Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: pozorność

 

pozorność 6 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

1

2011.03.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-52/11-5/RS
     ∟Czy, zakładając że odsetki od danej pożyczki/kredytu spełniają ogólne przesłanki zaliczenia ich do kosztów uzyskania przychodów, w opisanym stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym odsetki kapitalizowane do kwoty głównej pożyczki/kredytu, stanowią/będą stanowić dla Spółki koszty uzyskania przychodów (dalej: KUP) w momencie ich kapitalizacji?

2009.05.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/436-59/09/MZ
     ∟ Czy pożyczka udzielona przez wnioskodawcę Spółce z siedzibą w Szwajcarii gdzie umowa pożyczki zostanie zawarta (podpisana) przez obie strony w Szwajcarii będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w Polsce? Czy pożyczka udzielona przez wnioskodawcę Spółce z siedzibą w Szwajcarii gdzie umowa pożyczki zostanie zawarta (podpisana) przez strony w swoich krajach będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w Polsce?

2009.05.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP1/443-247/09-3/BP
     ∟Czy w przypadku, gdy transakcja powyższa okaże się czynnością prawną pozorną - umową pożyczki, do której nie ma zastosowania ustawa o podatku od towarów i usług, będzie miał prawo do korekty deklaracji VAT 7 w zakresie podatku naliczonego od faktury zakupu oraz w zakresie podatku należnego od faktury sprzedaży?

2006.11.28 - Urząd Skarbowy Warszawa-Wola - US40RPŁ/415/72/2006
     ∟Czy płatnik powinien wystąpić o zwrot wpłaconego podatku od wynagrodzeń pracownika do Urzędu Sklarbowego ?

2006.02.13 - Świętokrzyski Urząd Skarbowy - RO/443-2/2006
     ∟1. Czy prawidłowy jest sposób polegają na wystawianiu not obciążeniowych dla firm współpracujących ze Spółką na podstawie umów cywilno-prawnych w przypadku braku rozliczenia się tych firm z powierzonych im towarów handlowych i pozorowanego dostarczenia towarów powierzonych przez Spółkę tym firmom do kontrahenta ?2. Czy prawidłowy jest sposób polegający na naliczaniu podatku należnego VAT od kwoty obciążeń za braki towarów handlowych wobec firm świadczących dla Spółki usługi (dysponujących powierzonym towarem) ?

2006.02.13 - Świętokrzyski Urząd Skarbowy - RO/423-23/2006
     ∟1. Czy prawidłowy jest sposób polegają na wystawianiu not obciążeniowych dla firm współpracujących ze Spółką na podstawie umów cywilno-prawnych w przypadkach braku rozliczenia się tych firm z powierzonych im towarów handlowych i pozorowanego dostarczenia towarów powierzonych przez Spółkę tym firmom do kontrahenta ?2. Czy kary za nie dotrzymanie warunków umowy udokumentowane notą obciążeniową stanowią przychód Spółki ?3. Czy pozorowane dostarczenie towaru do kontrahenta udokumentowane fakturami stanowi przychód ze sprzedaży, w przypadku gdy towar ten powierzony został firmie współpracującej ze Spółką i firma ta z tytułu braku towaru obciążona została j...

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj