Interpretacje do przepisu
art. 16 ust. l pkt 25 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


4/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 16 ust. l pkt 25 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1

2016.12.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - 2461-IBPB-1-3.4510.892.2016.1.IZ
     ∟Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, w związku z otrzymaniem postanowienia o nieściągalności wydanego w odniesieniu do jednej z Wierzytelności (tj. wierzytelności wynikającej z jednej faktury/noty obciążeniowej wystawionej na rzecz Dłużnika), Wnioskodawca będzie uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 25 w związku z ust. 2 ustawy o CIT, pozostałych Wierzytelności posiadanych wobec Dłużnika do kosztów uzyskania przychodów? Czy jeżeli Wnioskodawca zaliczy pozostałe Wierzytelności posiadane wobec Dłużnika do kosztów uzyskania przychodów na podstawie postanowienia o nieściągalności wydanego w odniesieniu do jednej z Wierzytelności (tj. wierzytelności wynikającej z jednej faktury/noty obciążeniowej wystawionej na rzecz Dłużnika), a Wierzytelności te ulegną później przedawnieniu, Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do rozpoznania przychodu podatkowego z tego tytułu?

2016.11.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - 2461-IBPB-1-3.4510.885.2016.1.TS
     ∟Czy w związku z posiadaniem postanowienia o nieściągalności wydanego w odniesieniu do wierzytelności, którą inny podmiot posiada względem Dłużnika, Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczenia na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 25 w zw. z ust. 2 ustawy o CIT, całości swoich Wierzytelności posiadanych wobec Dłużnika do kosztów uzyskania przychodów?

2016.07.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-464/16-2/JBB
     ∟W stosunku do wierzytelności wynikających z udzielonych przez poprzednika prawnego Wnioskodawcy kredytów, sprzedanych podmiotowi trzeciemu a następnie odkupionych od tego podmiotu trzeciego, które nie uległy jeszcze przedawnieniu nie jest możliwe rozpoznanie przez Wnioskodawcę kosztów uzyskania przychodów z tytułu odpisów aktualizujących z tytułu utraty wartości tych kredytów zgodnie z art. 38b ust. 1 w zw. z art. 16 ust. 1 pkt 26 updop, jak również rozpoznanie przez Wnioskodawcę kosztów uzyskania przychodów z tytułu odpisania ich jako nieściągalne zgodnie art. 16 ust. 1 pkt 25 lit b) updop, nawet w sytuacji uprawdopodobnienia ich nieściągalności w trybie art. 16 ust. 2a updop lub udokumentowania ich nieściągalności w trybie art. 16 ust. 2 updop.

2007.09.25 - Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1471/DPR1/423-97/07/MK
     ∟1.potwierdzenie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów rezerwy na kredyt stracony, którego nieściągalność została uprawdopodobniona,2.potwierdzenie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów rezerwy na kredyt stracony, którego nieściągalność nie została uprawdopodobniona,3.potwierdzenie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości nieściągalnych wierzytelności, których nieściągalność została udokumentowana

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj