Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: czynności sprawdzające

 

czynności sprawdzające 8 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

1

2010.10.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-1149/10-2/EN
     ∟Czy art. 274c § 1 i art. 155 § 1 Ordynacji podatkowej daje bezpośrednio prawo organowi do żądania dostarczenia oryginałów faktur i innych dokumentów do siedziby organu?Czy na podstawie art. 274c Ordynacji podatkowej organ może żądać oprócz faktur innych dokumentów, np. rejestrów i czy może zadawać w trakcie czynności sprawdzających pytania dotyczące przeprowadzonych transakcji lub żądać oświadczeń woli. Dlaczego nie są ujawniane Wnioskodawcy informacje w związku z jakim postępowaniem czy kontrolą prowadzone są u niego czynności sprawdzające?

2010.09.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-379/10-2/AS
     ∟Czy jednorazowe złożenie we właściwym rzeczowo i miejscowo organie podatkowym pełnomocnictwa dla wybranego pracownika Banku do występowania w imieniu Banku w zakresie występowania o wydanie zaświadczeń oraz ich odbierania, do występowania z wnioskami o wydanie interpretacji indywidualnych oraz do udzielania wyjaśnień na wezwanie właściwego dla Banku organu podatkowego będzie upoważniało tego pracownika do stałego działania w imieniu Banku w tym zakresie, czy też konieczne jest złożenie każdorazowo odrębnego pełnomocnictwa do działania w imieniu Banku?

2008.12.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1/443-1705/08-3/IG
     ∟Ordynacja podatkowa i ustawa o kontroli skarbowej w zakresie prowadzenia czynności sprawdzających u wnioskodawcy w związku z przeprowadzanymi postępowaniami kontrolnymi u kontrahentów firmy

2008.12.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1/443-1705/08-2/IG
     ∟Wnioskodawca, w stosunku do którego są podejmowane czynności sprawdzające, nie ma prawa decydować o tym jakie dokumenty są niezbędne do wyjaśnienia sprawy dotyczącej przeprowadzanej kontroli u kontrahenta podatnika, gdyż nie zna istoty sprawy. Jeżeli więc podmiot kontrolujący kontrahenta wnioskodawcy w ramach czynności sprawdzających zażąda przedstawienia wyżej wymienionych dokumentów oraz udowodnienia zgodności prowadzonych rejestrów ze złożoną deklaracją podatkową, to wnioskodawca nie ma prawa odmówić temu żądaniu. Oczywiście warunkiem niezbędnym jest wystąpienie przez kontrolującego z takim wnioskiem do wnioskodawcy lub do podmiotu mającego przeprowadzić czynności sprawdzające. Zgodnie z cytowanymi przepisami, z wykonania czynności sprawdzających powinien być sporządzony protokół. Żądanie przedmiotowych dokumentów przez organy podatkowe i skarbowe w żaden sposób nie wykracza poza ich kompetencje, jeżeli mają one służyć jako dowód służący wyjaśnianiu sprawy, w przeprowadzanej kontroli u kontrahenta wnioskodawcy.

2006.06.28 - Urząd Skarbowy w Sierpcu - 1427/ZO/443-9/06
     ∟Czy interpretacja wydana w indywidualnej sprawie, co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego jest wiążąca także dla podatnika? Jakie działania prawne podejmie Urząd Skarbowy, gdyby podatnik nie zastosował się do tej interpretacji? Jakie są uprawnienia i obowiązki organu podatkowego, do którego wpłynie deklaracja podatkowa wypełniona niezgodnie z ustalonymi wymogami?

2005.04.12 - Urząd Skarbowy w Świebodzinie - US.I/1.415/3/2005
     ∟Czy na etapie czynności sprawdzających można wezwać podatnika do złożenia wyjaśnień odnośnie posiadanego stanu majątkowego tylko na podstawie art. 155 par. 1 Ordynacji podatkowej, w sytuacji gdy kontrola podatkowa została już zakończona.

2004.08.05 - Urząd Skarbowy w Poddębicach - USIII-443/24/2004
     ∟Podatnik składa deklaracje dla podatku od towarów i usług VAT-7 w której wykazuje zakup środka trwałego. Czy organ podatkowy wzywając Go na podstawie art. 272 pkt 3 ustawy Ordynacja podatkowa do okazania dokumentów potwierdzających zakup ww. środka działa w oparciu o przepisy prawa, a nie wytyczne, instrukcje, pisma okólne?

2004.03.22 - Drugi Urząd Skarbowy w Toruniu - PDF/415-16/04
     ∟Jakie dokumenty niezbędne są przy kontroli skarbowej w związku z wydatkowaniem środków zgromadzonych w kasie mieszkaniowej i jakie przepisy o powyższym mówią. Pismem z dnia 18.02.2004r. (data wpływu 23.02.2004r.) zwrócił się Pan z prośbą o wyjaśnienie: jakie dokumenty niezbędne są przy kontroli skarbowej w związku z wydatkowaniem środków zgromadzonych w kasie mieszkaniowej, jakie przepisy o powyższym mówią. W przedmiotowym piśmie informuje Pan, iż w lutym 2004r. rodzice scedowali na Pana oszczędności z tyt. wpłat na rachunek oszczędnościowo – kredytowy prowadzącym kasę mieszkaniową, wcześniej wykorzystując w całości ulgę podatkową dot. gromadzenia ...

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj