Interpretacje do przepisu
art. 12 ust. 1b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


574/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 12 ust. 1b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

2011.07.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-472/11-5/RS
     ∟Mając na uwadze, iż SKA obejmie akcje lub udziały w Spółkach kapitałowych w zamian za wkład niepieniężny inny niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część (na zasadach opisanych w powyższych zdarzeniach przyszłych), czy przychód po stronie Wnioskodawcy nie powstanie w momentach, o których mowa w art. 12 ust. 1b Ustawy CIT? Tj. innymi słowy czy przychód u Wnioskodawcy, w razie zaistnienia opisanych zdarzeń przyszłych, nie powstanie w dniu: 1) zarejestrowania Spółki kapitałowej albo 2) wpisu do rejestru podwyższenia kapitału zakładowego Spółki kapitałowej, albo 3) wydania dokumentów akcji, jeżeli objęcie akcji jest związane z warunkowym podwyższeniem kapitału zakładowego.

2011.07.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-472/11-6/RS
     ∟1. Czy w związku z posiadaniem przez Wnioskodawcę statusu akcjonariusza w SKA, w razie zaistnienia opisanych zdarzeń przyszłych, przychód po jego stronie powstanie jedynie w momencie faktycznego otrzymania przez niego Dywidendy z SKA?2. Czy w związku z tym, zaliczkę na podatek dochodowy od osób prawnych Wnioskodawca będzie zobowiązany zapłacić jedynie za miesiąc, w którym faktycznie otrzyma on wypłatę Dywidendy z SKA? 3. Jak należy określić podstawę opodatkowania (przychody oraz koszty uzyskania przychodu) dla faktycznie otrzymanych dochodów Akcjonariusza?

2011.07.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-473/11-6/RS
     ∟1. Czy w związku z posiadaniem przez Wnioskodawcę statusu akcjonariusza w SKA, w razie zaistnienia opisanych zdarzeń przyszłych, przychód po jego stronie powstanie jedynie w momencie faktycznego otrzymania przez niego Dywidendy z SKA?2. Czy w związku z tym, zaliczkę na podatek dochodowy od osób prawnych Wnioskodawca będzie zobowiązany zapłacić jedynie za miesiąc, w którym faktycznie otrzyma on wypłatę Dywidendy z SKA?3. Jak należy określić podstawę opodatkowania (przychody oraz koszty uzyskania przychodu) dla faktycznie otrzymanych dochodów Akcjonariusza?

2011.07.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-473/11-5/RS
     ∟Mając na uwadze, iż SKA obejmie akcje lub udziały w Spółkach kapitałowych w zamian za wkład niepieniężny inny niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część (na zasadach opisanych w powyższych zdarzeniach przyszłych), czy przychód po stronie Wnioskodawcy nie powstanie w momentach, o których mowa w art. 12 ust. 1b Ustawy CIT? Tj. innymi słowy czy przychód u Wnioskodawcy, w razie zaistnienia opisanych zdarzeń przyszłych, nie powstanie w dniu: 1) zarejestrowania Spółki kapitałowej albo 2) wpisu do rejestru podwyższenia kapitału zakładowego Spółki kapitałowej, albo 3) wydania dokumentów akcji, jeżeli objęcie akcji jest związane z warunkowym podwyższeniem kapitału zakładowego.

2011.07.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-293/11/MO
     ∟1. Czy na skutek wniesienia przez Wnioskodawcę wkładu niepieniężnego do Spółki E w postaci Wierzytelności Czynszowych wobec Spółki A, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podatkowy w wysokości wartości nominalnej obejmowanych udziałów?2. Czy w opisanym stanie faktycznym (winno być zdarzeniu przyszłym), jeśli łączna wartość nominalna obejmowanych w Spółce E udziałów będzie odpowiadać kwocie uzgodnionej przez Wnioskodawcę i Spółkę D w umowie wspólników, a więc będzie niższa od wartości Wierzytelności Czynszowych przyjętej przez Wnioskodawcę i Spółkę D w tej umowie, która odpowiada łącznej kwocie przekazanej przez Wnioskodawcę do Spółki A na spłatę zobowiązań wobec Spółki B (na dzień wskazany w tej umowie), organ podatkowy ma prawo ustalić po stronie Wnioskodawcy przychód w wysokości wartości rynkowej obejmowanych udziałów (lub wartości rynkowej Wierzytelności Czynszowych)?

2011.07.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-470/11-4/RS
     ∟1. Czy w związku z posiadaniem przez Wnioskodawcę statusu akcjonariusza w SKA, w razie zaistnienia opisanych zdarzeń przyszłych, przychód po jego stronie powstanie jedynie w momencie faktycznego otrzymania przez niego Dywidendy z SKA? 2. Czy w związku z tym, zaliczkę na podatek dochodowy od osób prawnych Wnioskodawca będzie zobowiązany zapłacić jedynie za miesiąc, w którym faktycznie otrzyma on wypłatę Dywidendy z SKA? 3. Jak należy określić podstawę opodatkowania (przychody oraz koszty uzyskania przychodu) dla faktycznie otrzymanych dochodów Akcjonariusza?

2011.07.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-470/11-3/RS
     ∟1. Mając na uwadze, iż SKA obejmie akcje lub udziały w Spółkach kapitałowych w zamian za wkład niepieniężny inny niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część (na zasadach opisanych w powyższych zdarzeniach przyszłych), czy przychód po stronie Wnioskodawcy nie powstanie w momentach, o których mowa w art. 12 ust. 1b Ustawy CIT? Tj. innymi słowy czy przychód u Wnioskodawcy, w razie zaistnienia opisanych zdarzeń przyszłych, nie powstanie w dniu: 1) zarejestrowania Spółki kapitałowej albo 2) wpisu do rejestru podwyższenia kapitału zakładowego Spółki kapitałowej, albo 3) wydania dokumentów akcji, jeżeli objęcie akcji jest związane z warunkowym podwyższeniem kapitału zakładowego.

2011.06.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-93/11-2/MC
     ∟Czy w przypadku wniesienia wkładu niepieniężnego z zastosowaniem mechanizmu agio, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód, zgodnie z brzmieniem art. 12 ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w wysokości wartości nominalnej udziałów objętych w Spółce kapitałowej?

2011.06.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-303/11/JD
     ∟Czy z tytułu wniesienia przez spółkę komandytową, której wspólnikiem (komplementariuszem) jest Wnioskodawca, do spółki z o.o. wkładu niepieniężnego (aportu) w postaci prawa do wzoru przemysłowego, Spółka (Wnioskodawca) powinna rozpoznać przychód, w postaci wartości nominalnej udziałów objętych przez spółkę komandytową w zamian za ww. wkład niepieniężny (aport), przypadającej proporcjonalnie do jej udziału w zyskach spółki komandytowej?

2011.06.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-287/11/JD
     ∟Czy z tytułu wniesienia przez spółkę komandytowo - akcyjną, której komplementariuszem jest Wnioskodawca, do spółki z o.o. wkładu niepieniężnego (aportu) w postaci prawa do znaku towarowego, Spółka (Wnioskodawca) powinna rozpoznać przychód, w postaci wartości nominalnej udziałów objętych przez spółkę komandytowo - akcyjną w zamian za ww. wkład niepieniężny (aport), przypadającej proporcjonalnie do jej udziału w zyskach spółki komandytowo-akcyjnej?

2011.05.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-244/11/AP
     ∟Czy w związku z wniesieniem przez Wnioskodawcę do Spółki wkładów niepieniężnych w postaci Akcji, które spowoduje utworzenie lub podwyższenie kapitału zakładowego Spółki poprzez emisję udziałów (akcji) Spółki w ramach pierwotnej lub kolejnych emisji, na podstawie przepisów UPDOP u Wnioskodawcy powstanie przychód w wysokości nominalnej wartości udziałów (akcji) objętych przez Wnioskodawcę w zamian za wkład niepieniężny?

2011.05.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-82/11-2/EK
     ∟Czy w przypadku objęcia przez Spółkę udziałów w Spółce-córce w zamian za wkład niepieniężny w postaci prawa do znaku towarowego będącego jej własnością, o wartości rynkowej przekraczającej wartość nominalną obejmowanych udziałów w Spółce-córce, jedynym przychodem z tego tytułu będzie wartość nominalna objętych udziałów, w rozumieniu art. 12 ust 1 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych także wówczas gdy ich wartość nominalna będzie niższa niż jego wartość rynkowa (wartość rynkowa przedmiotu aportu)?

2011.05.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-52/11-2/MM
     ∟Czy w przypadku objęcia przez Spółkę udziałów w Spółce Cypryjskiej w zamian za wkład niepieniężny w postaci praw do znaków towarowych będących jej własnością, o wartości rynkowej przekraczającej wartość nominalną obejmowanych udziałów w Spółce Cypryjskiej, przychodem z tego tytułu będzie jedynie wartość nominalna objętych udziałów, w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, także wówczas gdy ich wartość nominalna będzie niższa niż ich wartość rynkowa / wartość rynkowa przedmiotu aportu?

2011.04.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-41/11-2/MM
     ∟Czy wniesienie wkładu niepieniężnego do zagranicznej spółki osobowej będzie zdarzeniem opodatkowanym dla Wnioskodawcy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2011.03.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-362/10-4/DS
     ∟1. Czy W przedstawionej powyżej sytuacji, w związku z transakcją wniesienia przez Spółkę wkładu niepieniężnego do spółki komandytowej w postaci zarejestrowanego znaku towarowego oraz nabyciem przez Spółkę ogółu praw i obowiązków w spółce komandytowej, powstanie po stronie Wnioskodawcy przychód do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?2. Czy prawidłowy jest pogląd Wnioskodawcy, że wartość początkowa znaku towarowego wnoszonego przez Spółkę w postaci wkładu niepieniężnego do spółki komandytowej powinna zostać ustalona w ewidencji spółki komandytowej dla celów obliczania odpisów amortyzacyjnych stanowiących koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy proporcjonalnie do posiadanego przez niego prawa w udziale w zysku spółki komandytowej zgodnie z jego wartością określoną przez wspólników spółki w umowie spółki komandytowej nie wyższą jednak niż jego wartość rynkowa na dzień wniesienia wkładu?

2011.03.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-883/10-3/DP
     ∟Czy wniesienie opisanego w stanie faktycznym wkładu niepieniężnego w 2011 r. skutkuje powstaniem przychodu po stronie Spółki, na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2011.03.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-878/10-3/DP
     ∟Czy wniesienie opisanego w stanie faktycznym wkładu niepieniężnego w 2011 r. skutkuje powstaniem przychodu po stronie Spółki, na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2011.03.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-884/10-3/DP
     ∟Czy wniesienie opisanego w stanie faktycznym wkładu niepieniężnego w 2011 r. skutkuje powstaniem przychodu po stronie Spółki, na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2011.03.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-882/10-3/DP
     ∟Czy wniesienie opisanego w stanie faktycznym wkładu niepieniężnego w 2011 r. skutkuje powstaniem przychodu po stronie Spółki, na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2011.03.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-889/10-4/DP
     ∟Czy wniesienie opisanego w stanie faktycznym wkładu niepieniężnego w 2011 r. skutkuje powstaniem przychodu po stronie Spółki, na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2011.03.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-888/10-3/DP
     ∟Czy wniesienie opisanego w stanie faktycznym wkładu niepieniężnego w 2011 r. skutkuje powstaniem przychodu po stronie Spółki, na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2011.03.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-887/10-3/DP
     ∟Czy wniesienie opisanego w stanie faktycznym wkładu niepieniężnego w 2011 r. skutkuje powstaniem przychodu po stronie Spółki, na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2011.03.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-890/10-3/DP
     ∟Czy wniesienie opisanego w stanie faktycznym wkładu niepieniężnego w 2011 r. skutkuje powstaniem przychodu po stronie Spółki, na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2011.03.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-885/10-3/DP
     ∟Czy wniesienie opisanego w stanie faktycznym wkładu niepieniężnego w 2011 r. skutkuje powstaniem przychodu po stronie Spółki, na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2011.03.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-880/10-3/DP
     ∟Czy wniesienie opisanego w stanie faktycznym wkładu niepieniężnego w 2011 r. skutkuje powstaniem przychodu po stronie Spółki, na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2011.03.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-891/10-3/DP
     ∟Czy wniesienie opisanego w stanie faktycznym wkładu niepieniężnego w 2011 r. skutkuje powstaniem przychodu po stronie Spółki, na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2011.03.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-881/10-3/DP
     ∟Czy wniesienie opisanego w stanie faktycznym wkładu niepieniężnego w 2011 r. skutkuje powstaniem przychodu po stronie Spółki, na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2011.03.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-879/10-3/DP
     ∟Czy wniesienie opisanego w stanie faktycznym wkładu niepieniężnego w 2011 r. skutkuje powstaniem przychodu po stronie Spółki, na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2011.02.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-830/10-2/JG
     ∟Czy w przypadku objęcia udziałów/akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki Kapitałowej w zamian za wkład niepieniężny w postaci udziałów/akcji posiadanych przez Spółkę o wartości rynkowej przekraczającej wartość nominalną obejmowanych udziałów/akcji w Spółce Kapitałowej, przychodem z tego tytułu będzie jedynie wartość nominalna objętych udziałów/akcji w Spółce Kapitałowej, w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 7 ustawy o PDOP, także wówczas gdy ich wartość nominalna będzie niższa niż ich wartość rynkowa (tj. wartość rynkowa przedmiotu aportu) — przy założeniu, że Spółka Kapitałowa nie posiada, ani w wyniku takiego aportu nie uzyska bezwzględnej większość praw głosu w spółce, której udziały/akcje są przedmiotem aportu?

2011.02.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-794/10-4/AG
     ∟wniesienie wkładu niepieniężnego do spółki osobowej nie jest zdarzeniem powodującym powstanie obowiązku podatkowego, ponieważ zgodnie z zasadami prawa podatkowego podatek może być należny wyłącznie w przypadku, gdy istnieje ustawowa podstawa do jego nałożenia.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj