Interpretacje do przepisu
art. 306l Ordynacji podatkowej

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


15/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 306l Ordynacji podatkowej

1

2011.11.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-614/11-2/SP
     ∟Aktualność i forma certyfikatu rezydencji.

2011.11.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-729/11-2/AM
     ∟aktualność certyfikatu rezydencji, odpowiedzialność płatnika, forma certyfikatu rezydencji

2010.09.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-379/10-2/AS
     ∟Czy jednorazowe złożenie we właściwym rzeczowo i miejscowo organie podatkowym pełnomocnictwa dla wybranego pracownika Banku do występowania w imieniu Banku w zakresie występowania o wydanie zaświadczeń oraz ich odbierania, do występowania z wnioskami o wydanie interpretacji indywidualnych oraz do udzielania wyjaśnień na wezwanie właściwego dla Banku organu podatkowego będzie upoważniało tego pracownika do stałego działania w imieniu Banku w tym zakresie, czy też konieczne jest złożenie każdorazowo odrębnego pełnomocnictwa do działania w imieniu Banku?

2010.08.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-423/10-4/JB
     ∟Czy do dywidendy wypłacanej przez Spółkę do jej akcjonariuszy - Spółki A oraz Spółki B może być zastosowane zwolnienie wynikające z art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?Czy w sytuacji gdy dywidenda wypłacona Spółce A będzie zwolniona od podatku dochodowego z uwagi na spełnienie wszystkich przesłanek zawartych w art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowy od osób prawnych, koniecznym będzie w sytuacji gdy polska rezydencja podatkowa Spółki A nie budzi wątpliwości Spółki, przedłożenie Spółce przez Spółkę A certyfikatu rezydencji podatkowej czy też wystarczającym będzie w szczególności odpis z Krajowego Rejestru Sądowego bądź inny dokument zgodny z posiadaną przez płatnika wiedzą na temat rezydencji podatnika?

2010.03.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/423-2/10/HS
     ∟Czy do każdej kolejnej wypłaty raty należności z tytułu umorzenia udziałów niezbędny będzie nowy certyfikat określający przedział czasowy, w którym mieścić się będzie data kolejnych rat, czy też przy braku zmiany adresu siedziby udziałowca A Sp. z o.o. wystarczającym będzie certyfikat uzyskany dla potwierdzenia rezydencji podatkowej na terytorium RP, obejmujący datę wypłaty pierwszej raty należności z tytułu umorzenia?

2010.03.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/423-1/10/HS
     ∟Zastosowanie zwolnienia od należności wypłacanych z tytułu umarzanych udziałów w przypadku otrzymania certyfikatu rezydencji wydanego po dniu wypłaty należności z tytułu umorzenia udziałów, ale potwierdzającego stan na dzień wypłaty tych należności.

2009.12.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-588/09-4/MB
     ∟Czy Podatkowa Grupa Kapitałowa - jako podatnik CIT - będzie uprawniona do wyboru, w pierwszym roku podatkowym swojej działalności, kwartalnego systemu wpłaty zaliczek na podatek CIT? Czy - jeśli w związku z decyzjami biznesowymi, zdarzenia opisane w punktach 3 i 4 zdarzenia przyszłego się ziszczą a w ramach zdarzenia opisanego w punkcie 4 środki pieniężne zostaną przekazane w postaci dywidendy — dywidenda wypłacona przez Spółkę Zależną (Spółki Zależne) na rzecz Spółki (w okresie istnienia Podatkowej Grupy Kapitałowej posiadającej status podatnika CIT) będzie podlegała opodatkowaniu CIT podatkiem u źródła, przy założeniu, że Spółka będzie posiadała co najmniej 10% udziałów (akcji) w Spółce Zależnej (każdej ze Spółek Zależnych) wypłacającej (wypłacających) dywidendę nieprzerwanie przez okres dłuższy niż 2 lata, a miejsce siedziby Spółki dla celów podatkowych będzie udokumentowane certyfikatem rezydencji Spółki uzyskanym przez Spółkę Zależną (każdą ze Spółek Zależnych) wypłacającą (wypłacających) dywidendę? Czy odpowiedź na pytanie nr 2 będzie pozytywna w przypadku, gdy miejsce siedziby Spółki dla celów podatkowych nie będzie udokumentowane certyfikatem rezydencji Spółki uzyskanym przez Spółkę Zależną (każdą ze Spółek Zależnych) wypłacającą (wypłacających) dywidendę? Czy - jeśli w związku z decyzjami biznesowymi, zdarzenia opisane w punktach 3 i 4 zdarzenia przyszłego się ziszczą a w ramach zdarzenia opisanego w punkcie 4 środki pieniężne zostaną przekazane w postaci darowizny pieniężnej — Spółka (jako spółka reprezentująca Podatkową Grupę Kapitałową) powinna potraktować darowiznę pieniężną, która zostanie wypłacona przez Spółkę Zależną (Spółki Zależne) na rzecz Spółki (w okresie istnienia Podatkowej Grupy Kapitałowej posiadającej status podatnika CIT) jako koszt uzyskania przychodów Spółki Zależnej (Spółek Zależnych), który — jako element składowy dochodu albo straty Spółki Zależnej (Spółek Zależnych) będącej jedną ze spółek tworzących Podatkową Grupę Kapitałową powinien zostać uwzględniony w rozliczeniu CIT Podatkowej Grupy Kapitałowej?

2009.12.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-592/09-4/MB
     ∟3) Czy odpowiedź na pytanie nr 2 będzie pozytywna w przypadku, gdy miejsce siedziby Spółki dla celów podatkowych nie będzie udokumentowane certyfikatem rezydencji Spółki uzyskanym przez Spółkę Zależną (każdą ze Spółek Zależnych) wypłacającą (wypłacających) dywidendę?

2009.06.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-202/09-4/MM
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie opodatkowania udziałów w zyskach osób prawnych.

2008.08.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-871/08-2/JB
     ∟Czy Spółka jako płatnik ma prawo do nie pobrania podatku od wypłaconej dywidendy, korzystając ze zwolnienia zawartego w art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, nie posiadając certyfikatu rezydencji podatnika, który ma siedzibę w Polsce, przy spełnionych pozostałych warunkach wymienionych w art. 22 ust 4-4b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? W przypadku uznania przez organ, iż stanowisko Spółki wyrażone w uzasadnieniu do pytania nr 1 jest nieprawidłowe, czy Spółka jako płatnik ma prawo dowodzić zasadności nie pobrania podatku od dywidendy, przedkładając certyfikat rezydencji wydany po dniu wypłaty dywidendy, ale potwierdzający stan na dzień wypłaty dywidendy? Czy Spółka jako podatnik ma obowiązek przedłożyć certyfikat rezydencji płatnikowi, w sytuacji gdy wszystkie warunki z art. 22 ust 4-4b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych zostały spełnione, które zdaniem Spółki nie obejmują przedstawienia certyfikatu rezydencji, i żądać od płatnika wypłaty dywidendy w pełnej wysokości?

2008.07.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-339/08/BG
     ∟Czy otrzymane zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach oraz zaświadczenie o miejscu zamieszkania lub siedzibie dla celów podatkowych można uznać za poświadczenie, że dochody określone w Konwencji między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Ukrainy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku, sporządzonej w Kijowie dnia 12 stycznia 1993r. w szczególności opisane w artykule 7 "Zyski przedsiębiorstw" punkty od 1 do 7 oraz w artykule 21 "Inne dochody" punkt 1 i 2 są opodatkowane w Polsce?

2007.09.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-23/07-2/AJ
     ∟Czy istnieje obowiązek wydawania podmiotom polskim certyfikatu rezydencji w sytuacji, gdy posiadanie certyfikatu rezydencji jest jednym z warunków bezwzględnych do zwolnienia dywidendy z podatku dochodowego od osób prawnych?

2005.10.07 - Urząd Skarbowy Łódź-Widzew - IX-415/005/108/05
     ∟Czy nalęzy opodatkować dochody w Polsce jeśli przez część roku uzyskiwało sie dochody w kraju a nastepnie podatnik wyjechał za granice i dokonał wymeldowania w kraju.

2005.08.29 - Urząd Skarbowy Łódź-Widzew - IX-05/289/Z/K/05
     ∟Czy dochody uzyskane na terenie Wielkiej Brytanii będą podlegać opodatkowaniu w Polsce, w przypadku gdy osoba zawiesiła prowadzoną w Polsce działalność gospodarczą i nie posiada miejsca zamieszkania na jej terytorium? Z przedstawionego we wniosku stanowiska wynika, że dochód uzyskany przez Panią w Wielkiej Brytanii od 27.06.2005r. podlega opodatkowaniu w Polsce, jedynie w przypadku zameldowania się od października br. na terenie Polski oraz wznowienia na jej terenie zawieszonej poprzednio działalności gospodarczą. W przypadku nie posiadania miejsca zamieszkania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej dochód ten nie powinien być opodatkowany. Odnosząc się do powyższ...

2005.07.25 - Pierwszy Urząd Skarbowy w Radomiu - 1424/2150/4111/415/49/05
     ∟Czy prowadząc pozarolniczą działalność gospodarczą można zmienić rezydencję podatkową oraz w jaki sposób należy wówczas opodatkować uzyskane dochody (ze stosunku pracy w kraju UE oraz z działalności gospodarczej prowadzonej w Polsce) ?

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj