Interpretacje do przepisu
art. 30b ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


14/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 30b ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

1

2019.09.11 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0114-KDIP3-2.4011.305.2019.3.MG
     ∟w zakresie obowiązków płatnika oraz obowiązków informacyjnych ciążących na Spółce, związanych z dokonywaniem wypłat odsetek i dywidend z papierów wartościowych oraz wypłat należności z Certyfikatów, na rzecz rezydentów i nierezydentów, emitowanych przez podmioty zagraniczne (pytanie Nr 1)

2017.09.18 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0114-KDIP3-2.4011.181.2017.1.MK
     ∟Klienci uzyskujący przychód za granicą z tytułu z wykupu przez emitenta zagranicznego produktów strukturyzowanych jeśli umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania nie stanowią inaczej, są obowiązani obliczyć i zadeklarować należny podatek według zasad określonych w art. 30a ust. 9 lub 10 tej ustawy oraz zgodnie z art. 45 ust. 3b ww. ustawy wykazać w zeznaniu rocznym i zapłacić go w terminie do dnia 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym. Natomiast w przypadku certyfikatów strukturyzowanych, których emitentem są polskie instytucje finansowe, podmiotem dokonującym ich wykupu będzie podmiot krajowy. Tak więc przychód z wykupu przez polskiego emitenta certyfikatów strukturyzowanych uzyskiwany będzie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, związany będzie papierami wartościowymi zapisanymi na rachunkach prowadzonych przez te podmioty oraz wypłata świadczeń następuje za pośrednictwem tych podmiotów.

2016.03.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - 1061-IPTPB3.4511.255.2016.4.PM
     ∟w zakresie określenia kosztu uzyskania przychodu z tytułu objęcia udziałów w spółce kapitałowej w zamian za wkład niepieniężny w postaci udziałów oraz rozliczenia straty podatkowej.

2014.10.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB2/415-690/12-6/14-S/KR
     ∟Ustalenie kosztów uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia akcji spółki komandytowo-akcyjnej oraz odpłatnego zbycia akcji spółki komandytowo-akcyjnej w celu umorzenia dobrowolnego, objętych w zamian za wkład pieniężny oraz wkład niepieniężny

2012.12.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/415-918/12-2/JK
     ∟Przychody z kapitałów pieniężnych.

2012.01.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-896/11-2/MK
     ∟W zakresie skutków podatkowych związanych z otrzymaniem świadectw użytkowych w zamian za umorzone akcje.

2011.06.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-429/11/MW
     ∟obowiązki płatnika w związku z przyznaniem uczestnikom programu motywacyjnego warrantów subskrypcyjnych

2011.01.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-970/10-2/MK1
     ∟W zakresie obowiązków płatnika do wykazania kosztów uzyskania przychodów w informacji PIT-8C

2010.08.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-228/09/10-5/S/AS
     ∟1. Dodatnie wyniki netto transakcji, zwiększające saldo konta prowadzonego przez brokera należy uznać za przychody.2. Ujemne wyniki netto transakcji, zmniejszające saldo konta prowadzonego przez brokera, stanowią koszty uzyskania przychodów.3. Kwoty przelewane z rachunku Wnioskodawcy prowadzonego w banku, na konto prowadzone przez brokera, nie należy zaliczać do kosztów uzyskania przychodu.4. Kwoty wypłacane od brokera, czyli kwoty przelewane z konta prowadzonego przez brokera na rachunek Wnioskodawcy prowadzony w banku, nie zwiększające saldo konta, nie stanowią przychodów do opodatkowania.5. Datą uzyskania przychodu jest data realizacji praw z pochodnych instrumentów finansowych, na podstawie art. 17 ust. 1b (zakończenia transakcji). Datę zamknięcia pozycji należy wykazać wg czasu obowiązującego w chwili zamknięcia danej pozycji w Polsce.6. Data zamknięcia pozycji (zakończenia transakcji) zakończonej wynikiem ujemnym jest datą poniesienia kosztu.7. Przychody przelicza się według kursów, ogłoszonych przez bank, z którego usług podatnik korzystał.8. Koszty uzyskania przychodu ponoszone w walutach obcych przelicza się na złote według kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień poniesienia kosztu. 9. Przychody uzyskane walutach obcych, w przypadku, gdy uzyskane zostały w dniu, dla którego bank, z którego usług podatnik korzystał, nie ogłosił kursu mającego zastosowanie przy kupnie walut, przelicza się na PLN wg kursu analogicznie ogłoszonego w ostatnim dniu roboczym poprzedzającym dzień uzyskania przychodu.

2009.12.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-979/09/MW
     ∟Czy na podstawie stanu prawnego do końca 2008r. wydatki poniesione na zapłatę jednorazowej prowizji przy zawarciu Umowy Kredytowej, rocznych prowizji za każdy rok obowiązywania Umowy Kredytowej, oraz odsetek z tytułu uruchomienia środków z Kredytu stanowią w całości koszt uzyskania przychodów w przyszłości z odpłatnego zbycia papierów wartościowych, nabytych za środki z Kredytu do końca 2008r., bez względu na moment w którym nastąpi zbycie tych papierów wartościowych (także jeżeli zbycie nastąpi po 1 stycznia 2009r.)?

2009.06.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-232/09-2/JB
     ∟Czy nabyte przez członków zarządu Spółki mających miejsce zamieszkania dla celów opodatkowania w Polsce i za granicą (w Belgii) warranty subskrypcyjne wyłączone są z opodatkowania na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (u.p.d.o.f.) w dacie nabycia tych warrantów, a dochodem podlegającym przepisom u.p.do.f. (chociaż zwolnionym z podatku) jest dopiero ewentualna nadwyżka wartości rynkowej akcji (o ile taka nadwyżka wystąpi w przyszłości) objętych przez członków zarządu w kapitale Spółki na podstawie tych warrantów subskrypcyjnych nad wydatkami poniesionymi na objęcie tych akcji? Czy podlegający przepisom u.p.d.o.f. dochód powstały z tytułu objęcia akcji na podstawie warrantów subskrypcyjnych jest wolny od opodatkowania w chwili objęcia akcji na podstawie art. 24 ust. 11 u.p.d.o.f. i podlega on opodatkowaniu w Polsce zgodnie z art. 24 ust. 12 tej ustawy w chwili odpłatnego zbycia tych akcji, jako nadwyżka kosztów nabycia akcji nad przychodem z ich zbycia, z zastrzeżeniem pytania nr 3 poniżej? Czy dochód określony w art. 24 ust. 12 u.p.d.o.f. osiągnięty w Polsce z tytułu odpłatnego zbycia tych akcji przez członka zarządu mającego miejsce zamieszkania w Belgii, jako nadwyżka przychodu z ich zbycia nad kosztami nabycia akcji, podlega opodatkowaniu w Belgii, a w Polsce zwolniony jest z podatku dochodowego na podstawie art. 13 ust. 5 Polsko-Belgijskiej Umowy o Unikaniu Podwójnego Opodatkowania, jeżeli ten członek (prezes) zarządu posiada certyfikat rezydencji podatkowej wystawiony przez władze podatkowe Belgii? Czy z uwagi na zwolnienie dochodu z tytułu objęcia akcji przewidziane w art. 24 ust. 11 u.p.d.o.f. Spółka zwolniona jest z obowiązku poboru (jako płatnik) podatku i zaliczek na podatek od dochodów osiąganych z tytułu objęcia akcji w kapitale Spółki, a także z tytułu ewentualnego późniejszego odpłatnego zbycia tych akcji przez ich posiadaczy?

2008.11.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-665/08-2/RP
     ∟W jaki sposób Dom Maklerski powinien zakwalifikować uzyskany przez klienta przychód z tytułu odkupu produktów strukturyzowanych?

2008.10.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-536/08-2/RP
     ∟Czy dochód powstały w momencie realizacji opcji na akcje, ustalony w wysokości różnicy między ceną rynkową akcji a ceną zapłaconą przez pracownika, podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych jako dochód ze stosunku pracy, od którego Spółka z o.o. zobowiązana jest pobrać zaliczkę na podatek dochodowy, czy jako dochód z kapitałów pieniężnych, do opodatkowania którego obowiązany jest sam pracownik?

2007.09.24 - Urząd Skarbowy Warszawa-Mokotów - 1433/GF/415-71/07/KB
     ∟Czy przychód z realizacji prawa wynikającego z jednostek SAR, stanowi przychód w rozumieniu art. 17 ustawy PDOF opodatkowany zgodnie z art. 30b tej ustawy?

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj