Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: przelewy

 

przelewy 9 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

1

2007.01.31 - Urząd Skarbowy Warszawa-Praga - 1434/PV/443-200/3/06/MAS
     ∟Dotyczy kwestii opodatkowania podatkiem od towarów i usług pośrednictwa finansowego, określenia momentu powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT przy usłudze windykacji nalezności nabytej na podstawie przelewu powierniczego.

2006.11.29 - Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1471/DPD1/423/127/06/MK/2
     ∟Po jakim kursie, dla celów podatku dochodowego od osób prawnych powinna księgować przelewy dokonywane przez Spółkę pomiędzy rachunkiem centrali a rachunkiem zakładu.

2006.01.24 - Izba Skarbowa w Poznaniu Ośrodek Zamiejscowy w Pile - P1-P-443/134/05
     ∟Czy w sytuacji gdy zapłata za każdą sprzedaż na rzecz osób fizycznych, dokonana została przelewem na konto bankowe zakładu - ewidencja powinna być prowadzona za pomocą kasy rejestrującej?

2005.05.24 - Izba Skarbowa w Gdańsku - PI/005-7/05/Z/03
     ∟Czy wyegzekwowane przez Spółkę od dłużników wierzytelności kwoty z tytułu zwrotu poniesionych przez Spółkę kosztów windykacji (koszty sądowe, koszty egzekucji komorniczej, koszty zastępstwa procesowego w postępowaniu sądowym i komorniczym) należy traktować jako element obrotu z tytułu czynności, w związku z którymi podatnikowi nie przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od podatku należnego i w konsekwencji uwzględniać ten zwrot kosztów przy ustalaniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 11 marca 2004r.? Decyzja Dyrektor Izby Skarbowej w Gdańsku działając na podstawie:art. 14 b § 5 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordyn...

2005.05.24 - Izba Skarbowa w Gdańsku - PI/005-6/05/Z/03
     ∟Czy otrzymane przez Spółkę odsetki z tytułu uchybienia przez dłużników wierzytelności terminom spłaty tych wierzytelności (nabytych przez Spółkę na podstawie umów powierniczego przelewu wierzytelności), należne za okres od nabycia wierzytelności przez Spółkę należy traktować jako element obrotu z tytułu czynności, w związku z którymi podatnikowi nie przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od podatku należnego i w konsekwencji uwzględniać te odsetki przy ustalaniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 11 marca 2004r.? Decyzja Dyrektor Izby Skarbowej w Gdańsku działając na podstawie:art. 14 b § 5 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpn...

2005.04.04 - Izba Skarbowa w Gdańsku - BI/005-1277/04
     ∟Czy pocztowe dowody wpłaty oraz kopie przelewów bankowych, które dokumentują poniesienie wydatków na zarząd wspólnotą mieszkaniową można uznać za dowody księgowe pozwalające dokonywać zapisów w podatkowej księdze przychodów i rozchodów?Stan faktyczny : Podatnik jest właścicielem lokalu, w którym prowadzi działalność gospodarczą. Lokal ten należy do Wspólnoty Mieszkaniowej w związku z czym podatnik jest zobowiązany pokrywać koszty zarządu nieruchomością wspólną (zaliczki na: koszty eksploatacji, na koszty konserwacji, na koszty C.O., wyodrębniony fundusz remontowy). Za pobierane zaliczki podatnik nie otrzymywał żadnych rachunków ani faktur.Ocena prawna s...

2005.03.16 - Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1472/SPC/436/9/2005/BAP
     ∟Czy czynność przelewu wierzytelności w zamian za zwolnienie z długu podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. W przedstawionym przez Spółkę stanie faktycznym wykonała ona w ramach prowadzonej działalności gospodarczej usługi na rzecz innego podmiotu. Strony uzgodniły, iż podmiot ten dokona zapłaty za usługi w formie przelewu przysługujących mu wobec jego dłużnika wierzytelności. We wniosku Spółka przedstawiła stanowisko, iż ww. czynność przelewu wierzytelności nie podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych, powołując się na fakt iż przelew wierzytelności w zamian za zwolnienie z długu nie jest czynnością wymienioną w ustawie o pod...

2004.11.05 - Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1MUS-DPD2/230/235/2004/RCH
     ∟Jak winna być udokumentowana darowizna na cele statutowe Fundacji SA ,czy na dokumencie potwierdzającym wpłatę lub w umowie winien być określony konkretny cel, na który dokonywana jest darowizna. Spółka zamierza przekazać na cele statutowe Fundacji w 2004 r. kwotę pieniężną. Zgodnie z art. 18 ust. 1 c ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r nr 54, poz. 654 ze zm.) udokumentuje ją dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego. W umowie darowizny zawrze zapis, że obdarowany zobowiązuje się, zgodnie z wolą darczyńcy, przeznaczyć przedmiot umowy na cele statutowe. Celem Fundacji , jest prowadzenie działalności publiczn...

2004.10.20 - Urząd Skarbowy w Siedlcach - US-26/PP/443/104/04
     ∟Czy potwierdzeniem odbioru faktury korygującej w świetle § 19 ust. 4 rozporządzenia Ministra Finansów z 27 kwietnia 2004r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, zaliczonego zwrotu podatku, zasad wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie maja zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz.U.Nr 97, poz. 971) może być specyfikacja przelewu ?

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj