Interpretacje do przepisu
art. 93 ustawy o podatku od towarów i usług

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


34/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 93 ustawy o podatku od towarów i usług

1 2

2018.04.25 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0112-KDIL1-2.4012.134.2018.1.JO
     ∟Podatek od towarów i usług w zakresie braku powstania obowiązku podatkowego z tytułu połączenia Wnioskodawcy ze Spółką przejmowaną; prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę nadwyżki podatku naliczonego nad należnym wykazanego w ostatniej deklaracji złożonej za Spółkę przejmowaną (deklaracji złożonej za okres rozliczeniowy, w którym dojdzie do połączenia) lub zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym wykazanego w tej deklaracji; składania deklaracji za okres rozliczeniowy, w którym nastąpi połączenie w imieniu Spółki przejmowanej; prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych na Spółkę przejmowaną, a otrzymanych przez Wnioskodawcę w dniu lub po dniu połączenia, które zostały wystawione przed dniem, w dniu i po dniu połączenia; uwzględnienia w rozliczeniach Wnioskodawcy otrzymanych w dniu lub pod dniu połączenia faktur korygujących wystawionych na Spółkę przejmowaną wystawionych przed dniem, w dniu lub pod dniu połączenia; wystawienia przez Wnioskodawcę we własnym imieniu faktur korygujących do faktur wystawionych przez Spółkę przejmowaną przed dniem połączenia (w przypadku zaistnienia w dniu lub po dniu połączenia zdarzeń mających wpływ na obniżenie podstawy opodatkowania i podatku należnego wykazanych w tych fakturach) oraz do ich ujęcia w swoich rozliczeniach VAT; korekty deklaracji złożonych pierwotnie przez Spółkę przejmowaną; prawa do odliczenia podatku naliczonego – wynikającego z faktur wystawionych na Spółkę przejmowaną, ujętych w jej księgach rachunkowych – a nie odliczonego przez tą Spółkę do dnia połączenia; prawa do odliczenia podatku naliczonego – wynikającego z faktur wystawionych na Spółkę przejmowaną, nie ujętych w jej księgach rachunkowych – a nie odliczonego przez tą Spółkę do dnia połączenia; korekty rozliczeń podatkowych Spółki przejmowanej dotyczących transakcji objętych mechanizmem odwrotnego obciążenia oraz momentu odliczenia podatku naliczonego od tych transakcji.

2017.05.05 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0114-KDIP1-1.4012.7.2017.1.DG
     ∟Ustanie bytu prawnego podatników (Spółek), którzy złożyli pierwotne deklaracje podatkowe nie oznacza braku możliwości złożenia korekt tych deklaracji, gdy będzie istniał ich następca prawny. Następcą prawnym Spółek będzie Wnioskodawca. Następstwo prawne Wnioskodawcy w odniesieniu do praw i obowiązków Spółek będzie wynikać z art. 93 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej, który statuuje zasadę sukcesji praw i obowiązków z zakresu prawa podatkowego w przypadku łączenia przez przejęcie. Ze względu więc na okoliczność, że prawa i obowiązki Spółek przejętych przez Wnioskodawcę z zakresu prawa podatkowego w wyniku sukcesji przejdą na Wnioskodawcę, a takim uprawnieniem jest prawo do złożenia korekty deklaracji zgodnie z art. 81 § 1 Ordynacji podatkowej, to uprawnienie to w odniesieniu do deklaracji dotyczących rozliczeń podatkowych Spółek przed dniem połączenia przejdzie na Wnioskodawcę. Z uwagi na okoliczność, że deklaracje korygujące będą dotyczyły okresów przed połączeniem Wnioskodawcy ze Spółkami, w których Spółki posiadały osobowość prawną oraz były odrębnymi od Wnioskodawcy podatnikami VAT, to powinny zawierać dane podmiotu Spółki przejętej (nazwę, adres, nr NIP), choć powinny zostać złożone i podpisane przez Wnioskodawcę.

2017.02.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - 3063-ILPP1-1.4512.193.2016.1.MW
     ∟Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę nadwyżki podatku naliczonego nad należnym wykazanego w ostatniej deklaracji za Spółkę przejętą lub zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym wykazanego w tej deklaracji; korekty podatku naliczonego dotyczącej środków trwałych nabytych w wyniku połączenia Spółek; obowiązku złożenia deklaracji VAT w imieniu każdej ze Spółek; prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych na Spółki, a otrzymanych przez Wnioskodawcę po dniu połączenia; ujęcia przez Wnioskodawcę w swoich rozliczeniach VAT faktur korygujących wystawionych na przejmowane Spółki; wystawiania faktur korygujących do faktur wystawionych przed przejęciem Spółki oraz ich ujęcia w rozliczeniach VAT dokonywanych przez Wnioskodawcę oraz składania korekt deklaracji VAT za Spółki przejęte.

2015.08.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/4512-1-427/15-2/AD
     ∟Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia przez Wnioskodawcę podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych na spółkę przejmowaną/dzieloną w dniu lub po dniu połączenia/podziału.

2014.10.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP1/443-923/14/KM
     ∟podatek od towarów i usług w zakresie prawa do zwrotu różnicy kwoty podatku naliczonego.

2014.05.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/443-202/14-2/RR
     ∟Prawa do odliczenia podatku VAT oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego na podstawie art. 89b ustawy

2014.02.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/443-1303/13-4/BH
     ∟W sytuacji gdy – jak wskazano we wniosku – przejęte samochody osobowe zostaną oddane przez Wnioskodawcę jako następcę prawnego, w ramach prowadzonej przez niego działalności gospodarczej w zakresie wynajmu samochodów, w odpłatne używanie na podstawie umowy najmu lub umów o podobnym charakterze, to Wnioskodawca nie będzie miał obowiązku dokonania korekty odliczonej przez spółkę przejmowaną kwoty podatku VAT, o ile nie zajdą okoliczności wyłączające to prawo, wynikające z art. 88 ustawy o podatku od towarów i usług.

2013.12.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/443-1290/13-2/BH
     ∟Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do korekty odliczonej kwoty podatku naliczonego z faktur wystawionych przez Wnioskodawcę w wypadku nieuregulowania przed dniem połączenia zobowiązań należnych Wnioskdoawca od przejmowanej powstałych przed dniem połączenia, w sytuacji gdy termin do dokonania korekty upłynąłby po dniu połączenia i zobowiązanie ulegnie konfuzji. Ponadto, Wnioskdoawca, jako następca prawny społki przejmowanej, nie będzie zobowiązany do dokonania korekty odliczonej kwoty podatku naliczonego z faktur wystawionych przez spółkę przejmowaną na Wnioskodawcę w wypadku nieuregulowania przed dniem połączenia zobowiązań należnych spółce przejmowanej od ...

2011.06.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2-443-287/11-4/AK
     ∟Ordynacja podatkowa - określenie następstwa prawnego Wnioskodawcy w stosunku do przekształconych gospodarstw pomocniczych i zakładów budżetowych;- podatek od towarów i usług - sposób ustalania współczynnika proporcji, o którym mowa w art. 90; zwolnienie z podatku czynności wykonywanych na rzecz podmiotów należących do resortu spraw wewnętrznych; opodatkowanie usług zakwaterowania świadczonych na rzecz tych podmiotów.

2011.04.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP1/443-129/11/DM
     ∟Rozliczenie nadwyżki podatku naliczonego nad należnym przez jednostkę budżetową powstałą w wyniku przekształcenia zakładu budżetowego.

2010.12.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP3/443-1021/10/BWo
     ∟obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego odliczonego w związku budową centrum handlowego

2010.12.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP3/443-742/10/BWo
     ∟obowiązek dokonania zwrotu otrzymanego zaliczkowo zwrotu podatku naliczonego od zakupów inwestycyjnych w okresie od czerwca do listopada 2005 roku

2009.08.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP1/443-426b/09/BK
     ∟Czy Wnioskodawca spełnia warunki do zwrotu kwoty podatku naliczonego w formie zaliczki na etapie inwestycyjnym, mając na uwadze, że budowana infrastruktura jest nabyciem przed dokonaniem sprzedaży opodatkowanej, a w przypadku istnienia takich przesłanek - jaki jest możliwy najkrótszy termin zwrotu przez urząd skarbowy nadwyżki podatku naliczonego nad należnym wynikający z przepisów ustawy o podatku od towarów i usług, w szczególności - czy zachodzą przesłanki określone w art. 87 ust. 6 lub art. 93 ww. ustawy o podatku od towarów i usług?

2009.07.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP1/443-387/09/EA
     ∟Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług w związku z realizowaną inwestycją oraz zaliczkowego zwrotu tego podatku jak również zastosowania w przedmiotowej sprawie art. 90 ust. 10 ustawy o podatku od towarów i usług.

2009.06.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP1/443-271a/09/KM
     ∟Czy Wnioskodawca spełnia warunki do zwrotu kwoty podatku naliczonego w formie zaliczki na etapie inwestycyjnym, mając na uwadze, że budowana infrastruktura jest nabyciem przed dokonaniem sprzedaży opodatkowanej, a w przypadku istnienia takich przesłanek - jaki jest możliwy najkrótszy termin zwrotu przez urząd skarbowy nadwyżki podatku naliczonego nad należnym wynikający z przepisów ustawy o podatku od towarów i usług, w szczególności - czy zachodzą przesłanki określone w art. 87 ust. 6 lub art. 93 ww. ustawy?

2009.06.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP1/443-286/09/EA
     ∟Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług w związku z realizowaną inwestycją oraz zaliczkowego zwrotu tego podatku jak również zastosowania w przedmiotowej sprawie art. 90 ust. 10 ustawy o podatku od towarów i usług.

2009.06.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1/443-430/09-2/AP
     ∟Czy beneficjent spełnia warunki do zwrotu kwoty podatku naliczonego w formie zaliczki na etapie inwestycyjnym, mając na uwadze, że budowana infrastruktura jest nabyciem przed dokonaniem sprzedaży opodatkowanej, a w przypadku istnienia takich przesłanek jaki jest możliwy najkrótszy termin zwrotu przez Urząd Skarbowy nadwyżki podatku naliczonego nad należnym przez beneficjenta wynikający z przepisów ustawy o podatku od towarów i usług? W szczególności czy zachodzą przesłanki określone w art. 87 ust. 6 lub art. 93 ustawy o podatku od towarów i usług (Dz. U. 2004, Nr 54, poz. 535 ze zm.)?

2009.02.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/443-1763/08-2/AS
     ∟zaliczkowy zwrot podatku

2009.01.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP1/443-64/09/AS
     ∟Skutki podatkowe sprzedaży rozpoczętej inwestycji, w związku z którą Spółka uzyskała zaliczkowy zwrot podatku naliczonego w trybie art. 93 ustawy o VAT.

2009.01.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP1/443-1643/08/AS
     ∟Sposób liczenia 6-miesięcznego terminu o którym mowa w art. 93 ust. 2 pkt 4 lit. a ustawy o VAT.

2008.11.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP1/443-1277/08/AS
     ∟Prawo do zwrotu podatku VAT związanego z inwestycją polegającą na rozbudowie gimnazjum o część dydaktyczną i sportową.

2008.10.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2-443-1281/08-3/SAP
     ∟ Czy jeżeli wcześniej Fundacja nie była zarejestrowana jako czynny podatnik VAT (ponieważ do tej pory nie prowadziła sprzedaży opodatkowanej) będzie mogła się zarejestrować i odliczyć VAT od inwestycji budowlanej, która rozpoczęła się w 2007 r.?

2008.10.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP1/443-975/08/JP
     ∟prawo do otrzymania zwrotu podatku od towarów i usług w formie zaliczki z tytułu zakupów dokonanych w związku z planowaną sprzedażą opodatkowaną

2008.07.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PP2-443-663/08-2/AZ
     ∟podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odliczenia podatku od towarów i usług związanego z poniesionymi wydatkami,

2008.02.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PP2-443-735/07-2/IB
     ∟czy przysługuje odliczenie podatku naliczonego od zakupów na budowę domu pogodnej starości i czy będzie obowiązek składania korekt ?

2008.02.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP1/443-436/07-2/IN
     ∟Zaliczkowy zwrot podatku naliczonego związanego z zakupami realizowanymi przed rozpoczęciem wykonywania czynności opodatkowanych (art. 93 ustawy o VAT).

2008.01.15 - Izba Skarbowa w Warszawie - 1401/PH-II/4407/14-52/07/JM/PV-II
     ∟Czy możliwe jest, aby w skorygowanej, pierwszej po rejestracji dla potrzeb podatku od towarów i usług deklaracji VAT-7 lub kolejnych, wpisać w rubrykach 46 i 47 deklaracji VAT-7 wartość nabycia towarów i usług pozostałych oraz podatku naliczonego w celu odliczenia go od podatku należnego od sprzedaży?

2007.11.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP1/443-153/07-3/IN
     ∟Prawo do rejestracji Związku jako podatnika podatku VAT oraz możliwość ubiegania się o zaliczkowy zwrot podatku od inwestycji finansowanej częściowo dotacją.

2007.02.07 - Urząd Skarbowy Poznań-Winogrady - V/005-71/06
     ∟Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, będąca spółką przekształcaną w spółkę komandytową zwróciła się z zapytaniem, czy po stronie spółki przekształconej /komandytowej/ wystąpi sukcesja praw i obowiązków spółki przekształcanej /z o.o./, nałożonych przepisami prawa podatkowego, a w szczególności , czy spółce przekształconej przysługuje prawo do obniżenia podatku należnego VAT o ewentualną nadwyżkę podatku naliczonego powstałą na skutek działalności spółki przekształconej. Z przedstawionego w piśmie stanu faktycznego wynika, że wnioskodawca, będący sp. z o.o. zamierza wszcząć procedurę zmiany formy prawnej poprzez przekształcenie w spó...

2006.10.26 - Urząd Skarbowy w Pruszkowie - 1421/AV/443-856/DEC/KW/06
     ∟Dotyczy interpretacji przepisów podatku od towarów i usług w zakresie możliwości uzyskania bezpośredniego zwrotu na rachunek bankowy kwoty podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów w związku z prowadzoną inwestycją. W dniu 27.07.2006 r. do tut. Organu podatkowego wpłynął wniosek Spółki o wydanie pisemnej interpretacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego, tj. odnośnie możliwości uzyskania przez Spółkę bezpośredniego zwrotu na rachunek bankowy kwoty podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów w związku z prowadzoną inwestycją. Z treści złożonego wniosku wynika, że Spółka ponosi wydatki inwestycyjne z tytułu których otrzymuje faktury VAT...

1 2

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj