Interpretacje do przepisu
art. 26 ust. 7a pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


5/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 26 ust. 7a pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

1

2013.06.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/415-378/13/MM
     ∟1. Czy każdy z rodziców (podatników) małoletniego dziecka może skorzystać z tego samego samochodu osobowego w celu skorzystania z odliczenia w ramach tzw. ulgi rehabilitacyjnej?2. Czy każdy z rodziców małoletniego dziecka może dokonać odliczenia wskazanych wydatków w ramach swojego limitu do kwoty 2.280 zł, czy limit ten odnosi się do liczby małoletnich dzieci, czy w tym przypadku obowiązuje jeden łączny limit do kwoty 2.280 zł?3. Czy organ podatkowy może żądać dokumentów potwierdzających odbycie niezbędnej rehabilitacji leczniczej, jeżeli tak, to czy może żądać dokumentacji medycznej, gdyż odbycie tych zabiegów wynika wyłącznie z tej dokumentacji?

2012.07.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/415-366/12/MM
     ∟Ulga rehabilitacyjna - użyczanie samochodu osobowego na dojazd na zabiegi niepełnosprawnego dziecka

2009.03.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/415-18/09/AD
     ∟Ulga rehabilitacyjna.

2007.01.25 - Urząd Skarbowy w Nowym Sączu - PD-1-415-54-06
     ∟Czy mając na utrzymaniu dziecko z orzeczoną niepełnosprawnością ze względu na wzroku – stopień znaczny (tzn. prawnie jest uznane za osobę niewidomą) można w ramach wydatków rehabilitacyjnych odliczyć od dochodu ponoszone wydatki z tytułu używania samochodu osobowego stanowiącego Państwa własność, a oddzielnie wydatki z tytułu opłacania przewodnika syna oraz z tytułu utrzymania psa?

2004.02.02 - Urząd Skarbowy w Łęczycy - I-415/1/04
     ∟Kiedy można skorzystać z odliczenia od dochodu wydatków poniesionych:na utrzymanie psa przewodnika dla osoby niewidomejoraz na opłacenie przewodników osób niewidomych?W odpowiedzi na pismo z dnia 28 grudnia 2003 r.

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj