Spółki Osobowej i wartości prawa do udziału Wnioskodawczyni w zyskach i stratach Spółki Osobowej będzie skutkowało uzyskaniem przez Wnioskodawczynię przychodu podlegającego opodatkowaniu na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

2014.09.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-675/14/DP
     ∟1) Czy przekształcenie SKA w spółkę jawną skutkuje powstaniem obowiązku podatkowego po stronie Wnioskodawcy gdy na moment przekształcenia w Spółce będą zgromadzone zyski bieżące lub niepodzielone zyski z lat ubiegłych? 2) Czy i w jakiej wysokości środki pieniężne otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce nie będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 3) Czy papiery wartościowe lub udziały w spółce z o.o. otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce nie będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 4) Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych lub udziałów w spółce z o.o. otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, kosztem dla Wnioskodawcy będzie cena nabycia papierów wartościowych przez Spółkę? 5) Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych lub udziałów w spółce z o.o. otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, sprzedaż ta powoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego?

2014.09.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-678/14-3/DP
     ∟CIT - w zakresie konsekwencji podatkowych przejęcia majątku spółki komandytowej oraz spółki komandytowo-akcyjnej związanego z połączeniem Wnioskodawcy z tymi spółkami.

2014.09.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-673/14/MW
     ∟1) Czy środki pieniężne otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o PIT, w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 2) Czy papiery wartościowe lub udziały w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy PIT w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 3) W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1i 2: W jakiej wysokości należy ustalić przychód Wnioskodawcy z tytułu likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA? 4) Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, kosztem dla Wnioskodawcy będzie cena nabycia papierów wartościowych lub udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością przez Spółkę? 5) Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych lub udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, sprzedaż ta powoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego?

2014.09.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB2/415-365/14-4/KR
     ∟Pomniejszenie przychodu akcjonariusza z tytułu likwidacji spółki komandytowo-akcyjnej o wydatki na objęcie akcji oraz przypadającą na niego część zysku tej spółki

2014.09.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-659/14-3/EC
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że przepisy Ustawy PIT zmienionej Ustawą zmieniającą, nie będą miały zastosowania w stosunku do Wnioskodawcy w opisanym zdarzeniu przyszłym a w konsekwencji w szczególności likwidacja (bez uprzedniego przekształcenia w spółkę jawną lub komandytową) i wydanie wspólnikom niespieniężonego majątku oraz środków pieniężnych pozostałych po spłacie wierzycieli, nie spowoduje powstania po stronie Wnioskodawcy obowiązku pobrania podatku u źródła z tytułu wydania majątku polikwidacyjnego na rzecz wspólników będących osobami fizycznymi? (pyt. 2)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj