Interpretacje do przepisu
art. 12 ust. l pkt l ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


7/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 12 ust. l pkt l ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1

2016.02.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-597/15-2/ŁM
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodów z tytułu powstania różnic kursowych od przewalutowania niespłaconej pożyczki, oraz kosztów uzyskania przychodów z tytułu powstania różnic kursowych od przewalutowania niespłaconej pożyczki.

2015.10.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-356/15-4/MC
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania wynagrodzenia otrzymanego z tytułu umorzenia udziałów w spółce zagranicznej oraz przeliczenia wynagrodzenia otrzymanego w walucie obcej z tytułu umorzenia udziałów w spółce zagranicznej.

2014.10.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-350/14-2/DS
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodów/kosztów ich uzyskania z tytułu odsetek kapitałowych otrzymywanych/ponoszonych przez Lidera w ramach struktury cash-poolingu, momentu rozpoznania z tego tytułu przychodów i kosztów ich uzyskania, kosztów uzyskania przychodów z tytułu odsetek od niespłaconego debetu technicznego ponoszonych w ramach struktury cash-poolingu, momentu rozpoznania z tego tytułu kosztów uzyskania przychodów, przychodów/kosztów ich uzyskania z tytułu wynagrodzenia/prowizji otrzymywanego/ponoszonego przez Lidera w ramach struktury cash-poolingu, momentu rozpoznania z tego tytułu przychodów i kosztów ich uzyskania oraz przychodów oraz kosztów ich uzyskania z tytułu pozostałych przepływów pieniężnych między Rachunkiem Lidera i Rachunkami Uczestników w ramach struktury cash-poolingu.

2014.06.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-369/14-3/AP
     ∟1. Czy wynagrodzenie wynikające z umowy przejęcia długu stanowi dla Wnioskodawcy przychód z innych źródeł podlegający opodatkowaniu? 2. W którym momencie Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód z tytułu wynagrodzenia wynikającego z umowy przejęcia długu? 3. Czy wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na uregulowanie zobowiązań wynikających z umowy przejęcia długu stanowić będą w całości koszty uzyskania przychodów? 4. Czy koszty uzyskania przychodów z tytułu uregulowania zobowiązań wynikających z umowy przejęcia długu powinny być rozpoznane wraz z osiągnięciem przychodu odpowiadającego tym kosztom?

2013.06.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-311/13/AP
     ∟Czy wydatki poniesione na prowadzenia działań promocyjno - informacyjnych w Projekcie słusznie zaliczono do kosztów uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia (zgodnie z art. 15 ust. 1 i ust. 4d ww. ustawy)?

2013.06.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-310/13/AP
     ∟Czy wydatki poniesione na funkcjonowanie JRP słusznie zaliczono do wartości początkowej środków trwałych ?

2006.06.07 - Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1471/DPD2/423/47/06/JB
     ∟1. Czy, Spółka powinna rozpoznać przychód do opodatkowania wyłącznie w wysokości prowizji obliczonej jako procent sprzedaży wyrażonej w polskich złotych, również w przypadku sprzedaży komisowej wyrażonej w walutach obcych?2. Czy przychód powinien zostać rozpoznany w momencie wystawienia faktury ostatecznemu nabywcy towarów?3. Czy, rozliczenia wynikające z zastosowania różnych kursów wymiany walut w związku ze sprzedażą komisową, w tym z rozliczenia z Komitentem oraz różnice w wartości środków Komitenta będących w posiadaniu Spółki, są neutralne podatkowo dla Spółki?

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj