Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: wartość

 

wartość 554 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

2009.12.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-1065/09-6/AA
     ∟W jakim okresie należy zamortyzować nieruchomość, która tworzy całość, po rozbudowie?

2009.12.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-687/09-6/MS
     ∟Czy w przypadku zwrotu wkładu (także częściowego) wniesionego przez Spółkę do Spółki Komandytowej, opodatkowaniu w Spółce podlegać będzie wyłącznie nadwyżka (o ile taka zaistnieje) kwoty wypłacanej Spółce (lub wartości otrzymanego mienia) przy zwrocie wkładu w Spółce Komandytowej nad wartością tego wkładu określoną w umowie Spółki Komandytowej na dzień wniesienia wkładu?

2009.12.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-723/09-2/ES
     ∟PIT - w zakresie amortyzacji lokalu użytkowego

2009.12.04 - Minister Finansów - DD5/8211/47/KQZ/09/PK-1686
     ∟Czy wartość początkowa Nieruchomości - w przypadku, gdy będą one stanowiły środki trwałe spółki osobowej - w ewidencji środków trwałych tej spółki, powinna dla celów podatkowych zostać ustalona w wartości aportu, nie wyższej niż jego wartość rynkowa?Czy wartość początkowa Nieruchomości stanowiących dla spółki osobowej środki trwałe (w przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie pierwsze - nie wyższa niż wartość rynkowa Nieruchomości z dnia wniesienia aportu), określona w ewidencji środków trwałych prowadzonej przez tę spółkę, pomniejszona o sumę odpisów amortyzacyjnych, będzie dla Spółki kosztem uzyskania przychodów ze zbycia przez spółkę osobową przedmiotowych Nieruchomości, w części odpowiadającej posiadanemu przez Spółkę udziałowi w spółce osobowej?Czy, analogicznie jak w przypadku środków trwałych opisanym w pytaniu pierwszym i drugim, wartość Nieruchomości stanowiących dla spółki osobowej zapasy powinna po ich nabyciu przez spółkę osobową zostać ustalona dla celów podatkowych w wartości aportu, nie wyższej niż jego wartość rynkowa, i czy taka wartość będzie stanowić koszt uzyskania przychodów Spółki w chwili zbycia przez spółkę osobową tych Nieruchomości, w części odpowiadającej posiadanemu przez Spółkę udziałowi w spółce osobowej?

2009.12.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-576/09-4/PJ
     ∟Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na rozbudowę centrum logistycznego znajdującego się na cudzym gruncie nie będą stanowiły kosztów uzyskania przychodów Spółki, a w konsekwencji czy zwrot wydatków otrzymany przez Spółkę od właściciela nieruchomości nie będzie stanowił przychodu podatkowego na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 6a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy wydanie przez Spółkę właścicielowi nieruchomości nakładów poczynionych na nieruchomość powinno zostać potraktowane przez Spółkę jako odpłatne świadczenie usług na rzecz właściciela nieruchomości w myśl art. 8 ust. 1 ustawy o VAT i opodatkowane 22% stawką podatku VAT?

2009.11.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/443-1018/09-2/ASZ
     ∟Czy transakcja wniesienia przez Spółkę Znaków Towarowych i Innych Składników w drodze wkładu niepieniężnego do Spółki Komandytowej będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT według stawki 22%? Czy, w przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie 1, Spółka będzie zobowiązana do wystawienia faktury VAT dokumentującej dostawę? W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie 2, Spółka wnosi o potwierdzenie, że jeżeli przedmiot wkładu jest wyceniony bez podatku VAT, wówczas faktura dokumentująca dokonanie wkładu niepieniężnego do Spółki Komandytowej powinna zawierać wartość sprzedaży netto równą wartości wkładu niepieniężnego określonego w umowie Spółki Komandytowej, odpowiadającą oszacowanej wartości rynkowej przedmiotu wkładu, bez podatku VAT. Ponadto faktura stwierdzająca dokonanie aportu powinna zawierać kwotę podatku od wartości sprzedaży netto (a więc należny podatek VAT według 22% stawki).

2009.11.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-615/09-6/JB
     ∟1. Jaka ma być wartość przychodu wykazanego przez Spółkę z tytułu sprzedaży własnych akcji swoim pracownikom, oraz pracownikom, z grupy - czy ma to być cena sprzedaży tych akcji, czy ich wartość rynkowa (wyższa)?2. Czy wydatki na nabycie własnych akcji, sprzedanych następnie swoim pracownikom, oraz pracownikom z grupy, mogą być dla Spółki kosztem podatkowym?3. Czy gdyby na sprzedaży tych akcji powstaje strata (co jest regułą), to czy może ona być kosztem podatkowym Spółki?4. Kiedy Spółka winna wykazać przychód ze sprzedaży własnych akcji i kiedy ma być wykazany koszt zakupu tych akcji, jako koszt podatkowy?

2009.11.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-573/09-6/MS
     ∟Czy wartość początkowa Nieruchomości - w przypadku, gdy będą one stanowiły środki trwałe spółki osobowej - w ewidencji środków trwałych tej spółki, powinna dla celów podatkowych zostać ustalona w wartości aportu, nie wyższej niż jego wartość rynkowa? Czy wartość początkowa Nieruchomości stanowiących dla spółki osobowej środki trwałe (w przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie pierwsze - nie wyższa niż wartość rynkowa Nieruchomości z dnia wniesienia aportu), określona w ewidencji środków trwałych prowadzonej przez tę spółkę, pomniejszona o sumę odpisów amortyzacyjnych, będzie dla Spółki kosztem uzyskania przychodów ze zbycia przez spółkę osobową przedmiotowych Nieruchomości, w części odpowiadającej posiadanemu przez Spółkę udziałowi w spółce osobowej? Czy, analogicznie jak w przypadku środków trwałych opisanym w pytaniu pierwszym i drugim, wartość Nieruchomości stanowiących dla spółki osobowej zapasy powinna po ich nabyciu przez spółkę osobową zostać ustalona dla celów podatkowych w wartości aportu, nie wyższej niż jego wartość rynkowa, i czy taka wartość będzie stanowić koszt uzyskania przychodów Spółki w chwili zbycia przez spółkę osobową tych Nieruchomości, w części odpowiadającej posiadanemu przez Spółkę udziałowi w spółce osobowej?

2009.11.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-581/09-6/MS
     ∟3. Czy w razie wystąpienia przychodu w sytuacji opisanej jak w pkt 2 będą występowały koszty uzyskania przychodów a jeśli tak to czy w wysokości wartości wkładów Spółki do spółki komandytowej, tj. w wysokości określonej w akcie notarialnym, którym zawiązano spółkę i w innych aktach notarialnych, którymi wprowadzano do spółki dodatkowe wkłady czy też w innej wysokości?

2009.10.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-596/09-4/MS
     ∟3. Czy w razie wystąpienia przychodu w sytuacji opisanej jak w pkt 2 jak wyżej będą występowały koszty uzyskania przychodów a jeśli tak to czy w wysokości wartości wkładów naszej spółki do spółki komandytowej w wysokości określonej w akcie notarialnym, którym zawiązano spółkę i w innych aktach notarialnych, którymi wprowadzano do spółki dodatkowe wkłady czy też w innej wysokości?

2009.10.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-595/09-4/MS
     ∟1. Czy wniesienie aportem przez spółkę prawa wieczystego użytkowania gruntu oraz własności budynków i budowli posadowionych na tym gruncie stanowiącego składnik majątku spółki do spółki komandytowej skutkuje powstaniem przychodu, ewentualnie dochodu a jeżeli tak to w jakiej wysokości i na jakiej podstawie?2. Czy jeżeli w późniejszym terminie spółka będzie chciała sprzedać ogół praw i obowiązków w spółce komandytowej w trybie art. 10 K.S.H. to z tytułu tej sprzedaży wystąpi przychód, a jeżeli tak to z jakiego źródła przychodów?3. Czy w razie wystąpienia przychodu w sytuacji opisanej jak w pkt 2 jak wyżej będą występowały koszty uzyskania przychodów a jeśli tak to czy w wysokości wartości wkładów naszej spółki do spółki komandytowej w wysokości określonej w akcie notarialnym, którym zawiązano spółkę i w innych aktach notarialnych, którymi wprowadzano do spółki dodatkowe wkłady czy też w innej wysokości?4. Według jakiej stawki i w jakim terminie należy odprowadzić podatek od ewentualnej sprzedaży ogółu praw i obowiązków w spółce komandytowej?

2009.10.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-594/09-4/MS
     ∟Czy wniesienie aportem przez spółkę prawa wieczystego użytkowania gruntu oraz własności budynków i budowli posadowionych na tym gruncie stanowiącego składnik majątku spółki do spółki komandytowej skutkuje powstaniem przychodu, ewentualnie dochodu a jeżeli tak to w jakiej wysokości i na jakiej podstawie? Czy jeżeli w późniejszym terminie spółka będzie chciała sprzedać ogół praw i obowiązków w spółce komandytowej w trybie art. 10 K.S.H. to z tytułu tej sprzedaży wystąpi przychód, a jeżeli tak to z jakiego źródła przychodów? Czy w razie wystąpienia przychodu w sytuacji opisanej jak w pkt 2 jak wyżej będą występowały koszty uzyskania przychodów a jeśli tak to czy w wysokości wartości wkładów naszej spółki do spółki komandytowej w wysokości określonej w akcie notarialnym, którym zawiązano spółkę i w innych aktach notarialnych, którymi wprowadzano do spółki dodatkowe wkłady czy też w innej wysokości? Według jakiej stawki i w jakim terminie należy odprowadzić podatek od ewentualnej sprzedaży ogółu praw i obowiązków w spółce komandytowej?

2009.10.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-593/09-4/MS
     ∟1.Czy wniesienie aportem przez spółkę prawa wieczystego użytkowania gruntu oraz własności budynków i budowli posadowionych na tym gruncie stanowiącego składnik majątku spółki do spółki komandytowej skutkuje powstaniem przychodu, ewentualnie dochodu a jeżeli tak to w jakiej wysokości i na jakiej podstawie?2.Czy jeżeli w późniejszym terminie spółka będzie chciała sprzedać ogół praw i obowiązków w spółce komandytowej w trybie art. 10 K.S.H. to z tytułu tej sprzedaży wystąpi przychód, a jeżeli tak to z jakiego źródła przychodów?3.Czy w razie wystąpienia przychodu w sytuacji opisanej jak w pkt 2 jak wyżej będą występowały koszty uzyskania przychodów a jeśli tak to czy w wysokości wartości wkładów naszej spółki do spółki komandytowej w wysokości określonej w akcie notarialnym, którym zawiązano spółkę i w innych aktach notarialnych, którymi wprowadzano do spółki dodatkowe wkłady czy też w innej wysokości?4.Według jakiej stawki i w jakim terminie należy odprowadzić podatek od ewentualnej sprzedaży ogółu praw i obowiązków w spółce komandytowej?

2009.10.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-592/09-4/MS
     ∟Czy wniesienie aportem przez spółkę prawa wieczystego użytkowania gruntu oraz własności budynków i budowli posadowionych na tym gruncie stanowiącego składnik majątku spółki do spółki komandytowej skutkuje powstaniem przychodu, ewentualnie dochodu a jeżeli tak to w jakiej wysokości i na jakiej podstawie? Czy jeżeli w późniejszym terminie spółka będzie chciała sprzedać ogół praw i obowiązków w spółce komandytowej w trybie art. 10 K.S.H. to z tytułu tej sprzedaży wystąpi przychód, a jeżeli tak to z jakiego źródła przychodów? Czy w razie wystąpienia przychodu w sytuacji opisanej jak w pkt 2 jak wyżej będą występowały koszty uzyskania przychodów a jeśli tak to czy w wysokości wartości wkładów naszej spółki do spółki komandytowej w wysokości określonej w akcie notarialnym, którym zawiązano spółkę i w innych aktach notarialnych, którymi wprowadzano do spółki dodatkowe wkłady czy też w innej wysokości? Według jakiej stawki i w jakim terminie należy odprowadzić podatek od ewentualnej sprzedaży ogółu praw i obowiązków w spółce komandytowej?

2009.10.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-591/09-4/MS
     ∟3.Czy w razie wystąpienia przychodu w sytuacji opisanej jak w pkt 2 jak wyżej będą występowały koszty uzyskania przychodów a jeśli tak to czy w wysokości wartości wkładów naszej spółki do spółki komandytowej w wysokości określonej w akcie notarialnym, którym zawiązano spółkę i w innych aktach notarialnych, którymi wprowadzano do spółki dodatkowe wkłady czy też w innej wysokości?

2009.10.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-589/09-4/MS
     ∟Czy wniesienie aportem przez spółkę prawa wieczystego użytkowania gruntu oraz własności budynków i budowli posadowionych na tym gruncie stanowiącego składnik majątku spółki do spółki komandytowej skutkuje powstaniem przychodu, ewentualnie dochodu a jeżeli tak to w jakiej wysokości i na jakiej podstawie? Czy jeżeli w późniejszym terminie spółka będzie chciała sprzedać ogół praw i obowiązków w spółce komandytowej w trybie art. 10 K.S.H. to z tytułu tej sprzedaży wystąpi przychód, a jeżeli tak to z jakiego źródła przychodów? Czy w razie wystąpienia przychodu w sytuacji opisanej jak w pkt 2 jak wyżej będą występowały koszty uzyskania przychodów a jeśli tak to czy w wysokości wartości wkładów naszej spółki do spółki komandytowej w wysokości określonej w akcie notarialnym, którym zawiązano spółkę i w innych aktach notarialnych, którymi wprowadzano do spółki dodatkowe wkłady czy też w innej wysokości? Według jakiej stawki i w jakim terminie należy odprowadzić podatek od ewentualnej sprzedaży ogółu praw i obowiązków w spółce komandytowej?

2009.10.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-588/09-4/MS
     ∟Czy w razie wystąpienia przychodu w sytuacji opisanej jak w pkt 2 jak wyżej będą występowały koszty uzyskania przychodów a jeśli tak to czy w wysokości wartości wkładów naszej spółki do spółki komandytowej w wysokości określonej w akcie notarialnym, którym zawiązano spółkę i w innych aktach notarialnych, którymi wprowadzano do spółki dodatkowe wkłady czy też w innej wysokości?

2009.10.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-587/09-4/MS
     ∟Czy wniesienie aportem przez spółkę prawa wieczystego użytkowania gruntu oraz własności budynków i budowli posadowionych na tym gruncie stanowiącego składnik majątku spółki do spółki komandytowej skutkuje powstaniem przychodu, ewentualnie dochodu a jeżeli tak to w jakiej wysokości i na jakiej podstawie? Czy jeżeli w późniejszym terminie spółka będzie chciała sprzedać ogół praw i obowiązków w spółce komandytowej w trybie art. 10 K.S.H. to z tytułu tej sprzedaży wystąpi przychód, a jeżeli tak to z jakiego źródła przychodów? Czy w razie wystąpienia przychodu w sytuacji opisanej jak w pkt 2 jak wyżej będą występowały koszty uzyskania przychodów a jeśli tak to czy w wysokości wartości wkładów naszej spółki do spółki komandytowej w wysokości określonej w akcie notarialnym, którym zawiązano spółkę i w innych aktach notarialnych, którymi wprowadzano do spółki dodatkowe wkłady czy też w innej wysokości? Według jakiej stawki i w jakim terminie należy odprowadzić podatek od ewentualnej sprzedaży ogółu praw i obowiązków w spółce komandytowej?

2009.10.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-586/09-4/MS
     ∟3.Czy w razie wystąpienia przychodu w sytuacji opisanej jak w pkt 2 jak wyżej będą występowały koszty uzyskania przychodów a jeśli tak to czy w wysokości wartości wkładów naszej spółki do spółki komandytowej w wysokości określonej w akcie notarialnym, którym zawiązano spółkę i w innych aktach notarialnych, którymi wprowadzano do spółki dodatkowe wkłady czy też w innej wysokości?

2009.10.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-551/09-2/HS
     ∟Czy w przypadku pożyczki udzielonej Spółce przez udziałowca, którego udział bezpośredni w kapitale stanowi 1,01%, a udział pośredni wynosi 98,99%, zastosowanie znajdą ograniczenia możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od pożyczki według art. 16 ust. 1 pkt. 60 i pkt 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2009.10.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-487/09-2/MS
     ∟CIT - w zakresie określenia wartości lokali mieszkalnych w ewidencji podatkowej spółki komandytowej

2009.10.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-427/09-2/MS
     ∟1. Czy w przedstawionym wyżej stanie faktycznym wniesienie przez podatnika (osobę prawną) nieruchomości tytułem wkładu niepieniężnego (aport) do nowo zawiązanej spółki komandytowej, na pokrycie swojego wkładu z zastrzeżeniem, że wartość nieruchomości wnoszonej do nowo zawiązanej spółki komandytowej tytułem wkładu niepieniężnego (aportu) będzie wyższa od wartości księgowej tej nieruchomości i będzie odpowiadała wartości rynkowej nieruchomości, będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jednolity: Dz. U. 2900 r. Nr 54 poz. 654) — dalej także ustawa o PDOP?2. W jaki sposób należy określić wartość początkową wnoszonych nieruchomości dla potrzeb ewidencji środków trwałych w spółce komandytowej? 3.W jaki sposób należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży (odpłatnego zbycia) nieruchomości przez spółkę komandytową, a w szczególności jak należy określić wysokość kosztów uzyskania przychodów w momencie odpłatnego zbycia nieruchomości przez spółkę komandytową.

2009.09.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-461/09-2/JG
     ∟CIT - w zakresie przychodu podatkowego w związku z wystawieniem faktury korygującej

2009.09.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-458/09-2/JG
     ∟CIT - w zakresie dokonywania odpisów amortyzacyjnych z tytułu wdrażania nowej funkcjonalności lub modułu

2009.09.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-350/09-2/AJ
     ∟Jak ustalić koszty uzyskania przychodów przy sprzedaży inwestycji deweloperskiej wniesionej aportem do Spółki w momencie uzyskania przychodu ze sprzedaży mieszkań i czy wartość nominalna wydanych przez Spółkę udziałów w zamian za aport w postaci przedsiębiorstwa ma znaczenie przy ustalaniu tych kosztów ?

2009.08.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-592/09-3/AG
     ∟Z rozbiórki zostaje m.in. złom, który spółka sprzedała, jak wycenić ten złom? Czy o tą wycenioną wartość należy umniejszyć wartość budynku księgowanego w koszty i wartość złomu będzie kosztem podatkowym w dniu jego sprzedaży? Czy też umniejszać wartość likwidowanego budynku, a w dniu sprzedaży złomu osiągnięty będzie tylko przychód?

2009.08.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-592/09-2/AG
     ∟Czy budynek, jeśli miał przeznaczenie do rozbiórki, powinien być wyceniony w księgach? Czy wartość rozebranego budynku (wg przyjętej wcześniej wyceny) będzie jednorazowo kosztem podatkowym w dniu likwidacji budynku (zakończenia rozbiórki, tj. 12/2008)?Czy koszty rozbiórki podwyższają wartość nowego budynku, czy też są kosztem podatkowym w dniu zakończenia rozbiórki?Czy pozostałe koszty dotyczące budynku zbierane przez okres od zakupu do likwidacji na koncie inwestycyjnym „080” będzie również kosztem podatkowym jednorazowo w 12/2008?

2009.07.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/415-454/09-4/WM
     ∟Czy Wnioskodawca zobowiązany jest – jeżeli tak, to w jakiej wysokości i na jakiej podstawie prawnej – do zapłaty podatku z tytułu otrzymanego zadośćuczynienia?

2009.07.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-431/09-2/JK2
     ∟Czy zgodnie z przepisami art. 11 i art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, kwotę ustalonego w powyższy sposób ryczałtu należy doliczyć pro rata parte pracownikom do wynagrodzenia ze stosunku pracy i pobrać od niego zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych ?

2009.07.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-194/09/MK
     ∟Czy koszty dotyczące wyrządzonych szkód powstałych podczas transportu towarów (samochody) należy traktować jako koszty nie stanowiące kosztów uzyskania przychodów?

4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj