Interpretacje do przepisu
art. 7 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


278/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 7 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

2016.05.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-3/4510-199/16/WLK
     ∟Czy strata powstała w związku ze sprzedażą składników majątku na rzecz pracownika Spółki z Grupy będącego członkiem rady nadzorczej Spółki tj. ustalona jako różnica pomiędzy: a. wartością ceny uiszczonej na rzecz Spółki przez pracownika Spółki z Grupy będącego członkiem rady nadzorczej Spółki a b. wartością kosztów uzyskania przychodów w wysokości wydatków poniesionych na nabycie składników majątku podlegających zbyciu na rzecz pracownika Spółki z Grupy będącego członkiem rady nadzorczej Spółki zaktualizowanych zgodnie z przepisami ustawy o CIT i niezaliczonych wcześniej do kosztów uzyskania przychodów, będzie wpływała na podstawę opodatkowania Spółki?

2016.05.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2/4510-338/16/MM
     ∟Czy Spółka Przejmująca, w stanie faktycznym opisanym we wniosku, ma prawo uwzględnienia w łącznym zeznaniu rocznym za rok 2015 składanym przez siebie (w którym wykaże zsumowane przychody i koszty Spółki Przejmującej i Spółki Przejmowanej) strat Spółki Przejmowanej rozliczonych przez nią do dnia połączenia, tj. uwzględnionych przez Spółkę Przejmowaną przy wyliczeniu podstawy opodatkowania i zaliczek na podatek dochodowy za rok 2015 r.?

2016.04.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-3/4510-266/16/JKT
     ∟Czy odszkodowanie wypłacone przez zakład ubezpieczeń na rzecz Wnioskodawcy, w związku z zaistnieniem określonych zdarzeń losowych przewidzianych w umowie ubezpieczenia, mające zrekompensować: a) uszczerbek w mieniu (damnum emergens), oraz b) utracone zyski/korzyści (lucrum cessans), będzie stanowiło przychód (dochód) Spółki uzyskany z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie SSE, zwolniony z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 updop, przy założeniu, że uzyskany dochód będzie się mieścił w limicie wielkości pomocy publicznej określonej dla Wnioskodawcy zgodnie z odrębnymi przepisami?

2016.04.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-3/4510-43/16/JKT
     ∟1. Czy dla celów obliczenia dochodu opodatkowanego CIT (straty) oraz dochodu (straty) uzyskanego z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie XSSE na podstawie Zezwoleń, Spółka może prowadzić jedną wspólną ewidencję dla działalności zwolnionej prowadzonej na podstawie wszystkich trzech posiadanych przez Spółkę Zezwoleń oraz odrębną ewidencję dla działalności podlegającej opodatkowaniu CIT? 2. Czy Spółka może objąć zwolnieniem z CIT dochód z całej działalności gospodarczej prowadzonej na terenie XSSE, w ten sposób, że w pierwszej kolejności wykorzystany zostanie limit dostępnej pomocy publicznej w ramach zezwolenia wydanego najwcześniej (tj. Zezwolenia nr 1) a po jego wyczerpaniu (wygaśnięciu) kolejno limity dostępne w ramach zezwoleń wydanych chronologicznie (tj. kolejno Zezwolenia nr 2, Zezwolenia nr 3), tj. bez konieczności przypisywania dochodu uzyskanego z działalności na terenie SSE do poszczególnych Zezwoleń?

2016.03.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-1081/15-2/MS
     ∟Skutki podatkowe cofnięcia zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie specjalnej strefy ekonomicznej, odliczenie straty.

2016.02.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/4510-1-522/15-5/EK
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczenia przez spółkę z o.o. straty poniesionej przez SP ZOZ.

2016.02.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2/4510-856/15/JP
     ∟Czy Instytut jest zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz obowiązku sporządzania i składania do właściwego Urzędu Skarbowego zeznania ClT-8 wraz z załącznikami oraz sprawozdania finansowego z zakresu prowadzonej działalności na podstawie art. 27 pkt 1 tejże ustawy?

2016.02.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-615/15-2/DS
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie odliczenia strat z działalności gospodarczej nieobjętej zwolnieniem strefowym.

2016.02.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-3/4510-625/15/MO
     ∟Skutki podatkowe sprzedaży składników majątku na rzecz pracownika Spółki z Grupy będącego członkiem rady nadzorczej.

2016.01.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2/4510-801/15/JP
     ∟Czy całość przychodów uzyskanych ze wskazanych w stanie faktycznym odszkodowań (tj. zarówno część dotycząca pokrycia kosztów naprawy na podstawie kosztorysu, jak i część dotycząca pokrycia dodatkowych kosztów, jakie powstały wskutek dostarczenia i zainstalowania wadliwych kabli oraz część dotycząca utraconych korzyści, a także odszkodowanie z tytułu uszkodzenia bramy) stanowi przychody strefowe, tj. przychody ze źródła, z którego dochód korzysta ze zwolnienia z ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „CIT”) na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT?

2016.01.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2/4510-115/16/JP
     ∟Czy całość przychodów uzyskanych z odszkodowań w przyszłości stanowi przychody strefowe, tj. przychody ze źródła, z którego dochód korzysta ze zwolnienia z ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „CIT”) na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT?

2016.01.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-3/4510-620/15/SK
     ∟w zakresie możliwości odliczenia straty w związku z prowadzoną przez Spółkę działalnością gospodarczą na terenie specjalnej strefy ekonomicznej.

2016.01.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-949/15-2/MK
     ∟1. Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do rozliczenia strat podatkowych zlikwidowanego Zakładu na zasadach przewidzianych w art. 7 ust. 5 ustawy o CIT, w związku z brakiem możliwości ich rozliczania przez Zakład na terytorium Litwy? 2. Czy nierozliczone na Litwie straty podatkowe zlikwidowanego Zakładu będą mogły zostać rozliczone przez Wnioskodawcę w Polsce na zasadach przewidzianych w art. 7 ust. 5 ustawy o CIT w kolejnych pięciu latach podatkowych następujących po roku, w którym Zakład zostanie zlikwidowany? 3. Czy stratami podatkowymi zlikwidowanego Zakładu, które Spółka będzie mogła rozliczać w Polsce na zasadach przewidzianych w art. 7 ust. 5 ustawy o CIT w kolejnych pięciu latach podatkowych następujących po roku, w którym działalność Zakładu zostanie zakończona, będzie suma strat wykazanych w zeznaniach podatkowych składanych przez Zakład, skalkulowanych zgodnie z przepisami prawa litewskiego? 4. Według jakiego kursu należy przeliczyć kwotę nierozliczonych na Litwie strat Zakładu, które będą podlegały odliczeniu przez Wnioskodawcę w Polsce, po zakończeniu prowadzenia działalności przez Zakład?

2016.01.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-948/15-3/MK
     ∟1. Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do rozliczenia strat podatkowych zlikwidowanego Zakładu na zasadach przewidzianych w art. 7 ust. 5 ustawy o CIT, w związku z brakiem możliwości ich rozliczania przez Zakład na terytorium Łotwy? 2. Czy nierozliczone na Łotwie straty podatkowe zlikwidowanego Zakładu będą mogły zostać rozliczone przez Wnioskodawcę w Polsce na zasadach przewidzianych w art. 7 ust. 5 ustawy o CIT w kolejnych pięciu latach podatkowych następujących po roku, w którym Zakład zostanie zlikwidowany? 3. Czy stratami podatkowymi zlikwidowanego Zakładu, które Spółka będzie mogła rozliczać w Polsce na zasadach przewidzianych w art. 7 ust. 5 ustawy o CIT w kolejnych pięciu latach podatkowych następujących po roku, w którym działalność Zakładu zostanie zakończona, będzie suma strat wykazanych w zeznaniach podatkowych składanych przez Zakład, skalkulowanych zgodnie z przepisami prawa łotewskiego? 4. Według jakiego kursu należy przeliczyć kwotę nierozliczonych na Łotwie strat Zakładu, które będą podlegały odliczeniu przez Wnioskodawcę w Polsce, po zakończeniu prowadzenia działalności przez Zakład?

2016.01.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-3/4510-578/15/TS
     ∟- dla celów obliczenia dochodu (straty) opodatkowanego podatkiem dochodowym od osób prawnych oraz dochodu (straty) uzyskanego z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie SSE na podstawie Zezwoleń, Wnioskodawca może prowadzić jedną wspólną ewidencję dla działalności zwolnionej prowadzonej na podstawie wszystkich czterech posiadanych przez niego Zezwoleń oraz odrębną ewidencję dla działalności podlegającej opodatkowaniu, - Spółka może objąć zwolnieniem z opodatkowania dochód z całej działalności gospodarczej prowadzonej na terenie SSE, w ten sposób, że w pierwszej kolejności wykorzystany zostanie limit dostępnej pomocy publicznej w ramach zezwolenia wydanego najwcześniej (tj. Zezwolenia I), a po jego wyczerpaniu (wygaśnięciu) kolejno limity dostępne w ramach zezwoleń wydanych chronologicznie (tj. kolejno Zezwolenia II, Zezwolenia III oraz Zezwolenia IV), tj. bez konieczności przypisywania dochodu uzyskanego z działalności na terenie SSE do poszczególnych Zezwoleń

2016.01.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/4510-1-487/15-2/KS
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia czy prowadzenie działalności na terenie specjalnej strefy ekonomicznej na podstawie dwóch zezwoleń rodzi obowiązek po stronie Spółki do prowadzenia ewidencji rachunkowej zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych odrębnie dla każdego z tych zezwoleń, w szczególności czy istnieje obowiązek dodatkowego podziału dochodów z działalności prowadzonej na terenie SSE w części przypadającej na każde zezwolenie oraz czy Spółka powinna dokonywać dyskontowania całej uzyskanej pomocy publicznej (tj. faktycznie otrzymanego zwolnienia w podatku dochodowym od osób prawnych na podstawie dwóch zezwoleń łącznie) najpierw na dzień uzyskania Zezwolenia I, a po wyczerpaniu przysługującego w ramach Zezwolenia I limitu pomocy, na dzień wydania Zezwolenia II.

2015.12.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-836/15-2/MS
     ∟Skutki podatkowe cofnięcia zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej.

2015.12.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-3/4510-478/15/PC
     ∟1. Czy w sytuacji posiadania kilku zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie SSE, z których Zezwolenie 1 i Zezwolenie 2 dotyczą tej samej lokalizacji (tj. zakładu w J.), w świetle ustawy o PDOP prawidłowe będzie ustalanie przez Spółkę osiągniętego dochodu lub poniesionej straty (w danym roku podatkowym) na działalności zwolnionej z opodatkowania PDOP prowadzonej na terenie SSE odrębnie dla każdej z lokalizacji? 2. Czy w celu rozliczenia dochodu zwolnionego z PDOP osiągniętego przez Spółkę na terenie Strefy w J. Spółka może wykorzystać najpierw limit pomocy publicznej przysługujący jej na podstawie Zezwolenia 1, a następnie po jego wyczerpaniu, limit pomocy dostępny na podstawie Zezwolenia 2?

2015.12.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-3/4510-460/15/PC
     ∟Czy Wnioskodawca jest zobowiązany do odrębnego obliczania dochodu, dla każdej odrębnej lokalizacji, w związku z prowadzeniem działalności zwolnionej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w różnych miejscach?

2015.12.08 - Minister Finansów - DD10.8221.199.2015.MZB
     ∟Czy Wnioskodawca ma prawo do korzystania z pomocy publicznej do wysokości wynikającej z sumy dostępnej intensywności pomocy publicznej oraz wydatków kwalifikowanych dla poszczególnych zezwoleń, z uwzględnieniem dotychczasowego poziomu wykorzystania puli zwolnienia oraz dyskontowania bez konieczności alokowania dochodu uzyskanego z działalności na terenie SSE na poszczególne zezwolenia.

2015.12.07 - Minister Finansów - DD10.8221.142.2015.MZB
     ∟ustalenie czy Wnioskodawca, w związku z realizacją nowej inwestycji na podstawie Zezwolenia II, na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej, będzie uprawniona do zsumowania kwot zwolnień podatkowych przysługujących mu w odniesieniu do wydatków inwestycyjnych poniesionych na podstawie Zezwolenia I i Zezwolenia II i zastosowania tak obliczonego limitu zwolnienia podatkowego do całości dochodu uzyskanego z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej na podstawie tych zezwoleń

2015.11.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2/4510-574/15/BG
     ∟czy strata z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej poniesiona przez Spółkę w poprzednich latach podatkowych będzie mogła zostać odliczona od dochodów podlegających zwolnieniu od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, jakie Spółka oczekuje uzyskać w bieżącym oraz w przyszłych okresach podatkowych

2015.11.10 - Minister Finansów - DD6/033/101/MNX/10
     ∟1. Czy koszt spłaty odsetek skapitalizowanych od kredytów zaciągniętych na budowę mieszkań tbs-owskich jest kosztem z działalności GZM i czy w związku z tym przychody z czynszów z najmu mieszkań tbs-owskich w części przeznaczonej na ich spłatę jest przychodem z działalności GZM czy pozostałej działalności opodatkowanej? 2. Czy Wnioskodawca musi korzystać z art. 17 ust. 1 pkt 44 i prowadzić odrębną księgowość dla Gospodarki Zasobami Mieszkaniowymi i odrębną dla pozostałej działalności opodatkowanej, oraz obliczać podatek łącznie dla całej Spółki jeżeli dochód na działalności GZM nie występuje lub nawet gdy wystąpi, nie będzie przeznaczony na utrzymanie tych zasobów?

2015.11.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-3/4510-300/15/JKT
     ∟Czy Spółka będzie zobowiązana - w sporządzonym przez siebie rocznym rozliczeniu osiągniętego dochodu lub poniesionej straty w zeznaniu CIT-8 za rok podatkowy, w którym nastąpi połączenie przez przejęcie - do uwzględnienia w swoich przychodach i kosztach uzyskania przychodów również przychodów i kosztów uzyskania przychodów wygenerowanych przez Spółkę przejmowaną w roku podatkowym, w którym nastąpi planowane połączenie?

2015.11.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-3/4510-408/15/JKT
     ∟Czy Spółka będzie zobowiązana - w sporządzonym przez siebie rocznym rozliczeniu osiągniętego dochodu lub poniesionej straty w zeznaniu CIT-8 za rok podatkowy, w którym nastąpi połączenie przez przejęcie - do uwzględnienia w swoich przychodach i kosztach uzyskania przychodów również przychodów i kosztów uzyskania przychodów wygenerowanych przez Spółki zależne w roku podatkowym, w którym nastąpi planowane połączenie? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)

2015.10.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/4510-394/15-2/MKo
     ∟1) Czy w przypadku, gdy kwota wynagrodzenia z tytułu umorzenia udziałów w Spółce zależnej, wypłacona Spółce przez Spółkę zależną nie będzie obejmować Zysków SKA (bo zostaną one wcześniej wypłacone i opodatkowane zgodnie z obowiązującymi przepisami), to wskazana kwota wynagrodzenia z tytułu umorzenia będzie w całości korzystać ze zwolnienia z opodatkowania na zasadach przewidzianych w art. 22 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2) Czy w przypadku, gdy SKA wypracowała Zyski, kwota wynagrodzenia z tytułu umorzenia udziałów w Spółce zależnej, wypłacona Spółce przez Spółkę zależną będzie korzystać ze zwolnienia z opodatkowania na zasadach przewidzianych w art. 22 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w części, która nie odpowiada Zyskom wypracowanym przez SKA, oraz będzie stanowić dla Spółki przychód, który nie będzie podlegał zwolnieniu, w części odpowiadającej Zyskom wypracowanym przez SKA?

2015.10.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/4510-406/15/JG
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie dotyczącym prawa do odliczania strat poniesionych przez spółkę przejmującą w latach poprzedzających rok połączenia się spółek.

2015.10.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-3/4510-471/15/AB
     ∟Czy Wnioskodawca ma prawo do korzystania z pomocy publicznej do wysokości wynikającej z sumy dostępnej intensywności pomocy publicznej oraz wydatków kwalifikowanych dla poszczególnych zezwoleń, z uwzględnieniem dotychczasowego poziomu wykorzystania puli zwolnienia oraz dyskontowania bez konieczności alokowania dochodu uzyskanego z działalności na terenie SSE na poszczególne zezwolenia.

2015.10.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2/4510-571/15/AK
     ∟Czy prowadząc działalność gospodarczą na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej na podstawie posiadanych zezwoleń Wnioskodawca może prowadzić jedną łączną ewidencję rachunkową dla dochodów osiąganych z działalności gospodarczej prowadzonej na podstawie obu zezwoleń? (pytanie przedstawione we wniosku jako 2)

2015.10.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-1056/13/15-6/S/MW
     ∟Czy strata osiągnięta w latach 2009-2010 przez komercjalizowane przedsiębiorstwo państwowe, będzie mogła być rozliczona przy ustalaniu dochodu jednoosobowej spółki Skarbu Państwa powstałej w wyniku komercjalizacji.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj