Interpretacje do przepisu
art. 26 ust. 7 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


4/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 26 ust. 7 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

1

2017.04.20 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 1061-IPTPB2.4511.167.2017.1.SR
     ∟Czy na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podlega odliczeniu od dochodu wydatek poniesiony na pokrycie kosztów zakupu taśmy rehabilitacyjnej i urządzenia do ćwiczeń rehabilitacyjnych, jako wydatek związany z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych?

2016.05.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/4511-16/16-6/JK2
     ∟1) Czy wydatki ponoszone na czesne w prywatnym przedszkolu terapeutycznym, w którym realizowane są różne formy terapii, zgodnie z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, podlegają odliczeniu na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2) Czy wydatki ponoszone na dodatkową prywatną terapię logopedyczną, SI i dogoterapię, podlegają odliczeniu na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 3) Czy dowodem potwierdzającym wysokość poniesienia wydatków, o których mowa powyżej, jest dowód przelewu bankowego zawierającym dane, o których mowa w art. 26 ust. 7 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 4) Czy wydatki poniesione na używanie samochodu osobowego, stanowiącego współwłasność męża Wnioskodawczyni w celu dowozu syna na zajęcia w przedszkolu terapeutycznym oraz na dodatkowe zajęcia terapeutyczne, podlegają odliczeniu w ramach limitu, o którym mowa w art. 26 ust. 7a pkt 14 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 5) Czy odliczeniu w ramach ulgi rehabilitacyjnej, o której mowa w art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegają wydatki, o których mowa w ust. 7a tego artykułu poniesione przed datą wydania orzeczenia o niepełnosprawności, ale w roku, w którym to orzeczenie zostało wydane?

2011.07.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/415-410/11/MCZ
     ∟Czy osoba niepełnosprawna może odliczyć od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatek poniesiony na zabieg operacyjny?

2004.04.29 - Urząd Skarbowy w Żyrardowie - U.S.46.PDF/415/9/2004/EK
     ∟Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej partycypują w kosztach utrzymania poprzez wpłatę kwoty stanowiącej 70% własnych dochodów netto. Bez względu na wartość stanowiącą 70% dochodów mieszkańca, każdy z mieszkańców ma świadczenia przewidziane w standardzie usług niezależnie od kwoty jaką wpłaca za pobyt. Osobom, będącym mieszkańcami domu pomocy społecznej nie przysługuje zwrot z tytułu korzystania z odliczeń usług rehabilitacyjnych, medycznych, pobytu na turnusach rehabilitacyjnych itp. przy rozliczaniu podatku dochodowego od osób fizycznych. Zgodnie z art. 26 ust. 1 pkt 6 cytowanej wyżej ustawy o podatku dochodowym od osób fizycz...

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj