Interpretacje do przepisu
art. 16g pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


36/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 16g pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1 2

2009.11.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-694/09-2/ŁM
     ∟Czy koszty wybudowania całego magazynu (będącego środkiem trwałym), który wykorzystywany jest zarówno dla potrzeb prowadzenia działalności objętej Zezwoleniem SSE, jak i poza jego zakresem, mogą być zaliczone do kosztów kwalifikujących się do objęcia pomocą publiczną?

2009.04.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-463/09/AM
     ∟Czy do wydatków kwalifikujących się do objęcia pomocą należą:wartość netto budynków, które w ramach zamierzonej inwestycji zostaną przeznaczone do rozbiórki;wydatki poniesione na wyburzenie budynków znajdujących się na terenie specjalnej strefy ekonomicznej, w których miejsce, w wyniku planowanej inwestycji, powstaną nowe obiekty przeznaczone na działalność objętą zezwoleniem? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 8)

2008.09.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-335/08-2/HS
     ∟Czy łączna wartość początkowa środków trwałych zgodnie z art. 16g ust. 10 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (obowiązującej w 2002 r.) wynosi 20.115.063,00 zł?

2007.12.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-259/JS
     ∟Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów: - niezamortyzowanej części liwkidowanego środka trwałego, - wydatków związanych z rozbiórką likwidowanego środka trwałego.

2006.07.13 - Urząd Skarbowy Kraków-Podgórze - PD/423-9/06
     ∟Z wniosku i przedłożonej umowy wynika, że spółka przejęła do odpłatnego korzystania przedsiębiorstwo państwowe. Z dniem zawarcia umowy Podatnik wstąpił we wszystkie prawa i obowiązki przedsiębiorstwa państwowego. Z uwagi na niewystąpienie dodatniej wartości firmy, łączną wartość przejętych środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych ustalono jako różnicę między wartością przedmiotu umowy (przedsiębiorstwa) a wartością składników majątkowych niebędących środkami trwałymi ani wartościami niematerialnymi prawnymi.Wartość składników majątkowych niebędących środkami trwałymi ani wartościami niematerialnymi i prawnymi ustalono jako różnicę pomiędzy aktywami: środkami trwałymi w budowie, materiałami, półproduktami i prod...

2003.12.31 - Izba Skarbowa w Gdańsku - BI/005/0529/03
     ∟Czy przejęte zobowiązania spółka powinna była uwzględnić przy wyliczeniu wartości początkowej firmy, a co za tym idzie przy ustalaniu wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych? Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością powstała na bazie majątku Skarbu Państwa (byłego przedsiębiorstwa państwowego) oddanego spółce na mocy umowy z 2 listopada 2000r. do od-płatnego korzystania. Wraz z majątkiem byłego przedsiębiorstwa państwowego spółka przejęła również jego zobowiązania.Ocena prawna stanu faktycznego:Zgodnie z zapisem art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r., nr ...

1 2

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj