Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: wartość początkowa środka trwałego

 

wartość początkowa środka trwałego 601 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

2008.04.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-62f/08/MK
     ∟Czy środki pieniężne otrzymane przez Elektrownie na pokrycie kosztów osieroconych niepodlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym nie będą miały wpływu na zaliczenie przez Elektrownię określonych wydatków do kosztów uzyskania przychodów (poza odpisami amortyzacyjnymi od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych związanych z wytwarzaniem energii elektrycznej)?

2008.04.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-62e/08/MK
     ∟Czy w związku z otrzymywanymi rekompensatami - w świetle brzmienia art. 42 ust. 2 ustawy o zasadach pokrywania kosztów powstałych u wytwórców - Spółka powinna wyłączać z kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych związanych z wytwarzaniem energii w następujący sposób: powinna pomniejszyć wartość początkową środków trwałych będących podstawą dokonywania odpisów amortyzacyjnych o alokowaną do nich część rekompensaty i od takiej pomniejszonej wartości początkowej skalkulować odpis amortyzacyjny, który będzie mógł stanowić koszt uzyskania przychodów Elektrowni?

2008.04.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-62d/08/MK
     ∟Czy w związku z otrzymaniem rekompensat na pokrycie kosztów osieroconych Elektrownia: - nie będzie zobowiązana do dokonywania wstecznej korekty odpisów amortyzacyjnych oraz - powinna od momentu otrzymania rekompensaty kontynuować amortyzację środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych związanych z wytwarzaniem energii elektrycznej na dotychczasowych zasadach, natomiast otrzymaną kwotę rekompensaty alokować do poszczególnych środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych (na podstawie wartości początkowej poszczególnych składników majątku pomniejszonej o podatkowe odpisy amortyzacyjne) i następnie - począwszy od miesiąca następującego po miesiącu otrzymania poszczególnych rekompensat będzie zobowiązana wyłączać z kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od środków trwałych od tej części ich wartości, która odpowiada kwocie rekompensaty alokowanej do danego składnika majątku?

2008.04.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-62c/08/MK
     ∟Jakie kategorie środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych Spółka powinna uwzględniać przy kalkulacji wartości limitu zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym dla kosztów osieroconych oraz przy alokacji otrzymanych rekompensat do poszczególnych składników majątku, tj. czy Spółka powinna uwzględniać środki trwale oraz wartości niematerialne i prawne związane zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio z wytwarzaniem energii elektrycznej?

2008.04.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-62b/08/MK
     ∟Czy przy ustalaniu zakresu zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych oraz alokacji kwot otrzymywanych rekompensat do środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych związanych z wytwarzaniem energii elektrycznej (na podstawie art. 42 ustawy o zasadach pokrywania kosztów powstałych u wytwórców) powinny być brane pod uwagę wszystkie składniki majątku Elektrowni związane z wytwarzaniem energii, tj. nie tylko te składniki majątku, które zostały zakupione lub wytworzone w ramach inwestycji gwarantowanych przez powołaną ustawę?

2008.04.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-62a/08/MK
     ∟Czy ustalając kwotę zaliczki (w tym także kwotę korekty rocznej i końcowej) wolną od podatku na dzień jej otrzymania należy każdą otrzymaną zaliczkę osobno porównywać z wartością podatkową netto środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych na dzień otrzymania danej zaliczki, bez uwzględnienia wcześniej otrzymanych zaliczek?

2008.04.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-62/08/MK
     ∟Czy na podstawie art. 42 ust. 1 ustawy o zasadach pokrywania kosztów powstałych u wytwórców w związku z art. 17 ust. 1 pkt 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, środki otrzymane przez Spółkę od „Z.” na pokrycie kosztów osieroconych będą zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym - do wysokości sumy wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych związanych z wytwarzaniem energii, pomniejszonej o odpisy amortyzacyjne dokonane zgodnie z art. 16a-16m ustawy podatkowej, ustalanej na dzień otrzymania poszczególnych zaliczek na pokrycie kosztów osieroconych oraz kwot korekty rocznej i końcowej?

2008.04.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-139/08-2/MB
     ∟W sytuacji, gdy podatnik rezygnuje z kontynuacji rozpoczętej inwestycji wydatki poniesione na tą inwestycję będą stanowić koszty inwestycji o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 41 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czyli inwestycji zaniechanych jeszcze na etapie wstępnych prac przygotowujących właściwe prace rzeczowe. Konsekwencją tego jest, że takie wydatki nie mogą stanowić kosztów uzyskania przychodów. Wydatki te niewątpliwie będą stanowić stratę dla Spółki, która jednak nie ma wpływu na podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym. Natomiast, jeżeli inwestycja będzie kontynuowana to wydatki poniesione przed podpisaniem umowy przeniesienia własności nieruchomości ewentualnie umowy najmu/dzierżawy jak też wydatki poniesione po tym dniu będą zwiększały wartość początkową środka trwałego i będą mogły stanowić koszt podatkowy w postaci odpisów amortyzacyjnych naliczanych od wartości początkowej środka trwałego

2008.04.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-44/08-4/AA
     ∟Wnioskodawca nabył nieruchomość zabudowaną w 10% z licytacji i w 90% od prywatnego właściciela. Nieruchomość jest zabudowana budynkiem i innymi urządzeniami składającymi się na stację paliw. Kwoty jakie zapłacił Wnioskodawca obejmują całość majątku. Do założenia ewidencji środków trwałych potrzebna jest wycena poszczególnych składników majątku. W biurze rachunkowym Wnioskodawcy założono ewidencję środków trwałych w oparciu o wycenę rzeczoznawcy majątkowego. W związku z tym Wnioskodawca pyta czy tak jest poprawnie? Wątpliwości wynikają z tego, że suma kosztów zaewidencjonowanych środków trwałych różni się od kwoty zapłaconej za całość.

2008.04.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-15/08/HD
     ∟Jak ustalić do amortyzacji wartość początkową zaadaptowanego i rozbudowanego budynku na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej?

2008.04.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB1/415-21/08/KB
     ∟możliwość ustalenia wartości początkowej nabytego lokalu użytkowego dla celów amortyzacji na podstawie wyceny biegłego rzeczoznawcy wykonanej dla banku na potrzeby udzielonego kredytu na zakup i remont ww. lokalu

2008.04.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB1/415-7/08/KB
     ∟sposób ustalenia wartości początkowej budynku wytworzonego we własnym zakresie, stanowiącej podstawę dokonywania odpisów amortyzacyjnych

2008.03.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-7/08/AM
     ∟Czy amortyzacja bilansowa naliczana od wartości początkowej budynku ustalonej na podstawie jego ceny rynkowej jest jednocześnie amortyzacją podatkową w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dla Spółki otrzymującej aport?

2008.03.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-264/07-2/AG
     ∟W jaki sposób Wnioskodawca powinien w zaistniałej sytuacji, ustalić wartość przebudowanego przez siebie budynku – środka trwałego, aby móc go zaewidencjonować jako środek trwały i rozpocząć naliczanie amortyzacji:1) czy ustalenie wartości początkowej poszczególnych budynków (obiektów budowlanych) winno nastąpić w oparciu o cenę zakupu nieruchomości określoną w notarialnym; jeśli tak, to w jaki sposób z ww. ceny wyodrębnić cenę (wartość) poszczególnych budynków (obiektów budowlanych) jeśli umowa sprzedaży nie określała tego w żaden sposób?2) czy też ustalenie wartości początkowej środków trwałych – budynków (obiektów budowlanych) winno nastąpić w oparciu o wycenę biegłego?

2008.03.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-247/07-4/IM
     ∟1. Jaką stawkę amortyzacyjną można zastosować do wskazanego procesu modernizacji wytwórni mas bitumicznych oraz czy można zastosować wyższą stawkę dla urządzeń podlegających szybkiemu postępowi technicznemu i tym samym podwyższyć obecną stawkę?2. Czy w związku z częściowym remontem wytwórni wydatki poniesione można w całości wliczyć w koszty uzyskania przychodów oraz od jakiej wartości wytwórni (rynkowej, czy wg ceny nabycia) można dokonywać odpisów amortyzacyjnych?

2008.03.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-526/07-3/AM
     ∟Zarówno limit łącznej wartości odpisów amortyzacyjnych w wysokości 50.000 euro, określony w art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jak i limit wartości przychodu ze sprzedaży (wraz z kwotą należnego podatku od towarów i usług) w wysokości 800.000 euro, określony w art. 5a pkt 20, odnoszą się do spółki, a nie do poszczególnych jej wspólników. Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, iż wartość przychodu Spółki ze sprzedaży (wraz z kwotą należnego podatku od towarów i usług), a więc podmiotu dokonującego odpisów amortyzacyjnych, przekroczyła w 2006 roku kwotę 3.180.000,00 zł, w związku z czym podmiot ten (spółka) nie może zostać uznana za małego podatnika i nie ma prawa do dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego w 2007 roku. Tym samym z możliwości tej nie może skorzystać również wspólnik tej spółki.

2008.03.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-9/08-2/HS
     ∟1. Jeżeli podwyższenie kapitału zakładowego Spółki objętego za wkład niepieniężny w postaci przedsiębiorstwa odbędzie się z zastosowaniem tzw. agio, a więc wartość wnoszonego jako wkład niepieniężny przedsiębiorstwa będzie wyższa od wartości nominalnej objętych udziałów, a cała nadwyżka zgodnie z postanowieniami art. 154 ustawy Kodeks spółek handlowych zostanie przekazana na fundusz zapasowy Spółki, a wartość zobowiązań związanych z przejętym przedsiębiorstwem została uwzględniona przy ustalaniu wartości przedsiębiorstwa, to w jaki sposób ustala się wysokość wydatków na nabycie środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład nabytego przedsiębiorstwa, które to wydatki zaktualizowane zgodnie z odrębnymi prz...

2008.03.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-182/08/SD
     ∟Czy ustalając kwotę zaliczki (w tym także kwotę korekty rocznej i końcowej) wolną od pdop na dzień jej otrzymania należy każdą otrzymaną zaliczkę osobno porównywać z wartością podatkową netto środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych na dzień otrzymania danej zaliczki, bez uwzględnienia wcześniej otrzymanych zaliczek?

2008.03.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-181/08/SD
     ∟Czy przy ustalaniu zakresu zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych oraz alokacji kwot otrzymywanych rekompensat do środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych związanych z wytwarzaniem energii elektrycznej (na podstawie art. 42 ustawy o KDT), powinny być brane pod uwagę wszystkie składniki majątku związane z wytwarzaniem energii, tj. nie tylko te składniki majątku, które zostały zakupione lub wytworzone w ramach inwestycji gwarantowanych przez KDT?

2008.03.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-180/08/SD
     ∟Jakie kategorie środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych Spółka powinna uwzględnić przy kalkulacji wartości limitu zwolnienia z pdop dla kosztów osieroconych oraz przy alokacji otrzymanych rekompensat do poszczególnych składników majątku, tj. czy Spółka powinna uwzględniać środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne związane zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio z wytwarzaniem energii elektrycznej?

2008.03.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-179/08/SD
     ∟Czy w związku z otrzymaniem rekompensat na pokrycie kosztów osieroconych, Spółka:nie będzie zobowiązana do dokonywania wstecznej korekty odpisów amortyzacyjnych oraz powinna od momentu otrzymania rekompensaty kontynuować amortyzację środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych związanych z wytwarzaniem energii elektrycznej na dotychczasowych zasadach, natomiast otrzymaną kwotę rekompensaty alokować do poszczególnych środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych (na podstawie wartości początkowej poszczególnych składników majątku pomniejszonej o podatkowe odpisy amortyzacyjne) i następnie począwszy od miesiąca następującego po miesiącu ot...

2008.03.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-178/08/SD
     ∟Czy w związku z otrzymywanymi rekompensatami – w świetle art. 42 ust. 2 ustawy o KDT – Spółka powinna wyłączać z kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych związanych z wytwarzaniem energii w następujący sposób: powinna pomniejszyć wartość początkową środków trwałych będących podstawą dokonywania odpisów amortyzacyjnych o alokowaną do nich część rekompensaty i od takiej pomniejszonej wartości początkowej skalkulować odpis amortyzacyjny, który będzie mógł stanowić koszt uzyskania przychodów Spółki?

2008.03.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-177/08/SD
     ∟Czy środki pieniężne otrzymane na pokrycie kosztów osieroconych niepodlegające opodatkowaniu pdop nie będą miały wpływu na zaliczenie przez Elektrownię określonych wydatków do kosztów uzyskania przychodów (poza odpisami amortyzacyjnymi od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych związanych z wytwarzaniem energii elektrycznej)?

2008.03.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-176/08/SD
     ∟Kiedy Spółka powinna rozpoznać przychód z tytułu otrzymania środków na pokrycie kosztów powstałych w związku z opalaniem jednostki gazem ziemnym?

2008.03.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-175/08/SD
     ∟W jaki sposób rozliczyć dla celów podatku dochodowego ewentualny zwrot środków otrzymanych na pokrycie kosztów powstałych w związku z opalaniem jednostki gazem ziemnym?

2008.03.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-174/08/SD
     ∟Kiedy wydatki ponoszone z tytułu nabycia gazu ziemnego Spółka będzie mogła uznać za koszt uzyskania przychodów?

2008.03.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-158/08/SD
     ∟Czy na podstawie art. 42 ust. 1 ustawy o KDT w powiązaniu z art. 17 ust. 1 pkt 21 ustawy o pdop, środki otrzymane od Zarządcy na pokrycie kosztów osieroconych będą zwolnione z opodatkowania pdop – do wysokości sumy wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych związanych z wytwarzaniem energii, pomniejszonej o odpisy amortyzacyjne dokonane zgodnie z art. 16a-16m ustawy o pdop, ustalonej na dzień otrzymania poszczególnych zaliczek na pokrycie kosztów osieroconych oraz kwoty korekty rocznej i końcowej?

2008.02.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-215/07-5/EK
     ∟Czy koszty utylizacji krwi, ponoszone od momentu uruchomienia linii produkcyjnej Spółka powinna zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów i rozliczyć je jednorazowo chwilą uzyskania pierwszego przychodu z produkcji, czy powiększyć o te koszty wartość inwestycji (zakładu produkcyjnego)?

2008.02.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-224/07-4/AG
     ∟1) Jak zakwalifikować poniesione wydatki: czy wymiana pokrycia dachu z eternitowego na ceramiczny stanowi koszt uzyskania przychodu, czy wpływa jedynie na zwiększenie wartości początkowej środka trwałego?2) Czy w podobny sposób należy potraktować wymianę posadzki betonowej na wyłożoną płytkami ceramicznymi?3) Czy utwardzenie drogi dojazdowej stanowi koszt uzyskania przychodów?

2008.02.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-345/07/SD
     ∟Czy we wskazanych wyżej okolicznościach poniesione przez Spółkę wydatki na usługi doradcze oraz przygotowanie opinii technicznych przez wyspecjalizowane podmioty powinny być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów roku, w którym zostały poniesione (2007 r.) i wobec braku przychodów zwolnionych w tym roku w całości zaliczone do kosztów uzyskania przychodów opodatkowanych, zgodnie z art. 15 ust. 2 i 2a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj