Interpretacje do przepisu
art. 12 ust. 1 pkt 4a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


238/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 12 ust. 1 pkt 4a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1 2 3 4 5 6 7 8

2010.08.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-425/10-2/AJ
     ∟CIT - w zakresie opodatkowania dochodów cypryjskiego rezydenta podatkowego

2010.08.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-424/10-4/AJ
     ∟1. Czy na tle przedstawionego wyżej stanu faktycznego zasadne jest twierdzenie, że przychód ze zbycia lokat w drodze wykupienia umorzenia certyfikatów inwestycyjnych oraz bez ich wykupienia i umorzenia, wypłacany na rzecz Wnioskodawcy, nie podlega opodatkowaniu w Polsce ?2. Czy w związku z możliwością likwidacji Funduszu i umorzeniem certyfikatów inwestycyjnych przez wypłatę uzyskanych środków pieniężnych na rzecz Wnioskodawcy zasadne jest twierdzenie, że tego rodzaju przychód nie podlega opodatkowaniu w Polsce ?

2010.07.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-542/10/JD
     ∟Czy na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych zasadne jest twierdzenie, że w przypadku wypłaty przychodów ze zbycia lokat Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego bez wykupienia i umorzenia certyfikatów inwestycyjnych, na Spółce nie ciążą obowiązki płatnika ?

2010.07.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-844/10/JD
     ∟Czy na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych zasadne jest twierdzenie, że w przypadku wypłaty przychodów ze zbycia lokat Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego w drodze wykupienia i umorzenia certyfikatów inwestycyjnych, na Spółce nie ciążą obowiązki płatnika?

2010.05.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-244/10-4/IŚ
     ∟1. Czy zbycie przez Wnioskodawcę udziałów w SP poprzez ich sprzedaż lub też wniesienie aportem do SC będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem dochodowym w Polsce?2. Czy wniesienie udziałów w SP przez Wnioskodawcę do Funduszu tytułem wpłaty za wydane certyfikaty inwestycyjne stanowiące tytuł uczestnictwa w Funduszu bądź też ich sprzedaż do Funduszu podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem dochodowym w Polsce?3. Czy otrzymywane przez SC przychody z tytułu wypłat kwot dochodu funduszu:a) wypłacane w przypadku wykupu przez Fundusz certyfikatów inwestycyjnych w celu umorzenia,b) wypłacane przez Fundusz w trakcie jego trwania (bez wykupu certyfikatów inwestycyjnych) podlegają opodatkowaniu w Polsce, a w szczególności czy Fundusz zobowiązany będzie w takim przypadku do pobrania podatku u źródła zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2010.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-250/10-2/IŚ
     ∟1. Czy wniesienie udziałów w SP przez Wnioskodawcę do Funduszu tytułem wpłaty za wydane certyfikaty inwestycyjne stanowiące tytuł uczestnictwa w Funduszu lub też ich sprzedaż do Funduszu podlegać będzie podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem dochodowym w Polsce?2. Czy otrzymywane przez Wnioskodawcę przychody z tytułu wypłat kwot dochodu funduszu:a) wypłacane w przypadku wykupu przez Fundusz certyfikatów inwestycyjnych w celu umorzenia,b) wypłacane przez Fundusz w trakcie jego trwania (bez wykupu certyfikatów inwestycyjnych) podlegają opodatkowaniu w Polsce, a w szczególności czy Fundusz zobowiązany będzie w takim przypadku do pobrania podatku u źródła zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2010.04.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-195/10-2/IŚ
     ∟2. Czy wniesienie udziałów w SP przez SC do Funduszu tytułem wpłaty za wydane certyfikaty inwestycyjne stanowiące tytuł uczestnictwa w Funduszu podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem dochodowym w Polsce?3. Czy otrzymywane przez SC przychody z tytułu wypłat kwot dochodu funduszu:a) wypłacane w przypadku wykupu przez Fundusz certyfikatów inwestycyjnych w celu umorzenia,b) wypłacane przez Fundusz w trakcie jego trwania (bez wykupu certyfikatów inwestycyjnych) podlegają opodatkowaniu w Polsce, a w szczególności czy Fundusz zobowiązany będzie w takim przypadku do pobrania podatku u źródła zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2010.04.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-69/10-2/AJ
     ∟Czy w przypadku uznania, że wniesienie papierów wartościowych do FIZ w zamian za certyfikaty uczestnictwa w FIZ jest odpłatnym zbyciem podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych - przychody uzyskane przez Wnioskodawcę z tego tytułu nie będą podlegały opodatkowaniu w Polsce na podstawie UPDOP w związku z Umową Polsko-Cypryjską ?Czy określone w UFI wypłaty z FIZ w związku wykupem od Wnioskodawcy certyfikatów, jak i wypłaty dokonywane przez FIZ na rzecz Wnioskodawcy bez umarzania certyfikatów, nie będą podlegały w Polsce opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, w szczególności zryczałtowanym podatkiem u źródła na podstawie UPDOP w związku z Umową Polsko-Cypryjską ?

2010.03.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-936/09-2/PD
     ∟1. Czy uzyskiwane przez Spółkę przychody z tytułu wypłaty dochodów Funduszu bez wykupywania certyfikatów inwestycyjnych będą podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych i w konsekwencji czy Fundusz jako płatnik będzie zobowiązany do pobrania podatku u źródła od dokonywanych wypłat?2. Czy uzyskiwane przez Spółkę przychody z tytułu wykupu certyfikatów inwestycyjnych przez Fundusz (z umorzenia certyfikatów) będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych i w konsekwencji czy Fundusz jako płatnik będzie zobowiązany do pobrania podatku u źródła od dokonywanych wypłat z tytułu wykupu certyfikatów?3. Czy uzyskane przez Spółkę przychody z tytułu likwidacji Funduszu będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych i w konsekwencji czy Fundusz jako płatnik będzie zobowiązany do pobrania podatku u źródła od dokonywanych wypłat z tego tytułu? 4. Czy przychody z tytułu odpłatnego zbycia certyfikatów inwestycyjnych wyemitowanych przez Fundusz będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

2010.03.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-937/09-2/PD
     ∟1. Czy uzyskiwane przez Spółkę 1 lub Spółkę 2 przychody z tytułu wypłaty dochodów Funduszu bez wykupywania certyfikatów inwestycyjnych będą podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych i w konsekwencji czy Fundusz jako płatnik będzie zobowiązany do pobrania podatku u źródła od dokonywanych wypłat?2. Czy uzyskiwane przez Spółkę 1 lub Spółkę 2 przychody z tytułu wykupu certyfikatów inwestycyjnych przez Fundusz (z umorzenia certyfikatów) będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych i w konsekwencji czy Fundusz jako płatnik będzie zobowiązany do pobrania podatku u źródła od dokonywanych wypłat z tytułu wykupu certyfikatów?3. Czy uzyskane przez Spółkę 1 lub Spółkę 2 przychody z tytułu likwidacji Funduszu będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych i w konsekwencji czy Fundusz jako płatnik będzie zobowiązany do pobrania podatku u źródła od dokonywanych wypłat z tego tytułu?

2010.03.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-938/09-2/PD
     ∟1. Czy uzyskiwane przez Spółkę przychody z tytułu wypłaty dochodów Funduszu bez wykupywania certyfikatów inwestycyjnych będą podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?2. Czy uzyskiwane przez Spółkę przychody z tytułu wykupu certyfikatów inwestycyjnych przez Fundusz (z umorzenia certyfikatów) będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?3. Czy uzyskane przez Spółkę przychody z tytułu likwidacji Funduszu będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?4. Czy przychody z tytułu odpłatnego zbycia certyfikatów inwestycyjnych wyemitowanych przez Fundusz będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

2010.01.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-651/09-2/IŚ
     ∟Czy objęcie przez Spółkę certyfikatów inwestycyjnych Funduszu w zamian za wniesienie do Funduszu pakietu 100% udziałów polskiej Sp. z o.o. będzie skutkowało dla Spółki powstaniem w Polsce przychodu? Czy jeżeli odpowiedź na pytanie nr 1 będzie twierdząca (tzn. powstanie przychód dla Spółki), to czy kosztem uzyskania przychodu Spółki będzie wartość nominalna udziałów wydanych polskiej S.A. w zamian za wniesiony pakiet 100% udziałów polskiej Sp. z o.o.? Czy wypłaty dokonywane przez Fundusz na rzecz Spółki z tytułu umorzenia certyfikatów inwestycyjnych, bądź też wypłaty dochodów realizowane bez odkupywania przez fundusz certyfikatów inwestycyjnych (na podstawie odpowiednich postanowień statutu funduszu) podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym w Polsce?

2009.12.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-611/09-2/PS
     ∟Czy na Funduszu będzie ciążył obowiązek poboru podatku od wypłat dokonywanych na rzecz Sp. z o.o. CY

2009.11.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-562/09-2/PD
     ∟1.Czy w świetle ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm., dalej: UPDOP) przychód Spółki z tytułu umorzenia certyfikatów w związku z likwidacją Funduszu stanowi przychód podlegający opodatkowaniu na zasadach ogólnych zgodnie z art. 12 (i nie stanowi tym samym dochodu (przychodu) o których mowa w art. 10 ust. 1 UPDOP)?2.Czy przychód z tytułu umorzenia certyfikatów w związku z likwidacją Funduszu stanowi przychód, który nie podlega opodatkowaniu w Polsce na mocy UPO?3.Czy Fundusz jako podmiot dokonujący wypłat z tytułu umorzenia certyfikatów w związku z likwidacją Funduszu będzie zobowiązany do poboru i zapłaty podatku dochodowego z tytułu przychodu osiąganego przez Spółkę?

2009.11.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-563/09-2/PD
     ∟1. Czy w świetle UPDOP przychód Spółki z tytułu wypłat stanowi przychód podlegający opodatkowaniu „na zasadach ogólnych” zgodnie z art. 12 (i nie stanowi tym samym dochodu (przychodu) o których mowa w art. 10 ust. 1 UPDOP)?2. Czy przychód z tytułu wypłat stanowi przychód, który nie podlega opodatkowaniu w Polsce na mocy UPO?

2009.11.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-568/09-2/PD
     ∟1. Czy w świetle ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm., dalej: UPDOP) przychód Spółki z tytułu wypłat stanowi przychód podlegający opodatkowaniu „na zasadach ogólnych” zgodnie z art. 12 (i nie stanowi tym samym dochodu (przychodu) o których mowa w art. 10 ust. 1 UPDOP)?2. Czy przychód z tytułu wypłat stanowi przychód, który nie podlega opodatkowaniu w Polsce na mocy UPO?3. Czy Fundusz jako podmiot dokonujący wypłat będzie zobowiązany do poboru i zapłaty podatku dochodowego z tytułu przychodu osiąganego przez Spółkę?

2009.11.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-567/09-2/PD
     ∟1. Czy w świetle ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm., dalej: UPDOP) przychód Spółki z tytułu wykupienia przez Fundusz certyfikatów stanowi przychód podlegający opodatkowaniu na zasadach ogólnych zgodnie z art. 12 (i nie stanowi tym samym dochodu (przychodu) o których mowa w art. 10 ust. 1 UPDOP)?2. Czy przychód z tytułu wykupienia przez Fundusz certyfikatów stanowi przychód, który nie podlega opodatkowaniu w Polsce na mocy UPO?3. Czy Fundusz jako podmiot dokonujący wypłat z tytułu wykupienia certyfikatów będzie zobowiązany do poboru i zapłaty podatku dochodowego z tytułu przychodu osiąganego przez Spółkę?

2009.11.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-565/09-2/PD
     ∟1. Czy w świetle UPDOP przychód Spółki z tytułu wykupienie przez Fundusz certyfikatów stanowi przychód podlegający opodatkowaniu „na zasadach ogólnych” zgodnie z art. 12 (i nie stanowi tym samym dochodu (przychodu) o których mowa w art. 10 ust. 1 UPDOP)?2. Czy przychód z tytułu wykupienia przez Fundusz certyfikatów stanowi przychód, który nie podlega opodatkowaniu w Polsce na mocy UPO?

2008.12.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-49/08-2/IŚ
     ∟Czy zyski ze sprzedaży certyfikatów inwestycyjnych funduszu inwestycyjnego zamkniętego osobom trzecim lub/i Funduszowi nie będą podlegały opodatkowaniu w Polsce w świetle polsko-brytyjskiej konwencji z dnia 20 lipca 2006 r. o unikaniu podwójnego opodatkowania, w szczególności na podstawie art. 13 ww. konwencji? Czy dochody z likwidacji funduszu inwestycyjnego zamkniętego będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 10 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i w związku z tym, w świetle art. 10 polsko-brytyjskiej konwencji o unikaniu podwójnego opodatkowania, mogą podlegać zwolnieniu z opodatkowania w Polsce po spełnieniu określonych warunków?

2008.12.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-1155/08-4/JB
     ∟momencie przekształcenia zobowiązania Funduszu z tytułu naliczonej i niewypłaconej na dzień 31 grudnia 2004 r. dywidendy w aktywa netto tego Funduszu, nie dojdzie do powstania dochodu do opodatkowania po stronie Spółki. Obowiązek podatkowy po stronie Spółki wystąpi natomiast w momencie odkupienia jednostek uczestnictwa w Funduszu

2008.09.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-981/08-3/JB
     ∟Czy objęcie certyfikatów inwestycyjnych w zamian za przeniesienie akcji na rzecz funduszu inwestycyjnego (w trybie art. 28 ust. 2 ustawy z dnia 27 maja 2004r. o funduszach inwestycyjnych (Dz. U. Nr 146, poz. 1546 ze zm.) powoduje powstanie przychodu dla Spółki w momencie objęcia certyfikatów inwestycyjnych, czy też przychód ten powstanie dopiero w momencie sprzedaży certyfikatów inwestycyjnych objętych w zamian za akcje, tylko i wyłącznie z tego tytułu

2008.08.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-872/08-2/JB
     ∟Czy określone w ustawie o funduszach inwestycyjnych wypłaty z Funduszu w związku wykupem od Uczestnika certyfikatów, jak i wypłaty dokonywane przez Fundusz na rzecz Uczestnika bez umarzania certyfikatów, podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, w szczególności zryczałtowanym podatkiem u źródła na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z Konwencją?

2008.08.26 - Minister Finansów - DD5/8211/5/SBC/08/PK-276
     ∟Określenie skutków podatkowych wniesienia papierów wartościowych do funduszu inwestycyjnego następuje niezależnie od skutków następujących na dzień zbycia (umorzenia) samych certyfikatów lub jednostek uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym. Są to dwie niezależne od siebie czynności (zbycie papierów wartościowych wnoszonych do funduszu i zbycie tytułów uczestnictwa w funduszu), wywołujące odrębne skutki podatkowe. Kwota pieniężna uzyskana ze zbycia (umorzenia) certyfikatów lub jednostek uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym stanowi przychód podatkowy (art. 12 ust. 1 pkt 1 updop), zaś wydatki na ich nabycie będą stanowić koszty uzyskania przychodu (art. 16 ust.1 pkt 8 updop).

2008.06.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-173/08-2/HS
     ∟Czy wniesienie przez Spółkę udziałów (akcji) do zamkniętego funduszu inwestycyjnego, w zamian za przeniesienie własności udziałów (akcji) Spółki skutkuje powstaniem przychodu na gruncie ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.) w momencie otrzymania certyfikatów inwestycyjnych, czy dopiero w momencie ich późniejszego zbycia?

2008.04.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-144/07-2/JB
     ∟Czy wniesienie przez Spółkę akcji w formie wkładu do funduszu inwestycyjnego spowoduje obowiązek rozpoznania przychodu podatkowego dla Spółki w momencie wniesienia tego wkładu i otrzymania w zamian certyfikatów?

2007.09.26 - Urząd Skarbowy Warszawa-Mokotów - 1433/GF/415-62/07/KB
     ∟Czy wniesienie do funduszu inwestycyjnego udziałów lub akcji w spółkach w zamian za wydanie certyfikatów inwestycyjnych funduszu jest zdarzeniem podatkowych na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

2006.11.21 - Urząd Skarbowy Kraków-Stare Miasto - PDP/423-53/06/BA/93398
     ∟Czy zmiana posiadanych jednostek uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym na inne jednostki dokonana w ramach tego samego funduszu i nie skutkujące uzyskaniem dochodu z tej transakcji, rodzi obowiązek zapłaty podatku dochodowego do osób prywatnych?

2006.01.27 - Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1471/DPD2/423/152/05/JB
     ∟Bank ma wątpliwości, jak kwalifikować środki otrzymane w związku z likwidacją funduszu:czy jako majątek otrzymany w związku z likwidacją osoby prawnej, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych,czy też jako otrzymane dochody funduszu, w przypadku gdy statut przewiduje wypłacanie tych dochodów bez odkupywania jednostek uczestnictwa albo wykupywania certyfikatów inwestycyjnych, o których mowa w art. 12 ust. 1 pkt. 4a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

1 2 3 4 5 6 7 8

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj