Interpretacje do przepisu
art. 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


184/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

1 2 3 4 5 6 7

2004.09.03 - Urząd Skarbowy w Zambrowie - PM434/40/04
     ∟O powstanie obowiązku podatkowego w podatku od czynności cywilnoprawnych w związku z zawarciem umowy pożyczki pomiędzy akcionariuszem a spółką akcyjną, o wysokość należnego podatku oraz o to kto będzie zobowiązany do zapłaty należnego podatku. Z przedstawionego przez Pana stanu faktycznego wynika, że wystąpił Pan do zarządu spółki , której jest akcjonariuszem , z prośbą o udzielenie mu pożyczki pieniężnej. Spółka akcyjna , która ma być pożyczkodawcą ma siedzibą w Polsce , a przedmiotem jej działalności jest przede wszystkim produkcja maszyn i aparatury elektrycznej. Spółka jest podatnikiem podatku od towarów i usług. Pieniądze na pożyczkę mają poc...

2004.07.15 - Urząd Skarbowy w Sanoku - US PM-436/1/04
     ∟Czy dokonywane zakupy samochodów celem ich dalszej odsprzedaży powodują powstanie obowiązku podatkowego na gruncie przepisów ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych? Jedna ze stron czynności cywilnoprawnej jest podatnikiem podatku VAT. Zakład Usługowo-Handlowy „S.” Jerzy Ł. zwrócił się z zapytaniem czy dokonywane zakupy samochodów celem ich dalszej odsprzedaży powodują powstanie obowiązku podatkowego na gruncie przepisów ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. ZUH „S.” Jerzy Ł. (jako jedna ze stron czynności cywilnoprawnej) jest podatnikiem podatku VAT. Z tego względu uważa, że wystąpiła przesłanka wyłączająca opodatkowanie umowy sprzedaży...

2004.03.09 - Urząd Skarbowy w Chorzowie - POIV-050/1/2004
     ∟Czy umowa pożyczki podlega obowiązkowi w podatku od czynności cywilnoprawnych? Zgodnie z art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 09.09.2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych(Dz. U. Nr 86, poz.959 ze zm.) umowy pożyczki podlegają podatkowi od czynności cywilnoprawnych. Wyłączone z opodatkowania tym podatkiem, na podstawie art. 2, pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, są czynności cywilnoprawne, jeżeli przynajmniej jedna ze stron z tytułu dokonania tej czynności, na podstawie odrębnych przepisów, jest opodatkowana podatkiem od towarów i usług lub jest zwolniona od tego podatku. Nie podlegają, więc podatkowi od czynności cywilnoprawnych te czynności cywilnopraw...

2004.03.08 - Pierwszy Urząd Skarbowy Łódź-Górna - I/415-11/04
     ∟Jaki podatek musielibyśmy zapłacić z żoną przy sprzedaży w 2004 r. nieruchomości, której jesteśmy współwłaścicielami, obejmującej działkę gruntu zakupioną w 1989 r. i wybudowany na niej pawilon handlowy, wykorzystywanej dla potrzeb prowadzonej działalności gospodarczej i częściowo oddanej w najem ?

1 2 3 4 5 6 7

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj