Interpretacje do przepisu
art. 30 ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


9/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 30 ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

1

2016.07.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4511-411/16-2/MK
     ∟w zakresie sposobu ustalenia dochodu z tytułu zwrotu całkowitego środków zgromadzonych na indywidualnym koncie emerytalnym (IKE)

2014.11.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-634/14-2/MK
     ∟w zakresie sposobu ustalenia dochodu z tytułu zwrotu całkowitego środków zgromadzonych na indywidualnym koncie emerytalnym (IKE)

2013.08.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-384/13-2/MK
     ∟Zakres sposobu ustalenia dochodu w przypadku zwrotów środków zgromadzonych na indywidualnym koncie emerytalnym (IKE) w części dotyczącej ustalenia „sumy wpłat na IKE” przy każdym częściowym zwrocie i zwrocie całkowitym środków z IKE oraz w części dotyczącej ustalenia „wartości środków zgromadzonych na IKE” przy zwrocie całkowitym środków z IKE oraz w części dotyczącej pomniejszenia „sumy wpłat na IKE” o koszty dokonanych wcześniej częściowych zwrotów w przypadku dokonywania kolejnych częściowych zwrotów oraz w pozostałej części.

2009.10.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-485/09-4/MS
     ∟Ustalenie dochodu oszczędzającego na IKE w przypadku zwrotu całości środków zgromadzonych na tym koncie, a także w przypadku zwrotu części środków zgromadzonych na tym koncie, oraz w przypadku zwrotu całości środków zgromadzonych na tym koncie, który był poprzedzony zwrotem częściowym.

2009.07.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-282/09-2/AS
     ∟Prawo podatnika do obniżenia dochodu o wysokość straty, jest nierozerwalnie związane ze źródłem pochodzenia tej straty. Odnosząc się do regulacji zawartej w z art. 9 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych należy zauważyć, iż przepis ten, jak wynika z jego literalnego brzmienia, zezwala w wypadku podatnika na odliczenia w latach następnych straty poniesionej z tytułu zbycia papierów wartościowych tylko od dochodu osiągniętego z tego samego źródła tj., ze zbycia tych samych papierów wartościowych. Nie można w tej sytuacji, odliczyć straty poniesionej w wyniku zbycia papierów wartościowych od przychodu z odsetek. Reasumując, mimo iż, co do zasady dochodem ze źródła przychodów „kapitały pieniężne i prawa majątkowe” jest nadwyżka przychodów nad kosztami ich uzyskania osiągnięta w roku podatkowym, a jeżeli koszty uzyskania przekraczają sumę przychodów, różnica jest stratą ze źródła przychodów, to przychody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych i przychód z odsetek stanowią odrębne źródła przychodów.

2007.04.04 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1472/DPC/415-7/07/BLG
     ∟Czy wypłatę transferową z PPE należy traktować jako wpłatę na IKE przy ustalaniu wysokości przychodu podlegającego opodatkowaniu z tytułu zwrotu środków z IKE?Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Spółka prowadzi działalność ubezpieczeniową w zakresie ubezpieczeń określonych w dziale I grupa 1 oraz 3 załącznika do ustawy z dn.22.05.2003r. o działalności ubezpieczeniowej (Dz.U. Nr 124, poz.1151 z późn.zm.), tj. ubezpieczenia na życie oraz ubezpieczenia na życie związane z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Towarzystwo oferuje zarówno indywidualne jak i grupowe ubezpieczenia na życie. Z tego tytułu, na podstawie art.41 ust.4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, Spółka jest płatnikiem zryczałtowanego podatku dochodoweg...

2005.12.13 - Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1471/DPF/415/103/05/PP
     ∟Sposób wyliczenia podatku w przypadku zwrotu środków z Indywidualnego Konta Emerytalnego, na które wcześniej przyjęto wypłatę transferową z Pracowniczego Programu Emerytalnego, do którego, pod rządami ustawy z dnia 22 sierpnia 1997r. o pracowniczych programach emerytalnych, przyjęto wypłatę transferową z innego programu emerytalnego. Instytucja prowadząca Indywidualne Konto Emerytalne nie dysponuje bowiem w takiej sytuacji informacją na temat sumy wpłat do tych poprzednich PPE, a informacja taka, zgodnie z art. 30 ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jest konieczna do wyliczenia podatku?

2005.05.23 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1472/RPŁ/415-6A/MJM/05
     ∟Czy dochodu z tytułu oszczędzania na indywidualnym koncie emerytalnym nie należy pomniejszać o straty z transakcji wykonywanych w ramach prowadzenia rachunku IKE, gdyż art. 30 ust. 3a updof dotyczy jedynie strat z kapitałów pieniężnych i praw majątkowych poniesionych z transakcji dokonywanych poza rachunkiem IKE oszczędzającego?

2005.05.23 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1472/RPŁ/415-6B/MJM/05
     ∟Jak ustalić podstawę opodatkowania w przypadku zaistnienia zdarzenia powodującego opodatkowanie dochodu uzyskanego z tytułu oszczędzania na indywidualnym koncie emerytalnym, tj. jak określić "sumę wpłat", o której mowa w art. 30 ust. 3a updof?

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj