Interpretacje do przepisu
art. 16g ust. 10b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


85/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 16g ust. 10b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1 2 3

2011.08.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-419/11-2/AG
     ∟1) Czy wartość początkowa Nieruchomości oraz innych środków trwałych (ŚT) i wartości niematerialnych i prawnych (WNiP) otrzymanych przez Wnioskodawcę w związku z likwidacją 2 spółek z o.o. będących obecnie komandytariuszami (dalej: „Spółki zależne”) powinna odpowiadać wartości ustalonej na dzień otrzymania majątku likwidacyjnego, nie wyższej jednak niż wartość rynkowa dla potrzeb ewentualnych rozliczeń podatkowych na terytorium Polski i taka wartość będzie podstawą do obliczania amortyzacji podatkowej przez Wnioskodawcę?2) Czy wskazana wartość początkowa pomniejszona o dokonane odpisy amortyzacyjne oraz powiększona o ewentualne nakłady, stanowić powinna koszt uzyskania przychodów, w przypadku ewentualnej sprzedaży Nieruchomości i innych składników majątkowych otrzymanych w związku z likwidacją?

2011.08.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-413/11-2/AG
     ∟Czy, zgodnie z art. 16g ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych - wartość początkową składników majątkowych (w szczególności gruntów, budynków i budowli) otrzymanych przez G w związku z likwidacją Spółki stanowić będzie ustalona przez G wartość poszczególnych środków trwałych I wartości niematerialnych i prawnych, nie wyższa jednak od ich wartości rynkowej?

2011.08.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-408/11-4/JG
     ∟1. Czy w związku z otrzymaniem przez Wnioskodawcę Składników Majątku (z wyjątkiem Składników Majątku uprzednio wniesionych do tych Spółek Zależnych, jako wkład niepieniężny w postaci przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części) w wyniku likwidacji Spółek Zależnych, Wnioskodawca będzie uprawniony do ustalenia w swojej ewidencji podatkowej odpowiednio wartości początkowej otrzymanych Składników Majątku klasyfikowanych jako środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne oraz wartości otrzymanych Składników Majątku klasyfikowanych jako aktywa obrotowe (zapasy, towary) w wysokości ustalonej przez Spółkę wartości poszczególnych Składników Majątku, nie wyższej od ich wartości rynkowej?2. Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do zaliczenia do koszt...

2011.06.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-249/11-4/PS
     ∟CIT - w zakresie kosztów uzyskania przychodów przy sprzedaży składników majątku

2011.04.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-31/11-2/ŁM
     ∟Według jakich zasad należy ustalić wartość początkową nabytych przez Wnioskodawcę środków trwałych?

2011.03.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-354/10-2/ŁM
     ∟1. Czy należne Wnioskodawcy przychody (dochody) z tytułu udziału w zyskach osób prawnych (tj. pozostały po spłacie / zabezpieczeniu wierzycieli majątek polikwidacyjny) będą korzystały ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych?2. Czy wartość początkowa przekazanych Wnioskodawcy w toku postępowania likwidacyjnego środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Y, pozostałych po spłacie / zabezpieczeniu wierzycieli, będzie mogła być ustalona w księgach X w wartości rynkowej, ustalonej na dzień likwidacji Spółki?

2010.11.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-642/10-2/AG
     ∟CIT - zakresie konsekwencji podatkowych związanych z otrzymaniem majątku likwidacyjnego

2010.11.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-555/10-2/JG
     ∟1) Czy w przypadku sprzedaży składników Majątku będących środkami trwałymi, koszt uzyskania przychodów Spółki stanowić będzie wartość początkowa składników Majątku, wynikająca z ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, pomniejszona o sumę dokonanych odpisów amortyzacyjnych, o których mowa w art. 16h ust. 1 pkt 1 ustawy o PDOP? 2) Czy w przypadku sprzedaży składników Majątku niebędących środkami trwałymi ani wartościami niematerialnymi i prawnymi kosztem uzyskania przychodów Spółki będzie ich wartość ustalona na dzień otrzymania składników Majątku w formie masy likwidacyjnej, nie większa od ich wartości rynkowej?

2010.10.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-532/10-4/EB
     ∟W jaki sposób należy ustalić wartość podatkową składników majątkowych (w tym Nieruchomości wraz z wyposażeniem) objętych przez Spółkę w związku z likwidacją Sp. z o.o, która będzie stanowiła w zależności od ich przeznaczenia:

2010.10.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-463/10-2/JG
     ∟Czy zgodnie z przepisem art. 16g ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych prawidłowe będzie ustalenie wartości początkowej przedmiotowych nieruchomości, otrzymanych w związku z likwidacją Spółki nieruchomościowej, w księgach podatkowych A. w wysokości jej wartości rynkowej ustalonej na dzień przyjęcia przez Spółkę, określonej na podstawie wyceny niezależnego rzeczoznawcy?

2010.10.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-344a/10/MT
     ∟W jaki sposób należy ustalić wartość początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych otrzymanych przez Wnioskodawcę w związku z likwidacją spółki z o.o., której był wspólnikiem, jeśli te składniki majątku nie były uprzednio wniesione do likwidowanej spółki w formie aportu przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części?

2010.08.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-284/10-4/PS
     ∟1) Czy w przedstawionym stanie faktycznym podlega opodatkowaniu u Wnioskodawcy, jako Wspólnika różnica pomiędzy wartością Nieruchomości, jako majątku otrzymanego z tytułu likwidacji Spółki, a ceną nabycia lub kosztami objęcia udziałów w Spółce podwyższonymi o koszty związane z nabyciem udziałów poniesione przez Wnioskodawcę? 2) Czy w przedstawionym stanie faktycznym prawidłowe będzie ustalenie w ewidencji środków trwałych Oddziału wartości początkowej Nieruchomości otrzymanych przez Wnioskodawcę w związku z likwidacją Spółki i alokowanych niezwłocznie do Oddziału w wysokości odpowiadającej wartości rynkowej Nieruchomości na dzień ich przyjęcia przez Wnioskodawcę, określonej na podstawie wyceny rzeczoznawcy?

2010.07.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-243/10-2/AJ
     ∟CIT - w zakresie skutków podatkowych wniesienia jako wkładu do nowopowstałej spółki komandytowej przedsiębiorstwa spółki komandytowej, w której komandytariuszem jest Wnioskodawca

2010.01.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-747/09-2/PD
     ∟1) Czy przejęcie przez Spółkę majątku pozostałego po likwidacji M. spowoduje powstanie po stronie Spółki dochodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?2) W jaki sposób należy ustalić wartość podatkową składników majątkowych (w tym Nieruchomości oraz wyposażenia) objętych przez Spółkę w związku z likwidacją M., która będzie stanowiła w zależności od ich przeznaczenia:• podstawę dokonywania odpisów amortyzacyjnych stanowiących koszt uzyskania przychodu Spółki (lub po pomniejszeniu o dokonane odpisy amortyzacyjne będzie stanowiła koszt uzyskania przychodów uzyskanych ze zbycia tych składników majątkowych) - jeżeli Spółka będzie wykorzystywać te składniki majątkowe na potrzeby związane z prowadzoną przez nią działalnością gospodarczą i przewidywany okres używania będzie dłuższy niż rok, lub• koszt uzyskania przychodów ze zbycia w momencie odpłatnego zbycia - jeżeli spółka nie będzie wykorzystywać tych składników majątkowych na potrzeby związane z prowadzoną przez nią działalnością gospodarczą lub przewidywany okres używania będzie krótszy niż rok?

2010.01.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-893/09-5/ŁM
     ∟1. Jak określić wartość początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych pozostałych po likwidacji zakładu budżetowego, wnoszonych przez gminę do spółki z o.o. z inwestorem zewnętrznym? Czy należy dokonać wyceny mienia pozostałego po zlikwidowanym zakładzie budżetowym i zaliczać w spółce z o.o. do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od wartości mienia wynikającego z wyceny?2. Czy dopuszczalne jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów spółki z o.o. odpisów amortyzacyjnych od pozostałych po zlikwidowanym zakładzie budżetowym i wniesionych do spółki składników majątkowych wytworzonych lub nabytych przez zakład budżetowy ze środków pochodzących z dotacji celowych z budżetu miasta?3. Według jakich wartości należy wnieść do spółki oraz jakie zasady amortyzacji stosować wobec części mienia pozostałej po zakładzie budżetowym wnoszonej do spółki na pokrycie jej podwyższonego kapitału zakładowego w terminie późniejszym (po uregulowaniu stanu prawnego tej części mienia)?

2009.11.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1001/09/SD
     ∟Czy wartość składników majątkowych (w tym środków trwałych m.in. Nieruchomości, wartości niematerialnych i prawnych oraz ewentualnie środków trwałych w budowie), otrzymanych w wyniku likwidacji Spółki z o.o., należy wykazać w prowadzonej przez Wnioskodawcę ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych w wartości ustalonej na dzień otrzymania majątku likwidacyjnego, nie wyższej jednak niż wartość rynkowa?

2009.09.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-357/09-2/DG
     ∟Czy zgodnie z przepisami art. 16g ust. 1 pkt 5 ustawy o PDOP prawidłowe będzie ustalenie wartości początkowej przedmiotowej Nieruchomości, otrzymanej w związku z likwidacją GP, w księgach podatkowych Spółki w wysokości jej wartości rynkowej na dzień przyjęcia przez Spółkę, określonej na podstawie wyceny niezależnego rzeczoznawcy?

2009.08.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-256/09-2/MB
     ∟W jaki sposób należy ustalić wartość początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych otrzymanych w związku z likwidacją E, które uprzednio nie zostały wniesione do E jako wkład niepieniężny w postaci przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części?

2009.06.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423W-71/09/PP
     ∟Wniesienie aportu.

2009.04.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-113/09/PP
     ∟1. W jaki sposób i w rozliczeniu za jaki okres należy ująć zwrot opłat za lata 2003 do 2007, które wcześniej zostały zaliczone do kosztów uzyskania przychodów2. Czy zwrócone kwoty będą przychodem w dacie otrzymania (wpływu na rachunek bankowy), czy też należy dokonać korekty kosztów za lata, w których opłaty były naliczane?

2009.03.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-335/09/PP
     ∟Czy w przedmiotowym zdarzeniu przyszłym, wartość składników majątkowych otrzymanych w wyniku likwidacji, które nie będą stanowić po stronie Spółki środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych, należy wykazać dla celów podatkowych w wartości ustalonej przez Spółkę na dzień otrzymania majątku likwidacyjnego, nie wyższej jednak niż wartość rynkowa? W szczególności, jak należy ustalić koszt uzyskania przychodów w przypadku ewentualnego zbycia takich składników majątkowych w przyszłości (pytanie oznaczone we wniosku Nr 4)?

2009.03.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1222/08/PP
     ∟Czy w przedmiotowym zdarzeniu przyszłym, wartość początkową składników majątkowych stanowiących środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne, otrzymane w wyniku likwidacji należy wykazać po stronie Spółki w wartości ustalonej przez Spółkę na dzień otrzymania majątku likwidacyjnego, nie wyższej jednak niż wartość rynkowa (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)?

2009.01.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1570/08-2/JG
     ∟Jak w przedmiotowym stanie faktycznym należy ustalić wartość dochodu do opodatkowania związanego z otrzymaniem przez Spółkę majątku likwidowanej zależnej spółki kapitałowej? Czy w przedmiotowym stanie faktycznym wartość składników majątkowych w tym wartość początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych otrzymanych w wyniku likwidacji (w tym gruntów / prawa użytkowania wieczystego oraz budynków) oraz wartość pozostałych składników majątkowych niebędących środkami trwałymi lub wartościami niematerialnymi i prawnymi należy wykazać w wartości ustalonej przez Spółkę na dzień otrzymania majątku likwidacyjnego, nie wyższej jednak niż wartość rynkowa? Czy tak ustalona wartość początkowa środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych (wartość ustalona przez Spółkę, nie wyższa jednak niż wartość rynkowa) jest podstawą dokonywania przez Spółka odpisów amortyzacyjnych? Czy w przedmiotowym stanie faktycznym, wartość początkowa środków trwałych, których budowa rozpoczęta została przez zależną spółkę kapitałową i zakończona przez Spółkę, powinna zostać ustalona jako wartość tych środków ustalona przez Spółkę na dzień otrzymania majątku likwidacyjnego (nie wyższa jednak niż wartość rynkowa) powiększona o koszt wytworzenia poniesiony przez Spółkę?

2009.01.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1569/08-2/JG
     ∟CIT - ustalenie dochodu w związku z otrzymaniem przez Spółkę majątku zależnej spółki kapitałowej

2008.05.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-211/08-4/KB
     ∟CIT - w zakresie: wartości dochodu do opodatkowania związanego z otrzymaniem przez Spółkę majątku likwidowanej ZSK, wartości składników majątkowych, w tym wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych otrzymanych w wyniku likwidacji oraz wartość pozostałych składników majątkowych niebędących środkami trwałymi lub wartościami niematerialnymi i prawnymi w wartości ustalonej przez Spółkę na dzień otrzymania majątku likwidacyjnego, nie wyższej niż wartość rynkowa, podstawy dokonywania odpisów amortyzacyjnych, wartości początkowej środków trwałych, których budowa została rozpoczęta przez zależną ZSK i zakończona przez Spółkę

1 2 3

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj