Interpretacje do przepisu
art. 26 ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


331/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 26 ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

2012.07.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-323/12/SD
     ∟Czy konwersja wierzytelności z tytułu odsetek od pożyczek na kapitał zakładowy z przelaniem tzw. agio na kapitał zapasowy, będzie wiązała się z powstaniem dla spółki portugalskiej wnoszącej wkład niepieniężny przychodu na terytorium Polski z tytułu odsetek, a w konsekwencji, czy Wnioskodawca obowiązany będzie do poboru i odprowadzenia podatku u źródła z tego tytułu.

2012.06.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-118/12-4/EK
     ∟1. Czy w świetle obowiązujących przepisów prawa podatkowego, Spółka nie powinna wykazać przychodu do opodatkowania z tytułu kapitalizacji odsetek od pożyczki w czerwcu 2011 r., tj. w miesiącu, w którym nastąpiła kapitalizacja odsetek?2. Czy Spółka powinna wykazać przychód z tytułu skapitalizowanych odsetek od pożyczki w grudniu 2011 r., kiedy miała miejsce kompensata części długu z dywidendą?3. Jeżeli odpowiedź na pytanie nr 2 powyżej jest pozytywna, to w jaki sposób Spółka powinna wyliczyć kwotę przychodu do opodatkowania z tytułu skapitalizowanych odsetek?

2012.05.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-435/12/MS
     ∟Pytanie Wnioskodawcy dotyczy sposobu ustalenia wyniku podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych w przypadku objęcia udziałów lub akcji w spółce kapitałowej pokrytych wkładem niepieniężnym w postaci akcji w SKA, tj. czy wynik podatkowy z takiej transakcji powinien być ustalony, jako różnica pomiędzy wartością nominalną obejmowanych udziałów (akcji) w spółce kapitałowej, a wartością historyczną wydatków poniesionych na objęcie akcji w SKA?

2012.05.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-398/12/SD
     ∟Pytanie Wnioskodawcy dotyczy sposobu ustalenia wyniku podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych w przypadku objęcia udziałów lub akcji w spółce kapitałowej pokrytych wkładem niepieniężnym w postaci akcji w SKA, tj. czy wynik podatkowy z takiej transakcji powinien być ustalony, jako różnica pomiędzy wartością nominalną obejmowanych udziałów (akcji) w spółce kapitałowej, a wartością historyczną wydatków poniesionych na objęcie akcji w SKA ?

2012.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-177/12/AK
     ∟konsekwencje podatkowych objęcia udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością w zamian za wkład niepieniężny

2012.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-175/12/MS
     ∟Pytanie Wnioskodawcy dotyczy sposobu opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych objęcia udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością w zamian za wkład niepieniężny w postaci Wierzytelności, w szczególności czy wynik podatkowy na transakcji należy ustalić jako różnicę między wartością nominalną obejmowanych udziałów jako przychodem, a wartością nominalną wnoszonych Wierzytelności wraz ze skapitalizowanymi odsetkami (w przypadku wierzytelności własnych) lub ceną nabycia Wierzytelności (w przypadku wierzytelności nabytych) jako kosztem uzyskania przychodów?

2012.05.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-78/12-2/DP
     ∟Czy w odniesieniu do odsetek już skapitalizowanych, ale niezapłaconych przez Spółkę, bądź takich, w stosunku, do których dopiero zostanie podjęta decyzja o kapitalizacji w przyszłości, Spółka powinna zaliczać takie skapitalizowane odsetki do kosztów uzyskania przychodów w momencie ich kapitalizacji czy w momencie ich faktycznej zapłaty w ramach spłaty kwoty głównej pożyczki?

2012.04.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-29/12-3/JG
     ∟W jakim momencie skapitalizowane odsetki od pożyczki otrzymanej przez Spółkę, stanowią koszt podatkowy Spółki, czy:a) w dacie kapitalizacji odsetek (zwiększenia kwoty głównej pożyczki podlegającej oprocentowaniu),b) w momencie ich faktycznej zapłaty (wraz z należnością pierwotną z tytułu pożyczki bądź po spłacie kapitału podstawowego zgodnie z umowa),c) w innym momencie?

2012.04.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-29/12-2/JG
     ∟W jakim momencie skapitalizowane odsetki od pożyczki otrzymanej przez Spółkę, stanowią koszt podatkowy Spółki, czy:a) w dacie kapitalizacji odsetek (zwiększenia kwoty głównej pożyczki podlegającej oprocentowaniu),b) w momencie ich faktycznej zapłaty (wraz z należnością pierwotną z tytułu pożyczki bądź po spłacie kapitału podstawowego zgodnie z umowa)c) w innym momencie?

2012.03.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-7/12-3/DP
     ∟CIT – w zakresie sposobu ustalenia wyniku podatkowego w przypadku objęcia udziałów lub akcji w spółce kapitałowej pokrytych wkładem niepieniężnym w postaci akcji w spółce komandytowo-akcyjnej

2012.02.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-1161/11-2/JC
     ∟Czy odsetki od salda ujemnego wygenerowanego w ramach struktury cash-poolingu oraz od zaciągniętych pożyczek należy zaliczać do kosztów uzyskania przychodów w momencie ich kapitalizacji (dopisania na rachunku przypisanym Spółce w ramach struktury cash-poolingu lub dopisania do kwoty głównej pożyczki)?Czy odsetki od salda dodatniego wygenerowanego w ramach struktury cash-poolingu oraz od udzielonych pożyczek należy uznać za przychód w momencie ich kapitalizacji (zaksięgowania na rachunku przypisanym Spółce w ramach struktury cash-poolingu lub dopisania do kwoty głównej pożyczki)?

2012.02.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-1160/11-2/JC
     ∟Czy odsetki od salda ujemnego wygenerowanego w ramach struktury cash-poolingu oraz od zaciągniętych pożyczek należy zaliczać do kosztów uzyskania przychodów w momencie ich kapitalizacji (dopisania na rachunku przypisanym Spółce w ramach struktury cash-poolingu lub dopisania do kwoty głównej pożyczki)?Czy odsetki od salda dodatniego wygenerowanego w ramach struktury cash-poolingu oraz od udzielonych pożyczek należy uznać za przychód w momencie ich kapitalizacji (zaksięgowania na rachunku przypisanym Spółce w ramach struktury cash-poolingu lub dopisania do kwoty głównej pożyczki)?

2012.01.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-900/11-3/DP
     ∟Pytanie 1Pytanie Banku dotyczy tego czy wniesienie wkładu niepieniężnego do spółki osobowej (SKA) rodzi jakiekolwiek konsekwencje podatkowe po jego stronie.Pytanie 2Pytanie Banku dotyczy sposobu ustalenia wyniku podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych w przypadku objęcia udziałów lub akcji w spółce kapitałowej pokrytych wkładem niepieniężnym w postaci akcji w SKA, tj. czy wynik podatkowy z takiej transakcji powinien być ustalony, jako różnica pomiędzy wartością nominalną obejmowanych udziałów (akcji) w spółce kapitałowej a wartością historyczną wydatków poniesionych na objęcie akcji w SKA. Pytanie 3Pytanie Banku dotyczy sposobu ustalenia podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych w przypadku sprzedaży (odpłatnego zbycia) akcji ...

2012.01.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-901/11-2/DP
     ∟W jaki sposób należy opodatkować podatkiem dochodowym od osób prawnych czynność objęcia udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością w zamian za wkład niepieniężny w postaci Wierzytelności, w szczególności czy wynik podatkowy na transakcji należy ustalić jako różnicę między wartością nominalną obejmowanych udziałów jako przychodem, a wartością nominalną wnoszonych Wierzytelności wraz ze skapitalizowanymi odsetkami (w przypadku wierzytelności własnych) lub ceną nabycia Wierzytelności (w przypadku wierzytelności nabytych) jako kosztem uzyskania przychodów?

2011.09.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-286/11-9/JG
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od odsetek wypłacanych na rzecz podmiotu zarządzającego oraz sporządzenia informacji IFT-2R.

2011.09.19 - Minister Finansów - DD4/033/066/RMU/10/PK-74
     ∟Czy w przypadku potrącania przez Spółkę kar umownych z wynagrodzenia za prawa autorskie za podstawę obliczenia kwoty zryczałtowanego podatku dochodowego, o którym mowa w art. 26 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (z zastosowaniem stawki tego podatku przewidzianej w art. 12 ust. 2 umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania) Spółka powinna przyjąć kwotę netto Wynagrodzenia za prawa autorskie wykazaną na fakturze VAT wystawionej przez "S." pomniejszoną o kwotę podlegających potrąceniu kar umownych, czy też podatek ten powinien być pobrany od kwoty netto Wynagrodzenia za prawa autorskie wykazanej na fakturze VAT wystawionej przez "S." (nie pomniejszanej o kwo...

2011.08.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-218/11-2/MM
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odsetek od kredytu bankowego zaciągniętego przez Spółkę na objęcie udziałów Spółki Zagranicznej.

2011.08.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-219/11-2/MM
     ∟Czy odsetki od kredytu bankowego zaciągniętego przez Spółkę na nabycie bezpośrednio albo za pośrednictwem spółki zależnej certyfikatów inwestycyjnych wyemitowanych przez fundusz inwestycyjny zamknięty Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w momencie kapitalizacji odsetek albo ich zapłaty?

2011.08.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-468/11-2/DP
     ∟1. odsetki od kredytu zaciągniętego przez Wnioskodawcę i przeznaczonego na nabycie udziałów w E. oraz odsetki od obligacji, z emisji których uzyskane środki finansowe zostały przeznaczone na nabycie udziałów E. mogą być zaliczane przez Wnioskodawcę do kosztów uzyskania przychodów w momencie ich zapłaty lub ich kapitalizacji, zarówno przed jak i po planowanym połączeniu.2. w przypadku gdy zapłata odsetek od obligacji wyemitowanych przez Wnioskodawcę w celu zdobycia środków finansowych na nabycie udziałów E. odbywa się poprzez potrącenie zobowiązań Wnioskodawcy z tytułu odsetek z należnościami Wnioskodawcy z tytułu nabycia przez Obligatariusza obligacji nowej e...

2011.07.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-448/11-3/AJ
     ∟Czy opisana w stanie faktycznym czynność konwersji wierzytelności na kapitał zakładowy powodowała powstanie przychodu po stronie Spółki, czy też była dla Spółki neutralna w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych ? Czy dokonanie opisanej konwersji wierzytelności na kapitał zakładowy miało, w zakresie odsetek od pożyczki, skutek analogiczny z zapłatą tych odsetek i czy tym samym powodowało powstanie po stronie Spółki obowiązku pobrania podatku u źródła od wartości odsetek ? Jakie dokumenty powinna posiadać Spółka dla możliwości zastosowania obniżonej do 5% stawki podatku u źródła, w sytuacji, gdyby dokonała wypłat należności z tytułu odsetek od pożyczki i była zobowiązana do pobrania podatku od tych należności ?

2011.06.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-333/11-5/AJ
     ∟Czy w związku z aportem Wierzytelności na kapitał zakładowy i/lub kapitał zapasowy Spółki oraz wygaśnięciem Wierzytelności z mocy prawa wskutek konfuzji Wspólnik uzyska dochód zgodnie z art. 3 ust. 2 i dojdzie do „wypłaty należności licencyjnych” w rozumieniu art. 21 ust. 1 pkt 1, art. 26 ust. 1 i 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. z 2000 r. Nr 54. poz. 654 ze zm., dalej jako „UPDOP”) oraz art. 12 ust. 3 Konwencji między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Królestwa Szwecji w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku (Dz. U. 2006 r. Nr 26 poz. 193, dalej jako „UPO”), w efekcie czego Spółka będzie zobowiązana do poboru podatku u źródła od wypłaconych należności licencyjnych ?

2011.04.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-56/11-4/PS
     ∟Czy w tym przypadku w wyniku konwersji odsetek na kapitał podstawowy Spółka jest obowiązana do poboru podatku u źródła?

2011.01.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-856/10-4/MM
     ∟Czy od kwoty wypłaconego zobowiązania Spółka powinna potrącać zryczałtowany podatek dochodowy i z jaka stawką?

2010.12.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-715/10-2/IŚ
     ∟Jeśli w danym roku podatkowym odsetki od pożyczki są jedynie naliczane, ale w następnym roku podatkowym podlegają kapitalizacji, w dacie kapitalizacji winny zostać zaliczone w koszty podatkowe roku podatkowego, w którym kapitalizacja została dokonana.

2010.12.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-626/10-3/IŚ
     ∟Czy w wyniku wniesienia przez Wspólnika Wierzytelności jako wkładu niepieniężnego na pokrycie podwyższonego kapitału zakładowego Spółki dojdzie do powstania podatkowych różnic kursowych w Spółce?Czy w związku z wniesieniem wkładu niepieniężnego w postaci Wierzytelności (w tym odsetek wobec Wspólnika) na pokrycie podwyższonego kapitału zakładowego Spółki, po stronie Spółki powstanie obowiązek poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych (tzw. podatku u źródła)?

2010.11.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-695/10-4/EB
     ∟Czy zgodnie treścią alt. 16 ust. 1 punkt 10) lit a) oraz art. 16 ust. 1 punkt 11) updop, w związku z treścią art. 16 ust. 1 pkt 8) updop, Spółce przysługiwać będzie prawo do zaliczenia bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodu odsetek od Pożyczek zaciągniętych i wydatkowanych na nabycie udziałów w S

2010.11.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-533/10-2/IŚ
     ∟CIT - w zakresie przychodów, kosztów uzyskania przychodów i różnic kursowych z tytułu sprzedaży wierzytelności związanych z udzielonymi pożyczkami

2010.11.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-528/10-2/IŚ
     ∟W jakiej wysokości należy ustalić przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (PDOP) oraz koszty uzyskania przychodów (kup) po stronie Spółki w przypadku wniesienia Wierzytelności do PolCo tytułem aportu?Czy w związku z aportem Wierzytelności, Spółka zobowiązana będzie rozpoznać różnice kursowe od wierzytelności z tytułu pożyczek, które zostały wyrażone i udzielone w EUR?

2010.10.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-465/10-3/IŚ
     ∟Czy odsetki od pożyczki, których kapitalizacja odbywa się poprzez powiększenie kwoty głównej innej pożyczki zawartej między tymi samymi stronami rodzą dla Spółki w okresie od 2004 r. do 2006 r. obowiązek pobrania podatku zgodnie z art. 26 ust. 1 updop?

2010.08.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-776/10/PP
     ∟czy na gruncie przepisów ustawy o CIT, skapitalizowane odsetki mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów dopiero w momencie ich faktycznej zapłaty?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj